Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Uderzenie pioruna zabiło 16 osób w kościele adwentystów Dnia Siódmego w Rwandzie.

Uderzenie pioruna zabiło co najmniej 16 osób, a jeszcze więcej zostało rannych w kościele adwentystów Dnia Siódmego w Rwandzie w sobotę..

Większość ofiar zginęła natychmiast po uderzeniu pioruna w kościele w południowej dzielnicy Nyaruguru, powiedział miejscowy burmistrz Habitegeko Francois.

Dwie osoby zmarły z powodu odniesionych obrażeń, a 140 osób zostało przewiezionych do szpitala i ośrodków zdrowia.

 

Wypadek pogodowy w górzystym regionie w pobliżu granicy z Burundi odbył się w południe w sobotę, podczas gdy parafianie z Gihemvu byli na nabożeństwie.

“Lekarze twierdzą, że tylko troje jest w stanie krytycznym, ale mają się coraz lepiej” – powiedział w niedzielę burmistrz.

Powiedział, że w piątkowym incydencie piorun uderzył w grupę 18 uczniów w okolicy, zabijając jednego.

Troje studentów pozostaje w szpitalu, a reszta jest w stanie wrócić do domu.

Śmiertelny wypadek kościelny przypada niecałe dwa tygodnie po zamknięciu ponad 700 kościołów w Rwandzie ze względu na nieprzestrzeganie przepisów budowlanych i hałas.

 

źródło: bbc.com

 

Niektóre kościoły, które były zamknięte, działały pod namiotami.

“Kościoły znajdujące się w namiotach zostały również zaproszone do ponownego odwiedzenia ich lokali, zanim będą mogły kontynuować swoją działalność. Jeśli chodzi o higienę, to nie można mieć takich spotkań w miejscu, w którym nie ma wody do mycia rąk, toalety “.

Inni, dodał, zostali ostrzeżeni o braku urządzeń zabezpieczających i zostali poproszeni o ich naprawienie, ryzykując zamknięciem. To prawda, że ​​wiele kościołów nie ma wykrywaczy metali ani prętów odgromowych, co jest wymogiem.

 

Kościoły adwentystów w Rwandzie są niesłychanie dynamicznymi kościołami.

 

Blisko 97,5 tys. osób zostało ochrzczonych w maju w Rwandzie, stając się członkami Kościoła Adwentystów Dnia  Siódmego.

 

„Jesteśmy świadkami największego chrztu w historii Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego” — podkreślił Duane McKey, główny koordynator ewangelizacji w Rwandzie. Dodał, że celem lokalnego Kościoła było 60 tys. chrztów lub 30 ochrzczonych osób po każdym z 2200 odbywających się jednocześnie spotkań ewangelizacyjnych. Jednak jak dodaje, „cały czas modliliśmy się o 100 tys. chrztów i wszystko wskazuje na to, że ten cel również zostanie osiągnięty. Chwała Bogu!”.

W najbliższych tygodniach (czerwiec 2016) w Rwandzie odbędzie się jeszcze kilka chrztów związanych z zakończoną właśnie ewangelizacją, dlatego liderzy Kościoła są przekonani, że liczba ochrzczonych przekroczy wspomniane 100 tys. osób.

https://znakiczasu.pl/najwiekszy-chrzest-w-historii-adwentystow/

 

Ciężko jest ocenić dlaczego Bóg dopuścił do takiej tragedii, czy sam zbór był skażony, czy to ataki diabła, ale jedno warto sobie uświadomić przy tej okazji: Bóg nie uchroni nas od naszych zaniedbań. Nie twierdzę, że tak było w tym przypadku, ale warto to mieć na uwadze.

 

 

Updated: 16 marca 2018 — 14:54

28 komentarzy

Add a Comment
 1. a może piorunochronu nie mieli, po co zaraz mieszać w to Boga lub szatana. Przyczyna i skutek. Czesto wierzący o tym zapominaja.

  1. Ale to Bog ma kontrole nad wszystkim. Czesto wierzacy o tym zapominaja 🙂

  2. Nic nie dzieję się bez dopustu Bożego. Nie ma przypadków. Czesto ludzie widządz cud mówią a to tylko przypadek, tak samo mówią jak widzą jakieś nieszczęście, może warto przyjrzeć się tym tzw. przypadkom i wyciagnąć wnioski.

  3. Niestety, jesteśmy uwikłani w grę zwaną przeznaczeniem… nie ma czegoś takiego jak ,,przypadek” w życiu człowieka. Jesteśmy pionkami, a rozgrywającymi jest Bóg i szatan. Świat powstał nieprzypadkowo więc wszystko inne co zaistniało też zdarzyło się nieprzypadkowo: wszystko jest następstwem rzeczy przeszłych. Tak jak twierdzisz: przyczyna i skutek. Bóg wypowiedział słowo i słowo doszło do skutku. A jak była przyczyna, że je wypowiedział???

   1. Arturze nie ma przeznaczenia, mamy wolna wolę, tylko Bóg może zajrzeć w nasze życie i robi tą na naszą prośbę kiedy się do niego modlimy albo kiedy uzna to za słuszne, żeby wszystko toczyło się zgodnie z obetnicą.
    Szatan nie jest rozgrywającym tylko kusicielem, upadłym aniołem. Panem życia i śmierci i wszystkiego inego jest Bóg, który zawsze dotrzymuje słowa i jest nad wyraz dobry i litościwy ale potrafi być surowy bo jest sprawiedliwy.

 2. Uważam że adwentyzm zbudowany jest na fundamencie fałszu w duchu zakonu. Może to mocne słowa, ale to prawda. Jak ktoś zna historie powstania tego ruchu, to wie o co chodzi – ogłoszono datę przyjścia Jezusa, ale przecież wiadomo, jak sam Pan Jezus zapowiedział, że nawet Syn tego dnia nie zna, tylko Ojciec. Mamy czuwać, bo nie znamy dania, ani godziny, o której Syn Człowieczy przyjdzie (MT 25:13). Zamiast zakończyć tą wpadkę, to ją kontynuowano i rozbudowano. Podczas czytania książek Ellen G. White miewałem niepokój i dało się zauważyć bardzo dużo nieścisłości i wymyślonych historii podczepionych pod Biblię – te książki są niebezpieczne i nie budują na prawdzie Jezusowej ku miłości. Ktoś kto jest zakochany w prawie, chodzi w duchu zakonu, albo w duchu ruchu adwentyzmu, to może niczego nie zauważyć, tak jak osoby wierzące w duchu rzymskiego katolicyzmu, np. widzą Maryję jako królową i czczą jak boga. My nowo narodzeni, poddani Jezusowi Chrystusowi jesteśmy pod zakonem chrystusowym, obdarowani Duchem Prawdy, wolni, a jednoczenie Jego i Jego słowa i naukę mamy wypełniać, a nie Mojżesza – ducha zakonu. Mojżesz to Mojżesz, a Jezus to Jezus, Syn Boży, a Jego prawo jest wznioślejsze, duchowe. Nie będziemy zbawieni z łaski jeśli spełniamy stary zakon, ale dlatego że wierzymy w Jezusa i Go słuchamy (przemienienie na górze Tabor). Oglądałem wiele filmów z nauczania doktora Waltera Veitha, oglądało się fajnie, ale jakoś mnie nie przekonały, byłbym ostrożny z wiarą w te nauki, bo można minąć się z prawdą.
  Oby święci poddali się pod pragnienia naszego Pana Jezusa Chrystusa i słuchali Ducha Świętego – Ducha Prawdy. Amen

  1. Całkowicie się zgadzam z autorem. Jestem byłym adwentystą.
   Pozdrawiam
   Mieczysław

  2. Dziękuję Ci za szczere wyrażenie swojej opinii. Jednakże muszę się z Tobą nie zgodzić. Jestem członkiem ADS ale nie czuję się urażony i nie o to chodzi… Chciałem nawiązać do Bożego Prawa które w pewnym stopniu lekceważysz bądź nie do końca rozumiesz. Nie ma czegoś takiego jak prawo Mojżeszowe i Jezusowe… Myślisz że Bóg w swojej doskonałości wprowadziłby pewne prawo a później je modyfikował pod potrzeby innych ludzi żyjących w innym okresie? Myślisz że Izraelici mieli inną drogę do zbawienia niż my współcześnie? Bóg jest niezmienny i jego Prawo również. Oczywiście po śmierci Chrystusa na krzyżu pewne obrzędy ceremonialne straciły znaczenie. Ale prawo w sensie moralnym i zbawczym nie zmieniło się ani ciut… Stary i nowy zakon to wymysł pewnych “wybitnych” teologów… W rzeczywistości Bóg zawsze miał jasno sprecyzowane Swoje wymagania odnośnie człowieka i nigdy ich nie zmienił. Byłoby to niesprawiedliwe. Myślę że wielu czytelników tego bloga się ze mną zgodzi…

 3. Jakoś nie docenia się mocy Boga,tak jak Żydzi słusznie zauważyli mówiąc; nie mógł ten który otworzył ślepemu oczy sprawić żeby ten nie umarł.A czy ten który rozkazuje wichrowi i morzu nie mógł uchronić tych adwentystów pomimo braku instalacji odgromowej? Ale tutaj przypominają mi się słowa Jezusa: komentując tragiczną śmierć w wyniku zawalenia się wieży czy tych których krew wylał Piłat powiedział do Żydów jeśli się nie nawrócicie wszyscy poginiecie w ten sposób.
  Też zastanawiające jest dlaczego ADS wyznaczają sobie jakieś limity chrztów to takie typowo ludzkie i przyziemne.

  1. “jesli sie nie nawrocicie wszyscy poginiecie w ten sposob”
   jak to sie ma do tych prawdziwych nawroconych chrzescijan-biblijnych w czasach Nerona, tych nie zmutowanych katolicyzmem,protestatyzmem czy innego odlamu, ktorzy mimo tego gineli na arenach byli torturowani.Zsylal zarazy na egipt, zabijal im pierworodnych ,a tu jednemu cesarzowi nie przeszkodzil w mordowaniu swojego ludu,nie pojmuje tego zupelnie.

  2. Witaj. Ja się z Tobą zgodzę i dodam jeszcze że jest to bardzo częste powtarzane kłamstwo w dzisiejszych kościołach “chrześcijańskich”. NIE MA 2 PRAW! Jest JEDNO DOSKONAŁE PRAWO! Idąc tokiem myślenia LUKAS33 można by żec że mamy 2 bogów??? Czy JAHWE nadał jedno Prawo i Jezus nadał jedno??NAPEWNO NIE! JEZUS to JAHWE W CIELE także to ten sam Pan nasz i Bóg nasz Jezus nadał Prawo doskonałe przez Mojzesza i wypełnił w ciele ale nie po to abyś ty czy ja go nie musiał wypełniać. Prawo nie służy i nigdy nie służyło do zabawienia! Wszyscy zbawieni są tylko i wyłącznie z łaski wiary tak jak powiedzmy Abraham a mimo to pisze w bibli że pilnie przestrzegał prawa.JEST JEDEN BÓG <JEDNO PRAWO< JEDEN LUD BOŻY IZRAEL
   LUKAS33 jak możesz pisać że "Ktoś kto jest zakochany w prawie, chodzi w duchu zakonu"??? Jedne z najwiekszych bredni jakich słyszałem! Jeden przykład Tobie podam i odsyłam do Bibli szczególnie Psalm 119 DAWID! Sługa Boży. Jeszcze raz DAWID. I zastanów się proszę co ty wypisujesz.
   Problem dziś właśnie polega na tym że brakuje prawdziwych nauczycieli Prawa , takiego jak np był Paweł i którego też wszyscy osądzaali że prawa nie przestrzega ale chyba widzimy wszyscy że było wręcz odwrotnie o czym wielokrotnie zapewniał sam Paweł….brakuje PRAWDZIWYCH nauczycieli ale o tym też byliśmy ostrzeżeni więc ufajmy Bogu i jemu wszystko powierzajmy.A i żeby nie było NIE JESTEM ADWENTYSTĄ i Piotruś admin to potwierdzi bo mnie zna osobiście.
   Pozdraiam w Panu.

   1. Oczywiście zgadzałem się ze słowem Marcina.

 4. Sporo przykładów biblijnych tu padło, i pewnie sporo jeszcze padnie, ale zabrakło mi tu dla równowagi przypadku Hioba, który dorzucę:
  “Jednak wyciągnij raz Twoją rękę i dotknij wszystkiego, co posiada, a z pewnością otwarcie się Ciebie wyrzeknie.” (Hi 1:11) “Ucztowali synowie i twoje córki oraz spijali wino w domu najstarszego swojego brata, gdy oto nagle, od strony pustyni zerwał się gwałtowny huragan i uderzył na cztery narożniki domu, tak, że się zapadł nad młodymi ludźmi, więc zginęli” (Hi 1:18)
  Oraz inny ciekawy fragment, trochę związany z dyskusją:
  “Nie sądźcie, abyście nie byli osądzeni; bowiem jakim sądem sądzicie, takim zostaniecie osądzeni, i jaką miarą mierzycie, taką wam zostanie odmierzone.” (Mt 7:1)
  Wiemy, co Bóg chciał zrobić z przyjaciółmi Hioba, którzy chcieli udowodnić mu, że nie był wystarczająco dobry w oczach Boga i stąd nieszczęścia, które na niego spadły…
  Bóg widzi perspektywę, o której my nie mamy pojęcia, i myślę (oczywiście biorąc pod uwagę, że nie ma idealnych Kościołów, ani idealnych ludzi), że na tyle biblijnych nauk jakie głoszą Adwentyści, o których zapomniał prawie cały Protestantyzm, gniew Boga naprawdę miałby się gdzie kierować. Wszechobecna ekumenia, bałwochwalstwo, pedofilia, i inne jawne grzechy dokonywane w majestacie Boga zapewne zasługują na taki gniew w pierwszej kolejności.
  Nie każda tego typu tragedia nie musi być karą od Boga. Sam Jezus powiedział do apostołów “oto szatan wyprosił sobie żeby was przesiać jak pszenicę”…

 5. J3,17:” Bo nie posłał Bóg syna na świat,aby sądził świat,lecz aby świat był przez niego zbawiony.”
  Sąd przyjdzie na ludzi przy powrocie Chrystusa, więc przypisywanie Bogu autorstwa wszelakich nieszczęść naturalnych w Nowym Przymierzu może być nadużyciem. A co do przypadku, to już Salomon pisał w Kazn.:”…odpowiedni czas i przypadek stanowią o powodzeniu ich wszystkich.” A tak na marginesie, to Bóg w Jezusie uratował nas od śmierci wiecznej a tutaj i tak musimy umrzeć prędzej czy później, byle w Panu.

 6. Wiele osób tu piszący potraktowało Boga jak kata który uśmiercił adwentystów.
  Bardzo brzydki dajecie przykład, straszenie Bogiem nie powinno mieć miejsca.

  1. :”Straszna to rzecz wpaść w ręce Boga żywego” (Hbr 10,31)?

   1. Tekst ten nie odnosi się do każdego przypadku jaki nas spotkał bo jeśli tak to według tego Bóg ukarał wszystkie dzieci które zostały zgwałcone i zamordowane.

    Idąc dalej można powiedzieć, że Bóg ukarał Szczepana gdy został zabity przez Żydów. Bóg więc też musiał pobić kilkakrotnie Pawła i dokonać w jego życiu wielu innych bardzo przykrych sytuacji.

    Nie powinno się straszyć Bogiem bo wtedy zamiast wywyższać Jego miłość ukazujemy Go w świetle mściciela. Wiem że są teksty które mówią że jest zapalczywy, wywrze zemstę itp. ale nie oceniajmy to, że u tych adwentystów było źle i dlatego Bóg ich pozabijał.

    Jeśli złamiesz nogę powiesz że Bóg ci ją złamał bo widocznie coś źle robiłeś ?

    Łatwo się ocenia innych. Dlaczego nie pomyślano o tym, że śmierć dla tych osób jest zyskiem jak to jest napisane w Ewangelii ? W kraju tym żyje się ciężko, jeśli byli oddani Bogu sercem to skoro umarli nie będą już musieli żyć na tym ziemskim piekle i po sądzie ostatecznym dostąpią zbawienia.

    1. Pełny obraz Boga jest taki jak wyżej. Chrześcijanie mówią tylko o miłości Bożej, a ona objawia się także poprzez karanie.
     Jeśli piszesz, pisz jak Słowo Boże.

 7. To teraz adminie powiedz co mają mysleć takie osoby jak ja co już nieco zwątpiły?.
  Nie wiem za bardzo jak jest u ADS ale np u Zielonoświątkowców to oni bardzo podkreślają to że na nabożenstwach czy na spotkaniach jest w śród ich obecny Jezus, pewnie nie inaczej jest u ADS.
  Więc proszę powiedz mi to, tylko nie tłumacz tego wytartym/zdartym do cna sloganem bo widocznie Bóg tak chciał, bo jednocześnie ci sami chrześcijanie nauczają że Bóg nigdy nie chce smierci.

  1. Nie wiem jak mmogę Ci odpowiedzieć Janku, skoro od razu cynicznie zamykasz mi usta tym ztwioerdzeniem:

   “Więc proszę powiedz mi to, tylko nie tłumacz tego wytartym/zdartym, do cna sloganem”

   Cokolwiek bym nie powiedział, to będzie źle.

   1. W takim razie może zapytam Cię co Pismo mówi na temat reinkarnacji?

     1. Postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd (Hbr 9, 27)
      Więc można przyjąć że Pismo przeczy takiemu czemmuś jak reinkarnacja, czy tak?

    1. Żydzi nie znali w swojej kulturze pojęcia reinkarnacji. Ono pojawiło się dopiero gdy powstała tzw. kabała.

  2. Janku,
   Nie gaś Ducha! Nie starajmy się dociec, dlaczego akurat te osoby zginęły. Nie znamy ich, nie wiemy co to za ludzie. Chyba każdy z nas zna sporo osób “chodzących” do kościoła, ale ich prawdziwe życie mocno odbiega od Ewangelii. Nie przypominam sobie przypadku w Biblii, aby człowiek boży został uśmiercony przez Boga za niewinność. Co najwyżej został zamordowany za wiarę.
   Pozdrawiam.
   PS Ufajmy Bogu w 100 % 🙂

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: