Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Czy Bóg potrzebuje ołtarzy i obrazów?

 

“Droga do Boga jest z założenia prosta. Prowadzi tylko i wyłącznie przez Jezusa Chrystusa. I nie potrzeba na niej żadnych ceremonii, obrzędów, budynków, kapłanów, relikwii, i wielu innych „niezbędnych” rzeczy, które jedyne co robią to uwiązują nas w kajdany religii… w której to ludzie dopiero starają się odnaleźć Boga. Jednak Go tam nie ma… Ponieważ „Bóg, który stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką i nie odbiera posługi z rąk ludzkich, jak gdyby czegoś potrzebował…” (Dz 17:24)
Ktoś powie: “No tak, ale muszę gdzieś spożywać ciało i krew Jezusa, a takie rzeczy dzieją się tylko w kościele.” Co na ten temat mówi Słowo Boga? „Odpowiedział im Jezus: Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6:35) A więc przychodzenie do Jezusa jest duchowym chlebem, a wiara w Niego to duchowym napojem. Nie fizyczny opłatek i transsubstancjacja zamieniająca go w PRAWDZIWE ciało Jezusa, ze skórą, kośćmi, mięśniami, ścięgnami itd… To nie tylko nie jest Biblijne, ale jest wręcz upiorne.
Droga do Boga jest prosta, bo „w rzeczywistości jest On niedaleko od każdego z nas.” (Dz 17:27) A więc „Szukajcie Pana, gdy się pozwala znaleźć, wzywajcie Go, dopóki jest blisko!” (Iz 55:6) Amen!

tekst i foto: Piotr Petros.

 

______

 

Kochani katolicy, wiemy, że wierzycie w Boga, często jesteście z naszego ludzkiego punktu widzenia dobrymi ludźmi. Ale kościół w którym jesteście uprawia praktyki niezgodne z wolą Bożą. Ktoś mógłby zadać pytanie: czy wśród protestantów nie ma zwiedzenia. Jest i czasem może nawet większe, ale Bóg nie mieszka w budynkach kościołów. To dlatego Pan Jezus powiedział, że:

 

Nadchodzi jednak godzina, owszem, już jest, kiedy to prawdziwi czciciele będą oddawać cześć Ojcu w Duchu i prawdzie, a takich to czcicieli chce mieć Ojciec. Bóg jest duchem: potrzeba więc, by czciciele Jego oddawali Mu cześć w Duchu i prawdzie»”

 

W Duchu Bożym i w Prawdzie….

Nie w sakramentach, nie w budynku, ale w Duchu i w Prawdzie.

 

Updated: 16 marca 2018 — 11:15

3 komentarze

Add a Comment
 1. Czy świątynie kościoła rzymskiego nie są przypadkiem kopią świątyni żydowskiej ?.

  Kiedyś moją uwagę zwróciło takie świecące czerwone światełko. Z ciekawości popytałem co to jest. Okazało się, że te światełko i teraz cytat dosłowny: “świadczy o obecności boga (mam dylemat czy pisać z małego b czy dużego B) w tabernakulum”.

  Idealna kopia bo w świątyni w najświętszym miejscu znajdowała się arka, z której emanowała Chwała Pana i z tego co pamiętam również w tej świątyni nieustannie była zapalona menora.

  Arka – tabernakulum
  Menora – elektryczne światełko

 2. Tak. Od dziecka mi nie pasowała teoria, że zamknęli Jezusa w pudełku i że On tam jest, ale niestety taką mają teologię.
  Dlatego prawdziwi wyznawcy Boga będą Mu oddawać cześć w Duchu i w prawdzie 🙂

 3. “Gdzie dwóch albo trzech jest zgromadzonych w Imię Moje, tam i Ja jestem pośród nich”
  jeszcze było też coś właśnie o tym, że Bóg nie potrzebuje ołtarzy i budynków by Mu oddawać cześć, ale niestety wyleciało mi z głowy 🙁

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: