Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Odpowiedzialność eklezji Jezusa w czasach ostatecznych.

Część nie tylko czytelników, ale podejrzewam członków różnych zborów żyje w poczuciu jakby Jezus miał przyjść za 50 lat. Mogą oni nawet prowadzić święte życie, ale jednego im brak: odpowiedzialności za innych.

 

Bóg Ojciec w wielu miejscach nakazuje na łamach swego Pisma czuwać i badać czasy.

 

Przykłady. W Łukaszu:

 

(36) Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić, i stanąć przed Synem Człowieczym. (Ew. Łukasza 21:36)

 

W Marku:

(35) Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: z wieczora czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rankiem. (Ew. Marka 13:35″

 

W Mateuszu o rozpoznawaniu czasów końca:

 

(32) A od figowego drzewa uczcie się przez podobieństwo! Gdy jego gałązka staje się soczysta i liście wypuszcza, poznajecie, że zbliża się lato. (Ew. Mateusza 24:32).

 

 

Jedną z zasad w pojmowaniu Słowa przyjąłem jakiś czas temu zasadę “Pismo wyjaśnia Pismo”. Jeśli ktoś się do tego nie stosuje, to może skrzywdzić albo siebie, albo znajomych oceniając ich życie.

Księga Daniela mówi nam o wzroście poznania w czasach ostatecznych:

 

Daniela 12:4 Ale ty, Danielu, zamknij te słowa i zapieczętuj księgę aż do czasu ostatecznego! Wielu będzie to badać i wzrośnie poznanie.

 

Wielu będzie badać. Teraz jest tak, że Ci co nie badają mają pretensje do tych co badają podcinając im skrzydła. Napisałem w komentarzu o tym, że do ustalenia liczby bestii 666 potrzeba mądrości. Tak mówi Pismo.

Wynika z tego, że nie wszystkim będzie dane to poznać, ale tym, co będą BADAĆ.

Blog ten nie tylko zajmuje się demaskowaniem spisków szatana, ale i badaniem czasów końca oczywiście w kontekście biblii. W 99% tekstów posługuje się Słowem Bożym przy opisie anomalii i dewiacji. Ostatnio pisałem o pokazie mody “męskiej” w Londynie, gdzie modele byli ubrani w stroje kobiece oraz mieli make upy. Tego typu teksty nie są umieszczane, aby zrobić show by ktos mógł westchnąć “ojeju”. To ma pokazać czasy końca.

 

„A jak było za dni Noego, tak będzie i za dni Syna Człowieczego.  Jedli, pili, żenili się i za mąż wychodzili aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki i nastał potop, i wytracił wszystkich.  Podobnie też było za dni Lota: Jedli, pili, kupowali, sprzedawali, szczepili, budowali;  a w dniu kiedy Lot wyszedł z Sodomy, spadł z nieba ogień z siarką i wytracił wszystkich.  Tak też będzie w dniu, kiedy Syn Człowieczy się objawi.”  [ Łuk 17, 26-30]”

 

To się właśnie dzieje. Mamy dni Lota.

 

Wiedz o tym, że w dniach ostatecznych nastaną trudne czasy. Ludzie będą samolubni, rozkochani w pieniądzu, chełpliwi, wyniośli, bluźnierczy, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, niegodziwi, nieczuli, nieprzejednani, skorzy do oszczerstw, niepohamowani, okrutni, gardzący tym, co dobre, zdradzieccy, bezmyślni, nadęci, kochający przyjemności bardziej niż Boga, stwarzający pozory pobożności, lecz będący zaprzeczeniem jej mocy. Takich ludzi unikaj.” 2 Tymoteusza 3.

 

Wystarczy przejrzeć “chrześcijańską” wiarę w internecie: skorzy do oszczerstw, niepohamowani, okrutni,”

Wystarczy zobaczyć profile ludzi na fejsie: Ludzie będą samolubni,”

Wystarczy iść na spotkania MLM: rozkochani w pieniądzu, chełpliwi, wyniośli,”

Wystarczy spojrzeć na to, ile czasu ludzie poświęcają przyjemnościom, a ile Bogu, ile oglądają TV, przesiadują w pubach itd: kochający przyjemności bardziej niż Boga,

Wystarczy popatrzeć jak ludzie nie chcą się godzić: nieczuli, nieprzejednani.

 

Telewizja pokazuje piękny świat ludzi sukcesu, o białych zębach, ładnych samochodach, uśmiechniętych, ale nie jest to świat Boga. Są to pozory i teatr. Wytatuowani ludzie wychodzą na scenę stając się auturytetami dla mas. Jezus to tylko takie dzieciątko 24 grudnia. Co roku mały Jezusek i masa prezentów od…. pięcioramiennej gwiazdki. Niestety, ale jak to często zaznaczam przy stole wigilijnym, mowa o Jezusie jest fopa. To nietakt. W kraju 80% katolickim wstyd jest mówić o Jezusie. Ba, niektóre zbory mają pogańskie choinki. Dlaczego? Ano dlatego, że nie maja poznania. Dla nich nieważna jest geneza i mieszanie zła z dobrem.

 

Człowieku, jesteś odpowiedzialny za swoich bliskich. Jeśli nie widzisz, że są to czasy ostateczne, to nie wiem w jakim świecie żyjesz. Nie wiem ile one będą trwać, czy 2 lata czy 10lat, ale wszystko wskazuje na to, jak zauważa zresztą coraz więcej pastorów, że to już jest ten czas. Wiara to nie tylko czytanie Biblii, to działanie: idźcie i nauczajcie narody.

Czy mówisz swoim znajomym, że kończy się czas łaski?

Czy mając ten dar i łaskę poznania ostrzegasz innych, czy może jesteś jak strażnik z Ezechiela?

 

” Synu człowieczy, przemów do swoich rodaków i powiedz im: Gdy sprowadzam na jakiś kraj miecz, a lud tego kraju wybiera jednego męża spośród siebie i ustanawia go swoim stróżem, (3) a ten, widząc, że miecz spada na kraj, zatrąbi na rogu i ostrzeże lud, (4) i ktoś usłyszy wyraźnie głos trąby, lecz nie przyjmie przestrogi, i miecz spada i porywa go, to krew spada na jego własną głowę. (5) Głos trąby usłyszał, ale nie przyjął przestrogi, dlatego jego krew spadnie na niego samego, lecz ten, który przestrzega, uratuje swoją duszę. (6) Jeżeli natomiast stróż widzi, że miecz spada, a nie zatrąbi na rogu i lud nie zostaje ostrzeżony, to gdy miecz spada i porywa kogoś z nich, ten ginie z powodu swojej winy, lecz jego krwi zażądam od stróża. (7) Ciebie więc, synu człowieczy, ustanowiłem stróżem domu izraelskiego; gdy usłyszysz słowo z moich ust, przestrzeżesz ich w moim imieniu.(8) Gdy mówię do bezbożnego: Bezbożniku, na pewno umrzesz – a ty nic nie powiesz, aby odwieść bezbożnego od jego postępowania, wtedy ten bezbożny umrze z powodu swojej winy, lecz jego krwi zażądam od ciebie. (9) Lecz gdy ostrzeżesz bezbożnego, aby się odwrócił od swojego postępowania, a on się nie odwróci od swojego postępowania, to umrze z powodu swojej winy, lecz ty uratujesz swoją duszę.” Ezechiela 33

 

 

Z Bogiem nie ma żartów. Otrzymałeś poznanie i co? teraz się wstydzisz? Może myślisz “ja jestem zbawiony, a inni…już to ich sprawa”. Nie, to Twoja sprawa. Podkreślam to w tekstach o naszym wybraństwie, że to zobowiązuje.

Tyczy się to nie tylko relacji chrześcijanin-bezbożny, ale relacji chrześcijanin-“chrześcijanin”. Widzisz, że ktoś pali trawkę? Mówisz mu wprost, że źle robi. Widzisz, że ktoś sieje plotki? Mówisz mu wprost “bracie, już samo obmawianie jest złem, a co dopiero sianie niesprawdzonych informacji o kimś”.

Itd

 

Reasumując naszym obowiązkiem jest zwłaszcza w obliczu ostatnich kataklizmów, nie jednego, dwóch trzech jak to było tego lata, ostrzegać innych. Kiedy, jak nie wtedy, gdy   spada miecz na jakiś kraj (Ez 33)

 

___________

 

Prowadzenie bloga jest możliwe dzięki Waszemu wsparciu. Jeśli lubisz odwiedzać mój blog, to podaję link do wsparcia, za które serdecznie  dziękuję:

 

detektywprawdy.pl/2015/10/02/podaje-rachunek-do-darowizn/

 

 

 

 

 

Updated: 14 września 2017 — 12:40

20 komentarzy

Add a Comment
 1. mowilam rodzinie nie sluchali wyrzekli sie mnie a jak powiedzialam im teraz ze zbliza sie czas pochwycenia wysmiali mnie i kazali sie leczyc znajomi co prawda nie mam ich odkad sie nawrocilam ale jak ich spotykam mowie im o tym ale nie chca sluchac wiec zostawilam to Bogu i tak przechodze pzesladowania we wlasnym domu jeszcze przed 22 wrzesnia czeka mnie operacja i ide 19 wrzesnia do szpitala

  1. pochwycenie jest dość ryzykowne, gdyż wśród samych protestantów są spory co do kolejności wydarzeń apokaliptycznych.
   Bardziej wskazywałbym ludziom na znaki w przyrodzie, wojny. Pokazał im wersety mówiące o wojnach. Oczywiście powiedzą, ze wojny były dawniej, kataklizmy też, ale po 1 to mamy ok 50 lat pokoju. Po drugie kataklizmy mają większe natężenie.
   Naszym obowiązkiem jest powiedzieć o królestwie niebieskim i Jezusie, a co ktoś z tym zrobi to jego sprawa. Ważne, że mówiliśmy mu. Został ostrzeżony.

   1. masz racje to tez mowilam ale echo 🙁

    1. Być może będzie to tak, że jeśli dojdzie do pochwyenia, ludzie będą sobie przypominać nasze ostrzeżenia….

     1. tez tak myslalam i Duch Bozy mi podpowiedzial ze tak bedzie tylko tak beda mogli sie obudzic ci ktorzy chca i naprawde to wezma do serca

   2. Pochwycenie przed wu zawsze jest dla mnie kontrowersyjne ale z drugiej strony cytaty o noem i locie – aż nie wszedł do Arki, aż lot wyszedł z sodomy- przemawia za wyprowadzeniem sprawiedliwych i potem ogień z nieba. Podświadomie boję się, ze jak ta głupia Panna zostanę za drzwiami.

    1. Pochwyceni będą ludzie naśladujący Jezusa. Osoby objawiające Jego charakter. Myslę, że kazdy z nas powinien sobie zadac pytanie: czy mam charakter Jezusa?

     Jeśli się nie mylę ja czy inni mający podobne zdanie, to dla tych po środku, którzy nie do końca zaufali Jezusowi będą mogli wyprac swe szaty w Wielkim ucisku.
     Ja wiem, że to wszystko wydaje się jak jakiś matrix, ale kiedyś to nastąpi.
     Pamiętajmy jednak że czuwanie nie jest równoznaczne z wiarą w konkretną datę. Czuwanie to obserwowanie, badanie.
     Nie wiem na ile mam rację, ale moje przeczucie mówi mi jedno: pokutujcie.

    2. ja sie codziennie modle i czytam Slowo Boze i czuwam kazdego dnia i staram sie byc w porzadku ale co wiecZor przepraszam Pana gdy zrobie cos nie tak ale na szczescie Duch Bozy ostrzega mnie zeby nie zrobic czegos zlego 🙂

      1. widocznie Duch Bozy ci to podpowiedzial staram sie byc ale Jezus jest zawsze obok mnie bo czuje Jego obecnosc chodz rodzice nie akceptuja mnie ale ja sie nie poddaje i poszlam za Jezusem wiedzialam ze bedzie to wysoka cena ale nie zaluje ani jednego dnia jestem od pol roku chrzescijanka w czerwcu byl moj chrzest 🙂

       1. Trzymaj się dziewczyno! 🙂
        Ty chociaż miałaś odwagę by się przyznać…
        Niech Bóg będzie z tobą!

        1. dziekuje tak i przyznaje sie przed kazdym dziekuje tobie i tez zycze tego samego tobie Pros Pana a da ci sily pozdrawiam cie serdecznie Niech Bog Cie Blogoslawi 🙂

    3. Ja też czytając Piotra tekst pomyślałam, że było wyprowadzenie Noego, Lota, tak i teraz będzie.
     Może niektórzy są gotowi ale większość z nas diabeł trzyma w pewnych aspektach życia, jest kulą u nogi.
     Ja też mam duże wątpliwości czy będę plewem ?
     Jak narodziłam się na nowo to wpadłam w euforie, że odnalazłam sen życia, a później zaczęło do mnie docierać jak upadłym jestem człowiekiem.

 2. Świetnie napisałeś bracie. Wydrukuję to i wyślę komuś.

  1. cieszę się że może to komuś jakoś pomóc.
   Chwała Bogu za Jego Słowo i Ducha Świętego.

 3. Artur S. (detmold)

  http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/708202,jaka-jest-ta-dzisiejsza-mlodziez.html http://www.newsweek.pl/polska/30-latkowie-dorosle-dzieci-maja-zal-newsweek-pl,artykuly,281767,1.html Na marginesie. Ludzie w Polsce, aż tak kochają zabójczy dla pozytywnej woli walki socjalizm przez katolicki kult małości ducha ludzkiego ( nie udało mu się? a dobrze mu tak! rechot ). Zachód zniszczyła podobnej umysłowej próby myśl lewicowa ( równie bezbożna jak watykanizm ). Krąg cywilizacji chrześcijańskiej jest ciężko chory duchowo, dlatego jest tak łatwo podporządkowywany przez niższe w swym mentalnym wzroście kultury.

 4. Artur S. (detmold)

  Kryzys polskiej wizji czlowieczenstwa rozpoczal sie pod koniec XVI wieku ( zwyciestwo kontrreformacji ), a zachodniej na poczatku XX wieku ( zachlysniecie sie modernizmem, a pozniej post i wynikle z tego rozne nikczemnosci ). Nastapila wtedy dekonstrukcja dobrych wzorcow zachowan i postaw na rzecz tych ponurych w swym barbarzynskim bestialstwie. To dlatego Okcydent nie stawia twardego odporu mahometanizmowi i innym wrogim mu antyludzkim kulturom… Jak tak dalej pojdzie, to ludzie rozumni zidiocieja do reszty i calkowicie ustapia pola roznej masci topornym troglodytom, o ile Pan Bog nie zakonczy tego makabrycznego szalenstwa.

 5. no dobrze wszyscy mówią pochwycenie to jak w takim razie mam rozumieć werset A jeden ze Starców odezwał się do mnie tymi słowami:
  “Ci przyodziani w białe szaty
  kim są i skąd przybyli?”
  14 I powiedziałem do niego:
  “Panie, ty wiesz”.
  I rzekł do mnie:
  “To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku
  i opłukali swe szaty,
  i w krwi Baranka je wybielili.
  15 Dlatego są przed tronem Boga
  i w Jego świątyni cześć Mu oddają we dnie i w nocy.
  A Zasiadający na tronie rozciągnie namiot nad nimi. czy to znaczy że pochwycenie to jedna z paru ścieżek? bo tu jeśli sie dobrze łapie to mówimy o pochwyceniu przed uciskiem a przecież w ucisku znajdą sie też ludzie którzy wg tego wersetu będą z niego przychodzić to jak to faktycznie jest?

  1. Temat przerobiony. Z ucisku przyjdą ci, którzy teraz nie chcą być tacy jak Jezus

 6. miałem kiedyś sen że walczył anioł z diabłem o mnie to było z około 10 lat temu .Nie pamiętam końca bo sie przebudziłem .Nie wiem jak skończe ,gdzie pójde bo mam też zapędy do dyktowania ludziom co i jak ,do słownej niekiedy agresji ,chęć do zmian otaczającego mnie świata ale gdzie pójde nie wiem ,czy wiara z miernymi moimi czynami wystarczy? nie wiem .Wiem jedno że chcę nadejścia Boga i Jego Rządów ,chce by Jego panowanie nastało ,ten świat musi przeminąć mimo ze wiele rzeczy z tego świata przyciąga ale Bóg jest ponad tym wszystkim ,pamiętajcie gdyż czasy są to ostateczne przed nadejsciem Pana .Dzień Pański sie zbliża ,to sie czuje ,to nie może być tak aby tylu z nas sie myliło ,Pan nadchodzi to pewne i coraz bliższe

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: