Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

WIERNOŚĆ W CZASIE BURZY

Dawid Wilkerson

 

Niektórzy z was czytający to zwiastowanie przeżywają burzę swojego życia.
Uczniowie Jezusa znosili uderzające fale w rzucaną przez burzę łódź, kiedy ich Mistrz mocno spał. W końcu, kiedy burza groziła zatopieniem łodzi, wołali do Jezusa, oskarżając Go, że nie obchodzi Go ich los. “Nauczycielu, czy nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?” (Marka 4:38). Jezus uciszył burzę, ale dziwił się , że uczniowie nie mieli wiary. Zapytał, “Dlaczego się boicie? Jak to jest, że nie macie wiary?” (4:40).Może teraz przeżywasz straszną burzę w życiu; problem finansowy, problemy w małżeństwie, problemy w pracy, wrogowie nacierają na ciebie jak wzburzone fale. Morze kłopotów burzy się w tobie, a wydaje się, że Pan śpi przy tym wszystkim. Powiedz mi, czy twoja wiara została wyssana? Czy powoli ucieka z każdym nowym niepowodzeniem? Może wołasz w sercu, “Boże, czy nic Cię to nie obchodzi? Czy pozwolisz mi zatonąć w tej burzy?
Czy Jezus wypowiedział te niesamowite słowa tylko na tamten czas: “Czyż wobec tego Bóg nie weźmie w obronę swoich wybranych, gdy wołają doń we dnie i w nocy, i czy będzie odkładał ich sprawę?  Zapewniam was, że zaraz weźmie ich w obronę. Lecz czy Syn Człowieczy, przychodząc, znajdzie jeszcze na ziemi wiarę?” (Łuk. 18:7-8).
Zwróć uwagę na pytanie Jezusa tutaj: Czy znajdzie wiarę w Swoim ludzie, kiedy przeżywają dni ciemności i ucisku? W ostatnich latach zastanawiałem się, czy Jezus by dzisiaj zadał takie pytanie. Przez dziesięciolecia ludzie tłumnie uczęszczali do kościołów. Ale Jezus tutaj tak naprawdę pyta: “Czy wiara ich wytrzyma, kiedy przyjdzie wstrząsająca burza?” Nasze kłopoty mogą się spiętrzyć tak wysoko i poruszenie narodów może nadejść tak szybko, że utracimy nadzieję i zrezygnujemy. Pytam ciebie: Czy Jezus znajdzie ciebie wiernym w twojej godzinie burzy?

Updated: 28 września 2017 — 10:46

4 komentarze

Add a Comment
  1. Kochani to od 1) wiary w istnienie Boga przystepujemy do Niego, 2) wierzac w Jego Slowa uwalniane jest blogoslawienstwo, 3) wszystko dobro dzieje sie przez wiare i posluszenstwo, 4) stajemy sie madrzy kiedy wierzymy ze mozemy czynic dobro wedluh Slowa i czynimy, 5) przez wiare i Slowo swiadectwa naszego zwyciezylismy ten swiat!!!!!! Haha ?
    Tobie uwielbienie, chwala i czesc na wysokosci Krolu cos Dal nam narzedzie wiary!

  2. mielonka turystyczna

    a tymczasem Cezary z pazurem bedzie się modlił z różańcem aż do granic… i jak ma być dobrze?

    https://film.wp.pl/znani-artysci-ambasadorami-rozanca-do-granic-beda-sie-modlic-6171129491334785a

    1. To są tzw. Celebryci. Nie ważne czy się o nich mowi dobrze czy źle, ważne żeby się mówiło. A religijność jest teraz w modzie i nieważne, że…

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: