Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Płaska Ziemia – Poważna Analiza

Podesłano mi ten filmik i umieszczam go z dwóch powodów:

 1. Alternatywa do teorii PZ
 2. Piszę teraz o wiele bardziej poważny tekst o wypełniających się proroctwach, co już zajęło mi około 4 godzin 🙂

 

Bez szkalowania, emocji, możecie śmiało wypowiadać się nt argumentów Vlogera, który punktuje teorie PZ i jak to jeden z komentujących napisał tak punktuje, że płaskoziemcy spadną z krawędzi ziemi 😀

Mnie ten temat wcale nie interesuje o czym pisywałem kilkakrotnie i nie stoję po żadnej ze stron, wiec piszcie byle merytorycznie.

ps Nie sprawdzałem także wiarygodności autora strony.

 

Updated: 9 stycznia 2018 — 11:28

21 komentarzy

Add a Comment
 1. 1* do czasów greków, żadna kultura nie wykreowała spójnego obrazu kształtu ziemi. Sumerowie wierzyli, że ziemia ma postać góry, którą otacza wszechocean. Egipcjanie wierzyli, że ma postać kwadratu, prostokąta czy tarczy bojowej, Hindusi z kolei uważali, że ma kształt lotosu, tarczy zwieszonej za słoniach. Majowie uważali ją za płaską albo że ziemia stanowi ciało jakiegoś boga. W średniowiecznej Europie ścierały się różne poglądy: kula, wydrążona kula w której wnętrzu żyje jakaś tajemnicza cywilizacja (nie mylić z tzw. niebocentryzmem) i oczywiście płaski placek.
  Co ciekawie w Europie bardziej dominował model Tyho Brahe – model geocentryczny. Centrum układu słonecznego stanowi kulista ziemia wokół której krąży słońce a wokół słońca krążą planety. Potem pojawił się Kopernik ze swoim heliocentryzmem. Sam Kopernik stwierdził, że model Tyho Brahe jest modelem lepszym pod względem matematycznym ale jak widzimy próbę czasu przetrwał jego heliocentryzm.
  Jak widzimy w obrębie jednej kultury dysponowaliśmy funkcjonującymi obok siebie różnymi poglądami. Dopiero grecy stworzyli jednolity pogląd na kształt ziemi (kula), jej miejsce w tzw. kosmosie (krąży wokół słońca).

  * Pitagoras. (572 p.n.e – 497 p.n.e). Przedstawia pogląd nt. kulistości ziemi ale jest to pogląd bardziej natury filozoficznej.
  * Arystoteles (384 p.n.e – 322 p.n.e). Jako pierwszy przedstawia wyliczenia kulistości ziemi.
  * Arystych z Samos (310 – 230 p.n.e). Proponuje heliocentryczny model układu słonecznego.
  * Eratostenes (276 p.n.e – 194 p.n.e), wyznacza obwód ziemi.
  * Krates z Mallos (180 p.n.e – 145 p.n.e). Tworzy pierwszy globus.
  * Izydor z Sewilli (ok. 570-636 n.e), określa kształt ziemi jako kulisty. W liście do króla Gotów używa słowa globus, czyli po łacinie kula.
  * Beda Czcigodny (672-735 n.e), używa określania globus terrae czyli po prostu kula ziemska.
  * Jan Szkot Eriugena (810-877 n.e), opisuje ziemię jako kulę;
  * Tomasz z Akwinu (1225 – 1274 n.e), Summa Thelogoiae. “Oto astronom i filozof natury obaj osiągają te same wnioski: na przykład, że Ziemia jest okrągła. Astronom dochodzi do tego na podstawie rozważań matematycznych, czyli abstrahując od materii; filozof zaś natury – właśnie poprzez rozważanie materii”.
  * Kardynał Pierre d’Ailly (1350-1420 n.e). W swojej książce Imago Mundi powołuje się na obliczenia Erastotenesa.

  2* Płaska ziemia ma silne konotacje religijne i faktycznie czytając Genesis można odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z kształtem placka. Mowa jest tam o Bogu przechadzającym się nad okręgiem ziemi a o niebie jako o namiocie rozpostartym nad całością. Gwiazdy określane są jako wędrowcy posiadający imiona itd. Oczywiście pozostaje kwestią dyskusyjną jak należy rozumieć ów okrąg bo w ujęciu współczesnej geometrii okrąg to jest nic innego jak obręcz dwuwymiarowego okręgu i nic innego jak płaski wycinek kuli. Podobnie ze stwierdzeniami “cztery krańce świata” – za pomocą tego stwierdzenia można próbować wykazać, że wg. Biblii ziemia jest kwadratowa ale jak zapewne wiadomo stwierdzenie “cztery krańca świata” dla Izraelitów oznaczało nic innego jak tylko cztery kierunki świata.

  3* Jeden z najstarszych, zachowanych zapisków historycznych dotyczących koncepcji tzw. wydrążonej ziemi pochodzi z XII wieku. Jest to dokument przechowywany w jednym z angielskich klasztorów w którym to anonimowy mnich lakonicznie opisuje ideę wydrążonej ziemi.
  Bardo ciekawy dokument pochodzi z 1665 roku i jest to artykuł “Mundus Subterraneus” od niejakiego Kirchera, Jezuity. Dlaczego ów dokument jest wart uwagi ?. W przeciwieństwie do zapisku mnicha z XII wieku Kircher podaje konkretne źródło owej informacji – są to kartografowie prawiący o “nieznanych rejonach północnych jaki i południowych”.
  Idea tzw. wydrążonej ziemi pojawiła się dosyć wcześnie i sama również mocno ewoluowała. Na początku mieliśmy koncepcję istnienia wewnątrz ziemi pustej przestrzeni a w niej pewnych sfer. Z czasem sfery zostały usunięte a w ich miejsce wprowadzono możliwość egzystowania tam tajemniczych cywilizacji. W XVIII wieku matematyk Leonhard Eluer uzupełnia model wydrążonej ziemi o wewnętrzne słońce.
  Ostateczny rys dla życia wewnątrz ziemi (nie w sensie klasycznego niebocentryzmu jaki propaguje Pan Szczytyński) dał J.C. Symmes. To w oparciu o jego dzieła powstało bardzo dużo opowiadań (później i filmy) o wyprawach do wnętrza ziemi. Sam Symmes bardzo barwnie opisywał życie owej ukrytej cywilizacji mającej żyć w ….. szczęśliwej socjalistycznej utopii.

  Kolejny obraz to klasyczny niebocentryzm nie mający nic wspólnego z koncepcjami wydrążonej ziemi. O ile wydrążoną ziemię można prześledzić historycznie o tyle klasyczny niebocentryzm powstał w 1870 roku i ta data stanowi datę narodzin niebocentryzmu jaki propaguje Pan Szczytyński. Twórcą klasycznego niebocentryzmu jest Cyrus Reed Teed zwany później jako Koresh. W swojej broszurce “The Illumination of Koresh: Marvelous Experience of the Great Alchemist at Utica” opisuje dokładnie skąd wzięła się ta koncepcja. Mianowicie miała objawić się mu kobieta, która opowiedziała o jego dawnych wcieleniach i o roli, do jakiej jest przeznaczony, miał zostać nowym mesjaszem. Miała przekazać mu klucz do nowej kosmologii. Tym kluczem było to, że żyjemy na wewnętrznej powierzchni Ziemi. W roku 1870 opublikował pod pseudonimem “Koresh” dzieło pt. The Cellular Cosmogony w której omawia swoje/ nieswoje koncepcje wewnętrznej ziemi.
  Ciekawostka. To “dzieła” Koresha stały się podwaliną dla niemieckiego ruchu “Hohlweltlehre” założonego przez Petera Bendera. Bender korespondował z ruchem Koresha. To stąd naziści głównie przejęli koncepcję pustej ziemi (drugim źródłem były wpływy towarzystwa teozoficznego założonego przez Bławacką). Ostatecznie Bender skończył w obozie ponieważ jego teorie okazały się być nie dość, że kosztownymi do “udowodnienia” to jeszcze wyssanymi z palca.

  4* Pierwsze profesjonalne zdjęcie krzywizny ziemi zostało zrobione w latach 40-tych gdy amerykanie przejęli od niemców rakietę V2. Zamontowali na niej kamerę, która co parę sekund robiła zdjęcie – otrzymano kształt krzywizny (oczywiście było to tzw. mozaika składająca się z wielu zdjęć). Przypominam, że wtedy nie było jeszcze NASA.
  Oczywiście istnieją również i inne, wcześniejsze zdjęcia na których widać lekką krzywiznę (choćby pochodzące z balonów meto).

  4* Najlepszym zdjęciem pełnej krzywizny ziemi nie dysponuje wcale NASA ale Rosja. Zdjęcie to pochodzi z lat 70-tych z misji sondy Zond 7. Jest to zdjęcie unikalne ponieważ zostało wykonane na tradycyjnej kliszy filmowej. Zasobnik z filmem powrócił na ziemię. Przypomnijmy, że spora ilość zdjęć czy to z misji amerykanów czy sowietów przesyłana była drogą radiową i stanowiła pewną interpretację (po odpowiedniej obróbce).

  1. Przepraszam bardzo, ale jak można pisać takie bzdury, cytuję:
   “Sam Kopernik stwierdził, że model Tyho Brahe jest modelem lepszym pod względem matematycznym ale jak widzimy próbę czasu przetrwał jego heliocentryzm.”
   Kopernik zmarł w roku 1543, zaś Brahe urodził się w roku 1546. No to jakim cudem mógłby coś takiego stwierdzić?
   Poza tym pogląd Brahego wcale nie dominował w Europie, był tylko pewną ciekawostką, która miała połączyć zalety modelu Kopernika z niemożnością zaobserwowania paralaksy.

 2. Obiecuję, że obejrzę filmik i rzetelnie przeanalizuję ale musze zaznaczyć że analiza płaskiej ziemi pod kontem Pisma Świętego (a jest ono dla mnie niepodważalne) 100 : 0 dla płaskiej ziemi. W Bibli nie ma tz. teorii a w pismach naukowych mało jest dowodów a same teorie, no cóż dajmy każdemu szanse i jeszcze raz przedyskutujmy 🙂

 3. Według mnie wiele argumentów tego człowieka który głosi płaską ziemią jest obalonych. Już przed tym filmikiem to widziałem ALE pomimo tego jakoś jestem dalej bardziej przy płaskiej ziemi, To, że niektóre argumenty płaskoziemców są do kitu to nie oznacza, że należy obalić wszystkie. Najbardziej przekonuje mnie widok z balonów meteoroligicznych(bez rybiego oka, gdzie horyzont jest idealnie prosty). Niektórzy mówią, że to za mała odległość, żeby coś zobaczyć. To niech zobaczą jak WIELKIE zakrzywienie widać na google earth na tej wysokości. Zbyt wielka różnica, naprawdę zbyt wielka.

  1. Aa, zapomniałem dopisać jeszcze jednego. To, że niektórzy uważają, że ziemia jest płaska to nie znaczy, że powinni głosić innym, że tak mówi biblia. Bo są osoby, które po prostu nie wierzą w takie spiski. Takiej powiesz o kreacjonizmie, to jej ciężko bedzie przełknąć, że większość “naukowów” się myli. To co dopiero o płaskiej ziemii. Taka wiedza nie jest potrzebna człowiekowi do zbawienia. A jedynie można odciągnąć ludzi od prawdy zamiast ich do niej prowadzić. Ktoś wierzy, że ziemia jest płaska?

 4. Niektórzy “płaskoziemcy” manipulują także w kwestii Kopernika. Mówią, że był masonem, ale przecież wtedy loże masońskie jeszcze nie istniały. Jeszcze mówią, że dopiero dzięki Kopernikowi wszyscy nagle zaczęli wierzyć w kulistą ziemię co również jest nieprawdą.

  1. Kopernik był Jezuitą. Ziemia kula i wielki wybuch to ich religia pochodząca od samego Lucyfera.

 5. Oczywiście, że ziemia jest płaska. Ja bynajmniej nie zamierzam polegać na demonicznej mądrości tego świata, nasa i całe to scierwo kontrolowane przez władcę tego świata.

  Co do samego scifuna to polecam na youtube filmy uzytkownika miszczu. Co prawda to muzułmanin, ale konkretnie obnaża kłamstwa tv, fałszywe ataki terrorystyczne no i w filmach powyższego scifuna udało mu się wyłapać różnego rodzaju okultystyczne, podprogowe przekazy co może oznaczać, że ten człowiek pracuje dla kogoś wyżej…

  Pozdrawiam serdecznie.

  1. Dzięki za ostrzeżenie przed autorem filmiku 🙂
   Ja tylko się zastanawiam- skoro ziemia jest płaska, to jak przedstawiać, jak ująć te wszystkie kontynenty istniejące na ziemi (+też ew. wyspy) no i oczywiście także oba bieguny? Tak jak to się przedstawia w szkolnych atlasach geograficznych- na takiej jakby elipsie? Czy może jest jakiś inny sposób?
   Ciekawi mnie to…

  1. Baran,
   link umieściłem bo ktos w komentarzu mi zasugerował.
   Co do innych spraw.
   Częśc osobników chamskich poblokowana, a część jak Ty zagląda nadal 🙂 .
   pozdrawiam

 6. Z trudem obejrzałam filmik, pseudo naukowy bełkot o kosmosie i zdjęciach, których nik nie sprawdzi nie bedac fachowcem i nie mając sprzętu, muzyczka ośmieszająca temat w odpowidnich momentach. Opłacany aktor i tyle w temacie, nie sądze żeby robił sam te analizy.
  Niech odpowie dlaczego promienie słoneczne padają ukośnie przedzierajac się przez chmury.
  Może jednak nie chcą żeby ludzie dowiedzieli się, że ziemia jest płaska.
  Przy tak wysokiej technologii 50 lat później, mogliby jeścze raz polecieć na księżyc, dlaczego nie latają i nie chwalą sie tym w TV hmm…teraz trudniej by było zrobić taki wałek.

 7. A zaćmienie słońca i księżyca oraz jego fazy czym tłumaczą płaskoziemcy bo ja się gubię? Lub efekt coriolisa? Albo to, ze amatorzy żeglarze i piloci pokonują odległości samemu nawigujac i trafiają do celu?

  1. A i jeszcze inną porą dnia na przeciwleglych połowach co potwierdzają rozmowy telefoniczne z bliskimi odwiedzającym inne kraje oraz obserwacje gwiazd na różnych częściach globu- nie wszystkie je widać pod każdym kątem bo ziemia zasłania. Oraz potrzebą odwrócenia sposobów nawigacji metodą na słońce w zależności od półkuli. Wiecznie te pytania bez odpowiedzi.

 8. Pingback: Anonim
 9. Ciekawe, że na pierwszej części filmu wyświetliła mi się na moment reklama o treści: “przyłącz się do illuminati”.

  1. reklamy są losowe i na 90% niezależne o autora kanału, bo właścielem kanału jest google..

  2. Ale szanowny Pan wie ze ta reklama to ironia autora “reklama jest wklejona w film” ?

 10. Ja znalazłem coś takiego:
  https://youtu.be/oLfNABulVCw

  Nie obejrzałem jeszcze do końca, nie wiem co sądzić.

  1. Ogólnie dość ciekawie mówi i też korzysta z oryginału hebrajskiego do niektórych wersetów. Moim zdaniem trochę za bardzo odlatuje jeśli chodzi o czasy przedpotopowe, twierdząc jakoby wtedy technologia była super zaawansowana i ludzie się naparzali z nephilimami bombami atomowymi. I też twierdzi, że nephilimi mogli mieć po 50m wysokości. Ja osobiście uważam, że prędzej mieli ~3m jak Goliat.

   Co do kształtu Ziemi to zgadzam się w większości z nim, bo sam to widzę czytając Biblię, szczególnie Stary Testament.

   1. Moim zdaniem trochę za bardzo odlatuje jeśli chodzi o czasy przedpotopowe, twierdząc jakoby wtedy technologia była super zaawansowana i ludzie się naparzali z nephilimami bombami atomowy’

    Myślę podobnie. Dlatego nie oglądam go

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: