Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Michał Mazur obala poglądy Andrzeja Cyrikasa dotyczące Prawa Bożego.

Jestem zobowiązany umieścić ten material poniżej, ponieważ z początku promowałem tego pastora naiwnie na swym blogu. Pastora, który popiera przyjęcie uchodźców uważając, że Polacy ich będą ewangelizować ..

Ma on więcej niebiblijnych nauk, o których mówi Michał.

 

 

Michał Mazur znany jest z radykalnych poglądów dotyczących wiary, Jednak w tych filmikach potraktował Andrzeja Cyrikasa w dosyć łagodny sposób jak na swój styl.

W dwóch filmach wyraził swe opinie co do filmu A. Cyrikasa pt “Musisz się obrzezać”.

 

 

 

Andrzeja  najpierw ja zacząłem promować, ponieważ mój czytelnik Maciek z kościoła A. Cyrikasa,  zaczął mi podsyłać filmiki z A. Cyrikasem, a kiedy przestałem, zaczęli płacić za reklamę na fejsie.

Swoją drogą dziwnym trafem wiele pomysłów na teksty jest wyjątkowo podobna do kilku moich. . Na przykład  ten dotyczący królowej Niebios i konsekwencji z przyjęcia kultu Astarte. Nie widziałem wcześniej takiego nauczania w dorobku Andrzeja Cyrikasa.

Ostatni filmik Michała jest wyrazem Bojaźni Bożej, ponieważ przeprasza on za swój styl, ale nie za treść opinii  jest też dowodem na jego  wzrost duchowy.

 

 

W związku z tym, że na początku użyłem swego autorytetu do promowania tego pastora, to obecnie czuję się zobowiązany zdecydowanie odradzać jego nauczanie. Owszem, wiele biblijnej prawdy niczym z książek, ale odrobina kwasu….

Swoją drogą styl A. Cyrikasa jest naganny. Tytuł filmu ‘Obrzezaj  się’ jest szyderą i cynizmem. Równie dobrze ktoś mógłby odbić piłeczkę i powiedzieć coś w stylu “Klęknij przed biskupem Rzymu” lub załóż hodowlę świń ‘….

 

Osoba mieniąca się pasterzem owiec drwi z tego, że ktoś chce się uświęcać……

Andrzej nie uznaje Szabatu uważając, że to staro testamentowe prawo, ale uznaje starotestamentową dziesięcinę:

 

. Co miesiąc prowadzone są otwarte spotkania naprzemiennie dla kobiet i mężczyzn[2]. Zbór pobiera dziesięciny od swoich członków. Wikipedia

 

Updated: 10 kwietnia 2018 — 08:54

36 komentarzy

Add a Comment
 1. przerabiałem nauczania tego pastora i szczerze mówiąc wiele z nich miało ręce i nogi. Świetne nauczania o pokucie, upamiętaniu itd, itd. Pastor nie uznaje zasady “raz zbawiony na zawsze zbawiony”.
  Ale niestety jednym nauczaniu uderzyło mnie to, że pastor właśnie uznaje dziesięcinę a nie uznaje dnia sobotniego.

  1. No bo dziesięcina na zbór, to realna kasa do kieszeni 🙂 Dziesięcina wykorzystują celowo np. sekty i ci wszyscy, którzy jak napisał św. Piotr “nauczają dla niegodziwego zysku”… Ta dziesięcina daje już znak, że to nie dobry pasterz tylko najemnik.

   1. coś w tym jest bo tych pastorów stać na częste wycieczki do Izraela. Czasami słucham sobie nauczania różnych pastorów i zawsze pada to samo “niedawno byliśmy w Izraelu”.
    Oczywiście nie to, żebym czepiał się ale naprawdę zdziwiło mnie z tą dziesięciną…

   2. Hmm a czy może wiecie, że przez ostatnie kilka miesięcy pastor żyje z wiary? Do tej pory przez 30 lat prowadził zbór i normalnie pracował. Cóż o takich rzeczach się nie mówi ale, że dziesięcinę pobiera to od razu oszust. Zapytam Was, a z czego ma się zbór utrzymywać? Jak mają ludzie się wspierać finansowo kiedy ktoś jest w dołku?

    1. Zbór musi mieć datki. Prąd, sala itp. Ale pastor mówi że szabat nie jest ważny a ważna jest dziesiecina..

     1. @Paweł – jak napisałem nie czepiam się spraw finansowych tylko dziwi mnie ten rozdźwięk jak Pastor wybiera sobie na zasadzie “to owszem” ale “to już nie”.

      1. Podobny rozdźwięk występuje u pastora Chojeckiego. Nie uznaje dnia sobotniego. Nie wiem jak u niego jest z dziesięciną ale wg. plotek w jego kościele obowiązuje.
       Ciekawostką jest to, że pastor Chojecki obchodzi coś na wzór święta szałasów. Wówczas wyjeżdża poza miasto do jakiegoś domku, tam przebywa jakiś tydzień i stamtąd naucza.

       1. Ale ferment tutaj się u was dzieje. Cyrikas porównywany do Chojeckiego ale wiadro pomyj na tym blogu to tylko tłumaczy, że idzie w dobrym kierunku jak u “chrześcijan z miłością” występuje taki ból o ten szabat ile razy już ten temat był poruszany, a Wy nie możecie się pogodzić z tym. Mam lekarstwo na to założycie zbór i pokażcie owoce jakie będą wypływać ze świętowania szabatu, a nie wyrzucać wiadro pomyj takie to chrześcijańskie zachowanie.

        1. polemika z niebiblijnym nauczaniem to wiadro pomyj. Dwukrotnie uzyłeś tego sformulowania.
         Pastor może cynicznie pisać: Musiszi się obrzezać, ale my polemizowac biblijnie nie możemy. Są równi i równiejsi….
         Wdepnąłeś kolego w idolatrię. Nie poruszasz się w sferze merytorycznej, ale w sferze obroby czlowieka, a nie Slowa.
         Nie padł z Twej klawiatury ani jeden argu7ment z Biblii. Robisz to samo co katolicy: mnie sie wydaje, ja uważam…
         Pismo jasno mowi: jeśli coś mowicie mówcie jak Slowo.

        2. @Paweł – nie dokonuje żadnego porównania pastora Cyrikasa do Chojeckiego ponieważ pastor Cyrikas jest to zupełnie inna liga.

         Rzuciła mi się w czy tylko pewna niekonsekwencja poglądów obydwu pastorów i tylko tyle.

        3. No tak, jasne. Coś się nie podoba to załóżcie sobie zbór. Ty już pokazałeś owoce swojego serca. Ten kto nie jest z Jezusem rozprasza. Masz to w ewangelii. Policz sobie liczbę denominacji i zborów uczących po swojemu, bo ludzie się pokłócili…
         My tutaj omawiamy sprawę nietrzymania się Słowa Bożego, nie można mówić – tak jak broniony przez Ciebie pastor – że Jezus i Bóg Ojciec ws. szabatu zwracał się tylko do Izraela a nawróconych pogan to już nie dotyczy (jak w filmiku), bo już w kolejnym jak wypowiada się w sprawie idolatrii to jedzie całym koksem z cytatami dot. figur że nas obowiązuje. A przepraszam do kogo się wtedy zwracał Bóg??? Do Izraela no ale teraz to wg. pastora dotyczy każdego 🙂 Nie rozśmieszajcie mnie. Bo to czyste sekciarstwo. Typek sobie wyszedł z krk i założył własny zbór 🙂 Jak ktoś nie czyta sam pisma i rozumuje przez pryzmat kontekstu guru, to potem są emocjonalne związania i posądzanie każdego, kto dotknie guru o osądzanie oraz potępianie. Kto tu kogo osądza? My tu oceniamy owoce i treść wypowiedzi, czy się zgadza z Słowem Boga. Każdy ma taki obowiązek. Zapomniałeś “Badajcie duchy…” “Co dobre zachowujcie” itd. Jak lubisz słuchać pastora, to słuchaj – wolna wola – ale plewy wywalaj.

 2. Ciekawe,czy p.Cyrikas odwiedził juz osrodki w Polsce dla uchodzców i głosił ewangelie pod meczetami w Polsce dla wprawki ,gdyby nachodzcy napłyneli,co jest jego marzeniem jako dobrego pasterza owieczek -co nie daj Boze.

  1. ano właśnie. Przecież już teraz może ewangelizować. Dlaczego tego nie czyni? No chyba że nie wiemy o tym.

 3. Czy znacie proroctwo 90 letniej staruszki z Norwegii z 1968 roku? Ja czytałam je pierwszy raz około 2010 roku, jeszcze przed wielkim napływem ludzi z Bliskiego Wschodu. Jak przeczytałam, ten fragment o płynących przez Morze śródziemne ludziach, to oczywiście to sobie wyobraziłam, ale nie myślałam, że to się stanie w 2015 roku. Czy wiecie, co jeszcze ta staruszka mówiła o uchodźcach? Przeczytajcie. Nie ma dobrego wyjścia. Ale tak ma być. Czy nie powinniśmy miłować wszystkich? Powinniśmy być dobrzy dla wszystkich, bez wyjątku. Jak zachowałby się Pan Jezus? Wszystko to jest niełatwe.

  1. Tylko najwieksza grupa obcjokrajowcow w Norwegii to Polacy. Różnie traktowani w zależności od kultury tubylców. Norwegowie nie są skorzy do konfrontacji, żadko albo prawie wcale mówią co myślą tak prosto w twarz. A uchodźcy zwykle maja lepiej i za darmo. Różnie można interpretować.

 4. Super i tak postepuje detektyw, zawsze cos wysledzi ,brawo. Tak mi sie przypomnialo bo jestem nowo narodzony i natrafilem na tego pana – Piotr Stępniak Świadectwo- swietne swiadectwo mi pomoglo kilka zeczy zrozumiec moze kogos zaciekawi. Pozdrawiam.

 5. Myślę, że cały problem polega na tym, że po prostu nagminnie mylimy pojęcia tj. prawo, przymierze czy Izrael.

  Odnoszę wrażenie, że ludziom wydaje się, że w starym przymierzu było inne prawo a w nowym przymierzu jest inne prawo. Co więcej nawet panuje przekonanie, że prawodawca w ST i NT to są inne osoby. To tak jakby był jakiś prawodawca ST a skoro jesteśmy pod nowym przymierzem więc obowiązuje nas prawodawca właśnie z nowego przymierza. Prawdziwy miszmasz.

  Jeśli w nowym przymierzu człowiek osobiście, bez żadnych pośredników w postaci kapłanów, przychodzi do Pana i chce pozytywnie odpowiedzieć na zawiązanie przymierza to następuje to w obrębie jasno określonych zasad. Zasady pozostają niezmienione.

  Jeśli w starym przymierzu mieliśmy lud wybrany, którego np. obowiązywał dekalog to w nowym przymierzu nas również obowiązuje ten sam dekalog.
  Jeśli Pan w starym przymierzu dał swojemu ludowi swoje święta to nas … również obowiązują owe święta.

  Jedyna różnica to nazwijmy to sposób pozycjonowania. Kiedyś przymierze z prawem obejmowało określoną grupę osób (i dotyczyło każdego członka tej społeczności) a teraz przymierze z dokładnie tym samym prawem obowiązuje każdego kto wyrazi pragnienie zawiązania takiego przymierza.

  Tak mówi choćby zwykła logika.

  Tak więc jeśli ktoś głosi obowiązywanie dziesięciny a dzień sobotni już nie to ma problem. Jeśli łączy obrzezanie z obchodzeniem dnia sobotniego to ma jeszcze większy problem.

  1. Mądrze i logicznie mówisz. Jezus wyraźnie w ewangelii mów, że do Jana było głoszone prawo (w nim zapowiadana ofiara, która dopiero zostanie złożona przez Mesjasza – mój komentarz), a potem od niego głoszona jest dobra nowina. Koniec ofiar ale dekalog podtrzymany (patrz kazanie na górze).

   Kolejna sprawa Nasz Bóg Abrahama, Izaaka, Jakuba – Jahwe Zastępów, powiedział jasno przez usta proroka Malahiasz, że kolejny raz jak już przyjdzie (dzień Jahwe – definitywny koniec) pośle Eliasza, aby ziemia nie była objęta klątwa i tam jasno powiedział, że mamy przestrzegać przykazania dane na Horebie. Koniec kropka. Jest to napisane i w Septuagincie i w wersji Hebrajskiej.
   Apokalipsa też jasno mówi (w grece w oryginale, to już kompletnie bije jak słońce), że żyją Ci co zachowali prawo Boże i świadectwo Mesjasza (czyli to co Jezus powiedział w kazaniu na górze). U Łukasza to macie.

   Paweł głosił, że przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie będą głosić. Jest sieczka, bo jesteśmy już coraz bliżej przyjścia Jezusa. Diabeł pracuje ile może. Czasu ma mało i chce zabrać jak najwięcej dusz ze sobą do jeziora.

   Każdemu, kto to czyta życzę światła Ducha Świętego, aby w pokoju ducha, w Chrystusie doszedł do Nieba. Amen.

   1. jak to wielu słusznie prawi, dziwne, że 9 przykazań pastorzy traktują literalnie, a to jedno duchowo….

 6. Przeczytalam wszystkie wasze wpisy dot.Andrzeja Cyrikasa.Tyle “pomyj”,to uwazam zbyt wiele,a wielu z was uwaza sie “chrzescijaninem”,co za obluda.
  Cyt. jeden wpis piszacego:..no bo dziesiecina na zbor,to realna kasa do kieszeni..pytam ,a jak
  nazwiecie ten detektyw prawdy, ktory prosi o wsparcie, cyt..wspomoz autora bloga..????
  I podobnie wielu z was to robi,ale nie macie odwagi aby sie do tego przyznac.Okropne i niesprawiedliwe,co z was za chrzescijanie?????

  1. Ot i wychodzi idolatria i brak logicznego myślenia.
   Nikt tu nie jest przeciw wsparciu, ale przeciw podwójnym standardom. A. Cyrikas uważa szabat za staro testamentowy przeżytek a jednocześnie pobiera starotestamentowa dziesiecine.
   Pragnę zwrócić uwagę na to też że A. Cyrikas nie odpowiedziałby na komentarz pod swym filmem.
   Ja odpowiadam na komentarz przeciwny i publikuję

   1. Powiem tak wydaje mi się, że gdybyś miał na głowie zbór to nie miałbyś czasu na przepychanki internetowe i odpowiadanie komentarzy na yt. 🙂

    Tym sposobem na pewno ludzie się nie będą nawracać.

    1. Nie wiem. Być może.
     Ale nabożeństwa są tylko w niedzielę.

     1. nabożeństwa są w środy, soboty i niedziele

      1. Maćku, z Waszej strony:

       Nabożeństwa Niedziela 9.30 i Środa 18.00
       Modlitwa Sobota 20.00

       1. wcześniej Piotrze napisałeś że są tylko w niedzielę, dlatego mój komentarz. Jeśli chodzi o sobotnią modlitwę to dzięki Panu Jezusowi przerodziła się od kilku miesięcy w regularne nabożeństwa które są transmitowane na żywo, modlitwa jest zawsze o 6 rano w poniedziałek, mam nadzieję że przyjdzie czas że będziemy mogli spotykać się codziennie na nabożeństwie aby wielbić naszego Boga i Pana Jezusa Chrystusa tak jak spotykali się pierwsi chrześcijanie.

     2. Przecież w zborze spotykają się kilka razy w tygodniu, czemu aż tak naciągacie prawdę?

      1. Spotkanie a nabożeństwo to dwie różne sprawy. Nie wiem mam wrażenie że rozmawiam z nastolatkiem. Pastor zaatakował osoby świętujące szabat sugerując im obrzezanie się czym wywołał wojnę.

       1. Czy ja wiem podczas spotkania modlitewnego modlimy się i uwielbiamy Pana jest też słowo z Pisma. Jedyna różnica to, że spotkanie trwa ponad godzinę a nabożeństwo ponad dwie godziny. Jeśli idzie się tam z serca chwalić Pana i modlić się do niego to nie widzę jakiejś ogromnej różnicy. To nie KK gdzie idziesz na różaniec albo mszę.

        Mam 28 lat, więc pudło. Może prawda Was boli stąd taka wielka burza.

        Szkoda, że nie publikujesz wszystkich komentarzy już oczy się otwierają jak działa ten blog.

        1. Twój pastor nie odpowiada na komentarze to i ja mam takie prawo. Co prawda ja nie pisuje pod jego filmami, ale czasem czytuje.
         Po za tym od rzeczy pisujesz. KIlka razy było napisane, że nikt nie ma pretensji że pastor, czy kosicol zyje z dzięsiciny, ale że wykorzystuje starotestamentowaą dziesiecinę jednocześnie gardząc starotestamentowym szabatem..
         Zgodnie z regulaminem na mojej stronie Twój komentarz nic nie wnosi oprócz żalu. Nie posługujesz się Biblią jak czlowiek ze świata.
         To tyle. Więcej Twoich komentarzy nie będe publikował. Są niedorzeczne i nielogiczne.
         pozdrawiam

        2. Tu nawet nie chodzi o to w jaki dzień się spotykacie,tylko o Prawdę.
         Świecenie szabatu to nie opcja,to jedno z 10 przykazań.Ktore Bóg własnoręcznie napisał na kamiennych tablicach.One nadal obowiązują.Nie ma czegoś takiego,ze wybiorczo stosuje sie przykazania.Pan Jezus Chrystus pokazał jak je wypełniać.Uzdolnił nas do tego.Rozumiem,ze każdy ma inne poznanie,ale twoj pastor Pawle w tym temacie naucza wbrew Słowu.
         Naszym zamiarem nie jest wszczynanie kłótni tylko ukazanie Prawdy.Tego co nauczał Chrystus.
         Odrzuć Pawle emocje i niech Cie Bóg błogosławi.?

 7. Admin, dziekuje za odpowiedz.Co do mojej logiki
  to nie mam z tym problemu.Co robi A.Cyrikas,to jego sprawa,nie wam jest osadzac kogos,to Bog osadzi,zarowno Pastora jak i mnie,czy nawet ciebie admin.Co do sabatu,to jestem bardzo ciekawa,ilu chrzescijan, ten sabat obchodzi zgodnie z biblia,napewno policzysz tylko u jednej reki.A.Cyrikas koncentruje sie tylko na swoim przeslaniu i w oparciu na Biblie,Nie zajmuje sie pisywaniem “arcydziel” (jak to robia chrzescijanie na Twoim blogu),a komentuje zawsze gdy prowadzi swoje wyklady/nabozenstwa,bez wskazywania palcami czy nazwiskami,za to cenie tego Pastora i nie tylko. Admin lubie twoj blog,jestem tutaj dosc czesto,czytam,popieram,ale nie ze wszystkim sie zgadzam.Doceniam Twoja prace i wklad jaki lozysz na ten blog i chwala Tobie za to.Pozdrawiam

  1. Sk, każdy, podkreślam każdy kto pisuje lub nagrywa filmiki jest poddany krytyce, a tym bardziej kaznodzieje.
   Chyba nie muszę tutaj cytować Biblii, bo to dzięki niej jest oczywiste, że mamy sprawdzać duchy i weryfikować wszystko z biblią.
   Mamy póki co demokrację, nie ma jeszcze rządów antychrysta i ekumenii. Możemy podważać każdy każdego. Biblia nakazuje poznawać Boga i konfrontować to z nauczaniem innych.
   “Tak mówi Pan: Przeklęty mąż, który na człowieku polega i z ciała czyni swoje oparcie, a od Pana odwraca się jego serce!” Jer 17

 8. Oho, jest tego więcej… Z jednej strony dobrze wiedzieć, ale znowuż szkoda że tak się okazało, bo czasem to co mówił, rzeczywiście miało ręce i nogi…

 9. Rozważmy sprawę dziesięciny na podstawie NT: Paweł pisze,że godny jest robotnik swojej zapłaty ale też mam wrażenie,że zapłata jest dobrowolna a nie obowiązkowa. Również w listach napisano,żeby nie gorszyć brata z powodu tego czy tamtego dnia albo z powodu pokarmów. Uważacie,że szabat jest ustawa wieczystą? Jest jeszcze kilka ustaw wieczystych ale jakoś nie widzę żeby specjalnie ktoś za nimi tutaj czy gdzie indziej obstawał. Teraz przeczytajcie sobie nauczanie Pawła na ten temat i zrozumcie jakie ma skutki ignorowanie tego nauczania.
  Paweł mówi,ze jak ktoś przestrzega szabatu to niech sobie przestrzega a jak nie to nie i nie należy takiej osobie robić wymówek (gorszyć) . Skutkiem ”zapomnienia o tym” jest właśnie podział,oblewanie się pomyjami na forach i osadzanie,że ten jest fałszywym nauczycielem a tamten to w ogóle nędza. Panowie ”duch ożywia a litera zabija” Czy rozumiecie co to znaczy? Z Bogiem

  1. “Paweł pisze,że godny jest robotnik swojej zapłaty ale też mam wrażenie,że zapłata jest dobrowolna a nie obowiązkowa.”

   Ludzie, gdzie tu jest napisane o dziesięcinie? …
   Szabat jest przykazaniem aktualnego dekalogu

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: