Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

TEN DO KTÓREGO SIĘ ZWRACAM. Tekst dla łamanych lub złamanych na duchu.

Dawid Wilkserson

 

Dawid często pisał w swoich Psalmach o złamaniu. Mówił o Bożej bliskości dla tych, który są złamani: “Ofiarą miła Bogu jest serce skruszone i duch uniżony – takimi nie pogardzisz Boże” (Palm 51:17).Pan jest blisko tych, którzy mają złamane serce i zbawia tych, którzy mają skruszonego ducha” (34:18).
Jakie niesamowite obietnice Pan dał tym, którzy mają złamanego ducha. Obiecuje mieszkać z tymi  wszystkimi, którzy zostali złamani i ożywić ich serca.
Jest takie fizyczne załamanie, które jest rezultatem ludzkiej desperacji. Mówię o utracie wszystkiego, bólu emocjonalnym, rozpaczy, która wynika z fizycznych ciężkich przeżyć. Ale złamanie, o którym tu jest mowa to coś innego niż ludzka desperacja. Tu chodzi o duchowe złamanie.
Najbardziej wymowny obraz duchowego złamania jest opisany w Łukasza 19. W tym fragmencie Jezus jedzie na źrebięciu oślicy do Jerozolimy.:
” A gdy się przybliżył, ujrzawszy miasto, zapłakał nad nim, mówiąc: Gdybyś i ty poznało w tym to dniu, co służy ku pokojowi. Lecz teraz zakryte to jest przed oczyma twymi” (Łukasz 19:41-42).
Jakie było źródło agonii Jezusa? Jest napisane, że Chrystus “przyszedł do swoich, ale oni Go nie przyjęli” (zobacz Jana 1:11). Jezus płakał, “Gdybyście tylko przyjęli to, co wam mówiłem! Byłbym wam przyniósł mój pokój, moje błogosławieństwa, moją nadzieję i mój cel dla waszego życia.”
Tu jest różnica pomiędzy nami, którzy znaleźliśmy schronienie w Chrystusie, a tłumami ludzi, którzy są zgubieni: oni odrzucili swój ratunek. Ale każdy wierzący wie, że jest Jeden do którego możemy się zwrócić. Mamy źródło, do którego możemy pójść po siłę i pociechę, ponieważ wierzymy, że Jezus jest tym, za którego się podawał.

Updated: 1 września 2017 — 09:49

6 komentarzy

Add a Comment
 1. Piotr, czyli kamień, nie skała

  “Nie potrzebują zdrowi lekarza, ale ci, którzy się źle mają.” (Mt 9:12)
  Świat chce nam wmówić, że mamy się dobrze, że o własnych siłach możemy dokonać wszystkiego. “Wystarczy chcieć”, “Mogę wszystko (sam)” nauczają modni dziś instruktorzy rozwoju osobistego. A mówienie komuś że nie radzę sobie z czymkolwiek jest traktowane jak poinformowanie go o śmiertelnej zaraźliwej chorobie 🙂 Wszyscy mamy byś super bohaterami z filmu.
  Gdybyśmy naprawdę tak się czuli i gdybyśmy naprawdę tacy byli to nie istniała by cała armia psychologów i instruktorów rozwoju 😉
  Jezus jest jedyną drogą, prawdą i życiem. Życiem wiecznym, ale też spełnionym życiem tu, na ziemi.

  1. Otóż to…człowiekowi jest po prostu ciężko przyznać się, że czegoś nie umie…nie da się jednak być dobrym we wszystkim…

 2. Bracia i Siostry proszę o modlitwe za mnie bo jej bardzo potrzebuje

  1. Jakieś szczegóły? Nie żebym był dociekliwy, ale ponoć im bardziej precyzyjna prośba tym modlitwa lepiej działa

 3. Artur S. (detmold)

  Zdemonizowanie u czlowieka ( ignorancja mentalna na zagrozenia duchowe ) jest czesto nastepstwem wielokrotnie zlozonych przeklenstw pokoleniowych wynikajacych z np. nie stosowania sie do Bozych prawidel zywieniowych zawartych w Pismie, o ciezszych grzechach nie wspominajac, w tym tych najciezszego kalibru… Dopiero widac to po zerwaniu przez Pana Boga petajacych nas kajdan demonicznych o charakterze nie materialnym.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: