Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Czym jest miłość. Wykład obowiązkowy nie tylko dla małżeństw.

 

Uważam, że jest to bardzo ważne nauczanie nie tylko dla małżeństw, ale głównie dla osób żyjących w związkach narzeczeńskich lub tych, którzy mają zamiar w takich być. Niech będzie on ostrzeżeniem i potrząśnięciem ludzi, którzy jak większość społeczeństwa wierzą jeszcze w tak zwane motyle w brzuchu lub “chemię”.

Pastor wylicza cztery rodzaje miłości z greckiego.

Philia – braterska

eros – fizyczna,

stroge – przyjaciół

Agape – miłość od Boga, potrafi ona np przebaczać komuś kto Cie zdradził

 

Naciska na rozum a nie na miłość! Miłość jest decyzją a nie chemią. Miłość jest wtedy, kiedy jedna strona troszczy sie o potrzeby drugiej zanim ta druga strona poprosi o coś.

 

Tydzień temu Mieszko polecił mnie i jeszcze komuś ten wykład amerykańskiego pastora nt małżeństw. Nie chciało mi się oglądać kolejny raz tematu wielokrotnie przerabianego. Zrobiłem to dla Mieszka 🙂 za co mu dziekuję 😉

 

Polecam.

 

Updated: 16 sierpnia 2018 — 22:09

5 komentarzy

Add a Comment
 1. wiem, wiem czepiam się ale zwróćmy uwagę jaki symbol pastor ma w … nie wiem jak to fachowo nazywa się.

  Dokładnie ten sam symbol korony w pewnym okresie nauczania nosili m.in. Creflo Dollar, Benny Hinn, Coppeland, T.D Jakes, Oyedepo czyli cała śmietanka ewangelii sukcesu.

  1. nieźle, nie wiem, nie znam go jeszcze, ale potrafię oddzielić to co wartościowe od tego co jest trucizną.
   Wiesz Fxx ( swoją drogą jak masz na imię?), żaden pastor zwodzący nigdy w swoich rozważaniach czy komplecie nauczania nie może tylko kłamać. Musi byc duza doza prawdy.
   W tym przypadku uważam, że całość, choć wiele bym dopowiedział.

   1. Artur. Akurat w tym konkretnym nauczaniu jest prawda ale uważam, że również przy okazji sprzedał ewangelię sukcesu w stylu “ile jesteście w stanie dać aby….”
    Wszyscy ci pastorzy jak mantra powtarzali dokładnie te same słowa i zaraz potem rzucali argument w stylu “a Bóg dał znacznie więcej” i to jest również w tym nauczaniu.

    Pastor jeszcze przed swoją śmiercią niestety głosił elementy ew. sukcesu i legitymizował misję Creflo Dollara tłumacząc go z jego majątku.

    1. wioesz w polskim necie również są pastorzy, którzy maja dobre kazania a bezapelacyjnie zwodzą. Np pragna ściagnąć emigrantów, manipulują mówiąc, że dekalog jest dla judaistów, a sami współpracują z Żydami.
     Po prostu kazania muszą byc ciekawe aby coś sprzedać.

 2. Bo chemia wyparowuje, a człowiek pozostaje 😀

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: