Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Rząd irański dąży do zamknięcia kościołów domowych.

Po Chinach dowiadujemy się, że rząd irański czyni z chrześcijanami to samo, aczkolwiek z innych pobudek.

 

Słyszeliśmy, że Kościół w Iranie jest najszybciej rozwijającym się kościołem na świecie. Ale kształt Kościoła ma charakter podziemia i występuje w postaci licznych, indywidualnych kościołów domowych – a rząd irański chce nawet te zamknąć.

 

Jak na ironię, irański rząd utworzył ten podziemny ruch, kiedy stało się to nielegalne dla mówców z Farsi, którzy chodzili do fizycznych kościołów. Kiedy to się stało, wszyscy zostali ewangelistami, a kościoły domowe zaczęły pojawiać się w całym kraju. 🙂

 

“Jeden z przywódców, których spotkaliśmy, powiedział:” Miałem kiedyś 100 ludzi, którzy przyszli do mojego kościoła i kiedy zamknęli kościoły głoszących w  Farsi, teraz mieliśmy 100 kościołów domowych i 100 kościelnych siewców “, więc kiedy zamknęli tylko jeden , tworzyli pięć kolejnych, “akcja Heart4Iran * David.

Teraz ci wierzący są prześladowani. Iran zajmuje 10 miejsce na światowej liście obserwacyjnej Open Doors USA. Ale jest także rozdźwięk między wierzącymi w Iranie. Większość z nich myśli, że są sami.

 

Od kilku lat Heart4Iran produkuje specjalny program telewizji satelitarnej. Ten program uczy ludzi, jak założyć własny kościół.

Z raportów programu Heart4Iran odkrył, że 70 procent osób zarejestrowanych na zajęcia próbuje obecnie założyć własny kościół domowy. A co najmniej 30 procent ogółu ogólnych widzów próbuje także założyć własne kościoły domowe.

“Ludzie są głodni tego. Są głodni zasobów i mówią: “Z twoją pomocą, z twoimi zasobami, zamierzamy to zrobić. Zamierzamy założyć własny kościół “- mówi David.

Ale co napędza ten głód? David mówi, że jest to kontrast, jaki ludzie widzą między islamem a islamskim reżimem w Iranie w porównaniu z miłością Chrystusa i Ewangelią. W rzeczywistości Heart4Iran codziennie wzywa setki osób, prosząc o więcej informacji na temat Ewangelii i Jezusa.

 Zwróćmy uwagę, że nie teologia sama w sobie ejst dla nich atrakcyjna, ale miłość Jezusa.

 

W związku z tym Iran zbliża się do przełomu. W ostatnich miesiącach w całym kraju wybuchły powstania, a ludzie są zmęczeni obecnym sposobem działania rządu. Ale ta atmosfera zmian budzi pytania o to, jak niepokój irańskiego narodu wpłynie na kościoły w Iranie.

 

“Proszę więc, módlmy się za naszą rodzinę w Iranie i ruch kościoła domowego. Módlcie się o ich wytrwałość, ich wiarę i wzrost Kościoła.

Poproś także Boga, aby zachęcił ich, aby ich chronili, i aby żniwa w Iranie trwały.

I wreszcie, chwal Boga za to, co robi w Iranie i przez Jego lud.

“Wierzący są narażeni na ryzyko każdego dnia, kiedy się spotykają. Jest to dosłownie niezgodne z prawem, aby gromadzili się w swoich domach, otwierają Biblię, modlą się razem, biorą komunię razem – wszystkie rzeczy, z których korzystamy w Stanach Zjednoczonych – dla nich jest to niezgodne z prawem “- wyjaśnia David.

 

“I po prostu módlcie się za nich, ponieważ to duża presja na te sytuacje. Ale jednocześnie jest to chwila naprawdę chwalebna. Ludzie, którzy wychodzą, mówią nam, jak wspaniale jest być członkiem kościoła domowego i jak Bóg się tam pojawia. “

 

Chwała Bogu w imię Jezusa za kościoły domowe w Iranie.

Jednak trzeba też na to spojrzeć i z innej strony. Otóż to jest to, co nas czeka i to może w najbliższej przyszłości – kościoły domowe..

Poza tym, biorąc pod uwagę dążenie wielu denominacji do ekumenii i skażenie nauczania, warto już teraz takie kościoły budować w Polsce. W pojedynkę jesteśmy skazani na porażkę. Pamiętajmy także o liście do Efezjan, iż nie walczymy z ciałem i krwią, a do tego trzeba mieć zaplecze wierzących.

Chwała Panu Jezusowi.

 

ps

w Krakowie i Poznaniu takie grupy mamy. Nad morzem jest tworzona.

 

 

Updated: 29 marca 2018 — 11:32

4 komentarze

Add a Comment
 1. Cytuje: “Ale co napędza ten głód? David mówi, że jest to kontrast, jaki ludzie widzą między islamem a islamskim reżimem w Iranie w porównaniu z miłością Chrystusa i Ewangelią”.

  I oto w tym chodzi. Miłość (w ujęciu ewangelii) to miłość głęboko zamieniająca człowieka.

 2. “Kościół domowy XXI wieku, Wybuchowa moc Kościoła
  zbudowanego na więziach międzyludzkich”
  Ciekawa książka, polecam.
  http://adwentysta.com/wp-content/uploads/2012/08/Kosciol-Domowy-XXI-wieku-Russell-Burrill.doc

 3. Grupa domowe we Wrocławiu, też by się przydała.
  Daj Panie Boże, by już niedługo było to możliwe.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: