Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Izajasza 10.20-23 zapowiedzią wyzwolenia chrześcijan spod jarzma.

Na ostatnim zjeździe czytelników na Mazurach, na kajakach czytałem Izajasza właśnie ten fragment:

 

” I stanie się w owym dniu: Reszta Izraela i uratowani z domu Jakuba już nie będą opierać się na tym, który ich bije, lecz wiernie opierać się będą na Panu, Świętym Izraelskim.

(21) Resztka nawróci się, resztka Jakuba, do Boga Mocarza.

(22) Bo, choćby twój lud, Izraelu, był tak liczny jak piasek morski, tylko resztka z niego się nawróci. Zagłada jest postanowiona zgodnie z pełnią sprawiedliwości.

(23) Gdyż, jak jest postanowione, Wszechmocny, Pan Zastępów dokona zagłady na całej ziemi.”

 

Kiedy przeczytałem ten tekst poczułem się niesamowicie  podbudowany.

Popatrzmy od początku. Mamy dwie grupy:

 

 1. Reszta Izraela.
 2. Uratowani z domu Jakuba.

 

Jest tutaj mowa o uratowaniu Żydów, którzy się nawrócą i o reszcie Izraela. Obecnym Izraelem jesteśmy bezsprzecznie my wierzący biblijnie, ponieważ Boga nie interesuje kto sobie zawłaszczył nazwę Izrael, ale to, co znaczy Izrael. Jakie daje owoce dany Izrael. Pismo mówi jasno “Bóg nie ma względu na osobę”.

Chyba dobrze wiemy jakie daje owoce obecne PAŃSTWO  Izrael, a jakie dają owoce naśladowcy Jezusa. Kto ma w sobie miłość, a kto nienawiść i ducha mamony.

 

Wers 22 jest dramatycznym filtrem protestantyzmu!!!

 

 Bo, choćby twój lud, Izraelu, był tak liczny jak piasek morski, tylko resztka z niego się nawróci.

 

Tragiczny przesiew. Zobaczcie, przecież tutaj jest mowa nie o poganach, ale o Izraelitach, o ludzie wybranym. Tylko resztka się z niego nawróci! Choćby protestanci byli liczni niczym piasek morski, to tylko garstka się nawróci!

 

Izajasz natchniony Duchem Bożym ostrzegł o czasach końca:

 

Zagłada jest postanowiona zgodnie z pełnią sprawiedliwości.

Gdyż, jak jest postanowione, Wszechmocny, Pan Zastępów dokona zagłady na całej ziemi.”

 

już nie będą opierać się na tym, który ich bije

 

 

 

 

Bardzo mocno się dziwię, że ludzie ufają pastorom o bardzo złych owocach, wierzą w doktryny danej denominacji, ale nie szukają Boga. Oczywiście każdy z nich pewnie się modli, ale katolicy też się modlą.

Teraz jest tak, że ludzie jedzą nieczyste wieprze, a później modlą się o uzdrowienie. Akurat niedawno rozmawiałem  ze znajomym czytelnikiem bloga lekarzem i przyznał, że on je wołowinę a nie wieprzowinę i to nie z powodu wiary ale zdrowotnych, ale nasz kochany Bóg wiedział jako stwórca co jest zdrowe a co nie. Temat na dłuższy filmik, tekst.

W kościołach protestanckich dochodzi do zwiedzenia. Najbliżej prawdy i Boga są Żydzi mesjańscy i adwentyści. Ja nie chodzę do żadnego zboru. Mam biblie i Słowo Boże oraz kochanych braci i siostry w wierze. Pomagamy sobie w troskach. Jednak gdybym był w jakimś zborze, to na pewno nie ufałbym w 100% żadnemu pastorowi. W nas ma mieszkać Duch Boży, a nie duch jakiegoś pastora. Wielu cenię, dzisiaj nawet umieszczę audio jednego, ale przeklęty mąż, który pokłada nadzieje w człowieku, a nie w Bogu.

 

Podsumowując, Bóg ocali tylko resztkę z Izraela. Resztkę z wybranych. Jest się czego bać.

 

” I my zatem mając dokoła siebie takie mnóstwo świadków, odłożywszy wszelki ciężar, [a przede wszystkim] grzech, który nas łatwo zwodzi, winniśmy wytrwale biec w wyznaczonych nam zawodach. 

“List do Hebrajczyków 12:1,”

 

 

 

Updated: 26 lipca 2018 — 09:17

7 komentarzy

Add a Comment
 1. Karol szulawiak

  Piotrze, super tekst, lecz mam jedno “ale”. Nazwa “żydzi mesjańscy” nie brzmi zbyt ładnie. Lepsze jest określenie ” wspólnoty mesjańskie” a co do wspólnot to też są różne wspólnoty mesjańskie i niestety wiele wspólnot idzie w Talmud co mnie, jako człowieka z mesjańskiej wspólnoty mocno boli ? prawda teologiczna to nic, jeśli nie ma się relacji z Bogiem i na odwrót, nie da się mieć relacji z Adonai jeśli nie ma się ugruntowanych podstaw.

 2. List do Kolosan 2:16,20-22:Niech was zatem ktoś nie sądzi za pomocą pokarmu, czy przez napój; w dziedzinie święta, początku miesiąca, czy szabatów. (…) Jeśli zatem umarliście z Chrystusem dla żywiołów tego świata, dlaczego podobnie jak żyjący w świecie poddajecie się jakiemuś nakazowi:
  Nie rusz, nie miej do czynienia, ani nie dotknij.
  To wszystko co istnieje według przykazań i nauk ludzi w użyciu jest na zgubę

  1. List do Kolosan 2:16 (przekład interlinearny)

   Nie więc ktoś was niech sądzi przez pokarm lub przez napój lub w UDZIALE (w) święcie lub nowiu księżyca lub szabatów (odpoczynek) tygodni

   Już wtedy osądzali za świętowanie szabatu i nie tylko. Brak jednego słowa w przekładach i zmienia się sens wypowiedzi.

   http://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/12/chapter/2/verse/16/param/1/version/undefined

   1. Witajcie. Może to niemądre z mojej strony ponownie dotykać tej sprawy, bo mój PAN, nie chce kłótni, ale aby iść za Nim – Jezus.
    Wspomniani adwentyści, że są bliżej prawdy? Jakoś ja im nie ufam, jeśli chodzi o nauki, gdyż ich „wiara”, fundament, zbudowany został na fałszu, jak ogłoszenie przyjścia Pana w wyznaczonym terminie, a od tego ten ruch się zaczął, wiadome co się stało dalej… a dodatkowo nauki i objawienia ich prorokini, też są podejrzane. Jak czytałem książkę Wielki Bój to czułem niepokój, wiele nieścisłości z Biblią i mocne wyjście poza nią – fałsz. Ciekawe, że w podobnym czasie, powstali Świadkowie Jehowy i Mormoni. To jest moje spostrzeżenie, trzeba też uważać w jakim duchu się chodzi, bo można tak mocno przylgnąć do jakiegoś „ducha kościoła”, że nic poza nim się nie zobaczy, a nawet przez tego ducha będzie się czytało i rozumiało Pismo Święte… Prawda jest u Boga i jego dróg najbezpieczniej jest się trzymać. Zbawienie jest tylko w osobie Jezusa Chrystusa i każdy kto w niego wierzy zbawiony będzie i gdy buduje na Jego słowach, które są przykazaniami. Ktoś powie że zwodzę i odciągam od prawdziwych przykazań – dzień sądny to pokaże. Ja wierze też w słowa Jezusa „Jeśli kto mnie miłuje, słowa mojego przestrzegać będzie, i Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy, i u niego zamieszkamy”, albo jak Bóg powiedział do Abrahama „Miej społeczność ze mną i bądź doskonały”. Bądźmy jak najbliżej naszego Pana i wytrwajmy w Nim.

    1. Tzn tak, chcąc być sprawiedliwym:

     “Jakoś ja im nie ufam, jeśli chodzi o nauki, gdyż ich „wiara”, fundament, zbudowany został na fałszu, jak ogłoszenie przyjścia Pana w wyznaczonym terminie”

     To nie ich jako denominacji proroctwo, ale WEllen White i tez nie wiem czy tak do końca to było..
     Ludzie Boży są atakowani.
     Nawet jeśli, to Dawid Wilkerson tak samo miał fałszywe proroctwo, za które przepraszał, a nie ejden chrześcijanin mógłby pomarzyć o takim cv chrześcijańskim jakie on miał.

     Jeśli miałbym się czegos czepić, to grobowa atmosfera na nabożeństwach jak w krk i często dosyc duch religijności…

    2. Dziękuję za twój głos w dyskusji…swoją drogą, nie wiedziałam że ŚJ i mormoni powstali w podobnym czasie…
     Jednak co do jednego się z tobą zgadzam–że Prawda jest u Boga 🙂

  2. Wczoraj czytając list do kolosan zastanowiło mnie dlaczego Paweł pisze 10:25 wszystko, co sprzedają w jatkach, jedzcie, o nic nie pytając ze względu na sumienie 26 pańska bowiem jest ziemia i wszystko, co ją napełnia. 27 jeśli ktoś zaprosi was z niewierzących, a chcecie iść, jedzcie wszystko, co przed wami postawią, o nic nie pytając ze względu na sumienie. 28 lecz jeśli ktoś wam powie: to jest ofiarowane bożkom, nie jedzcie ze względu na tego, który to powiedział i ze względu na sumienie. Pańska bowiem jest ziemia i wszystko co ją napełnia.

   Trochę mi się ten tekst gryzł z tym co wcześniej czytałam, ze Wieprz jest nieczysty a tu Paweł pisze ze możemy wszystko co przed nami postawią jeść, nie pytając o nic, ze względu na sumienie. Jeżeli by mi się przytrafiła taka sytuacja, ze ktoś postawiłby przede mną wieprza, to dreczyloby mnie sumienie, bo przecież Bóg powiedział, ze jest nieczysty, postanowiłam poszukać, dlaczego tam jest tak napisane, skoro Bóg mówi ze świnka jest be. Znalazłam takie coś http://eliasz.dekalog.pl/goscie/pajewski/niczego.htm. Nie potrafię jeszcze sama szukać z oryginalnego tekstu i sobie to tłumaczyć wiec szukam w internecie i wierze, ze to Bóg mnie prowadzi, bo są strony które odrzucam od razu po przeczytaniu jednego zdania. Jak dla mnie to te tłumaczenie ma sens, ze tłumacz wcześniej uznał, ze Bóg oczyscil wszystkie zwierzęta wiec dalej tak tłumaczył jakoby nie było już nieczystych. Co myślicie?

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: