Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

“Bóg Biblii – dobry czy zły?” cz.1

Niczym z filmu “Bóg nie umarł przeprowadzono debatę nt tego jak w tytule.

Karol Fjałkowski, były wykładowca etyki na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, były chrześcijanin na podstawie cytatów biblijnych oskarżył Boga mówiąc na zakończenie swego przemówienia “ten Bóg jest okrutny i zły”.

Bardzo dobra debata na wysokim poziomie merytorycznym z obu stron.

 

 

Updated: 6 listopada 2017 — 10:17

3 komentarze

Add a Comment
  1. A mnie się ta debata nie podoba . Dziś to nawet pomyślałam czy Piotr nas ” nie podpuszcza ” ( brakuje mi innego słowa , przepraszam ). Obrona bardzo slaba . Oskarżenie mocne. Ktos kto raczkuje może się pogubić. Debata z rzeczonego filmu miażdżyła argumentami a tu tego nie ma . Co nie zmienia faktu ,że samo zdarzenie to jest to na co 3/4 z nas by się nie odwarzyło .

  2. To nie była debata tylko szereg oskarżeń, ksiądz z drugiej połowy filmu kompletnie nie wiedział co powiedzieć albo nie wolno mu było nic konkretnego powiedzieć. W 2:40 Padło zdanie że Bóg chce zła. W ten sposób Bóg chce nam ukazać do czego prowadzi odstępstwo od jego prawa. Gdyby zechciał mógłby w jednej chwili unicestwić całe zło.Ale to nie było by wychowawcze. W 3:50 i 4:10 …zabija i kazał zabijać. Przywołano tu potop jako wielką niesprawiedliwość. Nihilista Fjałkowski gdyby to bardziej przeanalizował zrozumiał by dlaczego Bóg sprowadził potop. Zaczęło się to od zbuntowanych aniołów którzy mieli potomstwo z kobietami. Rodziły się dzieci z poważnymi efektami ubocznymi – duży wzrost, wysoka inteligencja oraz brak sumień inną ich charakterystyczną cechą jest zamiłowanie do homoseksualizmu i pedofilii, najprawdopodobniej to się działo w Sdomie i innych miastach które Bóg spalił doszczętnie. Dzięki temu szerzyli nieprawość. W 4:10 Wytępienie Kananejczyków czy Madianitan. Któryś z tych ludów zajmował się czarami, składaniem ofiar z dzieci molochowi czy czymś podobnym. Więc nie dziwmy się że Bóg rozkazał ich wybić. Z Sodomą i Gomorą również. Fjałkowski celowo zmanipulował historię Hioba. Z jego relacji wynikało że to Bóg założył się z szatanem o to czy Hiob się złamie. Wiemy że było dokładnie na odwrót, to szatan zarzucił Bogu że Hiob go miłuje i dlatego otrzymuje błogosławieństwa. Sam zaproponował zesłanie na niego klęsk. Tak naprawdę każdy jego argument jest do obalenia gdy zna się Biblię i wie się co z czego wynika.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: