Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Biskup Ryś.

Jak myślicie, czy przyjaciel Artura Pawłowskiego zrobił ten gest celowo czy przypadkiem?

 

foto z yt

Oryginał:

 

Jest on współtwórcą i wykładowcą kursu „ABC relacji chrześcijańsko- i polsko-żydowskich” od 2010 roku..

Poniżej Ryś w owczej skórze o ekumenii:

Co jest kuriozalne szef ewangelizacji ulicznej Artur Pawłowski przeciwny Islamowi, ale mający kolegę w biskupie Rysiu, pokazuje nie tylko odmienną wiarę od protestanckiej, ale i w sprawie uchodźców gdyż biskup Ryś powiedział:

 

„Pokój jest nie tam, gdzie jest jednorodność, ale tam, gdzie jest pojednana ze sobą różnorodność” – mówił abp Grzegorz Ryś w ośrodku dla uchodźców”

 

 

 

 

Updated: 31 stycznia 2018 — 11:01

8 komentarzy

Add a Comment
 1. Biskup Ryś określany jest
  “naczelnym ewangelizatorem w Polsce w zakresie nowej ewangelizacji” (cytat dosłowny).

  * Katolik może głosować za in vitro;
  * Duch Święty działa w islamie;
  * Mt 16,27: „Albowiem Syn Człowieczy przyjdzie w chwale Ojca swego razem z aniołami swoimi, i wtedy odda każdemu według jego postępowania”. Co na to biskup Ryś ?.
  “Jezus nie mówi tutaj o paruzji, tylko o ukrzyżowaniu.Chwałą Jezusa jest krzyż”;
  * Dogmat o nieomylności apostoła Piotra;
  * Jest milion odpowiedzi i wcale nie oznacza, że w tym milionie jest tylko jedna prawdziwa odpowiedź. W każdej z pozostałych odpowiedzi może być ziarno prawdy;
  * Chrystusa możesz spotkać w domu ale na pewno możesz spotkać go w porządku w którym stworzył (porządek sakramentalny). Bardzo ważnym miejscem spotkania jest sakrament eucharystii i pokuty;
  * Chrystus umawia się z człowiekiem przy chrzcie (pytanie chrzcie niemowląt czy dorosłych);
  * Nie twierdzę, że Pana Boga nie ma poza porządkiem sakramentalnym ale jeśli go szukam to szukam go tam gdzie na pewno go znajdę, czyli w porządku sakramentów. Tam jest na pewno ponieważ sam powiedział, że tam jest;
  * Prywatne objawienia interpretuje się w świetle Pisma;
  * Mówimy o darach hierarchicznych i charyzmatycznych w nowej ewangelizacji;
  * Duch Święty był pierwszym ewangelizatorem;
  * Świętych czcimy w kulcie świętych. Istotnym jest Grzegorz Wielki (w domyśle papież);
  * Ksiądz gada bo tak musi gadać, bo mu za to płacą. Ksiądz jest ustawiony życiowo więc może gadać;
  * Kościół do spotkania z Panem Bogiem potrzebuje pewnego konkretu i ten konkret dobrze nam robi. W tym konkrecie ważny jest kult świętych pośredników. Kult świętych dobrze przeżywany prowadzi nas do Chrystusa. Drugim jest kult relikwii.

  A teraz kwiatek nad kwiatkami:

  * gdzie można znaleźć w Biblii informację o czyśćcu ?. Takiego słowa w Biblii nikt nie znajdzie natomiast prawda o czyśćcu jest tam gdzie wszędzie Biblia mówi o modlitwie za zmarłych.
  Jest sens modlić się za zmarłych. Jest sens składać ofiarę za zmarłych. To się zaczyna już w księgach Machabejskich. Modlitwa za zmarłego z przekonaniem, że ta modlitwa może mu pomóc, że ten zmarły potrzebuje oczyszczenia przed Bogiem. Te miejsca modlitwy za zmarłych są Biblijnymi miejscami nauki o czyśćcu.

  1. dzięki za ten komentarz wielce uzupełniający.
   Potwierdza się raz jeszcze to, że intelektualizm sprzyja kłamstwu. Zaowalowane wypowiedzi aby prosty człowiek nie mógl pojąć, że to kłamstwo

   1. Biskup Ryś jest naczelnym ekumenicznym zwodzicielem na Polskę.

    Podczas jednego spotkań z tzw. protestantami (zaproszenie wyszło ze strony protestantów) został poproszony o wygłoszenie krótkiego słowa nt. znaków powtórnego przyjścia.

    Zaczęło się niewinnie od przeczytania wersetu z Marka, oczywiście biskup Ryś użył przekładu ekumenicznego.
    Następnie pokrótce omawiając losy ludu Pana tj. zburzenie świątyni, niewola, rozproszenie na świat oznajmił, że dotyczy to współczesnego kościoła i podziału jaki w nim istnieje (w domyśle katolicy i protestanci). Kolejne minuty to ględzenie o jedności.

    Najlepsze zostawił na koniec. “W Chrystusie jest ta pasja aby zgromadzić wszystkich rozproszonych na cztery wiatry. W dużej mierze to rozproszenie jest też naszą winą. My robimy wszystko, żeby nie rozpraszać. To rozproszenie może stać się taką skamieliną w której wszystkim będzie dobrze w tych podzielonych strukturach (…) Tam gdzie jest podział nie szukajcie Chrystusa. Tam gdzie jest rozproszenie nie szukajcie, nie wierzcie.
    Tam gdzie są znaki podziału tam Mesjasz nie objawia się (!). On tam się nie objawia (…)”

    Potem biskup Ryś mówi, że w każdym pokoleniu od czasów Pana działy się te rzeczy o których mówił (czyli trzęsienia ziemi, głód, choroby, wojny itd).

    (…) w każdym pokoleniu były te znaki. Pokażcie mi pokolenie w którym one nie wystąpiły. W tych momentach w których ludzie zaczynają dzielić się tam Mesjasz nie objawia się. Tam gdzie są znaki podziału, tam nie objawia się(…)

    (…) znakiem obecności Chrystusa jest jedność. Znaków jego przyjścia i obecności szukajmy tam gdzie jest jedność (…)

    (…) jeśli szukacie znaków paruzji to rozejrzyjcie się dookoła (na sali siedzą katolicy jak i tzw. protestanci). To jest znak paruzji (…)

    (…) jeśli w kimś nie ma tego pragnienia przełamania tego rozproszenia to nie ma w nim dobrej nowiny(…)

  2. Dobrze, że są cytaty ale gdzie źródło? Jak się coś cytuje to podaje się źródła. Nie krytykuję wpisu, nie jestem “wyznawcą” abp. Rysia i znam wiele jego dziwactw, które wypowiadał (filmiki na YT) ale warto podawać źródła wtedy jest bardzo trudno obalić cytaty i zarzuty. Pozdrawiam.

   1. gloria.tv, biskup-rys.pl (nagrania) to moje główne źródło, wiadomości-dziennik.pl, wp.pl, wyborcza.pl, tygodnik powszechny, fronda, deon (również ciekawe źródło), głównie jezuickie ale ciekawe.

 2. I najciekawsze na koniec. Otóż okazuje się, że podczas spotkań m.in. z protestantami biskup Ryś posługuje się …. tzw. przekładem ekumenicznym.
  Sprawdziłem z innymi przekładami – przekład ekumeniczny różni się niesamowicie w kluczowych słowach.

  Prosty przykład. Zmiana słowa [zwiedzenie] na [wprowadzenie w błąd] na pierwszy rzut oka niby jest to samo ale w całym kontekście zdania daje zupełnie inne brzmienie, wydźwięk.

  1. O proszę… Który to przekład? Chciałabym wiedzieć, którego lepiej unikać… :/

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: