Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Świadkowie Jehowy są potępiani za uciszanie swoich ofiar pedofilii.

Przywódcy religijni grozili ofiarom, mówiąc im, że gdyby poszli do władz, sprowokowaliby “karę  Jehowy”.

 

 

W Wielkiej Brytanii ponad 100 członków i byłych członków Świadków Jehowy przyznało się do gazety ” The Guardian” , że są ofiarami wykorzystywania seksualnego dzieci, przemocy fizycznej i innych form wykorzystywania przez wysoko postawionych członków tej wspólnoty religijnej.

 

 

Zeznania kobiet i mężczyzn pogrążają organizację, która latami próbowała zapobiec wyciekowi niewygodnych informacji. Jak podają brytyjskie media, mowa o wielu przypadkach molestowania i pedofilii w kościele Świadków Jehowy. Według ofiar, władze kazały im milczeć. Jedna z nich, Louise Palmer, była gwałcona przez rodzonego brata już jako 4-letnia dziewczynka. – Spytałam: Co mam zrobić? Czy zgłosicie to policji, a może ja powinnam? – wspomina w rozmowie z BBC. Usłyszała, że to źle wpłynie na organizację. Brat poszedł za kratki w 2015 r.

Podobnych przypadków było więcej – jak wyjaśnia prawniczka Kathleen Hallisey, nie zostały zgłoszone od razu, bo władze wymagały dwóch świadków molestowania. Tylko pod tym warunkiem oprawcy mogli zostać wydaleni ze społeczności, ale nie zgłoszeni. Nadużycia nazywano z kolei “haniebnymi zbrodniami i grzechami”, ofiarom dawało się zaś “pocieszenie płynące z Biblii”.

wp.pl

Sprawa, o której rozpisują się media, zmusiła Świadków Jehowy do podjęcia odpowiednich kroków. Zapewniają, że nigdy nie chronili przestępców i wszczynają własne śledztwa w celu wykrycia pedofilów czy gwałcicieli. ” Wszystkie zarzuty dotyczące nadużyć są dokładnie badane i nakładane są odpowiednie ograniczenia na każdą osobę, która jest winna wykorzystywania seksualnego dzieci. ” – brzmi fragment oświadczenia Watchtower Bible, głównego gremium świadków w Wielkiej Brytanii.

 

 

Ofiary twierdzą, że „wewnątrz organizacji przez dziesięciolecia  przywódcy religijni zniechęcali ludzi, którzy zanosili skargi na jakieś nadużycia  do władz by niie  prowokować  Jehowy

” lub straszyli wydaleniem ze zgromadzenia i utratą kontaktu nawet z własnymi rodzinami.

Świadkowie Jehowy muszą utracić swój status charytatywny, ponieważ nie chronią dzieci ” – powiedziała jedna ze skarżących się, która twierdzi, że była wykorzystywana seksualnie między 3 a 12 rokiem życia.

“Jestem całkowicie przerażony Świadkami  Jehowy, nie otrzymałem wsparcia a doświadczyłem 10 lat nadużyć ” – powiedziała inna z ofiar, dodając, że starsi zgromadzeni wiedzieli o tych atakach, ale “nigdy” nie zrobili nic, by mu pomóc.

Tymczasem inni byli członkowie zgromadzenia wykazali, że zostali zmuszeni do opowiedzenia szczegółowo przed komisją pod przewodnictwem starszych (proces, w którym wyeksponowane są i wyznawane błędy i grzechy przed liderami Zgromadzenia) o swoich  pierwszych doświadczeniach seksualnych . Według dla The Guardian, w siedzibie Świadków Jehowy w Wielkiej Brytanii nie jest to baza danych z zarzutami o nadużyciach w organizacji, ale te które nie zostały przekazane na odpowiednim władzom.

Ze swej strony w oświadczeniu kongregacja zakonna twierdzi, że ochrona dzieci jest sprawą najwyższej wagi . Wskazał również, że ofiara i jego rodzina mają prawo zgłaszać policji przypadki znęcania się nad dziećmi. Według Świadków Jehowy, rady starszyzny tej organizacji traktują ofiary nadużyć ze ” współczuciem, zrozumieniem i życzliwością ” i przeprowadzają odpowiednie dochodzenie w każdym przypadku.

 

I jeszcze jedna córa Watykanu zdemaskowana od całkowicie innej strony. Szkoda tylko, że Świadkowie kojarzeni są w krajach katolickich jako specjaliści od Biblii co rzutuje na wszystkich biblijnie wierzących….

 

 

 

Updated: 27 marca 2018 — 19:12

2 komentarze

Add a Comment
  1. O proszę…no to teraz ich to pogrąży…
    szkoda tylko że dla wielu ci chcący oprzeć się na Biblii = świadkowie :/ a przecież to NIGDY nie jest to samo…

  2. Ehhh zasada 2 swiadkow jest zasada Biblijną…. Jezeli ktos mi powie ze tata go molestuje to co mi powiedza na policji? Poprosze o dowody a dowody to 2 swiadkowie i kolo sie zamyka. Najlatwiej oczerniac szkoda tylko ze nikt sie nie zaglebia dalej w takie historie jakos ciezko mi uwierzyć ze 4 letnia dziewczynka poszla do starszych i powiedziala ze brat ja gwalci….mam 4 letnie dziecko wiec wiem na jakim etapie rozwoja sa dzieci w tym wieku…

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: