Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

PRZEWYŻSZAJĄCA WSZYSTKO RADOŚĆ – JIM CYMBALA

 

PRZEWYŻSZAJĄCA WSZYSTKO RADOŚĆ – JIM CYMBALA

Szczęście odpływa i przypływa w oparciu o nasze zmieniające się okoliczności. Rodzi się nowe niemowlę czy wnuk i wszyscy się uśmiechamy. Dostajemy darmowe wakacje i jesteśmy bardzo uradowani! Szef daje dużą podwyżkę akurat kiedy potrzebujemy dodatkowych pieniędzy i jesteśmy podbudowani. Ale ta euforia jest tylko chwilowa. Niechybnie coś się zmieni i zabierze nam nasze szczęście. Niemowlę zachoruje; na wczasach cały czas pada deszcz; nasze stanowisko pracy zostanie zlikwidowane. Pozytywne uczucie ulatuje. W najlepszym przypadku pozostaje nam pustka, a w najgorszym nawet gniew.
A więc jak możemy odzyskać na nowo nasze szczęście, kiedy zmienia się sytuacja? Nie możemy przywołać z powrotem szczęścia poprzez samo życzenie. Nie możemy go dogonić. Usilne staranie, żeby go odzyskać powoduje tylko frustrację. Jeżeli same okoliczności powodują w nas szczęście, to nasza sytuacja musi się zmienić, żebyśmy znowu byli szczęśliwi. Ale to jest dokładnie to, dlaczego jesteśmy nieszczęśliwi. Nie mamy i nigdy nie będziemy mieli kontroli nad rzeczami, które zastępują “Nie martw się, bądź szczęśliwy.”
Szczęście jest zależne od okoliczności, ale radość nie. Możemy mieć radość nawet kiedy nie jesteśmy szczęśliwi. Niektórzy ludzie mogą słyszeć jak chrześcijanie rozmawiają o radości i myśleć, że radość to jest tylko takie religijne słowo określające szczęście. Ale radość różni się od szczęścia. Jeżeli sytuacja jest dobra, to każdy może przeżywać szczęście. Nawet ludzie, którzy nie znają Boga i przeklinają Go, mogą być szczęśliwi. Ale oni nie mają radości, gdyż to błogosławieństwo w życiu ma zupełnie inne źródło.
Według Pisma, Duch Święty wytwarza radość.  “Ale owocem Ducha jest miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, wstrzemięźliwość” (Galacjan 5:22-23).
Czy nie jest to interesujące, że radość jest wymieniona bezpośrednio po szczęściu? Oczywiście, Bóg nie chce żebyśmy żyli w depresji, narzekaniu i goryczy. On wie, że szczęście jest ulotne, więc przez Ducha Świętego daje nam nadprzyrodzoną radość, która przewyższa nasze okoliczności. Radość jest pięknym darem, który towarzyszy zbawieniu przez wiarę w Jezusa Chrystusa. Jest to dar udzielany przez Ducha Świętego do naszej wewnętrznej istoty.
Jim Cymbala założył Brooklyn Tabernacle z mniej niż dwudziestu członkami w małym, zaniedbanym budynku w trudnej części miasta. Urodzony w Brooklynie, jest od wielu lat przyjacielem Dawida i Garego Wilkersonów.

Updated: 14 lipca 2017 — 10:13

2 komentarze

Add a Comment
  1. A jak mają się do tego słowa z księgi Przysłów Salomona odnoszące się do mądrości: Wszystkie jej drogi prowadzą do szczęścia . Rozumiem to tak że trwałe szczęście można osiągnąć jedynie gdy włoży się swoj kark w jej jarzmo tj.mądrości teraz w jakimś ograniczonym zakresie a pełnię w Królestwie Bożym jako nagroda . Podobny wydźwięk mają słowa Jezusa: moje jarzmo jest słodkie a brzemię lekkie oraz :Królestwo Boźe to radość, pokój, sprawiedliwość.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: