Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

The Last Reformation – The Beginning (2016). Ostatnia Reformacja – Początek.

Co jakiś czas pytacie mnie o słynnego już w polskim internecie Torbena. Poniższy film jest dowodem kilku postaw, błędów myślenia dużej części chrześcijan.

Zacznę od siebie. Z tego co pamiętam swą ocenę Torbena opierałem w dużej mierze na osądzie czytelnika o pseudonimie Guzzik. Zawierzyłem mu z kilku powodów. Pierwszym z nich było jego detaliczne wynajdywanie spisków. Po drugie Torben nakręca dosyć długie filmiki, co zniechęcało mnie do samodzielnego wyłowienia danych potwierdzających lub nie wiarygodność tego ulicznego ewangelizatora. Co jakiś czas ludzie podsyłają mi linki, ale ja nie mam tyle czasu aby wszystko oglądać.

Teraz po obejrzeniu tego filmu mogę stwierdzić jeszcze jedno. Żaden absolwent szkoły wyższej nie będzie miał pojęcia o zawodzie do jakiego się przysposabia, bez podjęcia się pracy. Torben słusznie zauważa to, co ja stwierdzałem u innych chrześcijan – intelektualizm. Właściwie zaczyna on film od stwierdzenia, że chrześcijaństwo w Grecji zatrzymało się na filozofii, później osiadając w Rzymie zatrzymało się na instytucji. Ciężko się z nim nie zgodzić, wszak my sami zarzucamy katolikom opieranie się tylko na tradycji. Tak więc jeśli my zarzucamy katolikom tradycję, to czy nam nie ma prawa nikt zarzucić teoretyzowania? Wszak kościoły przepełnione są domorosłymi teologami. My tutaj na blogu nimi jesteśmy. Jednak pierwsze chrześcijaństwo działało z mocą Ducha Świętego. Teraz powstają pytania: czy demonów już nie ma? schowały się pod ziemię i mamy raj na ziemi? Czy już nie ma uzdrowień?

Owszem to ostatnie pytanie jest ciężkie i już czuję odpowiedzi jak to choroba jest wolą Bożą. Owszem, często jest i to dla naszego wychowania, ale też Jezus uzdrawia tak jak uzdrawiał 2000 lat temu.

Boimy się tego czego nie znamy.

Byłem na kilku masowych uwolnieniach. Wszystko zgodne z biblią. Sam z Robertem z Kielc dokonywaliśmy uwolnienia widząc na własne oczy manifestacje demoniczne.

 

Niestety, ale większość obecnego chrześcijaństwa przypomina dyskusyjne kluby filmowe. Czytanie i  omawianie biblii, a ludzie nadal żyją w niewoli. Blog ma sporą poczytność i w związku z tym mam możliwość rozmawiania z wieloma osobami. Gro chrześcijan po prostu żyje w niewoli. Nie mogą sobie poradzić z onanizmem, papierosami, brakiem przebaczenia, goryczą itd. W gruncie rzeczy  część porzuciła dzięki codziennym błaganiom i zbroi Bożej złe nawyki, wady, ale część żyje latami w niewoli.

Znam kilka osób o bardzo dobrych owocach mówiących językami. Nikt na nich nie kładł rąk. Po prostu to dostały. Choć znam także osoby mówiące językami z bardzo złymi owocami.

Nie pytajcie mnie o języki, gdyż jestem w tym teoretykiem. W komentarzach mogą Wam odpowiedzieć Ci, co je mają.

Chrzest Duchem Świętym różniący sie od chrztu przez zanurzenie jest realny. Robert z Kielc został takim chrztem ochrzczony. Ja mam jakąś blokadę.

 

 

Film wzrusza, każe zastanowić się nad stanem obecnego chrześcijaństwa. Sam oceniam Torbena jako sympatycznego człowieka. Wbrew zarzutom o brak nauki o grzechu, ten duński ewangelizator właśnie o tym naucza ludzi, z którymi rozmawia, ewangelizuje.

 

Updated: 7 listopada 2017 — 09:30

42 komentarze

Add a Comment
 1. Witaj Rodzino w Chrystusie Jezusie,
  Torbena poznalam osobiscie w Dani podczas treningu tzw. kickstart. Uderzaja mnie podstawy ewangelii, omowienie czym jest grzech, koniecznosc pokuty, uwolnienia od zycia w grzechu, chrzest, otrzymanie Ducha SW., oddanie zycia Jezusowi. Torben podejmuje sie kontynuacji spolecznosci z cialem Chrystusa w zgodzie z Dziejami Apostolskimi. Nie zwykle radykalny czlowiek, goracy dla Pana. Choc w kwestii szabatu powiedzial ze badal temat i woli isc ewangelizowac niz traktowac ten dzien jako dzien odpoczynku jak w 4 przyazaniu. Wierze, ze jesli jest otwarty szczerze Bog obajawi prawde. Modlmy sie o objawienie glebszego poznania Boga i dla nas rowniez ?

  1. Ewangelizacja jest dobra ale uwazam ze w szabat trzeba tez spedzic czas przede wszystkim z Bogiem i rodzina i miec spolecznosc z cialem Chrystusa. Nie wywalac 4 z 10 przykazan. Takie mam poznanie na ten czas ?

  2. ooo dzięki Natalia za tę informację.
   Ty chyba mówisz językami?

   1. Wierze ze mowie ? zdarza sie najczesciej podczas jazdy samochodem, wierze ze Duch wstawia sie u Ojca choc kompletnie nie rozumiem co mowie ? W Danii brat tlumaczyl jezyki ktore wypowiadalam same dobre zdania az sie zdziwilam ze Bog tak mysli ? problemy z pozadliwoscia ciala mam i ciagle walcze z sama soba oddajac Jezusowi te brudy ? Wierze ze warto z wiara i prosba u Jezusa modlic sie na jezykach, patrzyc na owoce jakie sure wydaje przez nie ?

     1. Jak już jakiś język masz i podejrzewasz, że to ten Biblijny nowy język czy też nie mówi się żadnym nowym językiem i się zastanawia jak go dostać i zacząć nim mówić?

     2. Każdy może mówić językami. Każdy odrazu dostaje ten dar ale musi na początku głupka z siebie zrobić. I wcześniej czy później zacznie mówić. Ja na początku mówiłem od siebie. Wymyślałem sobie języki. Prawdziwe języki przyszły gdy modliłem się o uwolnienie żony. To są sylaby. Ale języki jak u dziecka rozwijają się. Im więcej się modlisz tym więcej sylab przychodzi. Ja zauważyłem, że jeśli idzie to z brzucha nie z głowy to to są prawdziwe języki. No i przy prawdziwych językach możesz robić inne rzeczy i Ci nie przeszkadzają. Pozdrawiam

    1. Ciekawe.Bo byc moze mam taki dar a nie byłem tego swiadomy

 2. Witaj kochana Natalio❤
  Oglądałam sporo wykładów Torbena i robi kawał dobrej pracy na chwałę Pana Boga.
  Uważam,podobnie jak Ty Natalio,ze jest gorliwym,oddanym Bogu człowiekiem.
  I nasze wstawiennictwo w modlitwach za niego,pomoże mu zobaczyć to co w tej chwili jest przed nim zakryte.Tak,aby dobry Bóg pokazał mu całą prawdę.

  1. Witaj Siostrztczko,
   Jeden umysl Chrystusa prowadzi do tych samych przemyslen i pozamiatane ?
   Cialo Chrystusa mamy powazne zadanie wstawiennictwo!!!
   A tak jeszcze bardziej powaznie, z dnia na dzien co raz mniej czasu…
   Niech wiara i oglaszanie prawdy Slowa z serca przez usta zalewa przeciwnika.

  2. Czesc, z Bogiem, nazywam sie Damian. Podczas ogladania lekcji nr 8 albo innej, gdzie w tle uzywa mapy, przyjzyj sie jej. Ta mapa jest opisu ala bieleka podroz w czasie. Trzy wielkie jeziora w usa polaczone, kanal wawrzynca powiekszony, anglia polaczona z europa itd. Jak chrzescijanin moze uzywac tla do filmow z jakiegos wymyslu NWO o podrozach w czasie. Pisalem do admina dwa razy o tym i milczy do tej pory od 2015 roku. Pozdrawiam

   1. zależy w jaki sposób to pisałeś. Nie każdy mail traktuje poważnie. Jednak pierwsze słyszę o czymś takim.

 3. ale przecież on używa triku iluzjonistycznego z wydłużeniem nogi, po co?

  https://www.youtube.com/watch?v=Zu_waMdSrKI

  otwórzcie oczy kpi z naszego Pana Jezusa, uzywajac trikow iluzjonisytcznych i leczac z bólu głowy i barku, niech pójdzie do hospicjum leczac ludzi bez nóg i chorych na raka, mam świadectwa ze Bóg uzdrawia z wiekszych rzeczy niz tu widzialem ale nigdy w ten sposób jak on to robi ale przez modlitwy wielu osob przez posty itd a nie przez takie szoł jak on robi.

  1. Tak zawsze wypowiadają sie przeciwnicy niech idzie do hospicjum
   My mamy słuchać DŚ,a nie wybierać sobie za kogo będziemy się modlili i w jakim miejscu…
   W Biblii nie ma napisane,że do uzdrowienia potrzebne są duże ilości ludzi modlących się lub poszczących
   Warunkiem jest za to wiara,bo bez wiary nie można podobać się Bogu.

   1. Chrystus najpierw się ochrzcił, otrzymał Ducha Świętego, pościł 40 dni na pustyni gdzie był kuszony przez diabła – upadłego anioła brata, zebrał uczniów i zaczął na ich oczach uzdrawiać, uwalniać wszystkich ze wszystkiego co prowadzi do śmierci, co jest nieprzyjacielem Życia…udzielił uczniom ducha by mogli też to robić…gdy wstąpił do Ojca dał po kilkudziesięciu dniach wierzącym tego samego Ducha (skarb testamentowy) który wzbudziło go z martwych i obiecał że będziemy robić rzeczy większe niż on …Więc róbmy. Wiara bez uczynków jest martwa…to proste

  2. U nas na grupie domowej kiedys też noga rosła,żadne triki.

  3. Jest napisane, po owocach ich poznacie. Kto pokazuje, że wydłużanie nogi to trik iluzjonistyczny? Darren Brown, który jest podejrzewany o to, że sam ma jakieś układy z demonami:
   https://www.youtube.com/watch?v=TXExg6Xj3aA

   To co “udowadnia” Darren Brown również nijak ma się do rzeczy, które robi Torben.

  4. To przeczytaj z uwagą jak uzdrawiał Jezus wraz z uczniami, wszystkich z wszystkich chorób i niemocy i zniewoleń… przychodziły tłumy, to dopiero było widowisko, tylko że kamer wtedy nie mieli, więc iluzji nie zobaczysz…wtedy faryzeusze też nie wierzyli, szukali haków a jak ich brakowało to z bezsilności twierdzili że robi to mocą diabła…wszyscy wierzący z odwagą cywilną wychodźcie ewangelizujcie i uzdrawiajcie i uwalnianie…siedzenie w murach kościoła nic nie wnosi, więcej Boga jest w przyrodzie którą stworzył niż w murach wzniesionych ręką ludzką…przecież Jezus powiedział że idzie do Ojca i dobrze że idzie bo będzie mógł dać nam Ducha Świętego byśmy mogli czynić rzeczy większe niż on czynił, że wystarczy do tego wiara wielkości ziarnka gorczycy, że zasiądzie po prawicy Ojca i oczekuje aż wszyscy nieprzyjaciele zostaną złożeni u jego stóp jako podnóżek… Kto jest nieprzyjacielem Życia i Miłości? Od kogo tego oczekuje? Kogo posłał? Obudź się śpiący a zajaśnieje ci Chrystus.

 4. Nableblał,nableblał i przytoczył innych bleblaczy.
  Jakos u Korneliusza Dz 10. nie przytaczaja,tam sytuacja inna niż w Dz2.
  1 Kor 14.14 itd..itp…
  Ot,taki teoretyk-teolog czyli uczony w Pismie.
  Modlitwa jezykami jest odpocznieniem,duch sie modli,rozum nie panimajet,a duch zbudowany.
  Oto i wielka tajemnica.
  dązcie do darów,bo potrzebne.

  1. Dzięki Tereniu❤ za twoją zachętę o dziękowanie za dar modlitwą językami.
   Niech Ci Bóg obficie błogosławi ☺ i wyleje swoją miłość ?

 5. A ja wczoraj dostałam cudowny dar modlenia się językami od naszego wspaniałego Pana Jezusa Chrystusa.
  Niesamowite zbudowanie,odpocznienie,uwielbienie i to po zaledwie pierwszym razie.
  Żałuję,ze tak długo zwlekałam i słuchałam opinii innych ludzi,którzy negują ten dar.
  Chwała Panu Bogu za Jego cudowne dary,którymi chce wyposażyć nas wszystkich.Odrzućmy uprzedzenia,blokady i weźmy to co Pan dla nas przygotował,abyśmy mogli służyć innym i opowiadać jakiego mamy wspaniałego Boga!

 6. Polecam Wam książkę “Ekonomia Boża” która świetnie nakreśla drogę zarówno doktryn jak i darów, które same w sobie nie są złe, ale… nie są naszym celem. Są jedynie dodatkiem w drodze do celu.
  A cel jest jeden – zamieszkanie samego Boga w nas samych jako świątyniach. A do tego potrzebna jest osobista i jak najczęstsza z Nim łączność, skrucha, żal za grzechy i chęć odwrócenia się od nich. To praca każdego dnia i w każdej sytuacji.
  Mieszkanie Boga w człowieku nie jest może tak spektakularne na zewnątrz jak uzdrawianie czy potężna wiedza teologiczna, ale to nie dary ani wiedza zbawiają, natomiast wiele osób się na nich zatrzymuje tracąc codzienne połączenie z żywym Bogiem dzięki Jezusowi i przez Jego Ducha.
  Według ankiety opisanej w tej książce na ponad 100 osób mówiących językami wszystkie nie były pewne czy ten dar pochodzi od Boga, natomiast apostołowie nie mieli tej niepewności. Byli tego pewni. Nie wiem jak to jest w rzeczywistości, ale tak jak magowie faraona podrabiali cuda tworzone przez Mojżesza tak i pewne dary zapewne również są podrabiane.
  Natomiast jedyne co jest nam potrzebne to Duch Święty (przez co sam Jezus i sam Bóg) w naszym wnętrzu. I to jest pewne do zweryfikowania kiedy z przyjemnością chodzimy Bożymi ścieżkami koncentrując się na Darczyńcy, nie na samych darach 🙂

  1. Są te dary podrabiane, co do wydawania samych dźwięków tzw. glosolaliów, warto zobaczyć film o tzw. Marjoe… Religia wschodu także się nimi posługuje. Kwestią kluczową wydaje się być patrzenie na owoce danej osoby, bo ja wiemy szamani i bioenergoterapeuci także uzdrawiają/ mają dary (proroctwo, słowo wiedzy). Ludzie posługujący się “białą magią” także je mają, ale ich autorytetem nie jest Jezus i nie żyją z Nim na co dzień. Wszystko należy badać. Dość sceptycznie do tego podchodzę, bo ruch zielonoświątkowy zrobił z tego główny cel swojej wiary, a ludzie po presją otoczenia mogą zacząć robić pewne rzeczy zupełnie podświadomie i nie musi to pochodzić od Boga.

   1. Aniu, Bóg Ojciec przez Słowo, z Miłości stworzył wszystko co żyje, też takiego bioenergoterapeutę, wszelkie prawa przyrody, energię, wszechświat….doprawdy boisz się czegoś co jest ledwie pyłkiem wobec jego mocy, autorytetu? Naprawdę nie chcesz być wolna od takiego myślenia? Jeżeli mu zaufasz to nawet jeśli wejdziesz na ścieżkę na której nie powinnaś się znaleźć On cię zawróci….

 7. ja nie napisałem, że to jest potrzebne i konieczne, ale że byłem tego świadkiem, tak samo wierze, że dzieja się cuda po postach i modlitwach jak i w inny sposób, zbliżony jak czynił to Pan Jezus i apostołowie, natomiast trzeba pamiętać, że cuda i znaki były dane w konkretnym czasie dla konkretnego zdarzenia, potwierdzenie Żydom że Pan Jezus jest Mesjaszem cuda mesjanistyczne, jak i Apostołowie po wylaniu Ducha Świetego i budawania kościoła, teraz nie dzieja się tak spektakularne rzeczy, nie słysze o wskrzeszeniach, trzeba zrozumieć po co to sie działo. Tematem był Torben dla mnie jest zdyskredytowany, dokładnie jak napisaliście zdemaskował go sam Derren Brown, który nie jest nawet chrześcijaninem, a pokazał, że gośc wzywa imie naszego zbawiciela i podciąga komuś buta. Fałszywy nauczyciel. (chyba, że publicznie wyznał to i pokutował z tego)

  1. Miarkuj słowa,bo zdasz z tego relację przed Panem Jezusem.
   A odnoście cudów,ze były dla Izraelitów to jest to twoja nadinterpretacja.
   Cuda maja towarzyszyć uczniom Pana Jezusa Chrystusa.
   Paweł poszedł do pogan i czynił to samo co Pan Jezus i Jego uczniowie.To Mesjasz daje moc i wyposaża swoje dzieci w dary,aby mogli służyć innym.Każdy jego naśladowca uczy się i popełnia błędy ,tak samo Torben,Ty ja i wszyscy.Sztuka to podnieść się i dalej iść za Panem i naśladować Go z przewodnictwem DŚ

   1. czemu mi lena nie odpiszesz odnosnie tla w jego filmach

    1. Może zamiast mnie pytać o tło napisz do Torbena i zapytaj z prośbą o wyjaśnienie.
     Czemu ma to służyć i dlaczego,on z chęcią Ci odpowie.
     Ja na ten temat się nie wypowiadam,bo nie mam pojęcia dlaczego tam jest.Nie chce nikogo oskarżać,bo może być nieświadomym tego.
     Łatwo rzucić oskarżenia,potem ciężko pójść i odwrócić wypowiedziane słowa.

     1. Dunskiego nie znam, ale faktycznie powinien miec jakis tlumaczy. Jakie slowa mam odwracac, zapytanie dlaczego chrzescijanin uzywa tla z wymyslu nwo o podrozach w czasie. to ty mnie nie oskarzaj ze kogos oskarzam, ja zapytalem.

      1. On mówi po angielsku ?
       A niby gdzie Cie oskarżyłam?
       To było ogóle stwierdzenie do rozważenia….
       Pozdrawiam i błogosławię w imieniu Pana Jezusa Chrystusa

       1. Przepraszam, tak odebralem ostatnie zdanie. Rowniez pozdrawiam z Bogiem.

  2. Który z niech wg Ciebie bardziej podobny jest do Jezusa jeśli chodzi o uczynki?

 8. Owszem zdam sprawę podobnie Torben mozliwe ze na dzień dzisiejszy usłyszy słowa samego Pana Jezusa (jeśli się nie nawróci) “„W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów? A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie.” Mt 7:22-23

  Torben próbuje nauczyć uzdrawiać i nauczyć mówić jezykami kiedy to są dary. Po drugie na tych jego filmikach nie widze głoszenia pełnej Ewangelii ale coś rozmydlonego (czyli nieprawdziwego) nie mówi o grzechu, o pokucie, nie wzywa ludzi do pokuty, ale ulecza z bólu barku i na tym koniec. On głosi uzdrawianie to jest jego ewangelia. Na jego filmikach widać padanie w duchu, nie czytam tego w Dziejach Apostolskich. Gdy modli się na językach publicznie, nikt go nie tłumaczy a to jest przecież biblijne. Wszystko oparte na przeżyciach i ten jego “Hotel Jezusa” gdzie na forach duńskich aż huczy od ostrzeżen co tam się wyprawia. Osobiście badam fałszywych nauczycieli i ostrzegam przed nimi. Torben to zwodziciel.

  1. To nie jest prawda,ze nie mówi o pokucie i grzechu…zbadaj temat,obejrzyj jego wykłady nie urywki jakiś filmików.

 9. Co do cudów mesjanistycznych to troche nie rozumiem takiego nastawienia, że to moja nadinterpretacja czy Lena zastanawiałaś się kiedyś po co Pan Jezus czynił konrketne cuda? Zbieg okoliczności? Poniosło go? Dlaczego Łazarz został wskrzeszony po 4 dniach?

  Oto fragment autora Fruchtenbauma:

  “W jedynej w swym rodzaju chwili dokonał Jeszua jeszcze jednego cudu mesjańskiego, dając ówczesnym
  religijnym przywódcom Izraela wyraźny znak – „znak proroka Jonasza – znak zmartwychwstania”. W Ew. Jana
  11:1-44 czytamy o znaku, którym było wskrzeszenie Łazarza. Jeszua wzbudził go z martwych po czterech
  dniach od chwili śmierci. Ten okres czterech dni spoczywania Łazarza w grobie miał wielkie znaczenie.
  Według bowiem nauki faryzeuszów duch człowieka po jego śmierci unosił się nad ciałem przez pierwsze trzy
  dni, toteż w ciągu trzech pierwszych dni istniała niejaka szansa ocucenia go z powrotem do życia. Ale
  czwartego dnia duch człowieka zstępował do szeolu (hadesu) i odtąd nie istniała już możliwość wzbudzenia go.
  Mógłby tego dokonać tylko cud zmartwychwstania. Fakt, iż Jeszua cztery dni zwlekał z wskrzeszeniem
  Łazarza, nie pozostawiał faryzeuszom możliwości wyjaśnienia tego zmartwychwstania tezą o ocuceniu. Toteż
  gdy Jeszua po czterech dniach wzbudził go z martwych, wywołał ogólne podniecenie. Czytamy, że Sanhedryn
  zebrał się z tego powodu na obrady (J. 11,45-54). Zastanawiając się, co robić, przywódcy postanowili koniec
  końców posunąć się jeszcze dalej w swym odrzuceniu Jeszuy. Po drugim cudzie mesjańskim odrzucili Jego
  mesjańskie prerogatywy; teraz zaś, po wskrzeszeniu Łazarza, podjęli decyzję o skazaniu Jeszuy na śmierć. To
  arcykapłan Kajfasz nakłonił Sanhedryn do tej decyzji. Co stało się potem? Czytamy o tym w Ewangelii
  Łukasza 17,11-19. Podeszło wtedy do Jeszuy aż 10 trędowatych, a nie tylko jeden, prosząc Go o uzdrowienie.
  Jak zareagował Jeszua? „A gdy ich ujrzał, rzekł do nich: Idźcie, ukażcie się kapłanom. A gdy szli, zostali
  oczyszczeni”. Jeszua posłał ich prosto do tych właśnie kapłanów, którzy pod przywództwem Kajfasza wydali
  na Niego wyrok śmierci. Oznaczało to, że zamiast jednego cudu mesjańskiego można było naraz oglądać ich
  dziesięć, że pierwszy cud mesjański został dodatkowo dziesięciokrotnie pomnożony. Kajfasz i kapłani musieli
  więc poświęcić dodatkowych siedem dni, aby zbadać całą sytuację. Dziesięć razy dodatkowo musieli orzekać,
  że tych dziesięciu trędowatych zostało oczyszczonych z trądu. Dodatkowe dziesięć razy musieli orzec, że to
  Jeszua dokonał tego cudu. Można powiedzieć, że Jeszua okazał w ten sposób szczególne żydowskie poczucie
  humoru, wysyłając dziesięciu uzdrowionych trędowatych do kapłanów, którzy dopiero co skazali Go na
  śmierć!
  Mesjaństwo Jeszuy było zatem jasno zwiastowane nie tylko ustami dwu czy trzech świadków, ale ustami
  dziesięciu świadków. Znów dowiódł On przywódcom ludu, że nie mają żadnych podstaw, aby odrzucać Jego
  mesjańskie twierdzenia”

  Prosze też abyśmy prowadzili właśnie rozmowe na podstawie Biblii i tego co tam jest napisane a nie, że ja coś nadintepretuje i zostawiam temat , odnieś się Lena do Biblii i mi wskaż. Ja wszystkiego nie wiem, moge się mylić ale przyjmuje też i krtytke i uwagi do siebie, pozdrawiam

  1. Tylko konkretnie co mam Ci wskazać w Biblii?
   A to,ze nadinterpretowujesz ,ze tylko dla Żydów były uzdrowienia,wskrzeszenia i uwolnienia to fakt.
   W Słowie Bożym masz wyraźnie pokazane,że uczniowie mają iść na świat i głosić ewangelię i takie znaki będą im towarzyszyć
   Zobacz dokładnie ewangelia Marka16,15-19
   Pozdrawiam serdecznie i błogosławię w imieniu Pana Jezusa Chrystusa.
   ?

 10. i właśnie na tym polega błąd takich ludzi jak Torben i im podobnych, głoszenie, że człowiek może myśleć żeby wskrzeszać ludzi bo przecież to czynił nasz Pan Jezus, albo uzdrawiać trędowatych a wierzymy że tak może robić to próbujemy to robić w Jego imieniu, ale nie zastanawią się po co to robił, nie wysilą się by poznać troche te kulture, zwyczaje, ale idą na żywioł na miasto i wiadomo że wskrzesznie nie będzie bo to był znak dla Żydów to leczą z bólu barku, albo wydłużają noge (podciągając buta)

 11. Witam wszystkich 🙂
  Mam dość przykre doświadczenie z reformacją.
  U mnie w mieście, nie będę przytaczał dokładnie w jakim, działa “grupka” os. zrzeszających ludzi pochodzących z różnych kościołów, którzy przyjęli nauczanie Torbena.
  Generalnie osoba głównie odpowiedzialna za organizowanie schadzek uznała, że samo Pismo Święte znudziło mu się i musiał otrzymać jakiś bodziec, tym właśnie bodźcem była reformacja. Jeżeli to kogoś zainteresuje mogę się szczegółowo rozpisać na temat tego co robią, a z czym ja jako os. kierująca się tylko Słowem Bożym, starająca się wypełniać ostatni nakaz Jezusa Chrystusa, jednak posiadająca ciało, które narażone jest na wszelki grzech, ale WALCZĄCA Z POKUSĄ diabelską każdego dnia (pomaga mi w tym Duch Boży i silna wola, generalnie nie jest jakoś bardzo ciężko), nie mogę się zgodzić.
  Generalnie, przez 2 os. z tejże grupki został mi udzielony chrzest w imię Naszego Pana Jezusa Chrystusa, jednak szybko zostałem zweryfikowany ponieważ nie przemówiłem na językach, więc nie został mi udzielony Duch Święty. Weryfikacja zakończyła się ich pokutą za mnie?, oskarżeniem i odizolowaniem. Wraz z narzeczoną, trwającą wspólnie przy mnie przy Bogu z trzema przekładami Pisma Świętego w ręku próbowalismy wpłynąć na ich przekonania łączące zakorzenienie w kościołach, nauczania Torbena i ich własne doświadczenia, nie dało się…
  Generalnie jestem Kacper, pochodzę ze świata, do czasu chodziłem do kościoła katolickiego, przeszedłem wiele, blisko rok temu otworzyłem drzwi Panu Jezusowi, wspólnie z wyżej wspomnianą narzeczoną Adą, przyjęliśmy chrzest. CZUJĘ że Duch Święty mieszka we mnie i nikt poza Ojcem, moim Panem Jezusem Chrystusem, Duchem Świętym i mną samym nie zna mojej relacji i bliskości z Bogiem 🙂
  P.s Wierze jednak, że Torben, choć nie we wszystkim się z nim zgadzam, czyni to z jednego Ducha, Ducha Bożego w imię Naszego Pana Jezusa Chrystusa.
  z Panem Bogiem

  1. W obrębie jednej denominacji mogą byc dwa różne kościoły. Powiedzmy że inny jest Wawie a inny w Krakowie.
   Ostatnio myslę sporo o tym Torbenie i uważam, że poszedł w skrajności w skrajność. Choc moge sie mylić w niewiedzy. Znudziły go zinstytucjonalizowane kościoły i stał się takim ulicznym kaznodzieją, apostołem, uzdrowicielem, ale Bóg jak to wiemy z Dziejów, chce kościoła złożonego z ludzi, a nie kościoła rozproszonego.

   Ja i zapewne wielu na tym blogu równiez popełniliśmy błąd polegający na obrażeniu się na denominacje skutkujące wolnomyslicielstwem. Takim ludziom jest bardzo ciężko bez społeczności.
   Jednak uważam na dzień dzisiejszy, iż DS przemawia przez Torbena, może chcąc innym pokazać jak bardzo aktualne są Dary Ducha.

   Oceniając ludzi nie patrzmy wiec na całą denominację, ale na konkretne osoby. W jednym kościele w jedn ej miejscowości może być dobry pastor a część złych ludzi i na odwrót, mogą być super wierzący i zły pastor.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: