Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Fałszywy Nauczyciel w Arkansas twierdzi podczas pogrzebu: “Piekło to miejsce wyimaginowane”, “Wszystko to jest bajką”

Relacja z pogrzebu została opublikowana w mediach społecznościowych w tym tygodniu, pokazując jak Timothy Rogers mówi, że ludzie zostali “oszukani” do wiary w piekło i sugeruje, że Niebo też nie jest wiecznym celem.

“Jeśli śpi, nie musi znosić bladego konia ani uciec przed bladym koniem” – powiedział, trumna znajdowała się zaledwie kilka stóp od niego. “Widzisz, ponieważ kiedy umrzesz, skończysz.”

“Wiem, że ci powiedzieli … zastanawiacie się, czy on idzie do piekła? Czy zaakceptował Jezusa jako swojego [Zbawiciela]? “Zapytał Rogers o człowieka, który zmarł. “Widzisz, wszyscy kupiliście kłamstwo. Zostaliście oszukani. Wszystko to jest bajka. Wierzyć w piekło oznacza, że ​​musisz uwierzyć w Świętego Mikołaja. ”

 

Jego uwagi spotkały się z aplauzem i okrzykami afirmacji.

“Piekło jest wyimaginowanym miejscem “, powiedział pastor Rogers,

 

“I powiedziano mi, że jeśli cokolwiek, co nie ma wytłumaczenia, musi być wyobrażeniem” – powiedział.

 

Rogers zapewnił, że nikt nigdy nie wrócił z żadnego z tych miejsc, by powiedzieć, że poszli do Nieba albo do Piekła.

“Więc dlatego możesz mówić o piekle, o którym nie wiesz i nikt tam nie poszedł. Przez miliard lat nikt nie wrócił i nie powiedział, że jest są gorące. Przez miliard lat nikt  nie wrócił i powiedział, że śpiewali w chórze “, stwierdził z aplauzem.

“Pastorze, powiedz co masz na swoja  obronę!” Krzyknęła kobieta, która kilka chwil wcześniej wołała.

Rogers twierdził, że piekło jest po prostu tym, co człowiek tworzy na Ziemi i że Niebo było w ogrodzie Eden.

Dalej twierdził, że Bóg nie dał ludziom Biblii, aby wysłać je zarówno do Nieba, jak i do Piekła, ale raczej dać im instrukcje dla nich tu i teraz, aby uczynić ich życie na Ziemi Niebem albo Piekłem.

“Nie wierzę w wiele rzeczy, które dał mi kościół. Wychodzę. Faktem jest, że nie chcę kościoła. Chcę dobra “, stwierdził Rogers. “Nie chcę robić kościoła; Chcę czynić dobro, ponieważ wszyscy, którzy robią kościół, nie robią dobrze. ”

“Większość ludzi, którzy czynią dobro, nawet nie chodzi do kościoła” – twierdził.

Uwagi Rogersa można w całości obejrzeć tutaj.  Jego komentarze zaczynają się około 33 minut przed nagraniem.

Twierdzenia Rogersa wywołały głębokie zaniepokojenie, między innymi przez Roberta Matthewsa, przywódcę Międzynarodowego Kościoła Królestwa Vision w Columbus w stanie Missisipi.

“Błędne nauczanie pastora Tima Rogersa (którego nie znam osobiście, ale modlę się gorliwie) dowodzi konieczności uczniostwa i zdrowej doktryny w naszych czasach”, napisał w mediach społecznościowych w czwartek. “Opis piekła (później Nieba) jako bajki, jest zarówno niebezpieczną, śmiertelną i demoniczną nauką zaprojektowaną przez szatana, aby ukraść dusze ludzi, którzy żyją bez strachu przed sądem. Odliczaniem tego jest namaszczony dźwięk biblijnej doktryny (1 Tym.4, 2 Tm 4: 2-5). ”

“Jako przywódcy, musimy robić więcej, niż przyswajać ludzi poprzez systemy kościelne i kulturę kościelną. Musimy starać się je rozwijać w podobieństwie do Chrystusa (co wydaje się być straconym terminem). Jako wierzący (członkowie, chrześcijanie), musimy zobowiązać się, by wzrastać poza mleko i nie zadowalać się kazaniami waty cukrowej, które smakują / brzmią dobrze, ale nie zawierają biblijnej substancji zmieniającej życie “- nalegał Matthews. “Wierzący muszą również angażować się w studiowanie Biblii (osobiście i zbiorowo), modlitwę, pobożną społeczność i medytację nad słowem wykraczającym poza skrawki internetowe i dźwięki dźwięków.”

 

” Musimy dopilnować, aby ludzie rozumieli elementarne doktryny Chrystusa wspomniane w Liście do Hebrajczyków 6: 1-2, z których jednym jest wieczny sąd “- nakreślił Matthews. “Bez elementarnych zasad nigdy nie opanujemy duchowej trygonometrii, jeśli nie będziemy w stanie opanować dodawania, odejmowania i mnożenia. Niektórzy chrześcijanie nie potrafią odpowiedzieć na to, czym jest największe  przykazanie i wielki sąd. Czy możemy wyjaśnić Ew. Jana 3:16? Zwoływanie bez zdrowej doktryny może przyciągnąć tłumy, ale nigdy nie zbuduje silnych uczniów. ”

List do Hebrajczyków 9:27 mówi: “Zostałem wyznaczony ludziom raz na śmierć, ale potem sąd”. Jezus także ostrzegł w Ewangelii Mateusza 10:28: “Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, ale nie mogą tego uczynić. zabić duszę, ale raczej bójcie się Tego, który jest w stanie zniszczyć zarówno duszę, jak i ciało w piekle. “W Mateusza 25:46 mówił o tych, którzy” odejdą na wieczną karę, ale sprawiedliwi do życia wiecznego “.

Objawienie 21: 8 dodatkowo naucza: “Lecz bojaźliwi, niewierni i obrzydliwi, i mordercy, i wszetecznicy, i czarownicy, i bałwochwalcy, i wszyscy kłamcy, będą mieli udział w jeziorze, które płonie ogniem i siarką, to druga śmierć. ”

 

 

_______

 

Częściowo zgadzam się z tym pastorem zwodzicielem w kwestii piekła na ziemi. Co mają powiedzieć ludzie będący świadkami wojny, ofiary gwałtów? Tak, czasem jest piekło na ziemi i takie sytuacje można traktować ale metaforycznie. Natomiast to nie jest jeszcze sąd ani odłączenie od Boga. W dalszym ciągu tacy ludzie mogą korzystać ze stworzenia, opalać się, mieć przyjaciół, jeść smaczne potrawy, uprawiać swoje hobby i żyć. Sąd Boży będzie odłączeniem od Boga, a przez to odłączeniem od wszystkiego co dobre.

Pastor zwodziciel jest przykładem na to, że nie tylko w w zborach ale i po za nimi są oszuści biblijni łechcący ucha osób uważających się za chrześcijan. W internecie jest podobnie.

 

Rogers powiedział coś, co co raz częściej mówią poszukujący prawdy chrześcijanie:

 

“Nie chcę robić kościoła; Chcę czynić dobro, ponieważ wszyscy, którzy robią kościół, nie robią dobrze. ‘

Ale czy nie jest to kolejnym, zajęciem pustki w przestrzeni, zagrabieniem elektoratu? Jest.

Jeśli ktoś myśli, że tylko internet gwarantuje prawdę, albo tylko zbory zapewniają czystość nauki to jest w błędzie.

Jak widzimy wraz ze zboczeniami wzrasta zwiedzenie,

 

” Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań – ponieważ ich uszy świerzbią – będą sobie mnożyli nauczycieli.” 2 Tym 4

 

 

Updated: 26 czerwca 2018 — 18:33

2 komentarze

Add a Comment
 1. Cytuje: “Piekło jest wyimaginowanym miejscem”, powiedział pastor Rogers.

  Oj obawiam się, że pastor może w przyszłości bardzo boleśnie przekonać się jak bardzo był w błędzie.

  Zdaje sobie sprawę, że teraz co napiszę będzie szalenie kontrowersyjne. Istnieje coś takiego jak kościół szatana, którego założycielem był LaVey. Owszem ten kościół był/jest enigmatyczny, trochę cukierkowy, medialny, teatralny ale zbudowany został na podstawowym fundamencie satanizmu.
  Otóż swojego czasu LaVey świetnie opisał społeczeństwo przyszłości w którym ludzie będą religijni, będą chodzić do kościołów, nawet będą modlić się do Boga ale faktycznie… będą satanistami na podstawowym poziomie.

  Będą satanistami idącymi za pragnieniami własnych serc, podążającymi za pragnieniami ciał ale co najważniejsze będą realizować swoje własne prawa a nie prawa Boga. LaVey pomimo tego, że świadomie kroczył po drugiej strony barykady świetnie znał istotę grzechu.
  LaVey wyraźnie podkreślał, że na tym świecie są tylko dwa prawa – albo wybierasz i realizujesz prawo Boga albo wybierasz i realizujesz swoje własne prawo ns podstawie swoich pragnień i żądz.

  Na tym właśnie prawie został zbudowany kościół szatana. “Czyń swoją wolę będzie twoim jedynym prawem”.

  LaVey naprawdę świetnie przewidział konstrukcję przyszłego społeczeństwa ale również miał istotny wkład w ukształtowanie “człowieka przyszłości” z wykorzystaniem technik manipulacji społeczeństwem. Technik w dużej mierze opartych m.in. na wykorzystaniu muzyki jako nośnika treści nowego/starego prawa człowieka w którym występuje idea samo zbawienia, buntu, wewnętrznej boskości oraz najważniejszego punktu jakim jest “czyń swoją wolę będzie twoim prawem”.

  LaVey doskonale orientował się na czym polega istota i kwintesencja życia człowieka (poznanie Boga) ale dla niego tym bogiem był człowiek i jego żądze.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: