Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

10 stycznia w Warszawie odbyło się spotkanie ekumeniczne. Biskup Kościoła luterańskiego w Polsce Jerzy Samiec przerażony ruchem antyekumenicznym.

Wybrane fragmenty z newsa do którego link źródłowy jest poniżej:

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/bp-jerzy-samiec-zauwazalny-jest-trend-ruchow-antyekumenicznych/5g6jrk5

 

Ekumeniczne Spotkania Noworoczne odbywają się co roku w styczniu. Tegoroczne odbyło się 10 stycznia w warszawskim Centrum Luterańskim i zgromadziło liczne grono osób związanych z ruchem ekumenicznym i życiem publicznym w Polsce. Przybyłych gości przywitał dyrektor Polskiej Rady Ekumenicznej (PRE) ks. Grzegorz Giemza – poinformowała rano PRE.

 

 

Jerzy Samiec,  wyraził ubolewanie, że nabożeństwa ekumeniczne nie cieszą się dużą frekwencją. – Wyraźnie zauważalny jest też trend ruchów antyekumenicznych, które występują we wszystkich Kościołach wbrew oficjalnym dokumentom i porozumieniom podpisywanym przez zwierzchności – mówił bp Samiec.

 

Jak mogą wbrew oficjalnym dokumentom i porozumieniom podpisywanym przez zwierzchności -nie jest to lapsus – w zborach byc trendy antyekumeniczne. Co wy robicie w tych zborach nie podporządkowując się zwierzchnościom. Ciekawe sformułowanie, ale jakże celne… Kłania się list do Efezjan…..

 

Następne zdanie Samca wygląda jak groźba:

 

“Może czas, aby przeprowadzono dogłębne badania nad stanem wiedzy ekumenicznej wśród wiernych, a może przede wszystkim wśród duchownych i hierarchów ”

 

i dalej

“Bp Samiec wspomniał też o instytucjach związanych z Polską Radą Ekumeniczną. Poinformował, że w tym roku Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie przeprowadzi się do nowej, własnej siedziby, zaś Towarzystwo Biblijne w Polsce wyda cały ekumeniczny przekład Biblii w jednym tomie”

 

W Ekumenicznym Spotkaniu Noworocznym – oprócz wymienionych osób – udział wzięli zwierzchnicy pozostałych Kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej:

pastor Mateusz Wichary (Kościół Chrześcijan Baptystów),

bp Marek Izdebski (Kościół Ewangelicko-Reformowany), bp Wiktor Wysoczański (Kościół Polskokatolicki),

bp M. Karol Babi (Kościół Starokatolicki Mariawitów) oraz metropolita Sawa (Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny).

Obecni byli również rektor Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej ks. prof. Bogusław Milerski,

reprezentanci Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, Rzymskokatolickiego, Zielonoświątkowego, społeczności żydowskiej, oddziałów i komisji Polskiej Rady Ekumenicznej, ludzie nauki i mediów, dyplomaci, urzędnicy państwowi oraz wielu innych świeckich i duchownych zaangażowanych w dialog i ruch ekumeniczny.

 

Obecnie do PRE należy Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny, Kościół Ewangelicko-Augsburski, Kościół Starokatolicki Mariawitów, Kościół Polskokatolicki, Kościół Ewangelicko-Metodystyczny, Kościół Ewangelicko-Reformowany i Kościół Chrześcijan Baptystów. Członkami stowarzyszonymi PRE jest Towarzystwo Biblijne w Polsce oraz Społeczne Towarzystwo Katolików Polskich. PRE posiada 16 oddziałów regionalnych. Dyrektorem Biura PRE jest od lutego 2016 roku ks. Grzegorz Giemza, prezes Synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce.

 

Tym razem nie będę tego komentował. Same suche fakty….

Updated: 15 stycznia 2018 — 12:36

4 komentarze

Add a Comment
  1. Bardzo rozbudowany, dobrze napisany artykuł, punktujący ogrom oszustw pochodzących od lucyfera. Wszędzie widać dążenia do NWO i jednej światowej religii opartej na jedności ale bez Chrystusa.

    1. Komentarz miał być oczywiście do artykułu Watykan – matka wszetecznic w tym protestanckich.

    1. Otóż to 😀 ale trafny cytat… Z “Seksmisji”, jak mniemam? 🙂

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: