Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Do zboru jakiegokolwiek czy wcale?

Co jakiś czas czytelnicy pytają mnie do jakiego zboru iść mają. O ile dotychczas radziłem, aby próbowali sami, ponieważ zbór zborowi nie równy, o tyle po przemyśleniach ostatnich miesięcy nie będę już nakłaniał do żadnego zboru.

Raptem wczoraj pewien brat w wierze zadzwonił do mnie prosząc o poradę w sprawie współpracy, znajomości z kilkoma baptystami. Po opowiedzeniu kilku szczegółów uznałem, że ci baptyści nie są narodzeni ponownie. Uwierzcie mi, owoce gorzej niż fatalne. Nie czuję się uprawniony do opisania szczegółów.

Nie jest to jakieś odstępstwo od reguły. Ludzie w zborach są zwiedzeni ponieważ nie zakładają na swe oczy filtra w postaci Słowa Bożego. Raptem wczoraj napisałem o jednym z nich, aby ludzie dobrze czynili, aby nie ubliżali nikomu itd. W Galacjan opisane są Owoce Ducha Pana Jezusa. Jakoś to nikomu nie przychodzi na myśl, aby ocenić innych członków zboru.

 

Około miesiąca temu napisałem o ekumenii polskich protestantów. Jak można takim zborom zaufać? Denominacja będąca w ekumenii nie jest już protestująca…

Jaka denominacja spośród tysięcy różnych ma rację?

 

Powstaje jeszcze inne pytanie, które wówczas zadałem: jeśli nowonarodzony lub przebudzony człowiek ma iść do zboru, to do jakiego? Nie satysfakcjonuję mnie odpowiedź “do takiego do jakiego Duch Święty pokaże”, z uwagi na brak chrztu Duchem…

Miałem na prawdę dobre zamiary. Byłem w wielu zborach i w każdym cos jest nie tak. Ktoś powie: “nie ma idealnego zboru”. Ok, racja. W takim przypadku, czy mamy iść do jakiegokolwiek pomimo rażących działań? W Kielcach jeden zbór ma nabożeństwa w Świątyni Ekumenii, jej pastor należy do aliansu ewangelicznego pod wodzą Baptysty Wicharego, który podpisywał apel świętowania niedzieli z Rzymem. Ten sam kielecki pastor studiuje na KUL.

Byłem u kieleckich baptystów. W wejściu liczne książki. 80% autorstwa Billego Grahama, w środku kolędy śpiewają…

 

No KULde nie ma gdzie iść.

 

Czy mamy iść na siłę gdziekolwiek?

Owszem Pismo mówi aby spotykać się razem, śpiewać Psalmy itp. Jednak weźmy pod uwagę to, że wtedy, kiedy Paweł o tym pisał, chrześcijaństwo było niemal nieskazitelne. Tak, listy do zborów pokazują różne złe uczynki, ale to pierwsi apostołowie mieli nad tym kontrolę, aż do III wieku. Później chrześcijaństwo zostało wciągnięte przez Cesarza Imperium Rzymu.

 

Ostatecznie wybierając między pójściem gdziekolwiek, aby się fajnie poczuć za wszelką cenę  jak narkoman lub  przebywać wśród niemiłych ludzi, a wiarą domową, poza “budynkową”, wybieram tę drugą grupę.

 

Zresztą Ci, którzy tutaj na blogu w większości z zasadami wiary się zgadzają, są z automatu w naszym zborze. Gro nie widziałem, a zapewne modlą się o mnie.

 

Inną prawdą jest potrzeba fizycznej wspólnoty. Od tego są zjazdy.  Najbliższy jest za tydzień. Po każdym nabieramy wszyscy energii budując się wzajemnie.

W Kielcach zaś będziemy spotykać się co tydzień. W Poznaniu, Krakowie są już grupy domowe, a nad morzem koło Koszalina i Kołobrzegu jest tworzona taka grupa

 

Nie namawiam nikogo ani do pójścia do zboru, ani do mojej strony.

Jednak wiem, że ludzie są leniwi i Ci, którym się po prostu nie chce nigdzie nie pójdą. Jeśli już chcecie być ousiderami, to musicie mieć bardzo silną samodyscyplinę.

 

 

 

Updated: 29 marca 2018 — 11:33

10 komentarzy

Add a Comment
 1. Prawda jest najważniejsza

  Zbór jest tam gdzie się zgromadzają wierzący. Dwie osoby i jest zbór / wspólnota.

  Jesteś sam módl się o drugiego. Głoś ewangelię tam gdzie jesteś to się znajdzie drugi. Pan daje wzrost.

  Bóg nie potrzebuje szybko. Bóg chce wolniej, ale szczerze z oddaniem.

  Mniej i dobrze, to lepiej niż szybko i z całą masą na zatracenie.

  1. tak jak w tym cytacie z Ewangelii: “Gdzie dwóch albo trzech jest zgromadzonych w Imię Moje, tam i Ja jestem pośród nich” 🙂
   nie musi to być zorganizowany zbór czy coś w ten deseń…aby tylko blisko Boga i Słowa…

 2. Chwała Bogu!
  Mam do Ciebie, Piotrze osobiste pytanie.
  Osobiście uczęszczam do zboru zielonoświątkowego.
  Widzę i jestem świadomy jak wielkie jest odstępstwo, szczególnie od Bożych Przykazań.
  Staram się rozmawiać z nimi, oraz modlę się o to, aby Bóg zamienił ich serca z kamienistych na mięsiste.
  Historia się powtarza :
  ,, On zaś rzekł :Dobrze Izajasz prorokował o was, obłudnikach, jak napisano :
  Lud ten czci mnie wargami, ale serce ich daleko jest ode mnie.
  Daremnie mi cześć oddają, głosząc nauki, które są nakazami ludzkimi.
  Przykazania Boże zaniedbujecie, a ludzkiej nauki się trzymacie.
  I mówił im:Chytrze uchylacie przykazanie Boże, aby naukę swoją zachować. ” Ew. Marka 7,6-9
  Mury bezprawia , które zostały założone przed przed laty, są wysokie i mocne jak w Jerycho.
  Tylko nasz Pan, Jezus Chrystus może je obalić, jeśli taka będzie Jego wola.
  Mam pytanie, bo zazwyczaj skupiasz się na badaniu zborów protestanckich.
  Czy zwróciłeś kiedyś uwagę na eklezję Judeo-Mesjańską?
  Od jakiegoś czasu obserwuję ich, ale jak wiesz, co dwie głowy, to nie jedna.
  Pozdrawiam Cię serdecznie, niechaj Ci Bóg Błogosławi i niechaj Cię strzeże.

 3. Czyli z przebudzenia nici bo jak blogerzy będą głosić aby każdy siedział w domu wytykać palcami każdy kościół jaki on jest zły i niedobry to jak ma się w tym kraju cokolwiek zmienić?
  Tak robią teoretycy.

  Skoro ludzie w zborach są zwiedzeni to dlaczego tam nie wejść i nie zacząć przemywac oczu?

 4. Ja uczeszczam na nabozenstwa do kosciola Bożego w Chrystusie. Wszystko idzie jak nalezy czyli zgodnie z pismem swietym. Nie popadamy w ekumenie ani nie odwolujemy sie do innych ksiazek. Jesli o owoce chodzi to sa dobre, tam mnie pastor ochrzcil i wlasnie przed chrztem prosil mnie o mini swiadectwo aby zobaczyc czy rzeczywiscie narodzilam sie na nowo. Wiadomo zbor zborowi nie rowny ale ja na pewno trafilam bardzo dobrze. Idealow nie ma to fakt, jest dosyc malo ludzi u nas a szczegolnie mlodziezy ale mamy w planach uliczna ewangelizacje w Szczecinie ale potrzebujemy jeszcze czasu i postu 🙂

  1. Też jestem ze Szczecina,chętnie pouczęszczałbym na sobotnie nabożeństwa,możesz napisać przy jakiej ulicy jest ten zbór albo podać link.

   1. Nabozenstwa sa w niedziele, jednak jesli jestes zainteresowany to zapraszam na 10:30. Ul. Asnyka obok myjni recznej i stacji orlen. 🙂

 5. kamil.terlikowski83

  Ktoś z Was jest może z okolic Dolnego Śląska i chodzi na takie nabożeństwa? Chętnie dołączyłbym 🙂 Jestem ze Środy Śląskiej.

 6. Szukam wspólnoty chrzescijanskiej, grupy domowej z okolic Zawiercia. Mieszkam w Łazach.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: