Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

17 listopada pojawi się w kinach film pt “Sprawa Chrystusa”.

Z opis na stronie:

 

Znakomicie przyjęty przez widzów w Stanach Zjednoczonych, zrealizowany z dynamizmem, trzymający w napięciu film oparty na prawdziwej historii Lee Strobla, dziennikarza, laureata Nagrody Pulitzera i autora bestsellerowej książki „Sprawa Chrystusa”, na której oparto scenariusz tej pasjonującej opowieści.

Lee (Mike Vogel, „Służące”) był na samym szczycie. Jego mistrzowskie reportaże śledcze przynosiły mu nagrody i umożliwiały awans w „Chicago Tribune”, a w domu czekała na niego kochająca żona (Erica Christensen, „Weronika postanawia umrzeć”) i dzieci. Miał poczucie, że jako pan swojego losu jest zawsze nieomylny. Pewnego wieczoru jednak wszystko się zmieniło… Groźba utraty rodziny stała się przyczyną, dla której ten zagorzały racjonalista i ateista postanowił zmierzyć się z największą tajemnicą chrześcijaństwa. Wtedy jeszcze nie wiedział, że będzie to najważniejsze dziennikarskie śledztwo w dziejach…”

 

Bardzo ciekawym jest pojawienie się tego filmu akurat teraz i fakt stania się laureatem systemowej nagrody Pulitzera, ale to akurat można tłumaczyć zagospodarowaniem systemu tek fenomenu.

 

 

Poniżej przedstawiam opis książki Lee Strobla pt “Dochodzenie w sprawie Stwórcy. Dziennikarz bada dowody naukowe przemawiające za istnieniem Boga”

 

“Książka, utrzymana w nieco sfabularyzowanej formie, jest zasadniczo zbiorem wywiadów – zapisem ze spotkań z wybranymi naukowcami i dyskusji z nimi na konkretne tematy, w oparciu o przygotowany zestaw pytań, dotyczących kosmologii, matematyki, fizyki, chemii, biologii, archeologii, filozofii, metodologii nauk. Może być dobrym uzupełnieniem wiedzy apologetycznej w ogólności, a w szczególności – okazją do zapoznania się z założeniami i charakterem Intelligent Design czyli “argumentu z planu”.

Strobel podejmuje się wykazać m.in.:
– implikacje Wielkiego Wybuchu i jego biologicznego odpowiednika: eksplozji kambryjskiej
– problemy, z jakimi boryka się darwinizm
– że coraz więcej naukowców odrzuca ideę ewolucji
– czym naprawdę jest archeopteryks czy embriony Haeckela
– cechy wszechświata sprawiające, że możemy go poznawać
– cechy Ziemi, które czynią z niej świetnie wyposażone obserwatorium;
– zadziwiającą złożoność kodu DNA, będącego „językiem życia”.”

 

Lubimyczytac.pl

 

oraz ciekawy komentarz czytelnika, który przeczytał już tę książkę:

 

“Książka bardzo przystępnie napisana, choć porusza się w wielu dziedzinach nauk: biologia, fizyka, astronomia, kosmologia,,biochemia, psychologia. Autor rozmawia z wybitnymi specjalistami z każdej z tych dziedzin, stara się jednak unikać specjalistycznych terminów i razem z rozmówcą stara się wyjaśnić wszystko w przystępny sposób. Czyta się to naprawdę dobrze. Można dowiedzieć się wielu rzeczy, o których nie uczą w szkole, albo wręcz wprowadzają nas w błąd. Polecam poszukującym prawdy.”

 

Mając na uwadze powyższe recenzje i opis myślę, że warto iść na film “Sprawa Chrystusa”.

 

4 komentarze

Add a Comment
  1. To świetnie bo już dawno nie byłam w kinie 🙂 w końcu będzie na co pójść 🙂

    1. O, ja się chyba też wybiorę, nawet gdyby grali to w Heliosie 😀 (a niestety-jedyne trzy “multipleksy” u mnie to właśnie Heliosy :/ ), jak to było z drugą częścią Bóg nie umarł…
      bo film zapowiada się ciekawie 🙂

  2. Podesle ci linkiem co w przyszlym roku pojawi sie w kinach

  3. Nie,znalazlem akurat filmu ktorego szukalem a ma byc chyba w przyszlym roku tj znowu nt antychrysta budowa 3 swiatyni salomona itd zaś ma wyjsc nawet cos takiego https://youtu.be/Qu2GGUo-Mu0

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: