Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

W obronie Biblii.

O umieszczenie tego tekstu prosiła mnie uznając to za ważne Joanna.

 

Z własnego doświadczenia wiem, że ludzie z naszego otoczenia często atakują Biblię. Wielu ludzi twierdzi, że jest ona pełna błędów oraz sprzeczności i dlatego nie można jej wierzyć. Świat pełen sceptyków i ateistów domaga się naukowych dowodów na istnienie Boga i na prawdziwość historii biblijnych. Ostatecznie Biblię wsadzają do jednego worka z bajkami i mitologiami.

Pana zaś Chrystusa miejcie w sercach za Świętego i bądźcie zawsze gotowi do obrony przed każdym, kto domaga się od was uzasadnienia tej nadziei, która w was jest”. (1P 3, 15)

Jesteśmy zachęcani do obrony naszej wiary, do obrony Słowa Bożego.

W jaki sposób rozsądnie, przekonywająco, na podstawie faktów historycznych i archeologicznych uzasadnić, że Biblia jest wiarygodna i spójna?

Z pomocą przychodzi sługa Boży, Josh McDowell (i nie tylko).

Człowiek ten był z początku osobą niewierzącą i na studiach założył się z chrześcijanami (których nazywał idiotami), że udowodni, że Jezus Chrystus nie jest Bogiem, co by dowiodło, że chrześcijaństwo jest kłamstwem. Badaniom na ten temat poświęcił wiele czasu. Ostatecznie zamiast znaleźć dowody przemawiające przeciwko chrześcijaństwu, nie mógł nie przyznać racji, że Biblia jest prawdziwa, a Jezus Chrystus jest naprawdę Bogiem.

Josh McDowell w końcu nawrócił się i w swoim życiu napisał wiele książek broniących wiarygodności Biblii. M.in.:

 • Przewodnik apologetyczny”
 • Wiarygodność Pisma Świętego”
 • Czy rzeczywiście Biblia mówi prawdę?”
 • Sprawa zmartwychwstania”
 • Więcej niż cieśla”

Książki te zawierają ogrom dowodów materialnych w zakresie historii czy archeologii (przedstawionych w sposób zrozumiały i ciekawy) obalających wiele tez stawianych przez krytyków wobec Biblii i boskości Jezusa Chrystusa.

A więc przygotujmy się do obrony Słowa Bożego 🙂

Niech was Duch Boży prowadzi.

Pozdrawiam w Jezusie Chrystusie.

Updated: 23 lutego 2018 — 08:38

6 komentarzy

Add a Comment
 1. Świętosława (bo Magdula już zajęte)

  Najgorzej jest z tymi, co w ogóle podważają historycznosc Jezusa. Kiedyś miałam z takim do czynienia. Twierdził, że te wszystkie kroniki nic nie znaczą i nie udowadniają istnienia Jezusa.

  1. Znam człowieka, który parał się magią, widział demoniczne szaraki i był przeciwnikiem Biblii. Dzisiaj jest nawrócony.

   1. Zresztą, ten człowiek nie tylko potrzebował zmienić serce, czyli nie grzeszyć, ale i być uwolnionym od demona pożądania i być może demona perwersji.

 2. O, jak widać ten człowiek dotarł do “Źródła”- czyli wiadomo do Kogo 😉 jednak te badania nie poszły na marne 😀

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: