Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Do czego dąży nasze ciało.

Po opublikowaniu tekstu o teście na nawrócenie, na fejsie napisał pod linkiem do artykułu mój stały czytelnik tak:

 

“masturbacja lub wulgaryzmy (przeklinanie) wg mnie,nie bardzo można to zaliczyć ,w pewnym sensie tak,bo Bogu zależy na tym,aby mężczyzna miał kobietę i z nią współżył i miał dzieci,ale popatrzmy na to z drugiej strony,że mężczyzna szuka i tak żadna kobieta go nie chce,co jest gorsze ? masturbacja ( nie codzienna bądź rzadka ) czy to,aby mężczyzna poszedł do kobiety bliźniego swego i rozładował napięcie seksualne ? czasem mężczyzna bądź też kobieta muszą rozładować w końcu napięcie,bo np ze względu na zdrowie,także jest tam coś wskazanego,by raz na jakiś czas ustąpić miejsca na nowe nasienie,zdrowe,lepsze to niż pójść cudzołożyć ,drugie to wulgaryzmy,owszem,będą grzechem,kiedy non stop je używasz co parę sekund,są takie osoby,które w rozmowie co chwilę tego używają,to jest dla mnie przegięcie,ale,że użyją wulgaryzmu np przy czymś,co robi i nie może tego zrobić,bo wciąż coś nie pasuje i tak sobie raz przeklnie,nic się nie stanie,ale największym to by było ,że tak mówimy Boże,i zaraz klniemy itd,w Jego stronę kieruje takie słowa,to wybaczcie,to jednak nie jest człowiek ,który odwraca się od grzechu,wiemy bowiem,że są osoby,które z tym walczą,próbują powstrzymywać swój język ,ja tak czynię,mamy walczyć z grzechem,a nie zezwalać jemu nad nami panować,chociaż to szatan czyni,kusi i kusi,aż mu się uda dobrze człowieka poniżyć i zmienić na złego,to są moje spostrzeżenia na ten temat,dobrze by było,aby każdy taki grzech omówić,na czym on polega,co to,ach jeszcze o dumie ,czyż nie dobrze,kiedy o sobie tak myślisz ? przecież sobie samemu czci i chwały nie oddajesz,ale np jesteś dumny z tego,że zostałeś ojcem,albo udało ci się ukończyć coś,nie jest czymś złym,tutaj wyrażenie dotyczące dumy inaczej godności https://pl.wikipedia.org/wiki/Godność mimo,że to z wikipedi to i tak powinno pomóc,ja jestem dumny z tego,że Bóg mnie Stworzył i cieszę się z tego,mam być dumny ze swojego ciała,mam akceptować takie,jakie jest,bo mnie tak uczynił Bóg ale nie chodzi oto,aby nadużywać dumy np do tego,aby każdy dla mnie oddawać cześć,to już jest grzechem”

 

Moja odpowiedź:

 

” Zdecydowana większość bo ok 99% masturbując się dokonuje wizualizacji innych partnerów, nie swoich, kogoś kogo nawet nie poznali. Tak więc jest to dodatkowo cudzołóstwo.” każdy, kto patrzy na niewiastę i pożąda jej, popełnił już w sercu swym cudzołóstwo.

Przeklinanie: “Niech żadne nieprzyzwoite słowo nie wychodzi z ust waszych, ale tylko dobre, które może budować, gdy zajdzie potrzeba, aby przyniosło błogosławieństwo tym, którzy go słuchają.” Ef 4

” jeszcze o dumie ,czyż nie dobrze,kiedy o sobie tak myślisz ?”

Faktycznie duma nie jest grzechem na miarę zniewolenia, ale pycha, duma, wynioslosc, powodują, że inni się przy Tobie gorzej czują, a Jezus mówił o uniżeniu.

“”

 

Czytelnik znowu:

 

“niewiastę zajętą,nie dziewicę,to różnica jest,nie wolno nam o kobiecie myśleć,która ma już mężczyznę,albo taka,która opuściła z byle czego , jedyne opuszczenie jakie jest dozwolone,to właśnie zdrada ,czyli współżycie np z inną osobą,nie z partnerką/rem,jeśli np także idzie para na spacer i mężczyzna bądź kobieta ogląda się na innych partnerów ,a nie usłucha napominania swojego partnera,także to jest pod cudzołóstwo w sercu”

 

 

Na co ja:

 

” Czyli możemy sie onanizowac mysląc o wolnej kobiecie?’

 

Na to już nie otrzymałem odpowiedzi. Nie chcę publicznie pokazywać kto to jest itp, ale chce ukazać demoniczność takiego  myślenia. Ludzie grzeszący nie zdają sobie sprawy, że sami siebie oszukują i są jeszcze do tego całkowicie przekonani.

 

Dobrym tego przykładem pokazującym dobitnie ów mechanizm jest dialog z Kiepskich:

 

Ktoś kto lubi coś co lubi jego ciało znajdzie sobie w biblii taki fragment, który go utwierdzi w słuszności swoich przekonań.

 

Miecz Ducha jednak mówi tak:

 

Podobnie i my, gdy byliśmy dziećmi, byliśmy poddani w niewolę grzechu;

 

20 Kiedy bowiem byliście niewolnikami grzechu, byliście wolni od służby sprawiedliwości. 21 Jakiż jednak pożytek mieliście wówczas z tych czynów, których się teraz wstydzicie? Przecież końcem ich jest śmierć 22 Teraz zaś, po wyzwoleniu z grzechu i oddaniu się na służbę Bogu, jako owoc zbieracie uświęcenie. A końcem tego – życie wieczne. 23 Albowiem zapłatą4 za grzech jest śmierć, a łaska przez Boga dana to życie wieczne w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.” Rzymian 6

 

Paweł apostoł napisał do rzymian w czasie przeszłym: bowiem byliście niewolnikami grzechu. 

Mało tego, napisał on o obecnym powodzie do wstydu:

 

Jakiż jednak pożytek mieliście wówczas z tych czynów, których się teraz wstydzicie?”

 

Czas teraźniejszy nawróconego chrześcijanina jest inny niż przeszły:

 

Teraz zaś, po wyzwoleniu z grzechu i oddaniu się na służbę Bogu, jako owoc zbieracie uświęcenie.

 

Po wyzwoleniu jest tylko już uświęcanie. Można o tym książkę napisać, ale taka jest biblijna prawda.

Wiem, że wielu z Was jest ciężko, ale Bóg za Was nie porzuci grzechu. No chyba że na sesji uwolnienia. Natomiast jedno jest pewne: Bóg oczekuje radykalnych działań z naszej strony.

 

 

“Dlatego odrzuciwszy kłamstwo, niech każdy mówi prawdę bliźniemu swemu, bo jesteście członkami jednego Ciała. (26) Możecie się gniewać, ale nie grzeszcie. Słońce niech nie zachodzi nad waszym gniewem, (27) nie dawajcie przystępu diabłu. (28) Kto kradł, niech zaprzestanie kradzieży i zabierze się do pracy, zdobywa własnym trudem pieniądze, aby mógł udzielać potrzebującemu. (29) Niech z ust waszych nie wychodzi żadne brzydkie słowo, lecz tylko dobre, potrzebne ku zbudowaniu, by przyniosło łaskę tym, którzy go słuchają. (30) Nie zasmucajcie Ducha Świętego Boga, który was opatrzył (swoją) pieczęcią na dzień odkupienia. (31) Wszelka gorycz, wybuchowość, gniew, krzyki i przekleństwa, i jakiekolwiek zło niech u was zniknie. (32) Bądźcie dla drugich dobrzy i miłosierni. Wybaczajcie sobie nawzajem, jak i wam przebaczył Bóg w Chrystusie.” Efzjan 4

 

 

Kto kradł niech kraść przestanie. Podmieńcie sobie to pod inne grzechy.

To, o co możemy prosić, to o łaskę wyzwolenia i znienawidzenie grzechu.

Proponuję wszystkim wyrzeknięcie się dzisiaj swoich poszczególnych grzechów w imię Jezusa. Na przykład “wyrzekam się w imię Jezusa onanizmu. Przepraszam Cię Boże i proszę o pomoc i laskę w walce z tym grzechem .  Od dzisiaj nie chce juz więcej tego robić”

 

Jednak trzeba byc ich świadom, a nie jak Kiepski szukać wytłumaczenia.

 

 

35 komentarzy

Add a Comment
 1. Najlepiej sie wcale nie onanizowac ale wiejszosc nie wie jaki ti jest ciezki nalog wiec tez nie radze sie wypowiadac w tenacie bo sa osoby ktore chcą z tym skonczyc znam osobiscie pare takich co jakis czas udaje sie im tego nie robic O tydzien dluzej niz zwykle ale potem na nowo to jest nieustanna walka jesli masz np konkretna rade jak walczyc z onanizowaniem sie to wez ja po prostu rzuc a ja sie podzielę nia z innymi icszczerze jestem ciekaw czy zadziala

  1. Jest to nałóg, zniewolenie jak inne. Tak patrząc można wszystkich usprawiedliwić.
   Czy mam metody? Co z moich metod jak ktoś to kocha…
   Jednakże zaprezentuję, to co jednemu bratu sugerowałem.
   Wiem, że gro osób najczęściej onanizuje się przy komputerze. Dla nich mam następującą propozycję: napiszcie sobie na karteczce “Pan Jezus patrzy” i przyklejcie na kompa.
   Po drugie wszyscy znamy wers mówiący, że ciało jest świątynią Ducha ŚWIETEGO. Tak więc jeśli tak, to musicie wiedziec, iż robicie to w obecności Ducha Pana Jezusa. On patrzy a Wy to robicie przy nim i taka jest prawda. Zdejmujecie majtki dotykając się przy Duchu ŚWiętym. Demony mają brecht a DS jest zasmucony.

   Jednak gorzej jest z nienawiścią. Ci ludzie nie są uświadomieni. Nikt nie powie sobie “ooo nie nawidzę kogoś i DS patrzy”. Strasznie to podstępne jest. Podobnie z pychą. Pychy nie wyczuje sie samemu.

   Wiem, że wielu zasmucil tekst o brak nawrócenia, ale tak mówi Pismo.
   Byc może nie będziecie mnie lubić przez to, ale ja chce Was uratować. Nie łudźcie się

   “Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, 10 ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. 11 A takimi byli niektórzy z was. Lecz zostaliście obmyci, uświęceni i usprawiedliwieni w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa i przez Ducha Boga naszego.”

   1. Taka kartka szybko by zniknęła, a człowiek nadal trwałby w nałogu.

 2. “To, o co możemy prosić, to o łaskę wyzwolenia i znienawidzenie grzechu.” Raczej to wszystko co możemy uczynić, a i tak jest spowodowane działaniem Ducha Świętego. Wyślę później link z kazaniem Davida Wilkersona na ten temat. Wygłosił je podczas pobytu w Polsce, więc nie będzie problemu z tłumaczeniem.

  1. Youtube: david wilkerson zrozumienie nowego przymierza

 3. witam podam kilka sposobów które pomagaja:

  przede wszystkim modle się o łaskę do prowadzenia zycia w świetosci

  utożsamiam się z Panem Jezusem, jestem Jego uczniem

  popełniajac ten grzech deptam ofiarę Pana Jezusa (na ogół świadomie, nie jest to impuls i chwila, ale zaplanowane działanie)

  zdradzam żone (jesli ją mam)

  psuje relacje z Panem Jezusem

  mieć relacje z Panem Jezusem

  zdawać sobie sprawe przed popełnieniem grzechu z jaką pustką nas to zostawi później

  pornografia to teatr i wielkie kłamstwo uczące ludzi jak łatwo zarażać się i chorować na różne choroby przenoszone drogą płciową współżyjac z roznymi partnerami oraz robiąc to w niewłaściwy sposób jak a nie tak jak Bóg przykazał

  Światłem ciała jest oko jak czytamy w Biblii, więc jak najmniej dopuszczać rzeczy skażonych, nie oglądać się pożądliwie za kobietami na ulicy, nie zawieszać wzorku na bilbordach, nie ogladac seriali i filmów w ktorych moze sie w nas wlaczyc ta pozadliwosc, uciekanie wzrokiem poprostu od tych rzeczy, wypowiedzenie temu wojny

  jak czytamy w Biblii : gdy pożądliwość pocznie, rodzi grzech, a gdy grzech dojrzeje, rodzi śmierć. Wiec przestać fantazjować, rozmyslać nieczysto, odcinać te myśli jak najszybciej w zarodku by nie urosły do etapu wcielania w zycie

  Nie bumelować, król Dawid zaczął poprostu bumelować jak czytamy w Biblii: “Pewnego wieczora Dawid, podniósłszy się z posłania i chodząc po tarasie swego królewskiego pałacu, zobaczył z tarasu kąpiącą się kobietę. Kobieta była bardzo piękna.” To już nie ten Dawid co kiedyś jego wojska gdzies daleko walczą a on w nocy chodzi sobie po tarasie i porostu podglada, nie uczestniczy jak kiedyś w bitwach, poluzować troche i widać tego skutki jak pozniej czytamy. Jaka rada z tego wypływa to nie bumelować, organizować dobrze sobie czas, zaplanować, działać robić coś pożytecznego, wyreczyc kogoś byc w służbie. Gdy człowiek nie ma zajecia a siedzi poprostu przed komputerem z nudów to przychodzą takie pomysły właśnie. Przychodzisz do domu z pracy lub ze szkoły pomoz w domu wyrecz żone, mame albo tate w jakis zajeciach itp

  Gdy już upadniesz pamietaj, że krew Pana Jezusa Cie oczyszcza jesli jestes dzieckiem Bożym, proś o przebaczenie, przyjdz i wyznaj grzech, porozmawiaj jak z Ojcem

  1. Bardzo trafne wskazówki dajesz bracie “tef”. Z własnego doświadczenia wiem, że w walce z grzechem trzeba się pilnować nieustanie i nie można spocząć na laurach. Tak jak o higienę i sprawność swojego ciała tak samo należy dbać o swój stan duchowy. Analogia jest oczywista. W zabiegach odnośnie higieny i kondycji ciała potrafimy być regularni i zdyscyplinowani. Przynajmniej jeśli chodzi o zakres podstawowy jak mycie zębów, rąk i np. choćby spacer to większość z nas ma odpowiednie nawyki. W dbałości o stan ducha też jest potrzebna dyscyplina. Też trzeba się wziąć w garść, bo tu też łatwo ulec lenistwu i popaść w letniość lub wręcz ponownie dopuścić do siebie grzech. Wszelkie zaniedbanie prędzej czy później da o sobie znać jakimś zgniłym owocem.
   Dlatego jeśli mógłbym coś doradzić to uważam, że oprócz zachowań spontanicznych w obszarze duchowego życia należy zadbać o regularność i powtarzalność w modlitwie, czytaniu Pisma, a także relacji z braćmi i siostrami w Chrystusie. Skoro oczywistym dla każdego jest zjeść przynajmniej trzy posiłki dziennie to zapewniam, że takie same stałe punkty programu duchowego życia dobrze jest zaplanować w ciągu każdego dnia. Trening czyni mistrza.
   Dotarłem do wartościowego tekstu pt. “55 wskazówek o. Thomasa Hopko dla chrześcijańskiego życia”. Warto się zapoznać.
   http://nasyjon.pl/2014/01/29/55-wskazowek-o-thomasa-hopko-dla-chrzescijanskiego-zycia/

 4. jeszcze jedna rada wersety z Biblii, chcenie bycia mężem Bożym taka zachęta jak

  Psalm 1

  “Szczęśliwy mąż, który nie idzie za radą bezbożnych Ani nie stoi na drodze grzeszników, Ani nie zasiada w gronie szyderców,
  Lecz ma upodobanie w zakonie Pana I zakon jego rozważa dniem i nocą.
  Będzie on jak drzewo zasadzone nad strumieniami wód, Wydające swój owoc we właściwym czasie, Którego liść nie więdnie, A wszystko, co uczyni, powiedzie się.
  Nie tak jest z bezbożnymi! Są oni bowiem jak plewa, Którą wiatr roznosi.
  Przeto nie ostoją się bezbożni na sądzie Ani grzesznicy w zgromadzeniu sprawiedliwych.
  Gdyż Pan troszczy się o drogę sprawiedliwych, Droga zaś bezbożnych wiedzie do nikąd.” – chce być takim drzewem jak w tym Psalmie

  Księga Joba

  “Zawarłem umowę ze swoimi oczyma, że nie spojrzę pożądliwie na pannę.”
  Walcz, nie bój się własnych postanowień, zadecyduj, że od dziś koniec z masturbacją i trzymaj się tego i proś o łaskę w wytrwaniu. Dziękuj za zwycieskie dni , tygodnie , miesiące , lata.

  Jeśli wytrzymałeś jeden dzień, drugi też wytrzymasz, trzeci i nastepny i nastepny.

  Wyznawaj ten grzech Bogu jak i żonie , jeśli zdradziłeś żonę, powiedz jej o tym, przeproś, żałuj proś o wybaczenie.

 5. co maja zrobic ludzie brzydcy (np.tacy jak ja) z ktorymi nikt nie chce byc ,modlic sie o urode czy zmniejszenie potencji?
  To jest niesprawiedliwe ,ze jedni rodza sie atrakcyjni maja wiele przyjemnosc w zyciu ,a drudzy wywoluja wspolczucie, zero szans na zwiazek.
  Place za sex ,tak sie zaspokajam ,nie widze innej opcji.

  1. zbanowany, co powiesz na problem tego człowieka:

   http://kawa-koc-ksiazka.blogspot.com/2012/09/bez-rak-bez-nog-bez-ograniczen-nick.html

   Dużo rzeczy dostalismy od Boga. Każdy coś innego. Uwierz mi, zdecydowana wiekszość chrześcijan ma jakieś problemy.
   Jednak każdy ma jakis dar od Boga. Nick dostal siłę charakteru.

   1. facet bez rak i nog gra na perkusji, serfuje:) nie lykam takich bajek,wychodzila kiedys taka gazeta “skandale” tam takie podobne historie wymyslali.

    1. to nie są bajki. On wystapil w Polsce na jakims stadionie

    2. Nick ma piękną żonę i dwoje dzieci. Jako dziecko chciał popełnić samobójstwo. Jest mnostwo filmikow na yt, poszukaj zamiast podwazać od razu wiarygodność informacji 😉

    3. Zbanowany Ty proś Boga,żeby zlitował się,abyś mógł narodzić się z DŚ.Abyś uwierzył jakiego masz Boga,bo po twoich komentarzach widać,ze nie idziesz za Panem Jezusem Chrystusem tylko przed Nim.
     Bóg,który Słowem stwarza świat,nie ma siły i mocy,żeby zadbać o swoje dzieci?
     Skup się na Bogu,a resztę dostaniesz szybciej niż Ci się wydaje.

     1. wyczytalem gdzies w internecie,ze tylko w XX wieku,zostalo wymordowanych okolo 45mln. chrzescijan,nie mowiac juz przesladowaniach za czasow Imperium Rzymskiego.

      1. BÓG zapowiedział zmartwychwstanie. O nikim nie zapomni…

  2. Zbanowany

   To Boga powinieneś się pytać o to, czy masz być sam, czy Pan Bóg kogoś dla Ciebie ma. Nie zapominaj, że Bożemu dziecku, Jego Ojciec w zupełności wystarcza.
   Nie każdy nadaje się do związku/ małżeństwa. Ci, którzy nie potrafią zaprzeć się samego siebie/ własnego ego, zwyczajnie nie nadają się, by żyć z kimś innym, bo zrobią sobie i tej osobie krzywdę.

   Proś Ojca by Cię poprowadził i pokierował we właściwą stronę oraz pomógł Ci wytrwać w walce z tym grzechem.

 6. Czy w ST są jeszcze inne cytaty, które poruszają ten temat ?

  “Jeźliby był między wami kto, coby był nieczystym z przygody nocnej, wynijdzie za obóz, a nie wróci się do niego. A ku wieczorowi omyje się wodą, a po zajściu słońca wnijdzie do obozu.”

  “Jeśli będzie u ciebie ktoś nieczysty z powodu zmazy nocnej, to niech wyjdzie poza obóz i niech nie wchodzi z powrotem do środka obozu. Pod wieczór niechaj umyje się wodą, a po zachodzie słońca może wejść do obozu.”

  1. jezeli chodzi o sprawy damsko /meskie ,np. kazdy z bohaterow St. mial kilka zon i naloznic,nie ma zadnego opisu skarcania ich za takie zycie seksualne.

   1. Nie każdy, ale królowie.
    W judaizmie do XV wieku panowała poligamia.
    Pan Jezus powiedział ustami Pawła, że biskup ma być mężem jednej żony.
    To tylko Korwin Mikke ma dwie na raz.
    Poza tym piszesz każdy z bohaterów w ST. Adam miał jedną żonę.
    Noe także.

    1. Adam nie mial wyboru:)
     korwin ,zaimponowal mi bo splodzil dwoje dzieci w wieku 72

     1. I moze nie doczekać ich pełnoletności skazując tym samym kobietę na samotne wychowywanie dzieci. Ot męska logika…

      1. kobieta wchodzi w zwiazek z rozwiazlym meszczyzna o 30 lat starszym u kresu jego zycia,postanawia miec z nim dzieci.Ot logika damska.

       1. Ale ja się nie zachwycam kobiecą logiką, natomiast Ty meska tak.

     2. zbanowany: A czy Bóg to pochwalił? Skąd wiesz, że nie zostali za to skarceni? Wystarczy, że tego nienawidzi. To wygląda jakbyś jedynie bał się kary. Jaką karę Pan wymierzył córkom Lota za grzech, o którym Pismo mówi nie raz?
      Cupak: To tylko wskazuje na grzech. Nie oczyszczasz się jeśli go nie popełniasz.

      1. Czyli np. grzechem jest też zajście w ciążę i urodzenie dziecka ?

       “Jeżeli kobieta zajdzie w ciążę i urodzi chłopca, będzie nieczysta przez siedem dni.” Kapłańska 12:2

       1. Rzeczywiście doczytałem ten fragment i to jest grzech który wymagał złożenia ofiary.

        “A gdy się skończą dni jej oczyszczenia po urodzeniu syna czy córki, przyprowadzi przed wejście do Namiotu Zgromadzenia do kapłana roczne jagnię na ofiarę całopalną i młodego gołąbka lub synogarlicę na ofiarę za grzech.”

      2. przeczytalem ST. z opisu wynika,ze bogaci wierzacy w Boga Zydzi mogli miec wiele zon i naloznic,nigdzie nie wyczytalem zeby jakis prorok to potempial wiec mozna domniemac ,ze grzechu nie bylo,poza tym mogli sobie stare zony wymieniac na mlodsze:) dajac im list rozwodowe

 7. przepraszam, że sie rozpisuje ale w tej walce mamy dużo broni, uświadom sobie, że zdasz sprawe przed Bogiem, czy chcesz aby Cie tak zastał to co robisz? Czy pragniesz przynosić mu owoce? czy Go kochasz? Wiem jak to jest osoby silnie uzależnione, wcześnie uzależnione, gdy przychodzi ta pożadliwość to przechodzi jakby przez wnetrznosci, ogarnia jakas dziwna siła, dlatego tak wazne jest stosowanie roznych Bozych srodków do walki z tym, Pan Bóg niektore rzeczy od nas zabiera od tak ale sa pewne grzechy i nasze ciało bedzie sie odzywać do końca naszego ziemskiego zycia tutaj, w róznych aspektach u kazdego w inny sposób, dlatego musimy uswiecac to życie, wyyrywać te chwasty z Boża pomocą. Obyśmy nie byli zawstydzeni na końcu, pomysl o wieńcach, nagrodach jakie Bóg przygotował , badaj siebie czy jesteś zbawiony ( a w tak naprawde proś Boga by Ciebie zbadał), nie trwaj w tym w grzechu

 8. Artur S. (detmold)

  Ludzie w niewoli grzechu sa jak statek ze zdruzgotanym sterem i uszkodzonym silnikiem-miotaja nimi rozne wyniszczajace ich namietnosci z ktorych nic dobrego nie wynika, miast byc kierowanym do celu ( zbawienia=zycia wiecznego ) przez wzniosle potrzeby i praktyki duchowe stanowiace istote Chrystianizmu, ale na podstawie natchnionego przez Pana Boga Pisma, a nie tradycji ludzkich.

 9. Nie można tłumaczyć masturbacji czynnikami zdrowotnymi (co wiele osób niestety robi i tak naucza) organizm mężczyzny jest w tej kwestii tak zaprojektowany, że bez masturbacji jest w stanie na bieżąco posiadać nowy materiał genetyczny, i pozbywać się nadmiaru jeśli zajdzie taka potrzeba.
  Dowodzi to faktu, że Stwórca wie lepiej co jest dla nas dobre, a co nie i nasza “logika” czasami potrafi narobić więcej szkód niż pożytku 😉
  Ponieważ to przez pornografię i onanizm rozpada się większość małżeństw, lub nie dochodzi do zawarcia ich w ogóle. Dzieje się tak dlatego, że mężczyźni programowani są na traktowanie kobiet nie jako daru od Boga i uzupełnienia siebie nawzajem w każdej dziedzinie życia, a szukają w nich jedynie aktorek porno sprowadzając do “rzeczy do użytku” gdy najdzie na to ochota.
  Pod pozorem “dbania o zdrowie” tak naprawdę niszczy się zdrowie fizyczne, a szczególnie psychiczne. O oddzieleniu od Boga na własne życzenie nie wspominając.
  Należy modlić się o Ducha Świętego aby dał nam siłę do walki z pokusami i… o dobrą żonę 🙂
  Błogosławię, z Bogiem. 😉

  1. Paweł odradza po nowonarodzeniu szukać żony i utrzymać stan w jakim zostało się powołanym bo to może zrodzić różne problemy.

   “Bracia! Niech każdy wytrwa przed Bogiem w tym stanie, w jakim zastało go powołanie do wiary. Nie mam natomiast nakazu od Pana dotyczącego dziewic. Daję jednak radę jako człowiek zasługujący na zaufanie, dzięki miłosierdziu, jakiego doznałem od Pana. Uważam więc, że dziewictwo jest dobre w obecnej trudnej sytuacji. Dobrze jest dla mężczyzny, aby trwał w tym stanie. Jesteś związany z żoną? Nie szukaj uwolnienia! Jesteś wolny? Nie szukaj żony! Jeśli jednak zawrzesz związek małżeński, nie zgrzeszysz. Podobnie i dziewica, jeśli wychodzi za mąż, nie grzeszy. Tacy jednak będą doznawać w życiu udręki ze strony ciała, a ja chciałbym jej wam zaoszczędzić. Mówię wam, bracia: czas (życia ludzkiego) jest krótki. Trzeba więc, aby żonaci tak żyli, jakby żon nie mieli, płaczący, jakby nie płakali, cieszący się, jakby się nie cieszyli, kupujący, jakby niczego na stale nie posiadali, korzystający z tego świata, jakby z niego nie korzystali. Przemija bowiem postać tego świata.” 1 Koryntian 7:24-27

   Po zmartwychwstaniu ludzie zostaną przemienieni i zdjęty z nich podział na mężczyzn i kobiety (staną się jak aniołowie), dlatego że zostanie wypełnione proroctwo o poślubieniu przez Boga Oblubienicy, czego zapowiedzą jest małżeństwo dwóch przeciwnych płci.

   Tak samo na niebie Święto Nowiu to symbol to małżeństwa Słońca i Księżyca dlatego jest analogiczne do małżeństwa mężczyzny i kobiety.

  2. Trafione w punkt 🙂

   Co niektórzy zapominają, że bycie z kimś to oddawanie siebie komuś, a nie zaspokajanie własnych potrzeb…

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: