Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Odpowiedź na film A. Jankowskiego.

Kolejny raz umieszczam materiał w niekorzystnym świetle opisujący moja osobę. Ma to charakter edukacyjny.

 

 

Modliłem się kilka tygodni temu do Boga, o to, aby pokazał mi prawdziwego Artura Jankowskiego, ponieważ my chrześcijanie, naśladowcy Jezusa winniśmy być bogobojni w ocenie innych. Szczerze przyznam, że byłem bardziej na tak, co do tego pastora, myślałem, że jest po prostu zwiedziony.

Teraz po obejrzeniu tego filmu mam już mocno wyrobione zdanie i nie będę jak on zionął jadem.

Cały film jest generalnie manipulacją i szyderą. To dobrze. Dlatego go umieszczam. Patrzcie zawsze na owoce.

 

Jednak chciałbym krótko odpowiedzieć na co ważniejsze zarzuty.

 

 1. Nie ma mojego zdjęcia i nazwiska.
 2. Nienawidzę Żydów.
 3. Debata.

 

Ad1.

Bardzo dobrze, że to zastrzeżenie padło, ponieważ wytłumaczę to innym także, jakie są tego powody. Otóż w nazwie mam detektyw, a nie np jezuszbawieniem.pl. Oznacza to nie tylko, że poszukuję prawdy  jak detektyw, ale że działam jak detektyw. Żaden detektyw się nie ujawnia. Dzięki temu mogę np sobie wejść do kościoła i zobaczyć czy ich nauczanie jest zgodne z biblią. Jednak to nie jest główny powód. Największym powodem jest fakt pisania o rzeczach drażliwych. Wczoraj pisałem o satanistach w Bolkowie. To nie są przyjaźni ludzie tak jak wiele innych grup społecznych. Musiałbym stracić rozum, żeby pisząc o tym co piszę, działać przedstawiając swoją fizjonomię. Natomiast sam organizuję zjazdy, na których każdy kto chce, może mnie zobaczyć i porozmawiać.

Co jeszcze chciałem dopowiedzieć, to że będąc w polityce brałem udział w debatach, występowałem w TVP, radiu i udzielałem wywiadów dla prasy. Kto mnie zna wie, że tak było. Nie było z tym problemu.

 

Gros blogerów ma loginy, pseudonimy.

 

Ad2.

Jest to nieprawda. Po pierwsze daleka i obca  mi jest nienawiść do jakiejkolwiek grupy. Nawet do muzlmanów. Po drugie napisałem taki oto tekst:

 

Nienawidzisz Izraela i Żydów? – stajesz się przeklęty przez Boga

Żydzi biją Żydów.

Po trzecie mam kilku kolegów, braci w wierze Żydów i mają podobne zdanie co do Izraela jak ja.

W końcu po czwarte, często pisuję: nie każdy Żyd to syjonista i nie każdy syjonista to Żyd

Dowód:

 

http://detektywprawdy.blogspot.com/2013/07/gigantyczny-protest-amerykanskich-zydow.html

 

 

ad 3. Debata.

Debata w swoim założeniu ma znaleźć rozwiązanie dla debatowanych problemów różniących kilka stron. W tym przypadku nie widzę możliwości porozumienia w tak różniących kwestiach. Rozumiem, że to tak na postrach…

Ja już nie mam parcia na szkło, a jak napisałem wcześniej nie miałem  problemu z publicznym wystąpieniem działając w polityce..

 

Arturze, a raczej Panie Arturze, proponujesz mi debatę, a w 7:15 mówisz o mnie: “to nie jest partner dla mnie do dyskusji”

 

 

Artur Jankowski raz mówi mi “ciesz się ze swego zbawienia” a drugi raz, życzy mi “poznania Jezusa”. Te dwie kwestie się wykluczają.

 

W 5:50 mówi “Nie wiadomo kto to jest, co to jest“.

 

“trzeba piętnowac oszustwo” – czyli cała moja praca jest oszustwem. Dobre.

 

Później tłumaczy swego kolegę A. Pawłowskiego. Wizyta u biskupa Rysia miała być ewangelizacją 😀  Szok..i ludzie w to wierzą….

 

W końcu fakt faktem strzelił w 10kę. Pomyliłem się w tym, że nie je wieprzowiny. To jest po za teologiczna rzecz. Źle przekazana informacja. Po prostu ktoś, kto oglądał jego filmiki napisał mi o tym. Zabrakło tutaj wyrażenia “wg informacji mi przekazanych”. Tak więc istotnie, była to moja pomyłka, co nie rzutuje na całość.

Przyznał, że jest zielonoświątkowcem.  No cóż.. informacje nt szabatu, wieprza, przesyłała  kesja. Również od Zielonoświątkowców.

 

 

 

Następnie A. Jankowski rzekomo udowadnia istnienie określenia per pastor na przykładzie dziejów Apostolskich:

 

 

“Miejcie pieczę o samych siebie i o całą trzodę, wśród której was Duch Święty ustanowił biskupami, abyście paśli zbór Pański nabyty własną jego krwią.”

 

Owo greckie “poimano” “paść” znaczy ze Stronga: paść, choc również “paść się” :-). Poważnie. Znaczy również “kierować, prowadzić”. To  nie jest nadane stanowisko dla wybranych. Kontekst w Dziejach mówi o wielu osobach, w liczbie mnogiej: “abyście”…paśli.

W tym sensie co mówi Artur Jankowski pastorami są i starsi zborów…Pasą oni owieczki.

Naszym jedynym pasterzem jest Jezus Chrystus. Jeśli chcecie wierzyć bezgranicznie pastorom to i tym wierzcie:

 

 

Idziemy dalej.

 

Dziwi się on, że nie jestem pewien kim jest apokaliptyczna bestia. Tak, ponieważ jest wiele typów i apokalipsa ma to do siebie, że jak to powiedział prorok Daniel poznanie w czasach końca wzrośnie i wzrasta. Ale wszystko zależy od interpretacji. Na ten przykład adwentyści opisują apokalipsę za pomocą metody historyczno-symbolicznej. Inni za pomocą metody futurystyczno-literalnej. Polecam książkę “Gniew l chwała”. Tam jest to wszystko opisane.

Co do groźby sądowej. Jestem przygotowany wg Pisma:

 

“Miejcie się na baczności przed ludźmi! Będą was wydawać sądom i w swych synagogach będą was biczować.”

 

Tak jak nie potrzebuję debaty, tak nie potrzebuję już pisania o Was, bo już wszystko wiem.

Tenże tekst napisałem tylko jako odpowiedź i tak, jak nie wchodzę na blog np Senyszyn czy Cimoszewicza, tak nie mam potrzeby wchodzić na filmy np A. Jankowskiego.

Na koniec po wylaniu pomyj Artur błogosławi mnie…

Pastor popiera także Andrzeja Cyrikasa….

AJ sam przyznał na koniec, że 99 procent protestantów w USA jest proizraelska……

No cóż …całą resztę zostawiam do oceny moim czytelnikom. Ton, określenia itp

 

Filmik podesłał mi Sławek. Dziękuję.

 

 

Updated: 24 lipca 2018 — 22:27

7 komentarzy

Add a Comment
 1. próbowałam włączyć i posłuchać, ale nie dałam rady, po prostu nie szło wytrzymać…

 2. Ale wszystkich boli to ze działasz incognito :d jak dla mnie to jest akurat pozytywne, ponieważ pokazujesz, ze nie szukasz chwały dla siebie. Z resztą poruszasz tematy, o których w zborach się w ogóle nie porusza, np święta „bozego narodzeni”. Jak napisałam na grupie biblijnej o tych świętach to mi ktoś odpowiedział, ze miał objawienie od Boga, ze Bogu bardzo się podoba obchodzenie tych świąt, ze Bóg jest takim świętym Mikołajem, i ze Przesadzam itd. Masakra, tak właśnie się kończy nauczanie w kościołach. Napisałam skąd się wzięło zostawianie wolnego miejsca, o tym kiedy mniej więcej się Jezus urodził i czym jest choinka to nikt nie odpowiedział. Smutne to, ze ludzkie tradycje są nad słowem Bożym. Smutne jest to ze pastorzy, boja się, ze ludzie odejdą z kościoła jak powiedzą czym te ludzkie tradycje tak naprawdę są. Filmiku nie mogłam słuchać, coś mnie od niego odrzuciło, obejrzałam tylko kawałek i wyłączyłam. Pozdrawiam cię Piotrze i błogosławię 🙂

  1. Panie Arturze,muszę panu powiedzieć że jest pan w błędzie jeżeli myśli pan że by być panu równym,i z panem debatować trzeba skończyć Biblistykę,troszeczkę podchodzi to pod pychę,i delikatne wywyższanie się,a z drugiej strony dlaczego żeby zrozumieć Pismo Święte musiał pan kończyć biblistykę,ja zaufałem Bogu i Jego Synowi i Duchowi Świętemu i zostałem przez nich wszystkiego nauczony,to nie znaczy że wszystko zostało mi odkryte,jeżeli chciałby pan panie Arturze ze mną porozmawiać bardzo chętnie,proszę tylko o informacje może być i w tym miejscu,czy jestem panu równy,nie wiem biblistyki nie kończyłem,niech Bóg to rozsądzi,jestem Krzysztof żołnierz zawodowy,były żołnierz bordowych beretów,człowiek któremu objawił się Jezus Chrystus.Pan będzie mi zadawał pytania,a ja panu,biblii zostałem wyuczony pod okiem i nadzorem Króla Chwały,nie nauczył mnie jej człowiek jestem gotowy do rozmowy.

   1. jak było za dni Jezusa tak jest i teraz:

    “Bo powiadam wam: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.
    Ew. Mateusza 5:20”

    Widać czytanie biblii jest dla elit i należy ukończyć biblistykę aby móc się wypowiadać. Najlepiej w szkole liderów.

    Do uczonych w Piśmie Jan powiedział:

    “Plemię żmijowe, kto wam pokazał, jak uciec przed nadchodzącym gniewem? ”

    Później już sam Jezus powiedział do tychże samych uczonych:

    “Albo uznajcie, że drzewo jest dobre, wtedy i jego owoc jest dobry, albo uznajcie, że drzewo jest złe, wtedy i owoc jego jest zły; bo z owocu poznaje się drzewo. (34) Plemię żmijowe! Jakże wy możecie mówić dobrze, skoro źli jesteście? Przecież z obfitości serca usta mówią.”
    Mt

    Jesli trzeba miec ukończoną szkołę teologiczną, to należy qwyciąć listy Piotra. Wszak biedny niewykształcony na uniwersytecie apostoł Piotr nauczał i ewangelizował niezgodnie z procedurami faryzeuszy. Ten rybak nie miał ukonczonej szkoły teologicznej.

 3. Zmęczyłam ten filmik,inaczej napisać nie mogę bo to by było nieprawdą.
  I powiem Wam kochani,że dzięki Bogu Wszechmogacemu
  Bo kojejny raz pokazuje nam prawdę i prowadzi tak,abyśmy mieli pewność kto jest Jego dzieckiem.
  Naprawdę nie trzeba nie wiadomo jakich mądrości, aby od pierwszych słów wyłapać sarkazm,wyższość,wynioslosc
  Pychą bije po uszach
  Rozumiem emocje,ale naśladowca Chrystusa tak nie postępuje.
  Gdzie w tym wszystkim miłość, po której się wzajemnie rozpoznajemy?
  Dużo można by pisać i wyciągać z filmiku rzeczy obnazajace
  Tylko nie na tym to polega ,mam nadzieję, że pan Jankowski opamieta się
  Daj Panie Boże,aby przejrzał
  Bo zdaje mu się że coś wie,kiedy tak naprawdę chodzi po omacku.
  Bożego błogosławieństwa dla wszystkich dzieci Króla Królów

 4. Jeśli pan Artur będzie chciał ze mną popisać i podebatować na różne tematy bardzo chętnie może czegoś się od siebie nauczymy,nie jestem człowiekiem który pozjadał wszystkie rozumy,już raz kiedyś prowadziłem rozmowę z jednym panem który prowadzi blog ma setki tysięcy ludzi którzy go czytają,których kieruje do Boga,lecz też w niektórych sprawach błądzi i zadałem mu pytanie,człowiek czytający 40lat biblię powiedział mi nie umiem odpowiedzieć na twoje pytanie,(pytanie dotyczyło wersetów z Biblii),szanuje go za to,a on powiedział że to świetne pytanie mu zadałem,nie zdradzę o co chodzi ani o kogo,bo to będzie chełpliwość,zapraszam na rozmowę,jeżeli panie Arturze będzie pan potrzebował zdjęcia też panu wyślę skoro tak panu przeszkadza że ktoś może prowadzić bloga nie podając swojego imienia nazwiska,zdjęcia, oto adres na który proszę pisać
  [email protected]

 5. Witam. Ja tylko w jednej kwestii. P. Artur J. Jest tak wspaniały i cudowny, że nie ma ani jednego negatywnego wpisu na tych swoich wypocinach dlatego, że blokuje wszystkie negatywne komentarze. Kilka razy chciałem napisać i nie były one publikowane. Żeby było wszystko jasne nie były one w żaden sposób obraźliwe. Jest on hipokrytą.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: