Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Jerzy Zięba o wielkiej roli nawodnienia organizmu i o leczeniu chorób wodą.

Polski mentor zdrowego odżywiania i naturalnych metod leczenia wykłada o czymś zdawałoby się bagatelnym, ale jak dowiadujemy się z filmu nie tak oczywiste.

Łamie on przesąd dotyczący złego wpływu soli na wodę.

Więcej w filmie o nawodnieniu i leczeniu chorób wodą:

Oczywiście Jerzy Zięba mówiąc o soli kopalnianej z przed milionów lat powiela nieświadomie slogan masonów, ale nie zmienia to kontekstu wypowiedzi.

 

 

Updated: 2 sierpnia 2017 — 11:17

33 komentarze

Add a Comment
 1. Mały offtopic, cud stworzenia świata jest tym samym cudem co przemiana wody w wino czy stworzenie dorosłego już Adama, mimo że świat wygląda tak jakby powstał miliardy lat temu to ma w rzeczywistości tylko 6000 lat, tak samo jak Adam, który w chwili stworzenia wyglądał na 30 lat a zaistniał dopiero chwilę temu.
  To obala argumenty przeciwników kreacjonizmu, którzy zarzucają że jednym z dowodów na bardzo stary świat jest bardzo długi czas(miliony lat) w jakim światło odległych o biliony kilometrów gwiazd dociera do ziemi, ale Bóg porostu stworzył świat który jest dojrzały tak samo jak był Adam czy wino z Kany Galilejskiej. Dlatego bez pomocy ze strony Słowa Bożego i Ducha Ojca ludzie wyciągają błędne wnioski o świecie.

 2. “mimo że świat wygląda tak jakby powstał miliardy lat temu to ma w rzeczywistości tylko 6000 lat”

  Czyli potwierdzasz że żyjemy w zamkniętym że tak powiem otoczeniu, i nikt i nic nie może sie wydostać poza Ziemię. Kosmos nie istnieje. Jak Ziemia może mieć 6000 lat i w pustej przestrzeni toczyć się w pustce. Nie może, bo Biblia jest precyzyjna. Tylko Pan Jezus mógł wstąpić do nieba. Koniec kropka.

  1. Według Biblii mamy 3 rodzaje niebios.
   1.Tam gdzie latają ptaki i samoloty – ziemska atmosfera.
   2.Tam gdzie “mieszka” ziemia, planety i gwiazdy.
   3.Tam gdzie mieszkają aniołowie i tam gdzie wstąpił Chrystus.

   Kosmos istnieje i odgrywa rolę niebios(przestrzeni) dla ziemi, planet i gwiazd. Ogrom wszechświata dla chrześcijan pokazuje jak potężny jest Bóg i człowiek sam nie wiele może zdziałać w obliczu tego ogromu. Trzecich niebios nie widać bo są ukryte za zasłoną kosmosu, tak jak w dzień nie widać gwiazd bo są ukryte za niebieską zasłoną pierwszego nieba. Jak kosmos jest potężniejszy od ziemskiego nieba, tak zapewne trzecie niebo jest potężniejsze od kosmosu.

   Zrobiłem kiedyś schemat jak to wygląda.

   “Znałem człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty – czy to w ciele było, nie wiem, czy poza ciałem, nie wiem, Bóg wie – został uniesiony w zachwyceniu aż do trzeciego nieba.”

   https://logos373slowoblog.files.wordpress.com/2017/08/niebiosa.jpg

   Dlaczego ziemia nie może mieć 6000 lat i toczyć w pustce, nic nie stoi na przeszkodzie aby tak się działo.Ziemia co 365 dni obiega Słońce, a Słońce obiega galaktykę, a galaktyka obiega jeszcze większe struktury, to samo mamy w świecie mikroskopowym gdzie elektrony razem z protonami tworzą coraz większe struktury cząsteczki i dalej substancje z których jesteśmy zbudowani. My żyjemy idealnie w centrum pomiędzy małymi atomami a ogromnymi gwiazdami.

   Oczywiście ludzie mogą polecieć w bardzo bardzo bliski kosmos, ale jest to i tak tytaniczne zadanie patrz loty na stacje kosmiczną, a do 3 nieba (domu aniołów) nie mają już dostępu istoty materialne, a stamtąd właśnie został zrzucony diabeł.

   1. Nie czytasz precyzyjnie Biblii. Jeden tylko przykład.

    Hioba 9:6 On ziemię poruszy w posadach:
    i poczną trzeszczeć jej słupy.

    Ziemia jest osadzona i nie lata w pustce.

    1. Biblia jest pełna literackich zwrotów, aby jej przesłanie było wieczne dla każdej epoki. Nie można brać literackich opisów dosłownie.

     “Tak mówi Pan, Święty Izraelski, i jego Stwórca: Jak śmiecie żądać ode mnie wyjaśnienia co do moich dzieci albo dawać mi rozkazy co do dzieła moich rąk?”

     Czy tutaj też jest dowód że Bóg fizycznymi rękoma stwarzał jak człowiek czy raczej przenośna dla ułatwienia przekazu dla czytelnika i literackiego podkreślenia że Bóg ma wyłącznie prawo do stworzenia bo to On je sam stworzył ?

     Po za tym skoro ziemia osadzona jest na słupach to dlaczego w innymi fragmencie zostaje osadzona już na niczym ?

     “Rozpościera północ nad pustką, a ziemię zawiesza nad nicością.” Hioba 26:7

     Skąd ta sprzeczność w wielu fragmentach ? Tak naprawdę to nie sprzeczności problem jest u samego czytelnika, który źle interpretuje czytany fragment raz dosłownie a raz tak jak mu wygodnie.

      1. Oho, płaska ziemia 🙂 … Wczoraj akurat wywiązała się spora kontrowersja w tym temacie na naszym nabożeństwie ze Stołem Pańskim. Po chlebie i kielichu jest wtedy możliwość podzielenia się fragmentem Biblii, skomentowaniem go. Ku mojemu zaskoczeniu, jeden z nowo przybyłych w naszym zborze ludzi zaczął odczytywać wersety, które w jego mniemaniu dowodziły ponad wszelka wątpliwość, że ziemia jest płaska. I tylko w jego mniemaniu, ponieważ wzbudził – sądząc po minach – zażenowanie, uznano to za ewidentnie fałszywą naukę i pastor udzielił mu surowej reprymendy. Możliwe, że więcej się ten człowiek już u nas nie pojawi po tak ostrej naganie. Ciekawie mi się temu wszystkiemu przypatrywało, nie powiem 🙂 – zwłaszcza, że mam tę świadomość, że jakakolwiek by nie była prawda w tym temacie, to a) nie jest to kwestia, od właściwego pojmowania której zależy zbawienie, i b) nie jest to właściwy temat w czasie, gdy należy skupić się na wspominaniu ostatniej wieczerzy, śmierci Jezusa i zmartwychwstania. Szczególnie jeśli miało się już wcześniej zwrócona uwagę w kwestii poruszanej tematyki i jest się do tego u kogoś gościem. Nie sądzę, żeby mi takie coś do łba strzeliło, ale różni ludzie przychodzą do zborów 🙂 Był element zaskoczenia.

 3. mielonka turystyczna

  Pewnie się narażę ale wg mnie ten pan to szarlatan i populista. U chrześcijan czerwoną lampkę powinny zapalać stwierdzenia typu matka natura, 250mln lat temu itp. Nigdzie mowy o prawdziwej przyczynie chorób, a więc grzechu i uzdrawianiu w Imię Jezusa. Pan głosi podobne tezy do Michała Tombaka, złote środki w zasięgu ręki, operacja się udała tylko pacjent zmarł w wyniku splotu nieszczęśliwych okoliczności.
  Zastanawiam się ostatnio nad tzw. probiotykami, które robią furrorę i wg wielu są niezbędne do prowidlowego funkcjonowania układu trawiennego współczesnego człowieka. Znów jakby ktoś wypomniał Stwórcy że zapomniał dodać jakiś bakterii do jelit, bo bez nich człowiek to jak zabawka bez baterii. Nie twierdzę że są szkodliwe ale ostrożność więcej niz wskazana.

  1. Tak, Zięba nie jest narodzonym na nowo człowiekiem. Tak ja ja sam interesowałem się wcześniej astrologią i numerologią i zdrowym odżywianiem.
   Zgadzam się, czasem grzech jest przyczyną, ale nie zawsze. Czy jak wyjdziesz z gołą głową lub co jeszcze gorzej nie wysuszoną pop myciu w zimę i zachorujesz Tomku, to będzie to grzech?
   Z przyjemnością wysłucham, przeczytam i bez ironii o różnych powodach chorób lub przejrzę źródła. Np zawał serca to gniew i etc..

   1. W PŚ przyczyną chorób są: demony, grzech oraz choroby, które były po to, by objawić ludziom Bożą moc.
    Przekładając to na nasze czasy, wydaje mi się, że powyższe jest nadal aktualne, choć należy do tego dodać jeszcze mocne skażenie środowiska oraz szkodliwą działalność ludzi – ich głupotę jak i nieświadomość w kwestiach zdrowotnych.

    1. no właśnie, powodów jest kilka i osobiście nie śmiałbym zaszufladkować chorego człowieka w szufladce: grzech.
     Iluż to Hiobów jest. Czy oni też grzeszą….

     1. Niejaki Ceroński (o którym już dawno na blogu Piotrze wspominałeś), uważający się za ewangelistę, twierdzi, że przyczyną każdej choroby jest grzech… widać zgubne skutki takiego myślenia, oglądając jego filmy na yt…

      1. Po części jest to biblijne ale diabeł tkwi w szczegółach, a może napisze o tym, choc miałem o czym innym…

       1. Aj się zapętliłam, miałam napisać, że on twierdzi, iż każdą przyczyną choroby jest demon…

        Co do grzechu – jest to jak najbardziej biblijne, grzech wszystko skaził 🙂

        1. Wiadomo, skuteczny zwodziciel musi dołożyć trochę prawdy do swojej fałszywej nauki, żeby nie była jawnie błędna.

      2. Ceroński to fałszywy nauczyciel, szkodnik głoszący inną ewangelię i wilk w owczej skórze. Nie pojmuję, jak ktoś może dawać posłuch heretykom jego pokroju.

       1. mielonka turystyczna

        Nie znam za bardzo czlowieka, mógłbys Jacku napisać na czym polegają jego herezje?

        1. Generalnie cechuje się absurdalną, charyzmatyczną, szatańską wręcz egzegezą. P. Zimbarder już przed nim ostrzegał:

         http://detektywprawdy.pl/2014/12/25/artur-ceronski-sie-obnazyl/

         http://detektywprawdy.pl/2015/12/23/artur-ceronski-i-pijani-duchem-swietym/

        2. Udany z Cerońskiego manipulant, to trzeba mu z przykrością oddać, bo, jak dosłownie wczoraj zauważyłem na facebooku, wielu nieświadomych swojego zwiedzenia broni go z uporem godnym lepszej sprawy… broniąc tego, czego obronić nie sposób przed każdym, kto prawidłowo rozkłada Słowo Boże.

        3. Artur S. (detmold)

         Ciekawe co go naklonilo do przerzucenia sie ze swieckiej gangsterki na sakralna?

        4. Być może przyczyniła się do tego niespodziewana łatwość w zwodzeniu poddanych mu owiec, jak w 2 Liście do Koryntian 11:3-4 (UBG): ” Lecz boję się, by czasem, tak jak wąż swoją przebiegłością oszukał Ewę, tak też wasze umysły nie zostały skażone i nie odstąpiły od prostoty, która jest w Chrystusie. Gdyby bowiem przyszedł ktoś i głosił innego Jezusa, którego my nie głosiliśmy, albo gdybyście przyjęli innego ducha, którego nie otrzymaliście, albo inną ewangelię, której nie przyjęliście, znosilibyście go z łatwością”.

        5. Artur S. (detmold)

         Przez takich gostkow pokroju tego jegomoscia oraz tego ksiedza ( imiennika admina ) zwiedzeni przez babilon blizni maja ludzi wierzacych za nawiedzonych oszolomow, ktorym sie cos poprzestawialo w glowie…

        6. Tak jest. Taką to krecią robotę wykonują.

     2. mielonka turystyczna

      Oczywiście przyczyny są różne różnych chorób, niektóre sa błahe i wynikają z naszego niedbalstwa, braku uwagi, higieny itp.. (po przemyśleniu czy to aby nie grzech?). Czy wyjście np z gołą głową na zimno to nie zaniechanie, czy brak odporności na wirusy to nie zły tryb życia i kiepskie odżywianie, czy bolący kregosłup to nie brak pracy fizycznej i utrzymywania ciała w dobrej kondycji wszak Biblia mówi że mamy pracowac w pocie, a więc fizycznie, tzw. praca przy komputerze to wg kryteriów biblijnych raczej nie praca – prędzej czynność zarobkowa… itd można wnikac. Im dalej wymieniam tym bardziej uzmyslawiam sobie jak daleko wciągnął nas ten świat (diabelski) – choroby mogą być papierkiem lakmusowym stanu zepsucia czlowieka. Poza tym są tzw choroby genetyczne, które ja raczej kwalifikuję do przekleństw pokoleniowych, o których dużo wykładał choćby Derek Prince.

   2. mielonka turystyczna

    Obserwuje od jakiegoś czasu faceta i trzeba przyznać, że na pierwszy rzut oka i ucha sprawia wyjatkowo dobre wrażenie. Uważam jednak, że my musimy kierować się inny kryteriami w ocenie niż gładka mowa, i umiejętność wstrzeliwania się w luki medyczne z chwytliwymi hasłami. Zadałbym pytanie o jego stosunek do Jezusa bo to główny filtr w ocenie, po drugie wiem że rozpędził swietny biznes oferując specyfiki po często zawyżonych cenach, po trzecie niestety jego wykształcenie nie jest związane z medycyną a chcąc głosić to co głosi powinien medycynę skończyć i dopiero brać się za krytykę. Dodałoby mu to wiarygodności, gdy tymczasem w konfrontacji z chamską redaktorką polsatu(nie pamięta nazwiska) w programie “skandaliści” zwyczajnie wypadł kiepsko.

    1. mielonka turystyczna

     źle się wpis umiescił, miało być pod wpisem Piotrka wyżej 🙂

    2. z drugiej strony jak wiemy wielu posługuje sie imieniem Jezus, ale gdyby mogli to zabiliby…

 4. Zmęczyłam ten wykład tak szczerze pisząc nie dlatego,ze jest nieistotny.
  Jest nieciekawy i mógłby w maksymalnie zakończyć się po 10 minutach.Mnóstwo powtórzeń i mówienia po raz kolejny tych samych rzeczy.
  Rozumiem,ze ten pan jest nienarodzonym na nowo chrześcijaninem i stąd te jego światowe odwołania do matki natury.
  Prawda jest taka,ze stanowi on alternatywę dla ludzi.Mają wybór nie muszą już kupować chemikaliów.Wstrzelił się pięknie w rynek i dzięki temu,ze pozyskał wiedzę od innych dzieli się tym z rodakami.Co nie zmienia faktu,ze miedzy to wplata nauki jakby to stwierdzić niebiblijne.

  1. w przypadku osoby p. Zięby należy umieć odsiać to co potrzebne od tego co niepotrzebne. Nie mniej jednak warto go nie słuchać, a wysłuchać.

   1. Tak dokładnie jak napisałaś ? z delikatną wskazówką,że w dzisiejszych czasach musimy wszystko odsiewać i to co ,,pożyteczne zostawiać,,

 5. Zapomniałam dopisać,ze my powinniśmy brać z niego przykład i zachęcać ludzi do naturalnych leków od Boga.

 6. Apokalipsa 22
  “I pokazał mi (anioł)rzekę wody żywota,
  czystą jak kryształ,
  wypływającą z tronu Boga i Baranka.
  Na środku ulicy jego i na obu brzegach rzeki
  DRZEWO ŻYWOTA,
  rodzące dwanaście razy,
  wydajace co miesiąc swoj owoc,
  a liście drzewa słuzą do uzdrawiania narodów.”

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: