Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Jaki zbór, denominację polecam?

Takie pytanie dosyć często pojawia się w mailach do mnie i czasem na blogu.

 

Podejrzewam, że większość pastorów zgodzi się ze mną, iż idealnego zboru nie ma.

 

Osobiście bywam w różnych kościołach. Jak to kiedyś napisałem, ten mi jest bratem z danej denominacji, kto pełni wole Ojca. Przynależność do kościoła ma drugorzędne znaczenie. Większe ma podążanie za Chrystusem.

 

Moja charakterystyka kościołów:

 

 1. Baptyści. Wierni Pismu i dosyć radośni.
 2. Zielonoświątkowcy. Znaczące są u nich emocje, przeżycia, znaki. Mnie się nie podoba w co niektórych zborach ogólny lament, modlitwa wszystkich na raz. Jednakże denominacja ta jak mało która zajmuje się uzdrowieniami i uwalnianiem. Posługują się często tzw “językami”. Jeśli ktoś nie wie o co chodzi, to brzmi to mniej więcej tak “hasza mana szala szaka, ” 🙂 Z tego co pamiętam Zac Poonen negował mowę językami. Ja nie neguję, ale biblijnie patrząc, musi być ktoś kto ten język wykłada… W tej denominacji bardzo często nauczają kobiety co nie jest zgodne z Biblią i jest masa odłamów zielonoświątkowych.
 3. Adwentyści Dnia Siódmego. Bardzo wierni Prawu Bożemu. Po za tym jak mało, która denominacja przywiązują dużą uwagę do odżywiania i odejścia od świata. Będąc kiedyś w jednym ze zborów przekonałem się, że teologicznie są bardzo blisko temu blogowi, czy blog raczej blisko nich 🙂 Kiedy zacząłem czytać ich gazetkę, czułem się jakbym czytał swój blog :-). Nie podoba mi się tylko atmosfera w kościele. Czuć kościołem katolickim, tak jakbyśmy byli w starożytnej świątyni izraelskiej….
 4. Kościół Ewangelicznych Chrześcijan. Bardzo biblijny zbór, aczkolwiek nie praktykujący uzdrawiania, uwalniania. Tacy berejczycy. Są to zazwyczaj małe kościoły, co sprzyja bliższym relacjom. Jednak wszystko zależy kto prowadzi.

Polecam także Kościół Boży w Łodzi.

Kasia Kosik była i słuchała również nabożeństwa Kościoła Zdrowa Woda. Mnie one poprzypominają bardziej coaching, co wcale nie przekreśla ich w chodzeniu z Chrystusem. Jest to  także jeden z kościołów, które obchodzą święta katolickie jak Boże Narodzenie, choinkę i nawet Mikołaja.

Niestety ale znaczna część kościołów jest światowa. W te niedzielę byłem w pewnym kościele, gdzie młody człowiek ubrany był w kurtkę na której plecach widniała wielka czaszka… Inny bawił się komórką.

Innych nie polecam gdyż albo nie znam, albo nie chcę się wypowiadać.

 

Ktoś powie oj tam oj tam. Biblia jasno mówi “przyjaźń ze światem jest nieprzyjaźnią z Bogiem”.

 

Ważna jest także muzyka. W wielu jest jak na koncertach rockowych. Mnie to nie odpowiada.

 

Wszystko zależy od pastorów w danym zborze. Jeden może być prężnym mężem Bożym, a inny światowcem w tej samej denominacji.

Pamiętam jak w Wiśle pewien zjazdowicz powiedział do mnie “wy to jesteście takimi baptysiami dnia siódmego. Spytałem dlaczego. Odparł: no bo przestrzegacie Prawa i jesteście jednocześnie radośni.

Najlepiej jest przed pójściem do jakiegokolwiek kościoła poprosić Boga o kierownictwo w tej sprawie. Zawsze patrzcie na owoce zwłaszcza starszych i pastora. Będąc w jednym zborze, kiedy rozmawialiśmy z pewna kobietą starszy zboru podkręcił głos w projekcji wideo z konferencji. Był niemiły. Już więcej tam nie poszedłem, choć ktoś mógłby uznać, ze właśnie warto tam wnieść światło, ale zbyt dużo na blogu mam ataków by jeszcze cierpieć w jakimś zborze kogoś humory.

 

Na ostatnim zjeździe pożyczyłem sobie synka rocznego zjazdowiczki by pokazać co się dzieje, kiedy zostawimy niemowlaka w wierze. Poszedłem z nim nad jezioro i powiedziałem, że go tu zostawiam i idę sobie. Oczywiście tego nie zrobiłem, bo Danielek wrócił do mamy, ale chciałem zobrazować co mogłoby się stać gdybym zostawił niemowlaka samemu sobie.

Rzecz najważniejsza:

Wszystko badajcie, a co szlachetne – zachowujcie! 22 Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła” 1 Tes 2

 

Konfrontujcie wszystko z biblią nie zdając się jedynie na autorytet pastora. Naszym jedynym pośrednikiem jest Jezus Chrystus.

Jeszcze ważna sprawa. Dążenie do ekumenizm z biblijną nierzadnicą (Krk) powinno wykluczyć taki wybór.

 

Updated: 4 października 2017 — 14:22

59 komentarzy

Add a Comment
 1. Gwoli ścisłości – Zac Poonen nie negował i nie neguje modlitwy na językach, jednakże neguje dość powszechne podróbki. On się modlił sam przed Bogiem i dostał ten dar.

   1. To ja też bym chciała sprostować że Kościół nazywa się “Woda zycia”, a nie zdrowa woda 😉 tak ma swoje minusy. Aczkolwiek słuchałam nauczan na yt przez ok pół roku po nawróceniu i jestem Bogu wdzięczna za nie, jeszcze niedawno nieraz zdarzało mi się ich słuchać 🙂

    1. Ja sam słuchałem kilka razy kazania że Zdrowej Wody. Ma praktyczne nauczania.

  1. Jestem w Zborze 9 osobowym. Też mam ten dar i uważam, że to podstawa do budowania swojego wewnętrznego człowieka w mocy Ducha Świętego.
   Nie uważam, że bełkocze. Plus w naszym zgromadzeniu wszyscy mają ten dar i nikt nie mówi tym samym. Jedne są nie podobne do niczego znajomego a są takie jak ten “jidysz” brzmi jak niemiecki wiele słów a nim nie jest. Jest wykład języków (nie zawsze)i jest proroctwo (języki z jednoczesnym wykładem). Proroctwo przyszło, gdy zaczęliśmy właśnie używać języków.

   Chodź jestem świadom, że wiele jest bełkotów, szczekań i innych odgłosów. Przez takie coś wielu odrzuca moc Ducha Świętego do budowania siebie i poznawania bliżej Chrystusa. Paweł o tym mówi sporo.

   Są na pewno złe języki. Jan Guńka fajnie kiedyś podał przykład, że był w takim towarzystwie jak modlili się w językach o uwolnienie od nikotyny i jakiś chłopak mówi: “Duch święty Ci pozwolił nadal palić” Masakra tylko można powiedzieć…

   1. Kiedyś było proroctwo i zaczęłam rozważać je w myślach. Wtedy dostałem odpowiedź wyciągniętą z moich myśli. Czy szatan zna nasze myśli?
    Jeszcze kiedy indziej osoba, która prorokowała, miała rozważanie w głowie czy nie mówi od siebie w czasie jednego proroctwa. Dla uściślenia w czasie języków czy proroctwa jest możliwość myśleć o czymś innym. Dlatego czasem niby nasze własne usta mogą nas zszokować lub zdziwić o czymś czego nie wiedzieliśmy ze Słowa Bożego. Wracając miał wątpliwości do danego Słowa od Pana i padło coś takiego: “A Duch wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele”.
    Proroctwo można zatrzymać i kontrolować, nie trzeba emocjonować się czy płakać.

    Miałem kiedyś doświadczenie z Wieszczką wtedy nie wiedziałem, że nią jest. Chciałem jej wyznanie. Ale powiedziałem to na głos nie w myślach. Bo jak było w myślach to nic nie mówiła. A jej duch mówi: “Adamie co mam Ci wyznać, że Jezus przyszedł w ciele z MARYI?”. Było to pytanie nie wyznanie plus końcówką pro katolicka, która nie występuje w biblii.

    1. Wtedy się nabrałem. Później po owocach poznałem, że coś tu nie gra ze Słowem Bożym.

   2. Ja nie mam daru mówienia językami,ale cały czas proszę o nie Boga.
    A tak bardzo bym chciała modlić się innymi językami
    Takimi pięknymi melodyjnymi na chwałę Pana Boga.

    1. Lena,
     wszystko mamy przez wiare.
     Zacznij mówić przez wiare,ze prosiłas i masz,a same popłyna .bo OJCIEC nie da węża zamiast chleba i da Ducha św. tym,którzy GO proszą.(łk 11.13-da,da,bez cienia wątpliwości da,to obietnica) i w Jana 7.37-39-obietnica dla tych,którzy PRAGNĄ (TAK JAK SPRAGNIONY NA PUSTYNI WODY)
     Zacznij wypowiadać tak jak ci Duch poddaje.
     Dary przyjmujemy jak dzieci.
     Dzieci też gaworza a potem budują długie zdania.
     Jezyki są biblijnym potwierdzeniem,znakiem na obecnośc Ducha Św.,A POTEM JAKO DAR BUDUJĄ,WZMACNIAJĄ,DODAJA ODWAGI WIERZĄCEMU.

     1. To nie jest dobry pomysł zacząć mówić z siebie bez inspiracji daru jezyków. Byłem nie raz wypełniany Duchem i bez jezyków i z jezykami też ale wtedy duch poddawał słowa. TEGO NIE DA SIĘ ZROBIĆ SAMEMU I NIE POWINNO

    1. Jestem w Zborze, gdzie jest 9 osób. Nie raz wpadają osoby, które ochrzciliśmy. Mają swoje zbory 3 osobowe. Małe jest piękne.

     Jestem wierzący biblijnie z 3 pokolenia.
     Dziadek został wyrwany ze świata. (fajna historia) 4 pokolenie to moje dzieci. Mój cel to wychowanie ich w Chrystusie za wszelką cenę. Bóg mi je dał. Chodź nawróciłem się 2,5 roku temu. Chociaż uważałem się za wierzącego od dziecka.

     1. Tak ważne są modlitwy rodziców za własne dzieci. Chociaż są w świecie, Bóg ich strzeże, ze względu na rodziców i ich prośby, wylane łzy. Łaska Boża nie zna granic.

  2. Nie są potrzebne inne osoby. Jezus Chrystus zrobił już wszystko. Otwarte i uniżone serce przed Bogiem.

 2. Wszyscy, którzy świętują rzymską niedzielę już dopuścili się ekumenii z założycielem Kościoła katolickiego – cesarzem Konstantynem świadomie łamiąc jedno z przykazań Dekalogu. Niestety.
  Jak mówi stare powiedzenie “diabeł tkwi w szczegółach” bo jawnie i frontowym atakiem nie da się obalić Praw Boga. Ale małymi z pozoru nic nie znaczącymi krokami po Dekalogu pozostały okruchy kamienia i nazywa się je “chrześcijaństwem” a raczej “rzymskim chrześcijaństwem”.

  1. 25
   1 Potem Pan powiedział do Mojżesza na górze Synaj: 2 «Mów do Izraelitów i powiedz im: Kiedy wejdziecie do ziemi, którą daję wam, wtedy ziemia będzie także obchodzić szabat dla Pana. 3 Sześć lat będziesz obsiewał swoje pole, sześć lat będziesz obcinał swoją winnicę i będziesz zbierał jej plony, 4 ale w siódmym roku będzie uroczysty szabat dla ziemi, szabat dla Pana. Nie będziesz wtedy obsiewał pola ani obcinał winnicy2, 5 nie będziesz żął tego, co samo wyrośnie3 na polu, ani nie będziesz zbierał winogron nieobciętych3. To będzie rok szabatowy dla ziemi. 6 Szabat ziemi będzie służył wam za pokarm: tobie, słudze twemu, służącej twej, najemnikowi twemu i osiadłemu u ciebie, tym, którzy mieszkają u ciebie. 7 Cały jego plon będzie służyć za pokarm także twojemu bydłu i zwierzętom, które są w twoim kraju.
   Księga Kapłańska

  2. Czyli uważasz, że nie można poświęcić niedzieli Bogu i świętować na Jego chwałę tak jak każdego dnia? Nie widzisz tutaj sprzeczności? Trzeba uważać żeby nie wejść w religijny faryzeizm.

   1. Szabat to ja mam w CHRYSTUSIE. On jest Panem Szabatu.

   2. @kasztan czyli mam rozumieć że większość światowych kościołów, przesiąkniętych fałszywymi naukami, z kościołem rzymskim na czele, świętujących niedzielę to przypadek i wcale nie ma to nic wspólnego z łamaniem Prawa Boga? Jak dla mnie to IV przykazanie jest w tej kwestii jasne.

    1. Mowa Językami – na dzień dobry – ocena 1.
     Życie w Chrystusie czyli w Sabacie (odpoczynku). Gdzie sam Jezus powiedział, że On jest Panem Sabatu. A Jego dzieło ukończyło się 1 dzień po Sabacie –
     ocena 1.
     Albo czy nie czytaliście w zakonie, że w sabat kapłani w świątyni naruszają sabat, a są bez winy?
     Biblia Warszawska Mat 12,5

     Albowiem Syn Człowieczy jest Panem sabatu.
     Biblia Warszawska Mat 12,8

     A był tam człowiek, który miał uschłą rękę. I zapytali go, mówiąc: Czy wolno w sabat uzdrawiać? Chcieli go bowiem oskarżyć.
     A On im rzekł: Któż z was, mając jedną owcę, gdyby mu ta w sabat do dołu wpadła, to czy jej nie pochwyci i nie wyciągnie?
     O ileż więcej wart jest człowiek, niż owca! A zatem wolno w sabat dobrze czynić.
     Biblia Warszawska Mat 12,8-12

     Dobrze czynić to trzeba codziennie. Pogarda wobec ludzi,którzy żyją całym tygodniem a nie świętym jednym dniem jest pychą i wyniosłością. Bo Bóg zna serca tych co tak czynią.

     Ponadto rzekł im: sabat jest ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla sabatu.
     Biblia Warszawska Mar 2,27

     To czyli dla nas czy dla Boga? A może jednak w Chrystusie JEST Głębia? Może to było cieniem rzeczy przyszłych? Jak krwawe ofiary ze zwierząt?

     Odpowiedział mu Pan i rzekł: Obłudnicy! Czy nie każdy z was odwiązuje w dzień sabatu swego wołu czy osła od żłobu i nie wyprowadza ich do wodopoju?
     Biblia Warszawska Łuk 13,15

     Tu każdy dobrze rozumie.

     Wszak Mojżesz dał wam obrzezkę (nie iżby ona pochodziła od Mojżesza, lecz od przodków) i w sabat obrzezujecie człowieka.
     Biblia Warszawska Jan 7,22

     Obrzeska jest 8 dzień od narodzin. Analogia do 1 dnia po Sabacie Jezus wstał w Niedzielę. My mamy obrzeskę serca.

    2. Nie neguje szabatu tylko brak logiki w wypowiedzi.

 3. Wejdz w nauczanie adwentystów o 1000 letnim krolestwie.
  Pewnie sa i dobre zbory ale ja miałam kontakt z małym ADŚ,gdzie był podstwowy problem braku miłości (praktycznej),za to wrecz bałwochwalczy kult Ellen White i jej (ich doktryn.

  1. Tak . Uwazają Ellen White za proroka swojego i dołączają jej Pisma jakby do Biblii jako równie natchnione. Nie mają śmiałości badać czy są one zgodne z PISMEM ŚW. a niestety nauka o roku 1844 jest do odrzucenia jako czas wejścia JEZUSA DO MIEJSCA NAJŚWIĘTSZEGO W ŚWIĄTYNI NIEBIESKIEJ W NIEBIE I JAKBY OCZYSZCZENIA TEJ ŚWIĄTYNI. TO JEST ABSURD. A 1000 LECIE PANOWANIA JEZUSA MA BYĆ NA ZIEMI A NIE JAK ONI TWIERDZĄ ŻE ZIEMIA BĘDZIE PUSTA PRZEZ 1000 LAT. Zgadzam się z nimi w kwestii śmiertelności duszy i unicestwienia bezbożnych w jeziorze ognia ogarniajacego niebo i ziemię wedug 2Pt,3r Szabat jest dniem świętym ale nie możemy wejść tu w religijny legalizm jak faryzeusze . W nowym przymierzu nie podlegamy pewnym rytualnym przepisom Starego przymierza.

 4. Zbór ,w którym sie obecnie jest,wspólnota,zgromadzenie wywołanych (dosłownie) nie musi być docelowym ,tylko przejściowym.
  Trzeba patrzeć jak DŚ obecnie prowadzi,dokąd i czytać,czytać,czytać Biblię,by nie dac sie zwiesc,bo na kazdym poziomie diabeł ma swoje kłamstwa.

  1. Podobne mam zdanie najważniejsze to słuchać gdzie DŚ prowadzi i znajomość Słowa Bożego.Wtedy nie poddamy się pod nauki ludzkie,wymysły
   Ze zborami jest taki problem,ze tych czysto biblijnych brakuje.Wszędzie zły macza swoje łapska.
   Zawsze można zakładać zbory jak pierwsi naśladowcy Chrystusa,wszak oni byli wyrzucani z synagog i prześladowani.A jednak przetrwała nauka Mesjasza.Mamy sobie służyć nawzajem i po miłości mamy być rozpoznawani.A w zborach zapomnieli o podstawach starsi mają służyć i być najmniejszymi.Tu się sprawdza uniżenie wobec Boga i miłość do bliźniego

 5. A antytrynitarzom polecam Zbory Boże Chrześcijan Dnia Siódmego. ?

  1. Ja bym antytrynitarzom polecał trynitaryzm:)

   1. Z marnym skutkiem jak sądzę, gdyż antytrynitarze wiedzą, dlaczego nimi są…

  2. Ja byłam rozczarowana takim zborem, gdy okazało się, że Jezusa nie traktują jak Boga, tylko uważają Go za kogoś, kto miał Boże atrybuty (taki Boży Anioł, ale nie Bóg…). Jak się potem okazało, Pastor należał kiedyś do Jehowych.

    1. To nie ostrożność jest potrzebna, ale wiedza. ?
     Antytrynitaryzm to nie choroba zakaźna, a wyznawcy Boga Ojca i Syna Bożego (dwie osoby) nie gryzą…

     1. może nie gryzą, ale zazwyczaj nie przechodzą filtru z Galacjan o owocach Ducha.

      1. Bzdury gadasz. W żadnym takim zborze nie byłeś.

       1. Po pierwsze, kobiecie nie wypada unosić się emocjami lub wynosic ponad innych.

        “11 Kobieta niechaj się uczy w cichości z całym poddaniem się. 12 Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam4 ani też przewodzić nad mężem lecz [chcę, by] trwała w cichości. 13 Albowiem Adam został pierwszy ukształtowany, potem – Ewa. 14 I nie Adam został zwiedziony, lecz zwiedziona kobieta popadła w przestępstwo. 15 Zbawiona zaś zostanie przez rodzenie dzieci; [będą zbawione wszystkie], jeśli wytrwają5 w wierze i miłości, i uświęceniu – z umiarem.” 1 Tym 2

        Określenie wypowiedzi jako “bzdury” jest nie tylko nieelaganckie ale i niemerytoryczne.
        Poza tym nie wiesz czy byłem czy nie. To jest pycha.
        Natomiast istotnie miałem na myśli ludzi z internetu, z którymi miałem do czynienia.
        Za taki zachowanie wykluczam Cię ze społeczności tego bloga, gdyz nie jest to pierwszy raz.
        Ja na twoim miejscu powiedziałbym tak:

        Czy możesz Piotrze podac mi jakis przykład i z jaka grupą miałeś do czynienia?

        Niestety nie nawróciłaś się Angelika i stąd Twoje agresywne postawy. Znasz bardzo dobrze biblie, ale faryzeusze też świetnie znali Torę. Jednak ostatni będą pierwszym,i i nie myslę tu o sobie, ale o tych ludziach, którzy dopiero co POZNALI Jezusa w przeciwieństwie do Ciebie. Gdybyś poznała Jezusa, to nie unosiłabyś się tak.
        Emocje Cię demaskują. Poruszyłem jakiegoś bożka…..
        Wiedza, doktryny również są bożkami.

        Życzę Ci poznania Pana Jezusa i będę się o Ciebie modlił i proszę innych o to.

        1. Piotrze,nie znam innych wypowiedzi Angeliki ale ja bym była ostrozna w szafowaniu czy ktos sie nawrócił,bo może jest w fazie obróbki przez Pana.
         Kazdy miał inny zyciorys i jest w innej klasie w szkole Pana.
         Piotr znał Jezusa a wykrzyknał:to nie przyjdzie na ciebie Panie i Jezus go zganił ale nie odrzucił.
         To taki wtret
         g woli sprawiedliwości.
         Nie było moim zamiarem wkładać kij w mrowisko,wręcz przeciwnie.

         1. no właśnie a ja znam wypowiedzi Andzeiliki i mógłbym wybrac jakieś 10 dla przykładu.
          Z tego co wiem, to ona od ok 16 ropku życia czyta biblie (byla chyba SJ). Tak więc ta obrobka musiałaby trwać ok 20 lat…..
          Poza tym Andzelika jest z tego co wiem przeciwna Bogu trójedynemu, a więc przeciwna temu blogowi i społeczności. Blog mimo wszystko ma swój profil wiary i czytać go może każdy, ale uprawiac herezje już nie każdy ponieważ są tutaj także mlodzi czytelnicy i mogłoby to ich raz że zniesmaczyć, a dwa zwieźć. Byłem w kilku kosciolach i nigdy nie widziałem aby ktos z zewnatrz przyszedł i kłócil sie o doktryny.
          Uważam, że uczciwą postawą jest nie chodzic tam gdzie się znacznie różnimy.

   1. Ani,podstawą biblijna jest uznać Jezusa za SYNA BOŻEGO.
    nIE trzeba kruszyć kopii ale trzymac sie nauki apostolskiej.Dz 8.37,1J 4.15

    1. Kesja,
     dla mnie JEZUS jest SYNEM BOŻYM i jest BOGIEM. I jest to dla mnie ważne, nie uważam tego za nic nie znaczący szczegół, dlaczego?
     Dlatego, że uważam, że Jezusowi należy oddawać należną Mu cześć.

     Jeżeli tamtejszy zbór uważa, że Jezus jest jedynie Istotą Duchową, dziedziczącą Naturę Bożą, to coś tu jest nie tak… (ww. cytat jest z wyznania wiary ww. zboru) i mi to nie odpowiada.
     Dzięki Bogu mam wybór, bo zborów w mojej okolicy nie brakuje 🙂

 6. Dziękuję za zamieszczenie materiału, był bardzo dobry!

 7. A Kościół Nowego Przymierza, założony przez pastora p.Chojeckiego w Lublinie? Ma ktoś jakieś doświadczenie?

  1. tj raczej organizacja polityczna, debaty intelektualne.
   Wg mojej oceny ten pastor nie ma poznania i od kilku lat zastanawiam się dlaczego nazywa się pastorem. Nie pytam ironicznie, ale jestem ciekaw, bo w ten sposób ja tez mogę sie nazwac pastorem bo poniekąd nauczam.

   1. To obce słowo pastor,brzmi jak dyrektor.
    Biblia mówi o pasterzu.
    Chojecki jest niewatpliwie pasterzem swego stada i troszczy sie o swoje owce.
    Pasterz ma pasc owce.
    Jesli ma dar to i naucza.
    Chojecki “zaparkował”-tak jak każdy-z powodu pychy,mówię odpowiedzialnie.
    Poza tym jest gorliwy w głoszeniu zbawienia w Jezusie z łaski.
    Maja u siebie w zborze świetnie wychowane dzieci i duzo dobrych mądrych rzeczy na swoim kanale,duza wage przywiazują do czystosci przedmałżeńskiej.
    Oni tak od razu nie przyjmuja do siebie do społecznosci

    1. Duch Święty działa tak jak chce.
     Osobiście nie polecam tej grupy.
     Wiem, że niektórzy czytelnicy ogladają Chojeckiego filmiki, ale tj wymieszanie prawdy z kłamstwem. owoce Kowalskiego na wizji są nie do przyjęcia dla chrześcijanina. Być może ma dobre intencje, ale jakie postawy reklamuje Idzpodprad. Nad tym juz nikt się nie zastanawia…
     Później wcyhodzą tacy widzowie z domu i mówią takim samym językiem chwaląc się jeszcze że sa chrześcijanami. Sorry, ale ja tego nie kupuję, a dobrze wychowane dzieci to rzecz względna. Kate Perry ma ojca pastora.

     1. Dokładnie tak jak piszesz Piotrze mieszanka prawdy z kłamstwem,pogańskie święta,pycha bije po oczach i uszach.
      Wystarczy mieć inne zdanie podać wersety z Biblii,a odrazu dostaje się epitety jehowiec,katolik,oszołom..
      Tak szczerze to oni niewiele mają wspólnego z Panem Jezusem i Jego naukami.To jest raczej spółka pana Chojeckiego,a nie uniżona służba Bogu.

      1. ostatnio na profilu fb swej partii politycznej (ruch 11 listopada) popierali niedawny atak usa i spółki na Syrię.

   2. Chojecki, hmm… Kiedyś oglądałam jego audycje live na YouTube gdzie można było zadawać pytania. No i wysłałam jedno, typowo z biblii.
    Nie odpowiedział, a stwierdził, że pewnie jestem katoliczką i jeszcze coś tam nadawał przez minutę, strasznie uniósł się pychą… Później znowu sytuacja się powtórzyła i po prostu dałam sobie spokój z jego kanałem.

 8. Nie jestem pewna,ale chyba Walter Veith,w którymś ze swoich wykładów mowił,ze wszystkie organizacje religijne podpisały poddanie się krk.

 9. Ja chodzę do zboru KWCH czyli (Kosciola Wolnych Chrzescijan) jest tam czysta nauka oparta na Słowie Bożym zdrowe relacje bez padania w duchu jak w innych Kosciolach jest to moj 1 zbor po nawroceniu prosilam Boga o Zdrowa Nauke w zborze do ktorego bede chodzila Chwala Panu 🙂

  1. Jeśli jest tak jak mówisz to rozumiem,że tzw.nabożeństwa są siódmego dnia tygodnia czyli w sobotę?

   1. Nie nabożeństwa są w Niedzielę i to jest prawidłowe też myślałam na początku ze nie ale sobota jest dniem swiętym owszem a w Niedzielę gromadzimy się jako zgromadzenie wierzących skoro Bóg mnie tam powołał i mam się tam uswiecac to jest w porządku a sabat został zniesiony do czasów przyszłych jestem zbawiona z łaski przez Wiare a Krew Jezusa obmyla mnie z grzechow i mam zbawienie i nie podlegam pod zakon bo wtedy łaska by była nadaremno Amen ?

    1. Nie nie jest prawidłowe i Bóg nie zniósł Swojego Prawa.Utwierdził je Pan Jezus Chrystus i Sam powiedział,ze nic nie będzie zmienione dopóki niebo i ziemia nie przeminą.
     Z Łaski jesteś zbawiona,a przestrzeganie przykazań jest miłością do Boga.
     Oczywiście,że dzięki wierze jesteś zbawiona,ale dalej obowiązują Cię przykazania,bo niby jak okażesz Bogu posłuszeństwo i miłość?
     Zacznij Justynko pytać DŚ ,a On wprowadzi Cię w Prawdę i ujrzysz to co w tej chwili uważasz,że Cię nie obowiązuje.
     I nie będziesz tego robić z konieczności,ale z wielkiej wdzięczności i miłości za ocalone życie.
     Zauważ,ze większość listów Pawła jest pokrętnie tłumaczonych.On przestrzegał Prawo,ba mało tego stawał przed sądem,bo żydzi oskarżali go o łamanie.Wyraźnie to napisane jest.Komu zależy na tym,aby dzieci Boga były buntownikami i wprowadzały swoje nauki.
     Pozdrawiam i błogosławię w imieniu Pana Jezusa Chrystusa

  2. A ja powiem inaczej… Justynko bardzo się cieszę, że znalazłaś swój zbór, w którym możesz wzrastać i budować się z innymi nawzajem w wierze 🙂 widać radość i pokój po Twoich komentarzach 🙂 niedobrze jest żeby chrześcijanin był samotną wyspą 🙂 Pan z Tobą siostrzyczko 🙂

 10. Sa tez baaardzo dobre zbory zielonoswiatkowe i te mniej dobre.
  Trzeba prosic i Pan poprowadzi.

  1. Ja prosiłam i jestem szczęśliwa ?

 11. Danielek z rodzicami pozdrawia i całuje :* 🙂 🙂

  1. uściskaj Danielka ode mnie Klaudia 😉
   fajny chłopak. Niech mu Bóg Błogosławi w imię Jezusa.

 12. Nie powinieneś polecać nikomu Adwentystów, wierzę że robisz to z niewiedzy o tej sekcie. Zanim się wejdzie w jakikolwiek kościół lepiej najpierw sprawdzić ich założenia doktrynalne, początki kościoła, misję, cele…trochę to wszystko się różni w różnych kościołach. Założycielka ADS jest dla nich tym czym Mahomet dla islamu. Była fałszywym prorokiem, miała niebiblijne wizje i wciąż się myliła prorokując. Mimo to wciąż ją tam czczą.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: