Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Mężczyzna ofiarą przemocy – Kampania Przeciw Przemocy Kobiet Wobec Mężczyzn.

Dotychczas mówiło się jedynie o przemocy mężczyzn wobec kobiet. Nikt natomiast nie miał odwago podjąć się nagłośnienia problemu agresywnych kobiet.

 

 

Co ciekawe skomentowała te akcję terapeutka:

 

“Ważna inicjatywa, przez ponad 10 lat mojej pracy terapeutycznej z ofiarami przemocy zgłosiło się bardzo niewielu mężczyzna. Teraz kiedy mówi się otwarcie o problemie jest szansa na zmianę i rozpuszczenie paralizującego wstydu i strachu. Warto sięgnąć po fachową pomoc w roli ofiary, mężczyźni też jej potrzebują i taka decyzja, że zaczynam wspierać siebie i prosić o pomoc jest właśnie odwagą. Trzymam kciuki!”

Oto cel kampani:

 

Celem tej wirtualnej kampanii jest dostarczenie wiedzy społeczeństwu o tym, że:
– przemoc nie ma płci
– problem przemocy nie zaczyna się dopiero w związku osób dorosłych, ale ma swoje korzenie w dzieciństwie partnerów
Celem kampanii jest również obalenie stereotypów o kobietach i mężczyznach, bo tylko znając prawdę o obu płciach a nie tylko jednej, możemy zacząć przerywać błędne koło przemocy, o którym pisała Alice Miller , i wyeliminować przemoc w rodzinie.
Przemoc można wyeliminować tylko, jeżeli będziemy starali się jej zapobiegać, a nie leczyć jej skutki. Ta kampania ma na celu zwrócenie uwagi na konieczność wprowadzenia profilaktyki zdrowia psychicznego dorosłych i dzieci.
Kampania nie jest nagonką na kobiety tylko przedstawia prawdę o kobietach. O mężczyznach wiemy już wszystko o kobietach bardzo mało i cały czas nie chcemy, żeby o niej głośno mówiono.
W rodzinie sprawców przemocy jest dwóch a nie jeden. Intensywne nagłaśnianie tylko i wyłącznie przemocy jednego sprawcy , to znaczy tego płci męskiej, a milczenie o tej płci żeńskiej, jest równoznaczne z dawaniem cichego przyzwolenia kobietom do stosowania bezkarnie przemocy wobec mężczyzn i dzieci.
Celem kampanii jest dostarczenie WIEDZY, przedstawienie PRAWDY i ROZWIĄZAŃ jak przerwać błędne koło przemocy i wyeliminować przemoc w naszym społeczeństwie.
 źródło:

Bardzo dobra akcja pokazująca jak sami autorzy piszą, że przemoc nie ma płci. Wiele się mówi o damskich bokserach, ale kompletnie nic się nie mówiło dotychczas o agresywnych kobietach.

 

 

Zaktualizowane: 23 kwietnia 2018 - 09:59

4 komentarze

Dodaj komentarz
 1. cześć Wszystkim
  podzielę się refleksja dotyczącą agresywności kobiet
  ta agresja nie zaczęła się od filmow pełnych przemocy , tylko jest duzo wcześniejsza i głębsza i bardziej zakamuflowana

  kobiety również niszcza seksualność innych kobiet, a więc ich moc np jak byłam mała miałam moze z 10 lat bawilam się w rzece i wypiełam tyłek w trakcie zabawy, zauważyła to moja o rok starsza koleżanka sąsiadka i złośliwie powiedziała: ale się wypieła ,czy jakoś tak. z powodu tych słów bałam się przez wiele lat schylać tak żeby nie być posądzoną o niemoralność, nawet jak pracowałam na polu źle się wyginałam, jak coś ciężkiego podnośiłam źle się wyginałam i moze przez to uszkodziłam sobie kręgosłup. chcialam tym wpisem udowodnić że nie tylko mężczyźni niszczą seksualność, a wic moc kobiet, kobiety również w subtelny sposób molestują, niszczą seksualność innych kobiet i meżczyzn?

  po prostu zachowujemy się jak hodowane kury w klatkach, które dziobią słabszą kurę, tyle, że w społeczności ludzkiej, często atakowana kura jest oskarżana, o to, że została zaatakowana

 2. przemoc seksualna to również ciągłe i natarczywe używanie niecenzuralnych słów, które w większości są związane z seksem, moi rodzice stosowali na mnie taką przemoc, w pracy mozna tego doświadczyć , w szkole
  wg mnie to jest również forma molestowania seksualnego stosowana i przez kobiety i przez mężczyzn

 3. Kobiety są programowane na wielu poziomach. Np. w kabarecie kobieta wydziera się na męża i jest to śmieszne. Gdyby facet wydarł się na kobietę, to już przemoc domowa. Wychodzi się z założenia, że facet ma silniejszą psychikę, a jednocześnie walczy się o równość płci.
  Ten schemat jest powielany w wielu obrazach jakie wciska nam się do głowy. Kobieta może strzelić faceta w twarz, wylać mu na głowę napój, strzelić focha trzaskając drzwiami i “ma do tego prawo”. Facet nawet nie może nawet pomyśleć o tego typu zachowaniu. Ma być równy kobiecie czyli dawać sobą sterować, a kobieta ma być równa mężczyźnie więc chcieć nim sterować. Co też jest przemocą psychiczną wobec niego.

 4. Racja, przemoc nie ma płci…może być od mężczyzny w stronę kobiety, ale też i w odwrotną stronę o czym się często zapomina… :/

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish