Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Niechże was nikt nie sądzi z powodu pokarmu.

 

 

 

Updated: 17 sierpnia 2017 — 07:42

19 komentarzy

Add a Comment
 1. Na prawdę twierdzicie, że jedzenie świni wiąże się z brakiem zbawienia lub grzechem? Przecież w wołowinie jest taki sam syf jak we wieprzowinie. Patrząc na to jak w tych czasach wygląda hodowla i uprawa roślin. Wszędzie mamy nawozy pasze opryski. Tylko dzięki Bogu możemy dożyć do tych 70 lat. Bez niego od tej trucizny pociągnelibyśmy na prawdę nie dużo.

  Kolejną sprawą jest to, że Bóg nakazał nie jeść wieprzowiny ze względu na to, że to mięso bardzo szybko się psuje w upalnych warunkach. Nakazy co jeść a co nie były zaplanowane przez Boga pod ucieczkę z Egiptu. Jak dobrze wiecie podczas ucieczki lud poruszał się po terenach pustynnych. Wołowina czy baranina w tych warunkach lepiej się utrzymuje mięso nie gnije a bardziej schnie. Na prawdę są ważniejsze rzeczy jak dążenie do zbawienia walka z grzechem, a nie za przeproszeniem jedzenie. Kompletnie nie ma to znaczenia. W obecnych czasach żeby jeść zdrowo trzeba by było jedzenie traktować jak boga żeby to się udało. Wszystko jest zatrute. Ciało w tym wypadku staje się ważniejsze niż duchowość czyli też bozkiem.

  1. Rozumiem że przeczytałeś dokładnie więc proszę o cytat kiedy ktoś napisał o utracie zbawienia za wieprza jedzenie

  2. Zdecydowanie uważam i zdania nie zmienię,że jedzenie świni JEST GRZECHEM.
   Grzech jest przestępstwem prawa Boga.
   Również bardzo bał bym się twierdzić,że jedzenie świni nie ma wpływu na nasze zbawienie.

   A co jeśli słowa z Izajasza 66,17

   “Ci, którzy się uświęcają i oczyszczają, aby wejść do pogańskich gajów za jednym, który kroczy w pośrodku, ci, którzy jedzą mięso wieprzowe i płazy, i myszy, wszyscy razem zginą – mówi Pan.”

   tyczą się każdego człowieka,czy na prawdę warto się o tym przekonywać?
   Mnie te słowa nie dotyczą, mam tego pewność.Po co wystawiać Boga na próbę.

   1. Czyli mamy 3postawy do wyboru. Niech każdy przemysli sobie każdą opcję.

   2. Mam takie samo zdanie jak Ty Wojtuś.
    Jedzenie zwierząt nieczystych jest grzechem,złamaniem Prawa.
    Dobitnie pokazane jest to w Izajasza 66,17
    To jest posłuszeństwo wobec Słowa.

 2. Ten fragment też jest źle interpretowany i często wykorzystywany jakoby Szabat nie obowiązywał i jakoby można jeść wieprzowine.
  “Ważne żeby Panu dziękować”.

  Rz 14;6
  “Kto przestrzega pewnych dni, przestrzega ich dla Pana,
  >>..a kto jada wszystko – jada dla Pana. Bogu przecież składa dzięki…<< A kto nie jada wszystkiego – nie jada ze względu na Pana, i on również dzięki składa Bogu"

  1. Przepraszam powinienem zacząć od wersetu 4 po 6.

   Rz 14;4
   “4 Kim jesteś ty, co się odważasz sądzić cudzego sługę? To, czy on stoi, czy upada, jest rzeczą jego Pana. Ostoi się zresztą, bo jego Pan ma moc utrzymać go na nogach.
   5 Jeden czyni różnicę między poszczególnymi dniami, drugi zaś uważa wszystkie za równe: niech się każdy trzyma swego przekonania!”

   – Rz 14;4-6 chodzi tu o POST. W tamtych czasach jeden drugiego sądził z powodu postów. Jeden pościł np. w czwartek a inny w sobote i dlatego Paweł ich gromił i napominał, że kto POŚCI i je w poszczególne DNI dla Pana to robi. Czy to środa czy piątek, czy jada warzywa albo nic to przecież Bogu składa dzięki 🙂

   1. Zamiast przepraszać było skopiować cały rozdział 14 który jest dla tych co jedzą i dla tych którzy nie jedzą dla tych którzy przestrzegają dnia i dla tych którzy każdy dzień jednakowo traktują a tak wybierasz sobie pod swoje wybrane starotestamentowe zakazy.. ciągle tylko bijecie pianę pod przykrywką napominania osoba która prowadzi tego bloga już dawno powinna zamknąć ten spór jest wiele ważniejszych spraw jak na przykład SPOSÓB NA NAWRÓCENIE SWOJEGO KATOLICKIEGO KRAJU,ZNAJOMYCH,RODZINY.No ale częstym bywalcem tu nie jestem więc 🙂 rzymian 14:14 Wiem i jestem przekonany w panu Jezusie ze nie ma niczego co by samo w sobie było nieczyste nieczyste jest jedynie dla tego kto je za nieczyste uważa… z Panem

    1. Nie musze wklejać całego, bo źle jest wykorzystywany powyższy fragment, który często jest usprawiedliwieniem na grzeszenie.

     Ale fajnie że przytoczyłeś Rz 14;14 bo to tylko świadczy o tym że i to źle rozumiesz… Jeśli masz takie zdanie i niezdrowe podejście, to jak na obrazku; “zjadł muchomora”, no bo przecież w Panu Jezusie nie ma nic nieczystego 🙂

     A teraz Franku zanim wyrwiesz coś z kontekstu i wprowadzisz kogoś w błąd, to prosze doczytaj dalej 🙂 Niżej jest wyjaśnione że chodzi o POKARMY 🙂

     Zapoznaj się z kpł 11 , tam Bóg powiedział co jest POKARMEM 😉

     1. Po co Pawel by miał mówić że wśród pokarmów jest coś nieczystego?? możesz kilka wymienić!

      1. Może troszkę inaczej Damianie jeżeli pośród pokarmów są jakieś w sobie nieczyste to jakie o których Paweł mówi..

      2. Baranek bez skazy ofiarowany balwanom…

 3. Po prostu boli mnie to że w Polsce nie ma zbyt wielu stron żeby wejsc i naprawdę poczytać tylko o łasce i darmowym zbawieniu jak głosić ewangelię znajomym a to zakazy nakazy,płaskie ziemie,zbawienia.com jakieś Mazury w samochodzie Mikołaje Kapusty i jeszcze dziwniejsi ludzie którzy już 80% listów apostolskich wyrzucili do kosza jak ten z panjezusjedynadroga czy coś tam.Mam wielu znajomych katolików prawdziwie poszukujących Boga bo się obrazili na krk i to jest ten moment i ten czas zeby to wykorzystać jest jakieś przebudzenie w tym kraju może dlatego ze czas bliski.Ale jeśli takie osoby zaczną szukać od internetu a 95%zacznie i to wszystko zobaczą to dziękuje bardzo ze zniechęceniem wrócą na mszę ja dzieki Bogu zacząłem od Ewangelii i takie strony nie są mi potrzebne ale czasem odwiedzam i nie osądzam

  1. Franku,
   Masz wiele racji. Internet ma kilka nurtów. Jeden to zdrowa woda, drugi to rynsztok, gdzie każdy może sobie wyciąć Biblię i ogłsić światu, że znalazł wersety przemawiające o tym, że ziemia jest w kształcier sernika wiedeńskiego.
   Co do wymienionych stron, to celowo nie polemizuje z takowymi, żeby nie nabijac im wejść.
   Jeśli chodzi o moją stronę, to nowych czytelników, byłych katolików przybywa, o czym świadczą nie tylko chrzty, ale i podziękowania mailowe, które nie wszystkie publikuję.
   Ja robię swoje. Atakujący mnie tak czy owak powracają stale czytając blog.
   Niech każdy robi to, co uważa za stosowne. Mam swoją linię blogową i tego się trzymam.

  2. Najważniejsze Franek że szukasz odpowiedzi na pytania u Niego 🙂 trzymaj się, dużo zdrowia i wszystkiego naj! 🙂

 4. Niszczyciele sumień. Tak nazywam osobę, która oskarża drugą osobę o jedzenie. Czy jeśli zrobi ktoś kęsa wieprzowiny to jeśli Duch Święty mu nie wypomni tego grzeszy? Po to otrzymaliście Ducha Świętego. On ma przypomnieć to co zostało powiedziane przez Pana Jezusa.

  Ale jeśli znajdzie się brat, który oskarża drugiego o jedzenie wieprzowiny a tamten zwątpi w swoje postępowanie jednak dalej będzie jadł to ma grzech. Bo nie robi tego z wiary. Lepiej mu zrezygnować z wieprzowiny i mieć spokój w sercu niż za każdym razem się zastanawiać czy dobrze robi. Dlatego ludzie jeśli widzicie kogoś, że je wieprzowinę poście za niego. Jeśli wierzycie, że macie rację módlcie się. Co jeśli nie macie? To co tylko adwentyście dnia siódmego zostaną zbawieni? Ci którzy mają czyste serce i umysł będą widzieć Boga. Co jeśli miał czyste sumienie i serce zanim mu wypomnieliście, że je wieprzowinę? Teraz zniszczyliście w nim czyste sumienie i musi się zastanawiać czy dobrze czyni gdzie wcześniej jadł z wiary. Bo wierzył, że może. Nie róbcie tego. Bo gdyby robił źle to Duch Święty poświadczył by mu o grzechu. Jesteście w zakonie wolności a nie w zakonie prawa. Jeśli chcecie obchodzić szabat czy nie jeść wieprzowiny róbcie to z miłości a nie dlatego bo tak mówi prawo. Dlaczego brat ma być sądzony przez TWOJE sumienie? To, że Ty masz słabe sumienie nie oznacza że on też musi mieć.

  Zaś z drugiej strony bracie jeśli lubisz jeść wieprzowinę i zgorszysz brata swego bo ją jesz to zrezygnuj z powodu miłości jaką jesteś winien bratu by nigdy już więcej nie poczuł się zgorszony.
  A jeśli nie potrafisz zrezygnować z wieprzowiny a chcesz to módl się by Pan dał Ci siłę.

  1. Ludzie bardzo chętnie szukaja prawdy, ale dopóki jest ona zgodna z ich stylem życia.
   Detektyw Prawdy. Mogę pisać o polityce, o krk, ale jeśli pisze prawdę o Prawie Boga, to już jest wielkie oburzenie.
   Ja nikogo nie mam zamiaru karcić za jedzenie świń, tym bardziej personalnie, ale mam prawo do głoszenia Prawdy, a tę udowodniłem w kilku ostatnich tekstach.
   Duch święty doprowadza do prawdy. Przez wieki była zakryta.
   Może powinienm zrobic ankietę:

   Ile prawdy udostępniać na blogu:

   1. 100%
   2. 50%
   3. 10%
   4. Wcale.

   Nie mam zamiaru nikogo oceniać czy osądzać. Od tego jest Bóg, ale nikt nie pozbawi mnie poki co pisania prawdy jak to kościół Rzymu nauczył chrześcijan świętować niedzielę i jeść wieprza wstawiając kłamliwie dodatkowy wers.
   Wiem, że wszystkim nie dogodzę. Ludzi to wybór.

   1. Masz wiele racji adminie twój jest blog prowadzisz go wedle swoich przekonań możesz nawet napisać jak się komuś nie widzi że moja racja jest mojsza to spadać gdzie indziej 🙂 możesz pisać o polityce i nie ma wielkiego hallo bo my chrześcijanie wiemy co to polityka i jak to będzie Ap.J ks Daniela itd wiemy o tym wszystkim jedno królestwo wyrastający miedzy nimi róg..rzymski katolicyzm wiemy też o co chodzi wielka wszetecznica co tu więcej komentować kilka osób wejdzie nawtyka naubliża nic dziwnego katolicy 🙁 ale ale adminie :)sprawy biblijne tematy zgłębiające,tematy ważne,tematy które zwykłego kowalskiego nie interesują są ważne dla nas chrześcijan a jest nas mało w tym kraju 🙁 to nie jest tak że jeśli poruszasz sprawę prawa Boga to nagle budzą się demony i atakują ciebie i innych broń Panie… są po prostu ludzie którzy nie zgadzają się z tym! jest nas tak mało w tym kraju że ja jako osoba nawrócona(tak mi sie wydaje) próbująca głosić ewangelię (co nie zawsze mi wychodzi)nie wyobraża sobie głosić zbawienia z łaski za darmo z wiary tylko a póżniej oznajmiać o jakiś dniach i jedzeniach czegoś.. jakie by były moje owoce jeśli ktos rozumie co to owoce jest wielu co myśli że to własnie uczynki z wiary błedne przekonania a wiele też przekonań :)zostałbym nienormalnym wśród ludzi..wyjdżmy z internetów na ulicę głośmy Pana szalom :))

 5. Admin. Napisz jakiś konkretny post prosto wyjaśniający czym jest nowe przymierze. Zdaje mi się, że jest to potrzebne.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: