Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Mega kościoły wstępem do ekumenii.

Jezus jako wcielenie wszystkich bożków, cukierkowy aż do zepsucia zębów, ale z dużą ilością rozrywki. Oto przesłanie mega kościołów (mega Church).

Mega kościoły gromadzą około 2000 wiernych i to z powodu ilości, a nie jakości pochodzi nazwa mega Kościół.

W USA takich kościołów jest ok 1400. Część z nich posiada własnych teleewangelistów.

 

Obecnie największym megakościołem świata jest zielonoświątkowy Kościół Pełnej Ewangelii Yoido, w Korei Południowej, liczący ok. 1 miliona zborowników.

Najczęstszym zarzutem stawianym wobec megakościołów jest ten, że gromadzą ludzi z innych kościołów. Krytycy wytykają, że oferują ludziom więcej rozrywki niż wiary

 

Pewien pastor mega  kościoła stracił wiele na wizerunku kiedy wyszło na jaw wykorzystywanie  funduszy kościelnych do manipulowania listą bestsellerów NY Times , aby jego książkę można było uznać za bestseller.

Inny jest badany pod kątem wybudowania bardzo dużej rezydencji dla niego i jego rodziny. Pastor największego na świecie kościoła ewangelickiego na świecie ledwo zdążył wylądować w więzieniu za udział w defraudacji 12 milionów dolarów , więc to już nie tylko jest mega kościół ale mega duch mamony.

 

 

Nie jest to zazwyczaj dyskutowane, ale ostatnio stało się yo jawne, kiedy skradziono pojedynczą kolekcję weekendową z największego kościoła w Ameryce (Lakewood Church in Houston), a ilość kradzieży wskazała, że ​​kościół przyjmuje ponad 32 miliony dolarów rocznie…..

 

W Polsce póki co mega kościołów nie ma, ale są takie, których styl przypomina bardziej koncerty czy widowiska aniżeli wzrost duchowy przy wspólnym analizowaniu Pisma. Duża scena, pastor wodzirej obwieszony mikrofonem wokół głowy, głośna muzyka i kazania przeplatane biblią, humorem, poradami jak zyć aby wszystko miało logiczną całość.

 

 

Poniżej 10 powodów, dla których Amerykanie powinni  zerwać z Joelem Osteenem (i znaleźć prawdziwego pastora):

1. Wykłada wersety biblijne całkowicie poza kontekstem i zmienia znaczenie Słowa Bożego. Wiele razy używa tylko połowy wiersza! To nie jest błąd, dziewczyno – on to robi to celowo! Żaden prawdziwy człowiek Boży nigdy by tego nie zrobił. Zawsze! Każdy może pomieścić Biblię i machać nią, prawdziwy pastor poświęca się jej badaniu, a następnie starannie i wiernie wyjaśnia ją w kontekście . Fałszywy pastor używa go jak rekwizyt i wyciąga z niego rzeczy, aby powiedzieć, co chce.

 

2. Mówi ci wszystko, co chcesz usłyszeć, ale to nie jest prawdziwe. On odwołuje się do twoich samolubnych “odczuwanych potrzeb”, ponieważ nie dba o to, by ci powiedzieć trudną prawdę, która naprawdę ci pomoże. Obiecuje ci wszelkiego rodzaju ziemską wygodę, dobrobyt i szczęście, ale to są puste obietnice – i wiesz o tym. Prowadzi cię dalej!

3. Nie daje wam naprawdę dobrej nowiny – Ewangelii Jezusa Chrystusa. Wiesz, przesłanie o skrucsze i przebaczenie grzechów . Powinien obiecać ci to, co pastor może ci obiecać: darmowy dar zbawienia i życie wieczne dzięki wierze w Jezusa Chrystusa; ale zamiast tego wypuszcza cię z fałszywymi marzeniami o światowym sukcesie. Upadłeś na to? Kiedy już zignoruje prawdziwą Ewangelię, zastępuje ją szalonym “Bóg chce was błogosławić, ale nie może – musisz sam zacząć coś zrobić. Czy on mówi o suwerennym Bogu, który stworzył cały wszechświat z niczego, czy jest to dżin w butelce, który potrzebuje nas, abyśmy wymyślili tajne hasło?

4. On się wzbogacił – nie to ma robić pastor! Prawdą jest, że zarabia on głównie dzięki sprzedaży książek i innym źródłom dochodów (nie musi już pobierać wynagrodzenia od swojego kościoła), ale bez ogromnej widowni, którą zyskał ze swojego kościoła i programu telewizyjnego, nigdy by nie stali się tak znani i sprzedali tyle książek. On tak naprawdę nie pomaga innym w osiągnięciu sukcesu, jak twierdzi – chyba że wszyscy wyjdą i zaczną tworzyć mega-kościoły, które będą miały programy telewizyjne i publikacje książek na wielką skalę. Jest na szczycie piramidy!

5. Stał się tak wielki dzięki  popularności i wpływie, tak że ludzie myślą, że reprezentuje prawdziwe chrześcijaństwo w Ameryce. Wiesz, że to nie w porządku! Uczy on chrześcijańskiej wersji “Słowa wiary”, która wcale nie pochodzi z Biblii – faktycznie pochodzi od Kennetha Hagina, który plagiował EW Kenyona, a Kenyon dostał pomysły od Phineasa P. Quimby’ego. Był amerykańskim nauczycielem duchowym, magnetyzerem , mesmistrzem i wynalazcą. – tego samego faceta, który nieChrześcijańskie idee metafizyczne wpłynęły na chrześcijańską naukę. Kiedy Osteen mówi, że możemy “mówić rzeczy do istnienia”, on mówi o czarnoksięstwie – a nie o chrześcijaństwie!

6. OWielki fantazyjny stadion, program telewizyjny, najlepiej sprzedające się książki … to nie znaczy, że mówi ci prawdę! Czy zaufasz komuś i oddasz duszę , tylko dlatego, że jest bogaty i sławny?

 

7. On nie będzie dla ciebie, kiedy będziesz go potrzebować! On nie jest prawdziwym pastorem, jest milionerem! Prawdziwy pastor siada z tobą i dokładnie wyjaśnia Słowo Boże, tydzień w tydzień po tygodniu. Ten facet leci npo całym świecie. Prawdziwy pastor troszczy się o swoje owce – nie tylko wychodzi na scenę i daje motywacyjną przemowę raz w tygodniu. Ci mega-pastorzy są całkowicie odizolowani od “zwykłych” ludzi – tak jak gwiazdy rocka, wielcy politycy i gwiazdy filmowe.

8. Staje się złym przykładem chrześcijańskiego pastora, a ty podsuwasz mu zły przykład. Większość niewierzących może zobaczyć, że ten facet jest trochę żartem (lub gorzej), ale zbyt wielu łatwowiernych chrześcijan wspiera go i powinniśmy to wiedzieć

 

9. Przyznaj to – lubisz być częścią czegoś naprawdę bardzo WIELKIEGO! To jedna z najstarszych sztuczek w książce: jesteś z tymi wszystkimi podobnie myślącymi ludźmi i mówisz “Jestem częścią czegoś naprawdę ważnego i ekscytującego!” To tak jakbyś był w Super Bowl czy coś takiego. To nie przypadek, że te mega-kościoły mają ekscytujące zespoły rockowe z pokazami świateł i gigantycznymi ekranami wideo – manipulują tobą, dopóki nie możesz się już oprzeć. Weź się w garść! Ten facet nawet nie będzie wiedział, jak masz na imię – jesteś tylko kolejnym wypełniaczem miejsca. Prawdziwy kościół z prawdziwym pastorem nie jest taki. Zasługujesz na więcej!

10.  Joel Osteen NIE wymieni tych wersetów biblijnych, ponieważ nie jest prawdziwym pastorem. Zerwij z nim i znajdź prawdziwego pastora w prawdziwym kościele. Będziecie szczęśliwi, słysząc prawdziwą Ewangelię Jezusa Chrystusa!


” A ja, kiedy przyszedłem do was, bracia, nie przyszedłem głosić wam świadectwa Boga z wyniosłą mową lub mądrością. Ponieważ postanowiłem nie wiedzieć nic między wami, oprócz Jezusa Chrystusa i Jego ukrzyżowanego.

– 1 Koryntian 2: 1-2

” Lecz daleko mi było do tego, aby się chlubić, z wyjątkiem krzyża naszego Pana Jezusa Chrystusa, przez który świat został ukrzyżowany dla mnie, a ja dla świata.

– Galatów 6: 14

 

(14) Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują.

(Ew. Mateusza 7:14,

 

 

 

Tak w ogolę czy mega kościoły nam czegoś nie przypominają?

 

Bashobora w Polsce.

 

Jeśli droga jest wąska, to skąd tylu wierzących? Wszyscy niemal Polacy są wierzący. Znienawidzona przez prawicę TVN świętuje Boże Narodzenie.

Tu chodzi o stworzenie religii dla wszystkich. Mega kościoły są więc zapowiedzią mega religii. Jednak taki mega kościół będzie wymagał złamania Bożego Prawa i po tym ich poznamy.

 

 

 

 

 

Updated: 15 marca 2018 — 15:33

1 Comment

Add a Comment

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: