Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Prof Veith o ekumenii adwentystów i innych chrześcijan – “Chcę powrotu mojego kościoła”

Jakoś przegapiłem ten wykład profesora, którego osobiście cenię i szanuję…

Dziś przypadkiem szukając wywiadu z nim albo  nie przypadkiem natrafiłem na to ostrzeżenie doskonale wpisujące się w moje ostatnie teksty o ekumenii. Prof Veith mówi jak teraz chrześcijanie łączą się z innymi religiami, jak asymliują się ze światem, jak tracą na czystości.

“Oddzielenie sie od świata”
“Człowiek musi umrzeć dla świata aby wejść dla Boga”

“Mamy projekty mające na celu zjednoczenie wszystkich”

Czy prawda zmieniła znaczenie? zadaje pytanie profesor.

“Jeśli niczym nie różnimy się od świata dlaczego inni mieliby być pociągnięci do prawdy? My mamy być swiatoloscia.

Pastor przestrzega przed innymi pastorami promującymi ten świat, o tym jak pracują dla nierządnicy.

“Chcę aby mój kościół był resztką”. “Nie pojmujemy różnicy między resztką, a światem”.  Ten film  tylko mnie utwierdza w tym, że pastorzy nie powinni kalać się z tym światem.

“MAMY zielonoswiatkowego ducha wdzierającego się do naszego kościoła. 30lat temu duchowa formacja była OKULTYSTYCZNYM SPIRYTYZMem PRAKTYKOWANYM PRZEZ JEZUITÓW  dzisiaj mile widziana w niektorych kręgach”

“uważam, że dzisiaj nie ma różnicy między Rzymem a innymi kościołami”

 

“Gdzie są ci do których Bóg się zwraca “ludu moj wyjdź z niego”? są oni w kościołach, których glosi się milość do Jezusa Chrystusa”

“Jezus był protestantem, protestował przeciw religiom”

Moim zdaniem film obowiązkowy a nauczanie MOCNE bez kompromisów.

 

 

Zbliżamy się z dużym rozpędem do owej sztucznej i fałszywej jedności. Fałszywej bo nie w Jezusie.

Moja rada: trzymajcie się grup domowych, Błogosławieństwem jest nawrócenie partnera w domu. To już jest grupa domowa “gdzie dwóch lub trzech modli się w moje imię tam Ja Jestem”…

Uciekajcie z kościołów propagujących ten świat i ekumenię, choćby nie wiem jak pięknie mówili. Zauważmy, że pastor jest przeciw innym pastorom mówiącym o  nikim innym jak o Bogu!

 

Updated: 10 stycznia 2018 — 14:49

14 komentarzy

Add a Comment
 1. To co mówi p.Veith jest po prostu prawdą. Starzy pastorzy ruchu adwentowego mocno trzymają się swojego fundamentu (bez wnikania w postać E.White i innych spornych kwestii). Co ciekawe fundamentalny adwentyzm ma się całkiem dobrze w samej Polsce. Oczywiście i u nas pojawiły się liczne ekumeniczne jaskółki w postaci nowych, młodych pastorów głoszących całkowicie wywrotne tezy ale na szczęście starzy pastorzy zwracali na to uwagę swoich owieczek.

  Całkowicie zgadzam się z adminem – trzymajmy się swoich domowych grup biblijnych. I zgadzam się z p.Veithem – trzymajmy się w oddzieleniu od świata bo o tym mówi Słowo. Romans chrześcijanina ze światem prędzej czy później skończy się po prostu źle co wiem sam po sobie. Z moich obserwacji wynika, że idea fałszywej jedności niestety dotknęła już praktycznie wszystkich chrześcijan (i katolików, protestantów) – teraz toczy się walka o te ostatnie ostatki.

  1. “– teraz toczy się walka o te ostatnie ostatki.”

   Dobrez powiedziane..
   Dlatego światowi pastorzy zostali wysłani do netu aby zmienić innym topographical.
   Ten rok może byc przelomowym co do tzw jedności religijnej.

 2. Papiestwo od początku stoi na miejscu Chrystusa i przeciw Chrystusowi – ANTY CHRYST- zamiast i przeciw
  Wszak sam szatan przybiera postać anioła światłości, który śmieje się ludziom w twarz.
  Miastem świętym, duchową Jerozolimą, duchowym Izraelem jesteśmy my, ci, którzy uznają tylko autorytet Pana Jezusa.
  Antychryst zasiadł na miejscu świętym znaczy to, że rozciągnął swą władzę wszędzie gdzie znajduje się lud Boży ( świątynia Boża) i rości sobie prawo do uznania jego za władcę. Dlatego Jezus podkreśla, że Jego kościół zbudowany jest na Słowie Bożym, a nie ludzkim.
  Człowiek grzechu, syn zatracenia, który wynosi się ponad Boga, a nawet zasiada w świątyni Bożej ( władza na ludem Bożym, rzeczywistą świątynią Jezusa). Stąd głos anioła ( ludu mój wyjdźcie z niej – odłączcie się)

  1. Historycznie ujmując to dopiero Leon I Wielki zaczął na poważnie maczać palce w koncepcji Papież = następca Apostołów, ich sukcesor w prostej linii czy też Papież następca Chrystusa.
   Owszem takie tezy pojawiały się już za czasów Klemensa I (pojawiła się kwestia posłuszeństwa biskupowi rzymu) ale to Leon I Wielki przypieczętował zwierzchnictwo gminy rzymskiej nad pozostałymi gminami chociaż faktyczne zwierzchnictwo zawsze należało się gminie w Jerozolimie ponieważ od zawsze obowiązywała zasada: pierwszeństwo wynikające ze starszeństwa.
   Do dzisiaj zachował się jego list List Leona I w którym padły znamienne słowa: “Piotr (w domyśle Apostoł) przez Leona przemówił”.

 3. Nasz Pan był przeciw obłudzie religijnej,a teraz przywódcy kościołów protestanckich idą na kompromis. Tyle wylanej świętej krwi męczenników …..wszystko po to,aby nieść świadectwo o tym,ze Jezus jest Panem i Krolem.że Jego Słowo trwa na wieki.
  Płakać się chce …miliony slepych ludzi podążają za zwodzicielami
  Nie wiem czy oni sie Boga nie boja,nie widzą,ze kroczą za złym
  Dzięki Panu Jezusowi,ze pokazuje zakłamanie pseudo pasterzy

  1. Ano niestety, Siostrzyczko…
   Większość ludzi tak naprawdę nie wierzy w Pana Boga.
   Ci, którzy mają się za wierzących, w bardzo dużej części są jakby zaczarowani. Mimo oczywistych prawd ukazanych im na podstawie Słowa Bożego a także i tego co sami mówią w kościele, nie chcą przyjąć do wiadomości, że coś z tą religią jest bardzo nie tak.
   Niestety, ale nie widzą tego, co Pan Jezus pokazał nam.
   Jutro piątek, więc po raz kolejny będziemy się modlić, by dobry Bóg zdjął im zasłony z oczu, pociągnął ich do Pana Jezusa i wyprowadził z duchowego Egiptu.

   Z Panem Bogiem

 4. Należy teraz to odnieść do poszczególnej jednostki.
  Pan Jezus mówi, że jeśli Go przyjmiesz zamieszka w tobie, Staniesz się świątynią Boga gdzie Duch Prawdy będzie cię uświęcał.
  Jeśli natomiast słysząc o Jezusie, który przez swojego Ducha Prawdy mówi, że to On jest Jedyną Drogą, przyjmiesz autorytet papiestwa, wierząc duchowi kłamstwa w tym momencie sprawisz, że w świątyni Bożej czyli w tobie gdzie Bóg wybrał sobie miejsce na mieszkanie zasiądzie syn zatracenia, człowiek, system – papiestwo, zamiast Jezusa, o którym słyszałeś – wybierzesz antychrysta, jego duch kłamstwa poprowadzi cię do odstępstwa od Boga.
  Miejsce Boga zajmie ANTY CHRYST i to jest twoje odstępstwo.
  Jednak Bóg jest łaskawy i cierpliwy , w swojej łaskawości daje czas ludziom do opamiętania i nawrócenia się.
  Ludu mój nawróć się do mnie a żyć będziesz, a ja cię przyjmę mimo licznych twoich grzechów.
  Zbawienie w Chrystusie czy w Kościele Rzymsko – Katolickim?
  Miastem Boga, miasto Jeruzalem – wierni przykazaniom Bożym i Jezusowi czy miasto Rzym z przykazaniami człowieka i oddawaniem czci upadłemu aniołowi, który zbuntował się przeciw Bogu i postanowił zająć Jego miejsce?

  Każdy teraz musi sobie to przemyśleć i podjąć decyzję za kim pójdzie.
  Kto jest Królem całego świata? Jezus czy papiestwo?

 5. Szatan próbuje odwrócić nam uwagę od prawdziwych proroctw Bożych zastępując je fałszywymi proroctwami świata.
  Wszyscy skupiają uwagę na fałszywym Izraelu ( literalnym) i literalnej Jerozolimie gdzie rzekomo ma przyjść na świat antychryst.
  Szatan w ten sposób odwraca uwagę od tego, że antychryst już dawno jest, że duchowy Izrael już dawno jest, że kościół świątynia Boża już dawno jest czyli Prawdziwe Miasto o którym mówi Jezus położone na górze Syjon – duchowa Nowa Jerozolima, która na końcu zstąpi z nieba na górę Syjon. Wiemy też z proroctw, że góra Syjon wytryśnie ponad wszystkie pagórki, Będzie największą rozległą górą na świecie i stanie się tronem Pana.
  Świat uczy fałszywych proroctw o dzisiejszej Jerozolimie, górze Syjon, która nie jest największa w rzeczywistości. Tak jak i państwo Izrael nie jest narodem wybranym.
  Wszystko mamy tłumaczyć Pismem, a Pan Jezus wyraźnie mówi kto jest MIASTEM NA GÓRZE LEŻĄCYM.

  Wy jesteście światłość świata, nie może się MIASTO ukryć NA GÓRZE LEŻĄCE. Mateusza 5:14
  Oczywiście potwierdzenie tego mamy w Ks. Objawienia.

  Niech was wszystkich Bóg błogosławi w imieniu Jezusa Chrystusa.

  1. “Szatan w ten sposób odwraca uwagę od tego, że antychryst już dawno jest, że duchowy Izrael już dawno jest, że kościół świątynia Boża już dawno jest czyli Prawdziwe Miasto o którym mówi Jezus położone na górze Syjon – duchowa Nowa Jerozolima”

   Tak i nawet pochwycona eklezja naszego Pana Jezusa Chrystusa będzie przemieniona z ciał fizycznych na uwielbione, duchowe. Stare ciała zostaną PORZUCONE

 6. Niemniej jest to chyba jedyny Kościół, który otwarcie mówi o zagrożeniach ekumenią, pomimo że faktycznie mogą znajdować się w nim ludzie, którzy świadomie lub nie starają się w tą ekumenię wchodzić. Nikt nie jest doskonały 😉 Chyba Bóg chce nam to przez takie sytuacje przekazać.
  Ale nie wyobrażam sobie jednak, jak Kościół Adwentystów który tak stanowczo ostrzega przed Watykanem jako biblijnym Babilonem opisanym w 17 rozdziale Apokalipsy miałby jawnie podać mu rękę “na zgodę” na jego warunkach. Jak najbardziej dążmy do zgody, ale to niech Watykan zacznie respektować Biblię, a nie Adwentyści encykliki 🙂 A wiemy, że jest to niemożliwe, mówi o tym sama Biblia w słowach “wyjdźcie z niej” a nie “naprawcie ją” 😉

 7. Kościół ADS od dawna należy do ekumenii przez Towarzystwo Biblijne, gdzie zobowiązał się do organizowania nabożeństw ekumenicznych i szerzenia ducha ekumenicznego, i przez TB wszedł do Polskiej Rady Ekumenicznej http://adwent.org/polska-rada-elumeniczna.htm

  1. Jest antyekumenistą, w 2008 roku po śmierci Zachariasza Łyki zawiesił dialog ekumeniczny z Kościołem katolicki”

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Pawe%C5%82_Lazar

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: