Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Miasto króla Dawida odkryte? Starożytna strona związana z biblijnym królestwem, mówią archeolodzy.

W ciekawych czasach odkryto fragment miasta króla Dawida.

 

 

Archeolodzy w Izraelu odkryli starożytne miejsce, które może dać świeży wgląd w starożytne królestwo biblijne Dawida i Salomona.

Naukowcy z Uniwersytetu Bar-Ilan podczas wykopalisk odkryli szczątki dużego domu nazwanego „rezydencją gubernatora”, który został zniszczony przez pożar w 8 th w pne podczas asyryjskiej kampanii wojskowej.

 

 

Imponujący czteropokojowy dom, położony w Tel Eton na przedgórzu Judy, miał co najmniej dwa piętra, a jego parter rozciągał się na 2420 metrów kwadratowych. Zajmując wysokie miejsce na szczycie kopca, dom był starannie zbudowany z głębokimi fundamentami. Duże kamienie murowane zostały umieszczone w narożnikach i wejściach do budynku, a według ekspertów wykorzystano wysokiej jakości materiały budowlane.

 

Odkrycie to może rzucić nowe światło na wspólne królestwo rządzone przez Dawida i jego syna Salomona, co zostało opisane w Biblii. Królestwo było wówczas zjednoczoną monarchią obejmującą królestwa Izraela i Judy.

 

Zdjęcie lotnicze Tel Eton, patrząc na południe.

 

 

Część budynku w Tel Eton datuje się na okres w historii, który zbiegł się z rzekomym wspólnym królestwem, według prof. Avrahama Fausta i Dr. Yaira Sapira. Niedawno archeolodzy opublikowali swoje odkrycia w czasopiśmie Radiocarbon

 

Budowa tak ważnej rezydencji na szczycie kopca, z imponującymi widokami na okolicę, jest ważnym wydarzeniem w historii miejsca, według Fausta i Sapira, szczególnie w kontekście rozwoju starożytnego miasta.

Jednak archeolodzy zauważają, że “związek z Davidem nie opiera się na bezpośrednich dowodach archeologicznych, ale wyłącznie na poszlakach”. Niemniej jednak, wzniesienie rezydencji i rosnąca wielkość Tel Eton mogłyby uczynić związek z Dawidem wiarygodnym, twierdzą naukowcy.

 

W ostatnich latach pojawiło się wiele fascynujących odkryć w regionie. W pobliżu Wzgórza Świątynnego w Jerozolimie odkryto niedawno skarby w postaci monet z brązu, pozostałości po starożytnej żydowskiej rewolcie przeciwko Imperium Rzymskiemu .

W lutym archeolodzy ogłosili odkrycie znaku z gliny, który może być opatrzony podpisem biblijnego proroka Izajasza.

 

Inne znaleziska obejmują szkielet kobiety ciężarnej , której historia sięga 3.200 lat, w izraelskiej dolinie Timny, w miejscu, które kiedyś nazywało się Kopalniami Króla Salomona.

W miejscu starożytnego miasta na Zachodnim Brzegu archeolodzy polują również na świadectwa tabernakulum, w którym niegdyś znajdowała się Arka Przymierza.

Niektórzy eksperci uważają również, że znaleźli zaginione rzymskie miasto Julias, dawniej wieś Betsaida, w której mieszkali apostołowie Jezusa, Piotr, Andrzej i Filip.

 

źródło: http://www.foxnews.com/science/2018/05/03/king-davids-city-discovered-ancient-site-linked-to-biblical-kingdom-archaeologists-say.html

 

 

 

Updated: 9 maja 2018 — 16:18

4 komentarze

Add a Comment
  1. Gdzieś na izraelskich stronach czytalem ostatnio ze odkryli nowe zapiski na zwojach z Qmran. Aż strach myśleć jak nam zaraz Biblię zmienią 😉

  2. Najbardziej niesamowite jest odkrycie ruin Sodomy, Gomory przez Rona Wyatt’a.
    Sprawa stara ale nadal robi piorunujące wrażenie.

    1. Co do Rona Wyatt’a. Ponoć twierdził on, iż odnalazł Arkę Przymierza, a na niej ślady żywej krwi Chrystusa..

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: