Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Objawienie “Marii” na 23 września.

Wszystko wskazuje na to, że jednak  słynnego 23 września 2017 coś się wydarzy.  Utwierdza mnie w tym przesłanie rzekomej Marii do katolików:

 

(uwaga tłumaczenie z translatora)

“Jestem Panną Różańca Najświętszego, jestem Matką Jezusa, jestem Królową Nieba i Ziemi, jestem Świętym Posłańcem Świętej Trójcy posłanym, aby opowiedzieć Ci mój syn, że we wrześniu będzie miesiąc nie rozpocznie się Triumf Krzyża 14 września (i?) Święto Moje Bolesne w 15 września. To w tym roku wielkie zmartwienia, a 23 września pokaże spektakularny pokaz na niebie (ogłosić?) wiele wydarzeń, które mają przyjść, dla większości nie będzie to dobra rzecz, wiele łez, wiele zniszczenia, prawdziwy czas głębokiego smutku, ale ludzie zostali ostrzeżeni przez wieki, aby odwrócić się od grzechu i pokutować

Pojawię się w Fatimie w październiku. Ci, którzy tam są, będą świadkami cudu. Mówię to, jak łzy spływają mi z oczu, ale to, co pochodzi od Ojca, nie będzie dobre. Uderzenia spadną z nieba. Ziemia potrząśnie się potężnie. Ludzie będą próbować znaleźć miejsce, gdzie się ukryć w ciemności, ale zostanie odkryta przez światło. Będą błagać, aby umierać, ale będą nadal cierpieć z samolubnej dumy, arogancji i chciwości. Ich pożądliwe grzechy potępią ich do ciemnego, strasznego, ognistego grobu, który nie sprawi, że wieczność będzie im odpoczywać lub pozostawać na spokoju. Ale to będzie ich wybór.

Reszta z was, moje dzieci, proszę się nawróci, gdy nadejdzie czas. Zejdź na kolana i poproś Pana, aby cię wybaczył. Módl się i żałuj, zanim stracisz na zawsze.

Matka Boża Fatima “”

 

 

Może zanim to skomentuję, pragnę oświadczyć, iż nikomu nie zagwarantuje ani podania konkretnych wydarzeń na ten dzień, ani czy w ogóle cokolwiek sie stanie. Piszę to celem uświadomienia ludzi, których Bóg nie interesuje, a same spiski.

 

Komentarz.

Oczywiście nie wierzę w objawienia. Nic w tej kwestii się nie zmieniło, ale patrząc okiem detektywa, jeśli dodamy do naszej dotychczasowej wiedzy o 23.09.2017 owo przesłanie matki Boskiej fatimskiej, można przypuszczać z dużą dozą prawdopodobieństwa, że SATANIŚCI  mają jakiś plan na ten dzień wypadający notabene w szabat.

Z powyższego fałszywego proroctwa można wnioskować, że 23 września może pojawić się zarówno Blue Beam jak i autentyczne działanie samego Boga. Niczego nie możemy wykluczyć.

Nie wiem kto to pisał, ale ta zjawa ma rzekomo pojawić się w październiku. Można by rzec “Nie z nami te numery, false Mary”

Jeśli ten przekaz mówi o 23 września jako niedobrym dla ludzkości, to być może będzie na odwrót. Nie chcę mi sie wierzyć aby Bóg podał jakąś datę konkretną, choć z drugiej strony mędrcy ze wschodu szli za gwiazdą, czymkolwiek ona była. To, co jeszcze przemawia za realną datą, to proroctwo Daniela:

 

” Ale ty, Danielu, zamknij te słowa i zapieczętuj księgę aż do czasu ostatecznego! Wielu będzie to badać i wzrośnie poznanie. (“

 

Poniżej ten ewangelista już w ub roku przepowiadał co ma nastąpić tego dnia:

 

 

 

Przy badaniu liczby 666,  Pan Jezus powiedział w apokalipsie, że do tego trzeba mądrości, a więc nie jest to łatwe dla każdego.

Jutro jest 14 września, więc zobaczymy jaka jest wiarygodność demonów. Jutro także jest premiera prawdopodobnie smartphona na stronie nowy-porzadek.pl Nie chcący robię im reklamę, tak jak w następnym wpisie niechcący pewnemu forum, ale takie rzeczy należy komentować.

Im bliżej 23 września tym robi się gorącej….

 

Info podesłał mi Dawid. Dziękuję raz jeszcze.

 

 

Updated: 13 września 2017 — 18:40

38 komentarzy

Add a Comment
 1. Ciekawi mnie skad ten fragment rzekomego przemowienia Maryi. Rownie dobrze ja moglem napisac cos podobnego i po necie powysylac na pare filmikow pod youtubem o przepowiedniach na koniec swiata, a reszta rozesle reszte.

  NIC 23 wrzesnia sie nie wydarzy, a wszyscy opisywacze nieba zaplaca za ten zamet duza cene jak to opowiada Izajasz

  Trwajże przy twoich zaklęciach
  i przy mnogich twych czarach,
  którymi się próżno trudzisz
  od swej młodości.
  Może zdołasz odnieść korzyść?
  Może zdołasz wzbudzić postrach?
  13 Masz już dosyć mnóstwa twoich doradców.
  Niechaj się stawią,
  by cię ocalić, owi opisywacze nieba,
  którzy badają gwiazdy,
  przepowiadają na każdy miesiąc,
  co ma się z tobą wydarzyć.
  14 Oto będą jak źdźbła słomiane,
  ogień ich spali.
  Nie uratują własnego życia
  z mocy płomieni.
  Nie będą to węgle do ogrzewania,
  to nie ognisko, by przy nim posiedzieć.
  15 Takimi będą dla ciebie twoi czarownicy,
  z którymi się próżno trudzisz od młodości.
  Każdy sobie pójdzie w swoją stronę,
  nikt cię nie ocali.

  Admin daj do 23 wrzesnia spokoj z pisaniem czy cos sie wydarzy czy nie, poczekajmy, nie chcialbym przestawac czytac tego bloga, ale z kazdym takim artykulem jestem coraz blizej tej decyzji, nie czekajac nawet na 23 wrzesnia. I te cytaty kazdego kto mowi o 23 wrzesnia, Nie mowie o tym co sie wydarzy, tylko o tym co moze sie wydarzyc! Przeciez to jakas paranoja. Gdzie w tym Jezus? Niema go, jest strach ! I straszenie ludzi.

  1. Julian, to nie jest blog tylko o biblii i nigdy taki nie był. Znam juz ok 3 pastorów, którzy się tym zajmują. Oni to pozwiązują z Jezusem.
   Podkreslam co jakiś czas: blog jest pewną formą kafeterii…
   Poza tym pisze po to by być przygotowanym na ewentualne zwiedzenie.
   Julian jeśli to jakoć Cię gorszy, to może faktycznie przestań czytać blog. Każdy ma wolną wolę.
   pozdrawiam

  2. Jeśli chodzi o sam układ na niebie to będzie to wyglądało dokładnie tak:
   http://zapisz.net/images/250_przechwycenie_obrazu_ekranu_13.png
   Niestety w Polsce będzie to niewidoczne, gdyż będzie to za dnia.
   Natomiast co do spisków, dat itp. ja to traktuje jako ciekawostkę i tyle. I cieszę się, że są tutaj tematy z każdej dziedziny, lepiej wejść na detektywprawdy.pl niż na onet.

   1. Od 23 września ważniejszy dla nich jest 22 września, kiedy Słonce przecina węzeł równonocy co jest symbolem mesjańskim jako pośrednika łączącego dwie przeciwności jasność(Boga) i ciemność(ludzkość).

    https://logos373slowoblog.files.wordpress.com/2017/09/stellarium.jpg

    Jeżeli koroną z gwiazd 12 ma być Lew to chyba dlatego że to symbol królewskiego plemienia Judy z których pochodzi król Dawid i Jezus Chrystus.
    12 plemion skupionych wokół króla z plemienia Judy czyli Chrystusa.

    Bardzo możliwe że ten gwiezdny znak iluminaci wykorzystają jako znak do rozpoczęcia ustanowienia swojego fałszywego mesjasza.

  3. Julianie, przytoczyłeś fragment, który odnosi się do wróżbitów, którzy przez swoje nauki o astrologii chcą przepowiadać przyszłość. Czyli wróżby i horoskopy. Bóg stworzył gwiazdy i to wszystko, co nas otacza od stworzenia świata. Nie tylko to jest po to, jak, na co dzień, żeby zapewnić nam tu życie, lecz także, aby zobaczyć to piękno, ale w tym kontekście znaki – na niebie i ziemi, które coś zapowiadają. To coś to coś ważnego, nie jakaś błahostka, gdyż jest to niepowtarzalne i zmienia bieg rzeczywistości. A tak będzie w czasach ostatecznych, których wstęp już się zaczął. Detektyw zrobił dobry artykuł nie tylko o 23.09.2017 r., ale ogólnie wyjaśniając, po co są te znaki, proroctwa, jaki to ma sens i jak podejść właśnie do tego dnia. Artykuł z lipca. https://detektywprawdy.pl/2017/07/26/apokalipsa-panna-obleczona-w-slonce-i-ksiezyc-23-09-2017/
   Skoro taki układ gwiazd będzie jak w 12. rozdziale Apokalipsie wg św. Jana, to musi coś się stać, bo wszystkie proroctwa dotychczas wypełniły się z Biblii i co niektóre jeszcze się wypełnią. Na pewno nasili się ucisk na świecie dla chrześcijan, bowiem już obecnie jest wiele ludzi, którzy poważnie zbłądzili i walczą o swoje bezprawie, a szatan wie, że czasu ma niewiele. My wobec tego powinniśmy utwardzić się w wierze i modlitwach i czuwać w tych niespokojnych czasach. I tak nie powinniśmy się tego lękać, jeśli chodzi o nasze życie na ziemi, gdyż nie tu jest nasza ojczyzna, a w niebie, a człowiek jedynie może nam ciało zabić. Troszczmy się bardziej o to, aby poszerzyć Królestwo Boże, poprzez modlitwy za naszych bliźnich, a także przez ukazanie im właściwej, Bożej drogi.
   “26. Przeto nie bójcie się ich; albowiem nie ma nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajnego, o czym by się dowiedzieć nie miano.
   27. Co mówię wam w ciemności, opowiadajcie w świetle dnia; a co słyszycie na ucho, głoście na dachach.
   28. I nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, ale duszy zabić nie mogą; bójcie się raczej tego, który może i duszę i ciało zniszczyć w piekle.” Mat. 10, 26-28
   Mimo wszystko chciałbym tu jeszcze żyć, by służyć Bogu, głosić Ewangelię bliźnim i pomagać im, czerpać radość, szczęście (dobro). Ale niestety tego dobra tutaj jest już coraz mniej. Tak czy inaczej, nie ma się, co tego lękać, a bardziej myślmy, módlmy się o bliźnich, aby nie poszli za zwiedzeniem, a raczej w stronę Boga. A taki artykuł może, u co niektórych wywołać pewien niepokój, ale przez to poznają, że czas to ważny i coś oznacza. A my sami rozważamy realia i co na tym świecie się dzieje.

   1. Prawidłowe rozumienie moich intencji.
    Ja w przeciwieństwie do innych mówię o epidemi strachu oraz biorę pod uwagę wszystkie możliwe scenariusze łącznie z brakiem jakichkolwiek wydarzeń.
    Za dużo się dzieje abym przeszedł obok. Upały Lucyfer, huragan niszcząc kilka ha lasów w Polsce, masa ćwiczeń na granicy z Pl. BRexit, huragan w USA, do tego zamieszki w kraju, ponowne oddanie Polski demonowi Królowej Niebios, 500lecie reformacji i pewnie kilka spraw pominąłem.

    Od tej pory malkontentow będę blokował ponieważ ha staram się rozpoznać czasy końca i ostrzegac ludzi a kilku czytelników nie wiadomo od kogo i z jakimi zamiarami podważa ogrom przesłanek.

 2. Dobre 😀 nie z nami te numery…
  Ale I tak mnie wnerwia, jak ona się tu rządzi… :/

 3. Jezeli slowa “Marii” sie sprawdza – “Mówię to, jak łzy spływają mi z oczu, ale to, co pochodzi od Ojca, nie będzie dobre”
  To mozna powiedziec ze cokolwiek sie nie wydarzy tego 23 to nie bedzie to od Boga, czy to wielki kataklizm, czy trzesienia, nie wiem co oni sobie tam wymyslili.
  Tylko smutne jest, ze jak bedzie to “naturalny” kataklizm to ludzie beda bluznic przeciwko Bogu.

 4. Wszystko co jest od Boga jest dobre i sprawiedliwe.

  Bo nawet plagi są ku dobremu, aby się nawrócili od swoich złych czynów.

 5. mielonka turystyczna

  ileż to było takich dat, trzymajmy się konkretów, tj Słowa, nawet jesli satelity (czyt. satano elity) cos wykombinują żeby postraszyć

  1. Ok zatem najnowsze dane będę zachowywał dla siebie. W sumie ma to sens.

   1. Proszę nie przestawaj bracie ,wielu czyta I nie komentuje ,niech Bóg Błogosławi twoją pracę 🙂

 6. Ciekawe jest że z tą datą prawie nakłada się Święto Trąb

  1. Warto by było informować na blogu przed zbliżającymi się świętami Biblijnymi 😉

    1. Wszystko oparte jest o fazy księżyca, który Bóg stworzył właśnie po to, aby wyznaczał nam święte czasy naszego Stwórcy 😉
     Myślę, że dość dobre opracowanie znajduje się tu: http://poslijmnie.pl/?page_id=12 chyba, że ktoś, kto dłużej w tym siedzi ma jakieś lepsze źródła. Sam dopiero zagłębiam się w tematyce, bo prawdę mówiąc materiałów chrześcijańskich jest naprawdę wiele, ale opracowań i miejsc gdzie przypomina się o świętych czasach Stwórcy jest mała garstka.
     Za to w grudniu będziemy mieli mnóstwo Mikołajów i pentagramów nazywanych “pierwszą gwiazdką”…
     Więc moim zdaniem warto promować to, co dał nam Bóg, a nie Watykan 😉

 7. Moim zdaniem sterowana kampania strachu i napięcia, a kreują ją media. Może chcą sprawdzić skuteczność takiej metody by w przyszłości zaprogramować społecznie jakieś wydarzenie.
  Proszę zwrócić uwagę na metodę odwlekania i podtrzymywania strachu: 23 coś się wydarzy a jak nie to podam wam kolejne proroctwo w październiku,a jak wtedy też nic się nie wydarzy to będzie kataklizm pod koniec roku. Wiele razy powtarzany schemat.

 8. 30 Nie zważając na czasy nieświadomości, wzywa Bóg teraz wszędzie i wszystkich ludzi do nawrócenia, 31 dlatego że wyznaczył dzień, w którym sprawiedliwie będzie sądzić świat13.

  Wszystko badajcie, a  co szlachetne – zachowujcie’ [1 Tes 5,21] ‘Wszystkiego doświadczajcie, co dobre, tego się trzymajcie’ [1 Tes 5,21]. Skąd od razu taka reakcja na słowa Admina odnośnie 23 września jasno i klarownie są przedstawione wszelkie możliwości to co może się wydarzyć a nie musi . Pewne jest jedno , że wielu wybranych będzie zwiedzionych ale jedni drugich powinniśmy uczulać na te właśnie zdarzenia które mogą mieć miejsce abyśmy cały czas byli czujni i spokojni w wierze 🙂

 9. Po 23 wrześniu 2015 nie uwierzę już w żadne daty i proroctwa…

  1. Po 23 września 2015 niemalże wpadłam w depresje, że nadal trzeba się mierzyć z przeciwnościami ;). Teraz chyba rozumiem dlaczego – tylko zakorzenienie się w Bogu i Jego Słowie może dać nam właściwą perspektywę na wydarzenia, które mają miejsce, proroctwa, znaki… Powinniśmy badać znaki czasów ostatecznych i o tym rozmawiać, bo w wielu miejscach Biblii zachęca nas do tego Duch Św. Niestety osoby (nawet chrześcijanie), które wiedzę o czasach ostatecznych czerpią tylko z internetu, mogą stracić wiarę! Dodatkowo, często proroctwa wypełniają się inaczej niż my sobie to wyobrażamy, dlatego niezmiennie potrzebujemy przewodnictwa Ducha Św

 10. Kolejna ciekawa informacja 15 września (7 dni przed 22 września) ma nastąpić Wielki Finał misji sondy Cassini, która po 22 orbitach wokół planety Saturn spłonie w jej atmosferze.

  Możliwe że to kolejny kosmiczny teatr od nich, który zwiastuje jakieś wydarzenia na ziemi.

  https://saturn.jpl.nasa.gov/mission/grand-finale/overview/

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/sonda-cassini-zmierza-ku-zniszczeniu

  Saturn to 7 obiekt widziany z ziemi, w kulturze hebrajskiej znany jako Szabatai(odpoczywjący) od słowa Szabat(odpoczywać). Jest jedynym obiektem z tak wyraźnymi pierścieniami, które otaczają planetę wyróżniając ją na tle pozostałych. Według mnie jest symbolem Bożego Przymierza z ludzkością.

  1. prawdę pisząc, przez sceptycyzm wobec 23 września zapomniałem o jednej rzeczy. Mianowicie jeśli odbędzie się pochwycenie, to mogą spaść gwiazdy. Wiemy zaś kogo one symbolizują…

  2. Saturn to ważna w okultyzmie planeta więc mnie wcale nie zdziwi jak coś tam znowuż wykombinują. Dla przykładu astronauta z NASA, Buzz Aldrin wykonujący gest 666 i jednego oka szatana jako taki mały dowód, że i tam działa szatan i jego agenda: https://vigilantcitizen.com/wp-content/uploads/2017/08/leadspotm08172-696×696.jpg

   Swoją drogą, Adminie, wspominałeś na tej stronie, że na świecie są stawiane (czy już tam postawili) 1000 bram Baala? A Baal to m.in. składanie ofiar z dzieci. Wielu ludzi pewnie sobie myśli, że to tylko kultura, ale nie wiedzą, że za tym stoi realny kult demoniczny.

   Odnośnie jeszcze tej symboliki satanistycznej, magicznej i kontroli umysłów to polecam stronę vigilantcitizen.com Jest tam tego cała masa. Oczywiście nie należy zapominać w tym wszystkim o Bogu i Jezusie. Czy dobrze pamiętam Adminie, że zamieszczałeś tutaj nie dawno temu informację o tym, ze Jim Carey wielbi jakiegoś dziwnego Jezusa, powiązanego z energiami? Bo dzięki tej stronie się dowiedziałem, że Jim był poddany kontroli umysłów a to co oni tam robią z człowiekiem to chyba przegania nawet zbrodnie nazistów. Jedną z takich osób, której się udało z stamtąd uciec i co więcej, poznać Boga i Jezusa jest Beth Eckert. Warto obejrzeć ten filmik od niej w którym to opowiada m.in. do czego ją zmuszano: https://www.youtube.com/watch?v=NHBB-4CENJo&t

 11. Mam jeszcze ciekawostkę z filmiku “I, pet Goat II” na sali siedzi dziewczyna(Izrael) i 12 osób(synowie Jakuba). Znowu nawiązanie do Aglo-USA jako zaginionych plemion Izraela.

  Dziewczyna w bólu wypuszcza w (1:23 minuta) owoc z ręki, dojrzały owoc czyli potomstwo – mesjasza.

  Na ścianie potem mamy w napisie Psalm 23 ukryte słowo “DONALD”. TRUMP jako trąba i ostatni prezydent Bestii z Ziemi może poprzedzać nadejście obrazu Bestii.

  https://logos373slowoblog.files.wordpress.com/2017/03/fonald.gif

  Dalej to już widać jasno co tam się dzieje, (Wojna Koreańska, powrót Osamy, bomba atomowa w Wielkim Mieście – zniszczenie Wielkiego Babilonu ? Ujawnienie się Antychrysta i zniszczenie chrześcijaństwa.

  https://www.youtube.com/watch?v=6n_xCI-peq0

  Przy analizie takich filmików trzeba mieć świadomość że powstają one z punktu widzenia szatana, a nie tego jak to będzie wyglądać w rzeczywistości.

   1. Bardzo możliwe że to my jesteśmy tym pokoleniem, które doczeka wypełnienia się Apokalipsy, ale to wypełnienie może potrwać jeszcze kilka lat.
    Na razie na pewno klaruje się obraz tego jak to będzie wyglądać i w kierunku czego zmierzają plany przeciwników Boga.
    Państwo Izrael powstało na bliskim wschodzie potęgą Bestii(Anglo-USA) po to aby uwiarygodnić w oczach świata, że to oni są tymi dziesięcioma zaginionymi plemionami i jako Izrael zdominowali świat i kierują narodami co ma być rzekomym wypełnieniem proroctw z Biblii o czym naucza Fałszywy Prorok czyli zachodni protestantyzm.
    Teraz tylko czekać na figurę, która będzie przypominać swoją osobą króla Salomona (autorytet dla masonów) i zasiądzie w Nowym Jeruzalem przynosząc twz. “Peace and Love”.

    1. Mnie martwi wielkie zainteresowanie mediów synem księcia Williama.

     1. Hmm, że mógłby być antychrystem? Z tego co się orientuję to teraz ma 4 lata?

      1. On na pewno nie, ale za to jego ojciec William jak najbardziej. Przemawia za tym cała masa różnych faktów historycznych.
       Bardzo możliwe też że zwierzenie Rihanny jest prawdziwe bo tylko potwierdza to co już dawno wiadomo.

       “Rihanna powiedziała że rola księcia Williama jako króla rządu światowego będzie wyjawiona światu po globalnej katastrofie, która połączy nas wszystkich razem.”

       http://yournewswire.com/rihanna-prince-william-is-the-antichrist/

     2. Cała rodzina królewska jest w ścisłym centrum zainteresowania światowych mediów. Ślub Williama oglądało podobno ok. miliardy ludzi (światowy rekord), nawet podobną popularnością nie może poszczycić się papiestwo.

      https://www.reuters.com/article/us-britain-wedding-audience/uk-minister-says-2-billion-to-watch-royal-wedding-idUSTRE73542Y20110406

 12. Artur S. (detmold)

  Oficjalne czynniki ( stojace po stronie zlego ) wysmiewaja istnienie swiata duchowego podczas gdy tworza “dziela” typu seria filmowa Armia Boga z Krzysztofem Walkenem i podobne rzeczy. To jest taka ich zabawa. Pokazywanie ludziom prawdziwej prawdy rzadzacej tym padolem, ktora oni biora za zmyslona fikcje…

 13. I tak będzie, jeśli to czasy ostateczne, a z pewnością już się zaczęły.

  “32. A od figowego drzewa uczcie się podobieństwa: Gdy gałąź jego już mięknie i wypuszcza liście, poznajecie, że blisko jest lato.
  33. Tak i wy, gdy ujrzycie to wszystko, wiedzcie, że blisko jest, tuż u drzwi.
  34. Zaprawdę powiadam wam. Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie.”
  Mat 24, 32-34

  “Potem usłyszycie o wojnach i wieści wojenne. Baczcie, abyście się nie trwożyli, bo musi się to stać, ale to jeszcze nie koniec”
  Mat 24,6

  W ostatni szabat szukałem odpowiedzi na różne kwestie Porwania. No i się udało, więc chwała Bogu! Miałem trochę wątpliwości, ale Pan pomógł i znalazłem i zrozumiałem jego słowa.

  Porwania teraz nie będzie, gdyż najpierw musi przyjść wielki ucisk. Potem te Pochwycenie będzie miało charakter wybawienia dla ludzi Boga, ponieważ skrócone zostaną te bolesne dni ze względu na wybranych.

  “1. W owym czasie powstanie Michał, wielki książę, który jest orędownikiem synów twojego ludu, a nastanie czas takiego ucisku, jakiego nigdy nie było, odkąd istnieją narody, aż do owego czasu. W owym to czasie wybawiony będzie twój lud, każdy, kto jest wpisany do księgi żywota.
  2. A wielu z tych, którzy śpią w prochu ziemi, obudzą się jedni do żywota wiecznego, a drudzy na hańbę i wieczne potępienie.” Dan. 12, 1-2

  “21. Wtedy bowiem nastanie wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd i nie będzie.
  22. A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota, lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.”
  Mat 24, 21-22

  Te wersety pokazują jak wyjątkowo okrutne będą te czasy, lecz Bóg o nas zadba i poprzez Porwanie Kościoła skróci ten ucisk. Ogólnie cały 24 rozdział Ew. Mateusza mówi dokładnie, co będzie w czasach ostatecznych.

  W Ks. Daniela mamy odpowiedź, ile będzie trwał wielki ucisk i jak wielkie znaczenie mają słowa tej księgi. Dzięki niej nastąpiło rozwinięcie tych słów w Nowym Testamencie i pokazuje jak ważne są proroctwa biblijne. To co nadchodzi teraz, słyszeli już prorocy w Starym Testamencie, a w Nowym jest tego dopełnienie, a teraz widzimy i słyszymy coraz bardziej, że czas ten się przybliża.

  “Ale ty, Danielu, zamknij te słowa i zapieczętuj księgę aż do czasu ostatecznego! Wielu będzie to badać i wzrośnie poznanie.” Dan. 12, 4

  Podczas gdy w Objawieniu Jana:
  “I rzecze do mnie: Nie pieczętuj słów proroctwa tej księgi! Albowiem czas bliski jest.” Obj. 22, 10

  “11. Od czasu zniesienia stałej ofiary codziennej i postawienia obrzydliwości spustoszenia upłynie tysiąc dwieście dziewięćdziesiąt dni.
  12. Błogosławiony ten, kto wytrwa i dożyje do tysiąca trzystu trzydziestu pięciu dni.
  13. Lecz ty idź swoją drogą, aż przyjdzie koniec; i spoczniesz, i powstaniesz do swojego losu u kresu dni.” Dan. 12, 11-13

  Owszem mamy podane, ile będzie trwał wielki ucisk, ale to nie znaczy, że akurat tyle dni przyjdzie nam żyć. Nikt nie wie, kiedy przyjdzie mu się rozstać z tym życiem. Dlatego czuwajmy, bo nigdy nie wiemy, kiedy dokładnie to nastąpi.

  „33. Baczcie, czuwajcie; nie wiecie bowiem, kiedy ten czas nastanie.
  34. Jest to tak, jak u człowieka, który odjechał, zostawił dom swój, dał władzę sługom swoim, każdemu wyznaczył jego zadanie, a odźwiernemu nakazał, aby czuwał.
  35. Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: czy wieczorem, czy o północy, czy gdy kur zapieje, czy rankiem.
  36. Aby gdy przyjdzie, nie zastał was śpiącymi.
  37. To, co wam mówię, mówię wszystkim: Czuwajcie!” Mar. 13, 33-37

  I na koniec puentując to moje rozważanie. (Przepraszam jeśli za długo.) 🙂

  “16. Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,
  17. Potem my, którzy pozostaniemy przy życiu razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; tak zawsze będziemy z Panem.
  18. Przeto pocieszajcie się nawzajem tymi słowy.” 1 Tes. 4, 16-18

  Tym właśnie się pocieszajmy. 🙂

  1. temat porwania był wałkowany. świetnie go przedstawia K. Dubis:

   1. Widzę, że muszę sprostować kontekst mojego poprzedniego komentarza.

    Komentarz odnosi się do komentarza Cupaka o 17:28. Komputer mi się zresetował, komentarz się zapisał w trakcie pisania, ale to, że odpisywałem do kogoś, to już nie.

    Poza tym myślę, że jest to artykuł z wieloma dobrymi komentarzami, odnoszącymi się do Apokalipsy. Wiem, że temat porwania był parokrotnie wałkowany, ale czułem, iż warto było trochę o tym tu napisać, przy czym łączyło się to z wcześniej napisanym komentarzem Cupaka.

    Dziękuję za filmik, z pewnością obejrzę. 🙂 Jeśli coś złego zrobiłem, to wybacz.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: