Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Słowacki ksiądz Józef Tiso – katolicki zbrodniarz wojenny.

Nie jest to tak, że teraz nagle pan Bergoglio promuje komunizm, tak jakby Watykan wcześniej był czysty i nieskalany. Owszem, bywają dobrzy księża, a i bywają tacy, którzy po wielu latach oglądania degrengolandii w kościele wychodzą z niego.

 

Jozef Tiso jest o tyle ciekawym przypadkiem, że pokazuje symbolicznie o ścisłym powiązaniu kościoła katolickiego z władzą.

Otóż w roku 1911 uzyskał doktorat z teologii, a w 1930 został wybrany jednym z wiceprzewodniczących partii Ludowej.

 

Tiso zdecydował się współpracować z Adolfem Hitlerem (który nalegał na ogłoszenie niepodległości) w latach 1939–1945 pełnił funkcję prezydenta całkowicie zależnej od Niemiec Republiki Słowackiej.

 

Wprowadził w kraju rządy totalitarne – zniesione zostały wolność sumienia, słowa i prasy, wprowadzono system monopartyjny i zakazano działalności wszystkich partii opozycyjnych. Tiso utworzył zbrojną formację Gwardię Hlinki – wzorowaną na hitlerowskiej SA i jedyną legalną organizację młodzieżową Młodzież Hlinki wzorowaną na Hitlerjugend.

 

 

Jestem z tego rocznika, gdzie nie uczono mnie o ataku Rosji na Polskę tuż po rozpoczęciu II wojny światowej. Tym bardziej nie wiedziałem że,  we wrześniu 1939 Republika Słowacka dokonała agresji na Polskę. Gorliwość Słowaków została nagrodzona – w listopadzie 1939 na rozkaz Hitlera kilkanaście wiosek w północnej części Spisza i Orawy zostało włączonych w skład Słowacji.

 

 

Co ciekawe:

“Był współodpowiedzialny za wywózkę słowackich Żydów do obozów koncentracyjnych, a nawet płacił rządowi niemieckiemu za „pomoc w rozwiązywaniu tego problemu” – o ile w 1939 na terenie Słowacji mieszkało ok. 90 tysięcy Żydów, to już w 1945 było ich niewiele ponad 30 tysięcy (zob. Deportacje Żydów ze Słowacji).”

 

 

 

Do dzisiaj środowiska katolickie nienawidzą Żydów. Nienawidzą Żydów oddanych Bogu, gdyż tych przeciwnych Bogu traktują jak przyjaciół:

 

 

Na zdjęciu słynny lobbysta izraelski Daniels i “ojciec” Rydzyk.

 

Ten system nienawidzi Żydów wiernych Bogu i nawzajem, Żydzi ortodoksyjni nienawidzą Izraela:

 

Wyszkoleni agenci jezuiccy na stanowiskach liderów pseudochrześcijaństwa nauczają, że osoby przestrzegające Prawa Boga są judaistami. Takie zaszufladkowanie dla niemyślących.

 

Wracając do KATola Tiso:

 

“W sierpniu 1944 na Słowacji wybuchło powstanie narodowe[1]. Po przejściu części wojska na stronę powstańców, ks. Tiso, zdając sobie sprawę, że jego siły nie zdołają stłumić powstania, zdecydował się zdemobilizować armię Republiki i poprosić Niemców o pomoc w zaprowadzeniu „porządku” w kraju. W konsekwencji na terytorium Słowacji wkroczyły Wehrmacht i SS, bezwzględnie tłumiąc powstanie. Zniszczono kilkadziesiąt miast i wsi, zamordowano tysiące ludzi. Kilkanaście tysięcy Słowaków zostało aresztowanych i osadzonych w niemieckich obozach koncentracyjnych. 30 października w zdobytej przez hitlerowców powstańczej stolicy Bańskiej Bystrzycy, z okazji zdławienia Słowackiego Powstania Narodowego Tiso odprawił mszę dziękczynną, podczas której grał na organach, a powstańców nazwał „bandami komunistów i bolszewików”[4]. We mszy uczestniczył dowodzący likwidacją powstania SS-Obergruppenführer Hermann Höfle. Ksiądz Tiso udekorował go najwyższym słowackim odznaczeniem.”*

 

Da się być zbrodniarzem i odprawiać nabożeństwa? Oczywiście, że da.

 

PO wojnie Tiso został skazany przez rząd Słowacki na karę śmierci.

Jednakże obecnie, w ostatnich latach, szczególnie wśród słowackiego duchowieństwa, można dostrzec próby rehabilitacji dyktatora, ukazania go jako postaci tragicznej, człowieka zastraszonego, a nawet uznania męczennikiem za wiarę. Kontrowersje oraz protesty słowackich Żydów wywołały słowa katolickiego arcybiskupa Jána Sokola z 2007, który zapytany o czasy wojenne marionetkowego rządu Słowacji stwierdził, że bardzo szanował Józefa Tiso: „Pamiętam go z dzieciństwa. Byliśmy bardzo biedni, ale pod jego rządami sytuacja się znacznie poprawiła (…). Mieliśmy wszystko, czego potrzebowaliśmy. Nawet w czasie wojny.*

 

Co ciekawe sami Słowacy, ci co jeszcze pamiętają Tiso lub słyszeli od swych dziadków pamiętających czasy księdza Tiso wspomina je z nostalgią mówiąc wprost, iż żyło im się lepiej pod jego rządami.

Życie bez Boga powoduje brak zrozumienia źródła bogactwa. Sytuacja jest identyczna jak z zamożnością Szwedów czy Norwegów. Za oddanie wolności dobrobyt. Podobny majstersztyk ma właśnie miejsce w Polsce. Za socjal uciszone sumienia i co najgorsze i najbardziej smutne – Polacy nazywają się chrześcijanami. Wcale nie trzeba wojny, aby ludzie zrezygnowali z Prawa Bożego. Wystarczą pieniądze.

 

*

źródło: wikipedia.

 

Updated: 6 czerwca 2018 — 08:18

3 komentarze

Add a Comment
    1. Tak myślałam że to tu się kiedyś pojawi…to nie jest normalne…

  1. Frankiści,Rumuńska Żelazna Gwardia,Ustasze,Vichy- to wszystko były organizacje klerykalne i prohitlerowskie,w Austrii i Niemczech chadecy(głównie katolicy ale nie tylko) bronili ex-nazistów ,a oni i tak odsuwają od siebie wszystko i mówią-nazizm był pogański.Może i jego twórcy tak,ale ten system współtworzył cały naród-konserwatywni katolicy i luteranie.

    Większość personelu Auschwitz-Birkenau to też katolicy,potem luteranie a na 3 miejscu-poganie

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: