Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Płaska ziemia na szybko.

Właśnie jestem po raz któryś po rozmowie z kolejnym czytelnikiem nt tzw Płaskiej Ziemi.

Dlaczego nadałem tytuł Płaska ziemia na szybko?

Ponieważ nie będę się rozpisywał na temat czegoś, czego zbadać nie można. Nie ma na to dowodów. Wszelkie dywagacje na temat kształtu ziemi są zabieraniem czasu. Jeśli ktoś myśli inaczej, to proszę o komentarze.

Natomiast… pragnę zaznaczyć, że płaska ziemia jest jedną z kart illuminati.

 

 

Karty służą do gry. Gra jest polityką. Tak więc skąd ten ruch? Po to aby ośmieszyć chrześcijan zajmujących się takimi bzdurami jak płaska ziemia, którzy wylewają dziecko z kąpielą, czyli Dobrą Nowinę wśród znajomych. Czy wyobrażacie sobie apostołów mówiących o ziemi w kształcie placka? Czy Bóg im to objawił? Czy jest to potrzebne do zbawienia?

Wyobraźcie sobie taką sytuację. Poznajecie prawdę biblijną. Ktoś Wam podsyła temat płaskiej ziemi. Łykacie to. Idziecie do rodziców i mówicie: słuchajcie mamo i tato, Jezus was kocha a świat oszukuje bo jest ziemia płaska.

Jaka jest ich reakcja? Biedny synek…

Nie podbijecie świata dla królestwa niebieskiego teorią płaskiej ziemi. Skutek będzie odwrotny.

Ważne jest odejście od tego świata, od grzechu, a nie jaki kształt ma ziemia, czy kiedy powstał zakon illuminati.

 

Płaska ziemia jest odciągnięciem od Jezusa. Daje pozory wiedzy nie do udowodnienia.

Oczywiście możemy badać, sprawdzać, odkrywać prawdę, ale to nie jest do sprawdzenia.

 

 

 

182 komentarze

Add a Comment
 1. Spojrz do bibli jesli mówisz ze wierzysz a dwa da sie sprawdzic temat. Wiec jak mowisz detektywprawdy to badz a nie jak mi pasuje. Wielu sie polapalo dzieki temu ze ziemia jest plaska jak w Pismo mówi to I Bóg jest prawdziwy.

  1. na początku wszyscy podpisywali sie pod niebocentryzmem, teraz pod płaską ziemią.
   Który z reformatorów się tym zajmował?
   Jak się da sprawdzić?

   1. Jak sprawdzic? np Rob skiba pokazal. Testow bylo wiele.Jak masz mówisz prawde to na cale dlugsci. Na kulke nie ma jednego dowodu. Kopernik to byl Mason Jezutia. A dwa “teoria heliocentryczna” to kult slonca plus upadli jako Planety. Badz rzetelny wszak Pismo mówi badac wszystko. I tak ziemia jest płaska.

    1. Robert prosilbym Cię abys nie grał na uczuciach, że rzetelny itp. Napisałem : udowodnijcie w komentarzach.
     Zrobcie pomiary.
     Poza tym nigdzie nie napisałem ze ziemia jes kulą

     1. Nie gram na uczuciach przepraszam bardzo. Tylko mowie a temat jest wazny bo wielu sie nawrocilo do Boga przez to. Jesli nie plaska to kulka. Dewolujconista itp. Albo Bóg I stworzenie. Kulka marny pylek w nieskonczenie wielkim kosmosie. Plaska ziemia jedno co jest w centrum uwagi Najwyzszego. Tu jest caly temat.

      1. Robert, czy możesz to naukowo i bilijnie wyjaśnić

       1. A oczywiscie jest w Izajasza Izajasza 40:21-22
        21 Czy nie wiedzieliście o tym? Czy nigdy nie słyszeliście tego? Czy nie mówiono wam tych rzeczy od samego początku? Czy nie zrozumieliście, jak ziemia powstała?
        22 Przebywa On ponad okręgiem ziemi, tej ziemi, której mieszkańcy są niby szarańcza. To On rozciągnął niebiosa jak płótno i uczynił z nich jakby namiot, pod którym się mieszka.
        w Mateuszu Mateusza 5:34 A ja wam mówię: Nie przysięgajcie w ogóle; ani na niebo, bo ono jest tronem Boga; ani na ziemię, bo ona jest podnóżkiem stóp Jego;
        Nauka mówi ze 1 mila do kwadratu. Czyli ze po tym ma byc opada jack horyzont. A zawsze jest na wysokosci oczu jestem pilotem I zawsze jest tak samo. A dwa zawsze nas uczyli o tym. Gwiazdy sa te same zawsze. A wg nauki sie kreci wszystko I lata wokol slonca. Nie mozliwe. Woda zawsze zachowuje poziom nie mozliwe na kulce. Bradford eksperyment gdzie kanal ma ok 16 km wg teori kulki nie mozliwe jest zobaczyc osoby lub przedmiotów na drugiej koncu. Zobaczono z poziomu wody.

        1. Zapytaj więc artylerzystów o Corriolisa.. Ciężko mi uwierzyć, że jesteś pilotem skoro nie wiesz, że to się powszechnie używa. A biegun pólnocny i południowy i widoczność gwiazd z obu tych biegunów? Zobaczysz Polarną w Australii albo Krzyż Południa w Polsce?

        2. Na Ziemi jest grawitacja. Newton, który ją odkrył był wierzący i pełen podziwu jak Bóg to wszystko stworzył.

        3. Biblia nie jest księgą naukową i ustalanie na podstawie Biblii czy ziemia jest kulą czy płaskim dyskiem podtrzymywanym przez żółwie, jest absurdem. Ówcześni ludzie opisywali ziemię według swojego stanu wiedzy, dlatego wydawało im się że ziemia jest płaska.

        4. “Biblia nie jest księgą naukową” – moim zdaniem to frazes typowo używany przez biblijnych dyletantów albo wojujących ateistów/humanistów, bo dla takich jak my żadne słowo w niej nie jest pochodzenia ludzkiego i w związku z tym jet ona jedynym pewnym i niezawodnym źródłem wiedzy o rzeczywistości. Ze względu na etyczne kompromitacje świata nauki niespecjalnie przepadam za przymiotnikiem “naukowy”, ale jeśli miałbym już utożsamiać je z rzetelnością i prawdziwością, to właśnie określiłbym nim jedynie Pismo. Wszystko inne jest od ludzi, jest gorsze, zawodne.

         1. być może biblia nie ejst księgą naukową, ale jest bez wątpienia księgą tez, a to już wkomponowuje się w naukę.
          Na przykład: ziemia ma 6000 lat. – teza. Dla tej tez przedstawiamy uzasadnienie. Liczymy od Adama i Ewy przeżyte lata poszczególnych bohaterów biblijnych i stąd wiemy, że ziemia ma 6000 lat.

        5. No, bo to prawda że Biblia nie jest księgą naukową sensu strice – nie zajmuje się fizyką, matematyką, zjawiskami zachodzącymi w świecie.
         Biblia jest księgą naukową, ale po innym względem. Naucza o Bogu, wierze, uczy jak mamy żyć, co robić by uzyskać zbawienie itp. I to jest najważniejsze

        6. Akurat określanie wieku planety na podstawie wieku bohaterów biblijnych wydaje mi się nierealne i dziwne.
         Tylko BÓG wie ile lat nasza ziemia ma i zawsze się będę tego trzymał.

        7. Historia ziemi też sięga parę tysięcy lat nie więcej a także
         jest filmik starający się udowodnić naukowymi dowodami “Młody wiek ziemi”

        8. Do NNrozumiem (nie mogłem odpowiedzieć bezpośrednio)

         Tak się składa iż Gwiazdę Polarną widać z Darvin w Australii oraz Malezji i innych krajów na półkuli południowej, Dlaczego?
         Co do krzyża południa to do 16 wieku był widoczny z portów Italii oraz Hiszpanii. Jakim sposobem?
         Jak to jest że każdy z dobrym teleskopem zobaczy Bornholm z Ustronia Morskiego (powinien być ok. 100m pod wodą)?

        9. @mr. nikt

         “Tak się składa iż Gwiazdę Polarną widać z Darvin w Australii oraz Malezji i innych krajów na półkuli południowej, Dlaczego?
         Co do krzyża południa to do 16 wieku był widoczny z portów Italii oraz Hiszpanii. Jakim sposobem?”

         Twój post jest dowodem że broniący płaskiej ziemi są nieuczciwy w badanu tematu i posuną się nawet do różnych kłamstw byle tylko namącić ludziom w głowach. Powiedz szczerze byłeś w tych miejscach i poprawnie zlokalizowałeś Gwiazdę Polarną możesz przedstawić rzetelne dowody czy tylko puste słowa, które obala tysiące amatorów astronomii na świecie.

    2. A dwa „teoria heliocentryczna” to kult slonca plus upadli jako Planety.

     Co jeśli po prostu Ci jezuici nazwali planety imionami upadłych aniołów?

     Bóg stworzył planety a po prostu ludzie dali im nazwy. Przecież lepszym teleskopem można dostrzec planety, więc co widzimy w takim razie złudzenie?

     1. to moze diabeł “stworzył” planety skoro są kultem demonów.

      1. Bóg stworzył pierwszy dzień tygodnia a demony nazwały ją sunday.

     2. Piotrek,w/g Biblii nie ma planet tylko ,aż gwiazdozbiory

     3. NNrozumiemNNrozumiem 6 lipca 2017 at 22:29
      Na Ziemi jest grawitacja. Newton, który ją odkrył był wierzący i pełen podziwu jak Bóg to wszystko stworzył………….masz rację .Nie polecam tego robić.Lecz komu z Was przydarzył się upadek na ziemię ,bezwładny .Wówczas czuje się jak całe ciało uległo rozpadowi ,lecz po kilku minutach oprócz bólu ,odczuwa się jak cząsteczki które uległy rozpadowi wracają co nie oznacza iż urazu ,siniaków nie będzie .Pozdrawiam .Z Bogiem .

  2. Poprzedni komentarz byl do Roberta, popieram to co mowi Robert, nie popieram w tym temacie admina. Rowniez sledze prace Roba Skiby, dolaczylam do FB Virtual House Church, wierze w cala Biblie, nie obchodze poganskich swiat, tylko Boze, nie jem niedozwolonych produktow i tak, wierze ze Ziemia jest plaska tak, jak mowi o tym Pismo. I kocham mojego Mesjasza Jeszua na tyle, ze moge oddac za Niego zycie.

  3. Oczywiście Robercie, jeżeli ziemia nie jest płaska, to możemy Biblię wyrzucić do kosza, ponieważ nie jest wiarygodna. Na szczęście nasza kochana ziemia jest płaska i każdy może sam bardzo łatwo zdobyć na to dowody. Zapraszam niedowiarków na mój kanał, gdzie pokazuję jak to zrobić. https://www.youtube.com/watch?v=jU09uj3upxs&t=296s Pozdrawiam

   1. “Jeżeli ziemia nie jest płaska, to możemy Biblię wyrzucić do kosza, ponieważ nie jest wiarygodna” – teza łagodnie mówiąc kontrowersyjna, zwłaszcza wziąwszy pod uwagę, że przeważająca liczba członków zborów chrześcijańskich nie ma bladego pojęcia, w internecie toczy się debata na taki temat. I taki temat miałby dla większości determinować wiarygodność Biblii? To niedorzeczne.

   2. Naprawdę mocne słowa. Jak się okaże że jest kulą to naprawdę wyrzucisz Słowo Boże do kosza ?

    Zastanawiające jest dlaczego trzeba tak bronić tej płaskiej ziemi czy niebocentryzmu używając do tego nawet kłamstw i manipulacji a co gorsze grając jak politycy na uczuciach chrześcijan typu “kto nie wierzy w płaską ziemie ten jest sługą szatana”.

    A jak wiadomo PŚ jest pełne literackich i poetyckich opisów i na dodatek napisanych z perspektywy mieszkańców ziemi.

    Chętnie bym przyjął teorię płaskiej ziemi gdyby miała ona potwierdzenie w tym co można zaobserwować, ale niestety nic takiego się nie obserwuje i potwierdzają to oddani Bogu i prawdzie naukowcy.

    Jasne i logiczne jest jeżeli istnieje świata atomów kilka bilionów razy mniejszych od człowieka to i będzie istniał kosmos.

    1. “Naprawdę mocne słowa. Jak się okaże że jest kulą to naprawdę wyrzucisz Słowo Boże do kosza ?:”

     i własnie to jest dowodem na zwiedzenie płaską ziemią. Płaska Ziemia tak, ewangelia nie.
     Ludziom się wydaję, że jak znają spiski to są nawróceni,. Tak patrząc, to wszysyc z forum dawida Icke są zbawieni. Wiedza mniej więcej to samo co my.

     No może poza poznaniem Jezusa, ale to dla niektórych szczegół….

    2. Byłem na tym jego kanale, widziałem trochę i czytałem komentarze. Oprócz płaskiej ziemi autor gada o jakiś pseudonaukowych głupotach jak: Słońce jest nisko, kilka kilometrów nad nami, Słońce i księżyc to prawdopodobnie symulacje, chmury za słońcem. To trolling jakiś.

 2. To mi się podoba płaska ziemia wielkie oddzielenie od tego co ważne czyli od Jezusa. Sam to przerabialem. Bóg jest potężny i nie mógł stworzyć jakiegoś płacą. Ja dopiero uświadomiłem sobie jak się dałem nabrać po tym filmie.

  https://youtu.be/YdfNuwMhMg4

  https://youtu.be/SC9ybxMDGlE

 3. Głoszenie ewangelii o płaskości czy kulistości ziemi nie jest wymagane.
  W tak ciekawych czasach jest wręcz niepożadane. Nikt nie uwierzy w prawdziwa ewangelię komuś, kto podwaza teorię heliocentryzmu.
  Aczkolwiek, jesli elementem zwiedzenia ma być inwazja ufoków z kosmosu, który nie istnieje warto zbadać temat…
  Ktoś policzył, ze jest 19 (?) wersetów biblijnych do analizy. Powodzenia.

  1. “Głoszenie ewangelii o płaskości czy kulistości ziemi nie jest wymagane”

   To prawda. Ale jeśli admin pisze, że nie wierzy w płaską ziemie, to powinien całkowicie zaprzestać głoszenia ( pisania) o kartach które grają mocarze tego świata.

   Płaska ziemia nie jest wymagana do zbawienia, ale żeby wierzyć w te kłamstwa co są wyświetlane na Discovery, albo na National Geographic to szok.Wszystko fikcja i animacja komputerowa. To jest wiara i ludzie w to wierzą, jak w ewolucję. To jest ich religia. Nauki demonów.

   1. Osobiście też się ku takiej tezie skłaniam. Jako ściemnione odrzucam materiały od NASA i innych naukowców, a co wtedy zostaje?
    No właśnie. Trudno poza tym ignorować niektóre poszlaki, na czele z wersetami biblijnymi. Ale wnioski zachowam dla siebie.

   2. Gdzie admin napisał, że nie wierzy w płaską Ziemię?? Napisał, że wg. niego nie da się ustalić czy jest płaska czy jest kulą. Dla mnie może być nawet …wklęsła :)…żartowałem zresztą tak do Zdzisia jak wracaliśmy ze zjazdu 🙂

    1. Prawda to. Też się upierać nie będę, bo wrażenie może być mylne. Na własnym rozumie nie polegam, a z drugiej strony tłumu czytelników bloga twierdzących, że Duch im podczas lektury Słowa czy modlitwy jej kształt objawił też nie widzę, i pewnie od razu bym tego nie negował. Po prostu zastanawiają mnie te sprzeczności. Nie na co dzień, ale czasem jak do tego wrócić, jak Detektyw dzisiaj, to pytań i wątpliwości jest dla mnie zdecydowanie więcej niż satysfakcjonujących odpowiedzi…

     1. Mi się wydaje, że to Bóg stworzył Ziemię i on jej nadał taki kształt, jaki wymyślił…może to jest jakaś bryła, której kształt nie został jeszcze opisany przez “naukowców”? albo-gdyby była płaska-kształt niepodobny do żadnego owalu, koła czy tam czego jeszcze…

 4. Natomiast… pragnę zaznaczyć, że płaska ziemia jest jedną z kart illuminati.

  Wiesz dlaczego? Bo jest prawdą. Myślisz że Bóg zaprojektowałby Ziemie jako “kulke” która w nicości jest osadzona ? Nie ma takiej możliwości.
  Wiem ze jesteś zwolennikiem Ziemi kuli na której My jako ludzie jesteśmy wytworem przypadku ( ewolucji)

  Co powiedział Bóg? “Niebo jest moim tronem, a ziemia podnóżkiem moich nóg” Ziemia jest osadzona i Bóg założył kamień węgielny pod nią. Tyle w temacie.

  Karta illuminati o płaskiej ziemi jest grą. I grają w różnych filmach, grach, czy serialach.

  https://www.youtube.com/watch?v=YWMmEWQrFYY

  Ps . Czytaj Biblię tam jest wszystko.

  1. Wiesz, to że jest w niej wszystko, to jedno, ale już interpretacji ludzi jednogłośnie mówiących, że mają Ducha Świętego nie brakuje i kogoś, kto właśnie zdał sobie sprawę z tego, że w pewnych miejscach w sieci toczy się autentyczna debata o kształcie ziemi to wszystko może przyprawić o zawrót głowy…

   1. Ja wierzę, że jest jednak płaska, bo w Biblii jest tak (może nie wprost) napisane. Jak obserwuję księżyc, gwiazdy oraz ziemię lecąc samolotem nie zgadzają mi się teorie, którymi nas od dziecka karmią. Lecąc na 10 km wysokości miałam wrażenie, że ziemia jest wklęsła. Będąc nad morzem i obserwując statki, też jakoś mi się nie chce wierzyć, że jest kulą. Widać je bardzo daleko, a jeszcze jak się popatrzy przez lornetkę…Poza tym logicznie myśląc gdyby ziemia się obracała z taką szybkością jak podają, to czy my byśmy nie dostali zawrotów głowy… I jeszcze jedno, ziemia na równiku ma ponad 40 tys km. czy to aż tak dużo? Jadąc z Anglii do Polski (liczę również powrót) robię 4 tys. km. wystarczy pomnożyć, to przez 10 i jest 40 tys. km. Jeżeli ktoś dużo i często podróżuje, to zrozumie o czym piszę. Wtedy nic nie jest tak daleko jak nam się wydaje. Myślę, że każdy powinien zdawać sobie sprawę, że nie jesteśmy pyłkiem we wszechświecie (tak jak nam usiłują wmówić), a kimś szczególnym dla naszego Ojca w niebie.
    Życzę wszystkim Bożego błogosławieństwa.

 5. Dobrze piszesz Piotrze, szkoda czasu na zajmowanie się tym czy ziemia jest płaska czy jaka tam. Do zbawienia nie jest to potrzebne.
  Tak samo na wiele innych nie istotnych tematów.
  Lepiej się skupić na Jezusie.

 6. dokładnie do tego samego wniosku dzisiaj dojrzałem, co za różnica czy płaska czy kulka, nie udowodnimy tego, są dużo ważniejsze sprawy którymi trzeba się zająć

 7. Usłyszałam o płaskiej ziemi, zbadałam to z Pismem Świętym, i upewniłam się, że ziemia jest płaska.
  Karty iluminatii- szatan musi pokazywać prawdę, chociażby w pokrętny sposób, żeby człowiek nie mógł się tłumaczyć ja nie wiedziałem i mój grzech się nie liczy.
  Jest mnóstwo dowodów zrozumiałych dla prostego człowieka, ale prawda jest tak szokująca i dlatego ludzie to wypierają.
  Mój syn jest inżynierem i jak mu powiedziałam o płaskiej ziemi to pukał się w czoło, obejrzał filmiki i śmiał się aż do czasu kiedy poleciał samolotem. Zaobserwował, że pilot nie koryguję lotu pomimo krzywizny ziemi, mówił, że lot powinien być korygowany co kilka minut inaczej wylecieliby w kosmos, a tak się nie stało. Zresztą jak studiował mówił, że uczą przeważnie teorii która z rzeczywistością ma niewiele wspólnego. Rektorzy też są masonami.

  1. Nie wyleci do kosmosu bo skrzydła nie działają w próżni

   1. Z próżni nie dochodzi dźwięk, a astronauci wysyłają z kosmosu wiadomości ?

 8. Karty są po to żeby w nie grać. Władcy świata grają.

  Mam pytanie do Ciebie adminie. Bóg zatopił Ziemie z wiadomych przyczyn. Jeśli Ziemia w raz ze słońcem i innymi planetami krążą w pustej przestrzeni, to jak stał sie potop na Ziemi. Jedno pytanie z tysiąca które mogę zadać.

  Jeśli sięgniesz do Biblii tam znajdziesz odpowiedź. Czekam

  Ps. W biblijnej Księdze Jozuego istnieje pewien słynny fragment o „zatrzymaniu Słońca”,

  „W dniu, w którym Pan podał Amorytów w moc Izraelitów, rzekł Jozue w obecności Izraelitów: Stań słońce, nad Gibeonem! I ty, księżycu, nad doliną Ajjalonu! I zatrzymało się słońce, i stanął księżyc, aż pomścił się lud nad wrogami swymi. Czyż nie jest to napisane w Księdze Sprawiedliwego: Zatrzymało się słońce na środku nieba i prawie cały dzień nie spieszyło do zachodu?” (Joz 10,12-13, Biblia Tysiąclecia, dalej: BT).

  1. NK nie zrozumiałeś sedna wpisu. Temat PZ nie wzbogaca nas ani nie jest do zbadania.
   Natomiast pytasz:

   Jeśli Ziemia w raz ze słońcem i innymi planetami krążą w pustej przestrzeni, to jak stał sie potop na Ziemi.”

   http://zajawki-biblijne.blogspot.com/2013/12/od-poczatku-cz-6-wody-nad-niebem.html

   ” Potem rzekł Bóg: Niech zaroją się wody mrowiem istot żywych, a ptactwo niech lata nad ziemią pod sklepieniem niebios! ” Rz 1.20

   Ów firmament mógł wyglądać jak w Truman Show

   1. Kluczowe słowa to: “nie jest do zbadania”. Stety lub niestety, jak kto woli. Wszystko, co mamy to poszlaki i możliwość wysunięcia hipotezy.

    1. Jesli chodzi o model swiata to tylko Niebocentryzm lub heliocentryzm, płaska ziemia to jakieś jaja

  2. Fajnie to wyjaśnia Kent Hovind.
   Wyjaśnia też w świetle Biblii wiele innych kwestii.
   Warto posłuchać / obejrzeć.

 9. Kiedyś przed moim nowonarodzeniem, gdy byłam ateistką, to wierzyłam w racjonalizm i naukę ludzką (lucyferiańską) – tj. ewolucja czy wielki wybuch w nieskończonym wszechświecie – gdy trafiłam przez przypadek na teorię płaskiej Ziemi, to z ciekawością zaczęłam ten temat badać. Wtedy pierwszy raz biblia trafiła do moich rąk, doszło do mnie, że teoria heliocentryczna oddala ludzi od Boga (w tym i mnie). Od płaskiej Ziemi moja przygodą z Ojciem Niebieskim się zaczęła, z chęcią zaczęłam poznawać prawdę biblijną, między innymi czytając tego bloga. W końcu po opanowaniu szoku, w jakim byłam i wyrzutów sumienia jak ja mogłam wierzyć w te lucyferiańskie nauki i wypierać się Boga, przyjęłam Go i przeprosiłam za swoje grzechy a pastor z bliskiego zboru ochrzcił mnie w jeziorze. Niby teoria zasłania dobrą nowinę ale dla niektórych może być to początek drogi do Boga, przynajmniej tak to wyglądało u mnie. Niech Bóg wam pobłogosławi.

  1. Heliocentryzmu i ewolucji owocami jest oddalenie od Boga – trafne spostrzeżenie. Może właśnie o to w tym chodzi masonom? Teorie akademickie do Boga nie przybliżają, a wszystkie liczące się uczelnie są kontrolowane przez masonerię – to daje do myślenia… Pokój Tobie!

  2. Otóż to…
   “Lecz gdy przyjdzie on – Duch prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę”

 10. Ps 119.90-Bog utwierdził ziemię i STOI.
  Loża masońska ma nazwę KOPERNIK
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kopernik_(loża_wolnomularska)
  Ziemia jest w takim razie wirującym podnózkiem Boga?
  Księga Henocha ,częśc astronomiczna mówi,że słońce i księżyc się poruszają.
  Jozue zatrzymał słońce.(Ks.Joz 10.13-i zatrzymało się słońce i stanął księżyc)
  na podst.Biblii ziemia STOI,jak wierzono przez wieki

  1. No właśnie. Jak wytłumaczyć tamten fragment z Księgi Jozuego? Z pewnością nie ma tam żadnej metafory, w przeciwnym razie byłoby to oczywiste Słońce tego dnia stanęło. Wedle nauki akademickiej to niemożliwe, więc… No właśnie. Pastorzy wierzący w kulistą ziemię w moim zborze stwierdzili, że skoro Pismo mówi, że tak było, to tak było, ale nijak nie umieją tego wyjaśnić i sugerują, że to musiał być cud… Kolejny element układanki mamy. Wnioski niech każdy sam wyciągnie.

   1. Gwoli ścisłości – ja też wierzę, że był to cud, czy znak może nawet, ale biorę pod uwagę, choć nie upieram się, że możemy być okłamywani przy świadomości, że masoneria pociąga wszędzie za sznurki.

   2. Piotr, czyli kamień, nie skała

    Jest jeszcze inny fragment mówiący o tym, że jednak to słońce się porusza, nie ziemia.
    “Ezechiasz rzekł: To łatwe dla cienia postąpić o dziesięć stopni. Nie – niech cień się cofnie o dziesięć stopni! Wtedy prorok Izajasz wołał do Pana, a Ten przesunął cień na stopniach zegara Achaza – po których opadał równocześnie ze słońcem – o dziesięć stopni. ” (2Krl 20:10)
    Gdybyśmy mieli wierzyć NASA (anagram od SATAN) to ziemia musiała by wyhamować z prędkości ok 1500 km/h co spowodowało by, że każdy człowiek na ziemi zamienił by się w pocisk, bo wszyscy (razem z ziemią) jesteśmy rozpędzeni do podobnych prędkości. 🙂

  2. No i wszystko na ten temat “loża masońska ma nazwę Kopernik ”
   Oni mają bzika na punkcie symboli.

 11. Zapomniałam;
  Ps 119.90
  ziemia STOI-hbr.amad -stać pionowo,byc płaskim

 12. W hbr.jest w Biblii słowo “piłka” ale nie uzyto jej do opisu ziemi ale uzyto słowo “okrąg”

 13. Witam Was wszystkich serdecznie. Jeśli ktoś chce zagłębić się w temat płaskiej ziemi, to polecam mój kanał, oraz Beyond Flat Earth. Najpopularniejszy zawzięcie propagowany model PZ, tzw. model AE jest oszustwem. Tutaj jedno z moich nagrań:https://www.youtube.com/watch?v=jU09uj3upxs&t=296s Pozdrawiam i z Bogiem

 14. Mylisz sie. Wielu ludzi, którzy nie wierzyli w ohole w Boga uwierzylo w Jezusa dzięki płaskiej Ziemi. Pismo stało się dla mnie prawdziwe. W necie jest masa chrześcijan, ktorzy potwierdza to samo. Pismo mowi, ze Ziemia sie nie rusza a fwiazdy slonce wszystko krąży wokół Ziemi.
  https://youtu.be/qIBxLnkkl6A

  Poczytaj komentarze i obejrzyj film.
  Naprawde oddala ludzi od Jezusa? Wrecz przeciwnie. Sa ludzie, którzy sa w stanie znieść wiele prawdy w swoim życiu bo szczerze jej szukają. Moja mama wierzy w płaska ziemię.

  Pozdrawiam

  1. Wybacz błedy. Jeśli sie zastanawiasz czy FE jeat od Boga czy nie to zobacz na owoce. Ilu ludzi uwierzyło.

  2. Nie znam nikogo kto uwierzył w Boga dzięki płaskiej ziemi.

   1. jeszcze jest druga kwestia: czy to nawrócenie jest intelektualne, czy z Ducha.
    Znam osobiście kilka osób, które wg przypowieści o siewcy zafascynowane spiskami uwierzyły w Jezusa, ale później kiedy przyszedł ucisk odstąpiły od wiary.

   2. Bose, to w takim razie poznaj mnie, bo wlasnie dzieki takim teoriom siegnelam po Biblie i wybralam tą ‘wąską’ bramę.

    1. Tylko że Biblii w żadnym miejscu BÓG nie stwierdził “ZIEMIA JEST PŁASKA”.

     1. Błękitne niebo jest wodą nad firmamentem- księga rodzaju.
      Potop :
      “trysnęły z hukiem wszystkie źródła Wielkiej Otchłani i otworzyły się upusty nieba”

      Na karcie iluminatii jest woda w okół płaskiej ziemi, świadczy o niej ten stateczek-symbol wody, także pod nami nad nami jest woda.
      “Uczyniwszy to sklepienie, Bóg oddzielił wody pod sklepieniem od wód ponad sklepieniem; a gdy tak się stało, 8 Bóg nazwał to sklepienie niebem”

      1. A w nocy niebo jest ciemne to znaczy że woda zmienia się w czarny kolor?
       O czym ty mówisz? Niebo jest błękitne, dzięki efektowi rozpraszania światła przez ziemską atmosferę. To wiedza elementarna.

       Na tej karcie iluminati ziemia jest prostokątem a statek z niej spada czy to oznacza że tak wygląda nasza ziemia?

       1. W nocy nie ma słońca więc jest ciemne.
        Dla mnie Słowo Boże jest święte i każde w nim słowo jest prawdą bez wyjątku.
        Tylko jest problem w ludziach, że mają wgrane przez szatana kłamstwo i nie mogą pojąć tak prostych rzeczy.
        Jak można uwierzyć jednemu gościowi Kopernikowi masonowi słudze szatana?
        Zabrał ludziom prosty dowód na istnienie Boga, a ludzie boją się tak prostej prawdy.
        W dzieciństwie było dla mnie szokiem jak dowiedziałam się, że ziemia jest kulą i jest jakiś kosmos.
        Bądźcie jak dzieci.

        1. A dlaczego niebo jest czasem szare? Dlaczego w górach niebo jest ciemniejsze?
         Wyjaśniłem Ci dlaczego niebo jest niebieskie i to jest fakt. Spróbuj go, ale sensownie obalić. 🙂

         Kopernik nie udowodnił, że ziemia jest kulą co mu się błędnie przypisuje.

         “Zabrał ludziom prosty dowód na istnienie Boga”
         Płaska ziemia jest dowodem na istnienie Boga??? Przepraszam Cię bardzo, ale to jest absurd jakiś.

        2. Zresztą chyba sobie daruję dalszą dyskusję, zbytnio daję się ponieść.

   3. Ja doszłam do Jezusa poprzez płaską ziemię. Kanał na yt : Jezusnonstop

  3. Uwalniałem żonę z demonów modliłem się za sąsiadkę i Pan ja przezemnie uzdrowił i uwolnił. Także sądzę, że wiem co to nowonarodzenie a to jedt tego dowodem. Ziemia jest płaska. Stacjonarna i się nie rusza. Tak jak Biblia o tym mówi. To jest właśnie test dla chrześcijan. Wierzysz Biblii na tyle na ile nie przeczy ona kłamstwu w które wierzysz. Pytaj Ducha Świętego pytaj czy to prawda.

   1. Wspaniale, że potrafiłeś tego dokonać.
    Dla mnie też każde słowo w Biblii jest święte i niepodważalne.

 15. "szukajcie a znajdziecie"

  Mam temat który nie odwraca uwagi ducha od prawdy,jeśli kto chce, to może sprawdzić,proszę o zwrócenie uwagi na sens słów Jezusa Łk, 17, 20-21 Ani nie będą mówić: Oto tutaj jest, albo: Tam; oto bowiem Królestwo Boże jest pośród was , i wersja poprawna z właściwym sensem słowa użytego w tłumaczeniu -pośród-“ἐντὸς”-Wewnątrz Ani nie będą mówić: Oto tutaj jest, albo: Tam; oto bowiem Królestwo Boże jest wewnątrz was https://www.komentarzbiblijny.pl/new/nt/lk/lk_17_20_21.php “szukajcie a znajdziecie kołaczcie a otworzą wam!” kołaczcie do drzwi waszego serca,(Ap 3,20)”Oto stoję u drzwi i kołaczę.
  Jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną” (Ap 3,20).Spotkanie odbywa się w naszym sercu tam jest Królestwo,tam mieszka Ojciec i Syn!wewnątrz was,nie na zewnątrz,wszystko czego nam potrzeba mamy w sobie,jesteśmy Jego ukochanymi synami marnotrawnymi , skradzioną,uprowadzoną do niewoli grzechu duchową cząstką,stworzoną na Jego podobieństwo, pragnącą powrotu do domu,domu Ojca,naszym domem jest Królestwo w nas,innego Królestwa dla nas nie będzie,dopóki nasze serca się nie zmienią dopóty nie odziedziczymy Go.Świat się nie zmieni,materia będzie nas niewolić ,dopóki nie wrócimy do Królestwa.szatan jest złodziejem który nas wziął do niewoli,ukradł nas Ojcu,a myśmy się obsunęli ze sfery duchowej na dno materii ,(zgęszczonej energii,światła,królestwa szatana)energii którą ukradł Ojcu,kłamie że niesie i tworzy światło nazywając się lucyfer,ponieważ sam nie jest w stanie nic stworzyć,odbiera blask jedynej Światłości ,Synowi Bożemu(Ja jestem światłością świata) mówił Jezus.Chwała Jezusowi ,który pokazał nam że dno jest po to ,żeby się z niego odbić,i wracać do Ojca.Pokazał nam że nie jesteśmy niewolnikami szatana, swoim przykładem wierności Ojcu ,wskazał drogę powrotu do DOMU.Dążmy do Królestwa i prośmy Ojca o świadomość jaką miał na ziemi Król naszego Królestwa.Poznacie prawdę,a prawda was wyzwoli…Ja Jestem Drogą ,Prawdą i Życiem…

 16. Zgadzam się z tezą, że płaskość Ziemi nie jest do udowodnienia i że to najszybsza droga do zrobienia z siebie wariata w oczach innych i tym samym zdyskredytowania samego siebie. Nawet jeśli to jest rzeczywiście prawda.

  1. wyrażnie IJEDNOZNACZNIE MÓWI.

   Jacek,
   zgadzam się.
   Jest napisane w Biblii,ze ziemia STOI,
   EWIDENTNIE,więc nie wiem,po co bój o płaską PŁASKĄ ZIEMIE,chyba by przykryć pomroczność Kopernika.
   Bój o to,ze STOI ma SENS,bo Biblia o tym WYRAŻNIE i JEDNOZNACZNIE mówi (Ps 119.90)

 17. Napisalem koledze ze argumentem przeciw plaskiej ziemi a za heliocentryzmem jest to ze niebo polnocne kreci sie w inna niz południowe,no ale on uwaza ze to moze byc ściema. Kto to sprawdzi? Musialbym odwiedzic dwa bieguny ziemi i sfilmowac…poza tym inne kwestie o plaskosci ziemi nawet wydają sie przekonujace,ale mimo to ciezko uwierzyc. Czy az tak by nas oszukiwano?

  1. Jak najbardziej. Do dziś pamiętam, w jakim szoku i gniewie byłem, gdy odkryłem, że w Watykanie w rzeczywistości czczą diabła, a Jan Paweł II był jego emisariuszem. Skoro tak haniebnie mogli kłamać w tak wielkiej sprawie, to wniosek mam taki, że nie ma kłamstwa zbyt wielkiego i zbyt nieprawdopodobnego. Musi być tylko odpowiednio długo wbijane masom do głów.

  2. mielonka turystyczna

   Stare żydowskie(tych co się zowią żydami a nimi nie są) powiedzenie mówi:”Jak robić przekręt, to na taką skalę żeby się ludziom w głowach nie mieściło”. Innymi slowy, skala przekrętu powoduje brak możliwości jego udowodnienia.

 18. Piotr, czyli kamień, nie skała

  Osobiście uważam, że to teoria heliocentryczna odsuwa nas od Jezusa i Boga stawiając Ziemię jako nic nie znaczący okruch we wszechświecie, w którym istnieje jedynie próżnia, a Bóg oddalony jest tak daleko, że zapewne nie dostrzega tej małej nic nie znaczącej planety.
  Kiedyś bardzo interesowałem się astronomią. Ile rozmów przeprowadziłem ze znajomymi na temat naszego małego znaczenia w perspektywie tak ogromnego kosmosu. Nie zbliżały nas te rozmowy do Boga i przekonania, że On jest blisko 🙁
  Heliocentryzm jest również ważnym (wręcz kluczowym) elementem dla zwiedzenia demonicznego w postaci “obcych cywilizacji” które niebawem zapewne zamanifestują się na ziemi aby ostatecznie obalić wiarę w Boga. W przypadku płaskiej ziemi nie mają one prawa istnienia, ponieważ Pismo mówi, że nad sklepieniem niebios znajduje się wyłącznie sam Bóg 🙂 Nie ma tu miejsca na inne planety identyczne jak ziemia i możliwość innego życia na nich.
  Inną rzeczą jest to, że teoria heliocentryczna już tak daleko zabrnęła, że na myśl o podważaniu jej wiele osób faktycznie puka się w czoło. Ale chodzi mi tu bardziej o własną ciekawość świata, niż o bieganie z tego typu wiadomościami do wszystkich sąsiadów 😀
  Moim zdaniem o wszystko trzeba pytać Boga, który udziela mądrości chętnie i bez wypominania i być pewnym, że otrzyma się odpowiedź 🙂 W ten sposób nie oddalamy się od Boga badając nawet temat płaskiej ziemi, lub jakikolwiek inny 😉 Bóg chętnie podzieli się z nami teorią Swojego stworzenia, dzieli się nią już na kartach Biblii, gdzie ziemia jest w jego centrum, nie słońce 🙂

  1. Naorawdę rzadko się z Tobą zgadzam, ale ten komentarz jest trafiony w punkt. Widzę zbyt wiele przesłanek, by tę hipotezę ot tak po prostu wywalić do śmieci, obśmiewając jej proponentów jako byle tumanów. Taką bardzo mocną przesłanką według mnie jest właśnie widmo inwazji “kosmitów”, bo widać wyraźnie, że szykują pod to scenę.

  2. Wystarczy kupić dobry teleskop i można zobaczyć planety.. Osobiście uważam, że kulka i odkryte przez fizyków, a stworzone przez Boga prawa fizyki pokazują jak najbardziej Jego mądrość i wielkość.

   1. Podstawy fizyki jak siła grawitacji czy prawo powszechnego ciążenia.

    1. Nie ma grawitacji jest tylko ciężar własny.

      1. Nie zgodzę się. Te ich teorie które nie są dowodami nie trzymają się kupy.

       1. To płaska ziemia nie trzyma się kupy, jeśli grawitacja Ci przeszkadza, to może to być eter, lepiej?

        1. Eter to jest to co jest między ziemią a niebem. To też jest materia, która przewodzi m.in. fale radiowe, to nie ma nic wspólnego z grawitacją której nie ma.

    2. Jak widzę wielu twierdzi, że z uwagi na powiązania z tajnymi stowarzyszeniami te podstawy opisali masoni i że, owszem, zjawiska te mają miejsce, ale w skali że się tak wyrażę globalnej 😉 zostało to wszystko perfidnie zmanipulowane…

   2. Ale skoro na pewno kłamią o ewolucji i czerpią z tego wymierne korzyści, to dlaczego mieliby być prawdomówni w temacie kształtu ziemi? Czy to by było w interesie elity naukowej? W jaką ich agendę by się to wpisywało?

   3. Planety są na firmamencie i sie poruszają tak jak słońce i księżyc.

  3. wyrażnie IJEDNOZNACZNIE MÓWI.

   Biblia mówi o gwiazdozbiorach,nic o planetach.

 19. Ziemia niby pedzi z taką predkoscia w przestrzeni kosmicznej ze statki kosmiczne ze swoją prędkoscia bedąc juz poza przyciąganiem ziemskim,nie bylyby w stanie dogonic uciekającej ziemi. Nie otrzymalem wyjasnienia jak to jest

  1. Zasada zachowania pędu, statki kosmiczne kiedy starują z ziemi mają tą samą prędkość co rozpędzona ziemia i po oderwaniu się od ziemi pędza w tym samym kierunku i prędkości co ziemia czyli w stosunku do ziemi stoją w miejscu.

   1. “statki kosmiczne kiedy starują z ziemi”

    Wyrwane z kontekstu. Ale nie mów mi ze te statki wylatują w przestrzeń.

    Przestrzeni nie ma jak i kosmosu.Statki kosmiczne nie istnieją.

    Ludzie faktycznie są urobieni na wzór Discovery TV i NASA.

    1. Nie bierzesz pod uwagę tego, że płaskoziemcy również mogą kłamać i manipulować, zwłaszcza w swoich materiałach na youtube?

     1. Nie bierzesz pod uwagę tego, że heliocentryczny obraz świata również wierzący w to mogą kłamać i manipulować, zwłaszcza w swoich materiałach telewizyjnych i prasowych ?

      300 lat temu Szatan przewidział że nadejdzie okres nauki i postępu technicznego to usunął się w cień i powiedział ludziom że on w ogóle nie istnieje jak jego aniołowie.

      Nie chciał wyrzucić Biblii do koszta, ale swoimi działaniami chcę (chce nadal) żeby ludzie wierzyli w taki obraz świata jaki nam przedstawiają. To świat z kulką pędzącą w pustym kosmosie. To obraz bez Boga.

    2. Owszem kosmos istnieje i istnieją statki kosmiczne i sam mogę to potwierdzić bo wielokrotnie byłem świadkiem przelotów satelitów i stacji kosmicznej. Jest masa zdjęć stacji kosmicznej ISS zrobionych przez amatorów i sam będę próbował niedługo zrobić podobne.

     ISS jest rozpędzona do 7 km/s na wysokość 400 km czyli tam gdzie nie ma już tarcia i atmosfery, przez co może utrzymywać stałą prędkość która sprawia że siła grawitacji i siła odśrodkowa równoważą się dlatego stacja nie spada na ziemie i nie musi dostarczać energii aby pozostawać na orbicie, ale bez kulistej ziemi było by to nie możliwe.

     http://www.jesion.pl/blog/najlepsze-amatorskie-zdjecia-stacji-kosmicznej-iss/

     Jak to wytłumaczysz kłamstwem w które wciągnięci są wszyscy ludzie interesujący się nauką na ziemi ?

     1. Zastanawiam się jak można w takie rzeczy wierzyć jak ISS lub w statki kosmiczne.

      Byłeś świadkiem przelotów satelitów i stacji kosmicznej?

      Nie mam więcej pytań.
      ISS – SAMOLOT TYPU 0G, znajdz na YT.

      1. Dałem ci link w komentarzu do zdjęć robionych przez amatorów na ziemi, a ty odpowiadasz zupełnie nie na temat. Jak widzisz nie da się tak prowadzić dyskusji w ten sposób bo nie starasz się nawet zrozumieć o co chodzi.

       Ludzie na całym świecie widzą tą stację. Światło odbite od słońca jakim świeci i prędkość jaką się porusza oraz powiększenie w teleskopie jakie należy użyć aby zobaczyć jej struktury dowodzą że ona istnieje i lata nad nami na wysokości 400 km okrążając ziemię co ok 2 godziny.

       https://www.youtube.com/watch?v=DSt-YOJlQOo

       W Polsce dobre warunki na jej obserwacje były w maju ze względu na specyficzny kształt jej orbity i pory dnia.

       http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/117035,zobacz-przelatujaca-stacje-kosmiczna-na-polskim-niebie

       1. Sami widzieliśmy przelot i sprawdzaliśmy w Internecie trasę przelotu i to był ISS. Jak można negować planety to przecież każdy kto ma lepszy sprzęt do obserwacji nieba może zobaczyć. Nie ma siły przyciągania ziemskiego? To czemu jak rzucisz piłkę nie lewituje ani nie ucieka w kosmos?

   2. 50 lat temu polecieli na księżyc a teraz przy tak rozwiniętej technologii żaden tam się nie wybiera.
    Wiedzą, że ludzie by ich teraz zdemaskowali.

    1. No i co z tego że nie latają? To niby dowód na płaską ziemię?

     1. Tak dowód na płaską ziemie, bo nie mogą polecieć bo kosmosu nie ma.

      1. to rownie dobrze może być dowód na wklęsłą

      2. “Space may by The final frontier but it’s made in a Hollywood basement”- Red Hot Chili Leppera w piosence “californications”.

   3. Cupak i ty w to wierzysz ? że się rozpędziły ?

    1. Wiem że dla kogoś kto nie ma czasu żeby przyjrzeć się temu tematowi ciężko jest uwierzyć w prawa fizyki i to wszystko ale kiedy człowiek interesuje się tym od kilkunastu lat i rozumie prawa działające na świecie i sam obserwuje je na co dzień to to już nie jest sprawa wiary, ale pewności że tak jest.

     https://youtu.be/Ldd9WUwpYEM

     1. To są tylko naukowe teorie a Pismo Święte jest niepodważalnym faktem i wszystko co jest tam opisane zgadza się z rzeczywistością.

 20. Kilka prostych dowodów na kulistą ziemię do samodzielnej obserwacji.

  Słońce i Księżyc nigdy nie zmniejszają swojej średnicy kątowej podczas wędrówki po niebie od wschodu do zachodu mają cały czas taki sam rozmiar.

  W przypadku płaskiej ziemi ich średnica malała by prawie do zera w miarę oddalania się od obserwatora i rosła w miarę przybliżania ale nigdy nie znikła by na niebie. Można to obliczyć stosując funkcje trygonometryczne. Kiedy oddalamy się od jakiegoś obiektu to jego średnica kątowa maleje proporcjonalnie do oddalania się.
  Tutaj ktoś zrobił wizualny model jakby to wyglądało na płaskiej ziemi ale czegoś takie się nie obserwuje. Jedyne wytłumaczenie to ruch obrotowy kuli.

  https://www.metabunk.org/sk/sun-size-flat-earth-model-southern-hemisphere.gif

  Po drugie wszędzie na świecie obserwuje się spadek horyzontu wraz z odległością.

  Na 11.288 km ziemia zakrzywi się o 10m↓ w dół.

  Na 50 km to będzie już 196 m↓

  Na 100 km – 784.89 m↓

  Na 300 km – 7069.79 m↓

  Ostatnio obserwowałem to zakrzywienie kiedy nadciągały chmury burzowe z zachodu. Chmura burzowa ma wysokość ok 15 km od ziemi, ale ze znacznej odległości widać było tylko górną część tych chmur.

  Tak samo to zdjęcie zostało wykonane z 50 km i widać tylko te budynki, które są wyższe niż 196 metrów.

  http://stupidconspiracies.org/misc/Toronto_across_lake_Ontario_from_Olcott.gif

  Tutaj mamy symulator jak będzie wyglądał statek który się oddala na kulistej a jak na płaskiej ziemi.

  https://www.fossweb.com/delegate/ssi-foss-ucm/Contribution%20Folders/FOSS/multimedia/Planetary_Science/binders/earth/shape_of_earth/round_earth_flat_earth_simulation_1.html

  Dowodem na to że Księżyc jest 400 000 km od ziemi jest zmiana jego pozycji na tle nieruchomych gwiazd w stosunku do zmiany pozycji na ziemi.

  https://i0.wp.com/tikalon.com/blog/2012/Moon_distance.gif?zoom=2

  Księżyc widziany z Polski szerokość geograficznej 51°N i widziany po przeciwnej stronie ziemi 51°S ma różnice w położeniu równą 1.4°. Natomiast różnica między tymi położeniami na ziemi to 10000 km, a Księżyc przesunięty jest zaledwie o 1.4° na tle gwiazd to oznacza że musi być bardzo daleko ok 400 tysięcy km.

  Słońce jeszcze mniej się przesunie na tle gwiazd bo o tylko 0.004° to daje 150 000 000 km odległości od ziemi.

  Tutaj grafika obrazująca to co napisałem wyżej. Wszystko da się wyliczyć na funkcjach trygonometrycznych wystarczy wysilić się trochę.

  https://i0.wp.com/tikalon.com/blog/2012/Moon_distance.gif?zoom=2

  Kolejny dowód to zachód słońca, kiedy oświetla podstawy chmur od dołu co jest możliwe tylko na kulistej ziemi, kiedy kąt promieni słonecznych jest ujemny i pada z pod horyzontu. Na płaskiej ziemi słońce zawsze miało by kąt dodatni.

  https://billycripe.files.wordpress.com/2012/10/2336169486_183178fd26_z.jpg

  Żyjemy w świecie gdzie jest szerokość, długość i głębokość a okręgiem w świecie trójwymiarowym jest kula, która jest symbolem nieskończoność i cyklu bo można jechać na zachód cały czas i okrążyć ziemie i powtarzać to w nieskończoność tak samo jak powtarza się cyklicznie wszystko w Bożym stworzeniu.

  1. Przy tego rodzaju komentarzach nieodmiennie zachodzę w głowę, czy takie rozumowanie faktycznie opiera się na zasadnych przesłankach, bo przynajmniej pozornie wydaje się mieć sens i być logiczne. Z mojego punktu widzenia zależności między liczbami są weryfikowalne w daleko większym stopniu, niż zastosowanie takiej matematyki do opisu przyrody. Przecież masoneria z NASA właśnie tak uzasadnia swoje baśnie, dokładając do tego grafikę komputerową mającą uchodzić za wiarygodne zdjęcia…

   A i tak koniec końców nie jestem w stanie tego określić pod względem intelektualnym, co jest nawet frustrujące. Pozostają tylko domysły, a przecież chciałoby się znać prawdę i w tym temacie- nawet jeśli jest niezależna od zbawienia.

   I jeszcze ten werset mi przyszedł do głowy z Listu do Rzymian 3:4 (UBG): “Nie daj Boże! Przeciwnie, niech Bóg będzie prawdziwy, a każdy człowiek – kłamcą, jak jest napisane: Abyś okazał się sprawiedliwy w swoich słowach i żebyś zwyciężył, gdy będziesz sądzony” – czemu go umieściłem i jak słowa “niech Bóg będzie prawdziwy, a każdy człowiek – kłamcą” mają się do zagadnienia płaskości ziemi, niech każdy sam sobie na to odpowie…

   1. Kent Hovind wyjaśnia że płaska ziemia ma na celu ośmieszenie kreacjonizmu i Biblii.

    https://www.youtube.com/watch?v=_aAwws7ExYo

    1. Zmienił zdanie. Powiedział że nigdy sie tym nie zajmował, ale przestudiował jeszcze raz PS pod tym kontem. Jeśli jest młoda Ziemia, to nie może ona krążyć wokół słońca.

     1. Zmienił zdanie? Jest jakiś materiał na YT jak to mówi?

      1. Jeśli młoda ziemia to może niebocentryzm.

  2. Piotr, czyli kamień, nie skała

   Z tą animacją dotyczącą oddalającego się i zmniejszającego słońca obawiam się, że z pewnej odległości po prostu nie widzimy już słońca. Jeśli założymy, że nie jest ono tak potężne i tak oddalone jak nam się wmawia 🙂
   To, że horyzont znika nam z oczu jest zasługą ograniczonego pola widzenia naszego oka. Są amatorskie filmy pokazujące jak daleko jesteśmy w stanie widzieć na wprost przy pomocy potężnych zbliżeń przyrządów optycznych, co również zaprzecza zaokrągleniu ziemi 🙂 Słońce może oświetlać chmury od dołu również wtedy gdyby poruszało by się po półokrągłym sklepieniu i było by dalej w stosunku do chmur które są bliżej. Tak jak latawiec będzie podświetlony od dołu gdy uniesie się na odpowiednią wysokość, chociaż będzie przed nami.
   Można również jechać na zachód bez końca tak jak przedstawione było to słońce na animacji, nawet na płaskiej ziemi 😉
   Nie bronię tu żadnej teorii, bo sam od niedawna zacząłem się dopiero nad tym zastanawiać i jedyne o czym się przekonałem, to to, że nie jest to niemożliwe 😉
   Nie polecam generalnie tego kanału i treści na nim prezentowanych, ale ten odcinek daje do myślenia:

   1. Zastanów się czy podczas zachodu słońce kurczy się aż zniknie czy znika za horyzontem w tym samym rozmiarze nagle ? Znika nagle, a czego to jest dowodem ? Odp. Ruchu obrotowego ziemi i stałej odległości Księżyca od ziemi.

    https://www.youtube.com/watch?v=lwus2nqU0SY

    https://www.youtube.com/watch?v=sMl5qg6yO5A

    Proponuje popatrzeć na wschody słońca i księżyca. Samo czytanie komentarzy za i przeciw nic nie da. Internet może być skarbnicą wiedzy ale i totalnej głupoty i zwiedzenia trzeba umieć z niego korzystać.

    Bez odrobiny wysiłku można pisać zbędne komentarze typu że nie da się tego udowodnić, ale dobrze wiadomo że sie da bo Bóg chciał żeby się dało i aby człowiek rozumiał Jego stworzenie.

   2. “jesteśmy w stanie widzieć na wprost przy pomocy potężnych zbliżeń przyrządów optycznych”

    Tak ale nie powinno się używać argumentu z morzem m.in tej animacji którą dał Cupak http://stupidconspiracies.org/misc/Toronto_across_lake_Ontario_from_Olcott.gif ponieważ z odległości 50km na w miarę płaskim lądzie nigdy nie uzyskasz takiego samego efektu.

    1. Trochę to zajęło ale trafiłem ostatnio na filmik człowieka, który udowadnia właśnie kulistą ziemię nie używając do tego idealnie gładkiej powierzchni jaką daje nam woda, ale posłużył się wyschniętym jeziorem i 370 metrowym kominem Kennecott w stanie Utah jako punktem odniesienia do pomiarów zakrzywienia ziemi, więc tutaj nie można już powiedzieć że nad wodą dzieją się cuda które zniekształcają nam wyniki, ale obserwujemy dokładnie to samo.

 21. Ów szalenie ciekawy temat już jakiś czas temu jeszcze bardziej zintensyfikował moją nieufność względem oficjalnych nauk przyrodniczych/historycznych. Bo wygląda mi na to, że oni jeśli chcą, to mogą sfabrykować wszystko, ukrywając się za fasadą fachowej, żeby nie powiedzieć ezoterycznej terminologii.

 22. W tym świecie wszyscy walczą o Twoją duszę…

 23. Te karty są naprawdę dziwne. Pewnie sataniści specjalnie je wypuścili.

  https://i1.wp.com/www.thedoggstar.com/wp-content/uploads/2011/02/evil.png Ciekawe czy “Bingo every friday” ma związek ze świętym dniem islamu – piątkiem.

  https://reptilianilluminati.files.wordpress.com/2014/01/illuminati-card-flat-earthers.jpg?w=600 People laugh, but the Flat Earthers know something.

  http://www.thedoggstar.com/wp-content/uploads/2010/08/shroudofturinpng.jpg Całun Turyński – The one in the museum is a fake. The real one is far away, the center of nightly rituals..

  https://s12.postimg.org/gk870rl1p/4c2d0e10.jpg Science fiction fans.

 24. mielonka turystyczna

  Bezposrednio do zbawienia raczej temat niepotrzebny, natomiast pośrednio jak najbardziej. Udowodnienie ze Ziemia nie jest kulą, zadałoby olbrzymi cios tzw nauce, która w każdym “argumencie” stara się przeczyć Biblii a tym samym Bogu. Mysle że spowodowaloby to ponowne przyjrzenie sie tekstom Biblii jako jedynemu źródłu prawdy. Przyglądam się tematowi od dawna, nie opowiadając sie jednoznacznie po którejś ze stron ale na chlopski rozum, przy obracającej sie Ziemi kuli z tak wielka prędkościa nie mogłoby byc mowy o np bezwietrznej pogodzie, bowiem na granicy tarcia dwoch ośrodków o różnej gęstości musi wystepować silny ruch i turbulencja. Tymczasem nieraz obserwujemy flautę, ze nawet listek nie drgnie. Inna rzecz z samolotami lecącymi w kierunku wschód zachód i odwrotnie. Czas przelotu jest zbliżony, gdy tymczasem przy zalożeniu że kręcimy się z zachodu na wschód samoloty poddziwiękowe lecące w kierunku wschodnim nie miałyby szansy dogonić celu podróży. Ciekawy jest tez temat braku lotów przez biegun południowy. To wszystko jest dla nas nie do rozstrzygnięcia, pozostaje kwestia wiary w którąś z opcji. Ja osobiście skłaniam się ku Ziemi niewirującej, będącej w centrum tzw. kosmosu, prawdopodobnie jednak płaskiej. Nie wierzę, żeby dobry Bóg wsadził nas na wirujący między innymi ciałami niebieskimi rollercoaster, na ktorym mamy w lęku czekać az cos w nas walnie. Taką wersje forsuje “nauka”. Bog jest Bogiem porządku, nie chaosu. Biblia w którymś fragmencie mówi również, że słońce się zatrzymalo na jakis czas, więc ten tekst równiez odbierałbym dosłownie.

  1. Ciekawe przemyślenia, doprawdy ciekawe…

   A co do tego niesamowitego fragmentu, to może zacytuję Księgę Jozuego 10:12-14 w tłumaczeniu Uwspółcześnionej Biblii Gdańskiej:

   “Tego dnia, kiedy PAN oddał Amorytów w ręce synów Izraela, Jozue powiedział do PANA na oczach Izraela: Słońce, zatrzymaj się nad Gibeonem, a ty, księżycu, w dolinie Ajjalonu! I zatrzymało się słońce, i księżyc stanął, aż zemścił się lud na swych wrogach. Czy nie jest to napisane w księdze Jaszara? Zatrzymało się więc słońce pośrodku nieba i nie spieszyło się zachodzić niemal przez cały dzień. I nie było podobnego dnia, w którym PAN wysłuchał głosu człowieka, ani przedtem, ani potem. PAN bowiem walczył za Izraela”.

 25. Dla mnie ziemia moze wygldac nawet jak “podnozek” to wogole nie ma znaczenia w zbawieniu, chociaz jak czytam Pismo to najczesciej trafiam na fragmenty o kulistej ziemi 🙂

  Z Panem Bogiem…

  1. Ewelina. Nie ma nic o kulistości Ziemi, jest za to o okręgu.

 26. Witam.
  Mnie najbardziej zastanawia to, dlaczego w ogóle jest dyskusja na ten temat?
  Otóż dlatego, że nikt nie udowodnił bezsprzecznie żadnej TEORII na temat kształtu Ziemi.
  Gdyby Teoria Kopernika była udowodniona i potwierdzona, to byłby koniec tematu i już. Podam głupi przykład – tylko kobiety mogą rodzić dzieci. I to jest koniec dyskusji.
  Ja od niedawna wiem, że Ziemia NIE JEST kulą (geoidą), czy też NIE krąży wokół słońca.
  Podjąłem dyskusję z kilkoma osobami na ten temat i oczywiście zostałem wyśmiany, ale nie próbowałem nic udowodnić – zadawałem jedynie pytania mające na celu wymuszenie myślenia u drugiej osoby, jeśli ten ktoś podejmie chęć zastanowienia się oczywiście.

  Ja nie mam zamiaru się z nikim sprzeczać, bo wiem, że Bóg w swej mądrości przewidując dzieje ludzkości stworzył wszystko tak jak to właśnie uczynił.
  I być może kwestia płaskości, czy kulistości Ziemi zostanie do końca kwestią WIARY, ponieważ może być tak, że ani tego, ani tego nie da się ani udowodnić ani obalić.
  Jednak Bóg daje MĄDROŚĆ swemu ludowi i daje poznać prostotę tego świata, bo świat działa w prosty sposób, Bóg niczego nie komplikuje, to człowiek zawsze wszystko komplikuje i rozkłada na czynniki, żeby coś poznać a i tak nie poznaje tego czego powinien, czyli Boga-Stworzyciela. Zachwycamy się Jego dziełem a nie myślimy o Stwórcy tych dzieł.
  Ja przez krótki czas zastanawiałem się nad tym tematem, siedziałem często na balkonie i obserwowałem słońce, księżyc, gwiazdy, fazy księżyca, pogodę…
  Bóg pokazał mi pewną prostotę działania tego schematu i ja się tego trzymam.
  Po za tym ktoś już tutaj wspomniał, że woda zawsze (nie utrzymuje) DĄŻY do POZIOMU. I z tym nie da się dyskutować nawet przy pomocy GRAWITACJI, ponieważ to jest udowodnione i koniec dyskusji.
  Jednak Bóg mówi nam też “Nie szukaj tego, co jest zbyt ciężkie, ani nie badaj tego, co jest zbyt trudne dla ciebie.”
  Kiedyś uwielbiałem oglądać DiscoveryChannel i NationalGeographic…Obejrzałem chyba z 400 różnych odcinków na temat kosmosu…Wszystkie miały jedną cechę wspólną – nie było tam nic realnego – wszystko było stworzone komputerowo, ale to było fascynujące – tylko jak ogłupiające.
  Człowiek mądry nie dąży do konfrontacji tam gdzie to nie ma sensu, można podyskutować na poziomie jeśli obie strony uznają, że nic w kwestii kształtu Ziemi nie zostało udowodnione i pozostaje kwestią wiary, a przecież każdy człowiek ma wolność WIARY, wolność WYBORU.
  Ja wybieram i wierzę, że Ziemia jest “powiedzmy” płaska, bo to też jest złe sformułowanie – przecież są góry, doliny…
  Ale na pewno NIE wierzę w to, że jest KULĄ i krąży wokół słońca.
  Najczęstszy zarzut, czy pytanie jakie słyszałem to: “skąd się w takim razie biorą pory roku?”.
  Potrafię to wyjaśnić – wyprowadzić teorię- ale nie jestem w stanie tego udowodnić na 100% bo mnie nie stać na to.
  Wierzę w to, że moje modlitwy do Boga o mądrość zostały wysłuchane i otrzymałem po 100x więcej niż bym oczekiwał. Lecz w mądrości właśnie nie zamierzam z nikim prowadzić sporów na ten temat. Rozmawiać można, ale nie kłócić się i spierać kto ma rację.
  Naszym celem jest nieśmiertelność – Bóg stworzył człowieka dla NIEŚMIERTELNOŚCI. I tylko dzięki Bogu możemy osiągnąć nasz cel, tylko udając się do Boga możemy na PRAWDĘ ŻYĆ.
  Więc proszę Was przestańcie się spierać i NIE dajcie się wciągać w te kłótnie. Rozmawiajcie ale nie spierajcie się, bo być może nikt nigdy nie udowodni tych teorii, tak jak Kopernik nie był w stanie udowodnić swojej teorii.
  Uwierzcie w Boga Prawdziwego, który jest nieskończenie mądry, ma nieskończone miłosierdzie i jest Wszechmocny, a wtedy zaczniecie dostrzegać to czego większość ludzi nie chce widzieć, bo większość nie chce znać nawet Boga.
  Dlatego Wy bądźcie inni – stańcie się dziećmi – dziećmi Bożymi.
  Zostańcie z Bogiem.

  1. https://pl.wikipedia.org/wiki/Naczynia_po%C5%82%C4%85czone To właśnie dzięki grawitacji woda dąży do tego samego poziomu..

   1. Nie ma grawitacji, jest tylko gęstość.

 27. Im dłużej nad tym myślę, tym więcej pytań się mnoży i pojawia się coraz więcej jawnych sprzeczności, które coraz trudniej jest mi postrzegać tylko jako pozorne i w ostatecznym rozrachunku całkowicie nieistotne. Bynajmniej. Tak lecąc luźnym strumieniem świadomości – czemu w Księdze Kaznodziei co chwilę pojawia się zwrot “pod słońcem”, a nie np. “pod słońcami”? Czy to tylko taka figura stylistyczna? Wszak nauka akademicka utrzymuje, że jest wielki wszechświat i takich słońc, jak nasze, jest jak psów… Wersety o ziemi będącej podnóżkiem Boga czy firmamencie jak lustro polerowane już bodajże padły, ale jest tego jeszcze więcej…

 28. Chyba ostatecznym dowodem na obrót ziemi jest Wahadło Foucaulta, który udowodnił w ten sposób ruch obrotowy ziemi.

  https://www.youtube.com/watch?v=pk1y_qIAQ-w

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wahad%C5%82o_Foucaulta

  1. Są jeszcze noce i dnie polarne, gwiazdy niewidoczne na drugiej półkuli.

  2. A co jeśli wahadło fuka jest dowodem na ruch obrotowy nieba?

 29. Szkoda, że artykuł “Miłość Jezusa nadzieją dla upadających” ma..2 komentarze, a ten o kształcie naszej planety już prawie 90…

 30. Popatrzcie na moment jak slonce znika za horyzont. Ja juz stoje w cieniu a wysokie bydynki oswietlone. Znika za kulistą ziemią?

  1. Popatrz na rozmiar słońca, podczas zachodu i wschodu

 31. Komentarzy więcej na temat płaskiej ziemii, niż w wpisach o Jezusie, to ciekawy fakt.

  Czytam , czytam i kilka osób wyżej wymieniło fakt, że Kopernik i jakas grupa Masonska maja cos wspolnego, a czy przypadkiem wczoraj podczasz wizyty w Polsce prezydent USA i jego małżonka, nie wspominali co nóż o Koperniku ? Zbieg wydarzeń, nie sądzę.

  Pozdrawiam

 32. Admin włożył kij w mrowisko i tak jakakolwiek ziemia nikogo nie zbawi tylko Jezus Chrystus. Szkoda cennego czasu nie znamy dnia ani godziny.

 33. Największym wyzwaniem dla płaskiej Ziemi jest okrąg gwiazd na półkuli południowej oraz Słońce, które wschodzi i zachodzi w grudniu od strony południowej (dotyczy półkuli południowej).

  Dla gwiazd z południa znalazłem takie wytłumaczenie, proszę oglądać od 5 minuty
  https://www.youtube.com/watch?v=pKKhZBptg2A

  Wiemy, że woda (szkło), załamuje światło, w zależności od kształtu naczynia w jakim się znajduje.

  Jeśli nad nami jest woda, co sugerowałyby poniższe filmy oraz biblia, to być może to jest klucz do poznania odpowiedzi na to czym jest okrąg gwiazd na półkuli południowej.
  https://www.youtube.com/watch?v=ZXTivADyufo
  https://www.youtube.com/watch?v=afjcaJpMWyc

  Pozostaje także do rozwikłania zagadka ze Słońcem, czyżby tutaj też owa woda czy też firmament odbijał go od siebie i dlatego widać go wschodzące/zachodzące od południa po czym odbicie i realne Słonce schodzą się ze sobą (dotyczy półkuli południowej)?

  Oczywiście są to tylko hipotezy, które warto rozważyć.

  Jeśli ktoś ma bystry umysł niech przemyśli sprawę.

 34. Bo to co nas podnieca to się nazywa….płaska Ziemia 😛 Weszłem akurat (weszłem bo miałem blisko jakbym miał dalej to bym wszedł:P ) i pozieram a tu ponad 100 komentarzy! Łał se myślę dysputa rozgorzała na całego 🙂 Przeleciałem te komentarze i tak jak przypuszczałem powstały dwa obozy: płaskoziemców i kulistoziemców. Brakuje jeszcze do tego kotła wrzucić zwolenników niebocentryzmu i mamy potrawkę gotową 🙂 OK dla mnie bomba jeśli chcecie tracić czas na poznanie prawdziwego kształtu Ziemi, jeśli chcecie tracić energię na przekonywanie innych, których i tak nie przekonacie o jedynym i słusznym kształcie naszej planety wasz wybór wszak macie wolną wolną wolę zatem do boju! Tylko po co? Co będzie nagrodą? Kij czy marchewka, siekierka czy kijek??

  1. To jest bardzo ważny temat, dlatego wzbudza tyle emocji.
   Namacalny dowód na istnienie Boga.
   Moglibyśmy to udowodnić, że ziemia jest płaska, ale ci co tego nie chcą, zabezpieczyli się, mamią i nie dopuszczają, zakazują, ośmieszają. Mnóstwo zakazów.
   Boją się.
   Ale nawet bez tych możliwości jak ktoś chce wyskoczyć z matrixa może zgłębić temat i pomyśleć.
   Zauważyłam, że kłótnie na różnych polach powstają dlatego, że przeważnie ktoś jest niedoinformowany bo mu się nie chce czytać, zastanawiać się, obstaje przy swoim dla zasady i trzeba ich dokształcać a oni bez zastanowienia wyrażają swoje opinie.
   Krew w piach.
   Też jest opcja, że Bóg z jakiegoś powodu nie dał zrozumienia.
   Na marginesie szanuje Was wszystkich, ponieważ jesteście moimi bliźnimi, każdy nas dąży do zbawienia.

   1. Bóg jest niematerialny więc nie da się udowodnić jego istnienia.

    1. Twoje myśli też nie są materialne to może nie istnieją ?

     1. “Myślę, więc Jestem!” I zniknął… ☻

      1. To tzw. Humor zeszytowy zaczerpnięty z radosnej twórczości własnej uczniow… żeby nie było…

       1. Humor to podstawa, mojemu synowi przyśnił się kiedyś Jezus Chrystus który podszedł do mojego syna i zaczął żartować.
        Syn opowiadając mi ten sen powiedział: mama jaki Pan Jezus Chrystus jest wspaniały jak ON żartuje, bardzo się śmialiśmy :))

   2. Nie to nie jest ważny temat 🙂 W ten sposób mamy udowadniać istnienie Boga? Przecież większy dowód na Jego istnienie masz w każdym swym oddechu wszak każdy z nas otrzymał tchnienie życia 🙂 Ja nie muszę nikomu nic udowadniać bo ten kto z Nim chodzi widzi Jego obecność i działanie wszędzie. Wolę zatem w temacie kształtu Ziemi pozostać niedouczonym prostakiem 🙂

 35. To straszne że wszyscy tak się rozpisujecie o takich błahych sprawach. Czy ma to dla nas znaczenie czy żyjemy na wielkim placku czy na wielkiej kulce do golfa ? Naszym celem jest Chrystus a nie udowadniane teorii która i tak nic nie wniesie w nasze życie, oczywiście poza ośmieszeniem naszej wiary jak to trafnie napisał Piotr. Najsmutniejsze jest to że mimo tego że jest to blog chrześcijański najwięcej komentarzy jest pod artykułami dotyczącymi po prostu zwykłych teorii spiskowych. Pozdrawiam wszystkich w naszym Panu Jezusie Chrystusie i życzę błogosławionego Szabatu.

  PS. Też kiedyś wierzyłem w płaską ziemię ; )

  1. Dobry materiał do analizy wersetow biblijnych na temat kształtu ziemi. Trochę dlugi, ale warto sobie przemyśleć wszystkie omówione pokrótce fragmenty i zaznaczyć we własnych bibliach. Zachęcam do zaznajomienia się z tematem.

 36. Uważam,że na szczycie jest Biblia ,pismo natchnione przez Boga,a potem dopiero nauka,która nie jest jeszcze na poziomie wiedzy z Biblii.
  Pomijam kłamstwa i manipulacje ,sekty NWO,zwane NAUKĄ.

 37. Oprócz dowodów naukowych jest jeszcze analogia biblijna.
  Słońce to źródło światła, a światłością jest Bóg więc słońce symbolizuje Chwałę Bożą, więc logiczne jest że to wszystko będzie skupiać się wokół symbolu Chwały Bożej i wokół niej wirować (orbitować).

  Ludzie od starożytności stworzyli sobie różne własne religię i bogów oparte o symbol słońca co nie podobało się Bogu bo tylko On jest Bogiem stworzenia.

  To nie znaczy że słońce jest złe, jest to po prostu element Bożego stworzenia, który ma swoje znaczenie. Bóg jest w centrum a nie człowiek dlaczego więc ziemia ma być w centrum ? Czy to nie Adam i Ewa chcieli być jak Bóg przez co zgrzeszyli ?

  „A miasto nie potrzebuje ani słońca ani księżyca, aby mu świeciły; oświetla je bowiem chwała Boża, a lampą jego jest Baranek.” Objawienia 21:23

  Tutaj mamy wyjaśnienie. Słońce symbolizuje chwałę Bożą, a Księżyc lampę jaką jest Baranek. Baranek odbija chwałę Bożą jest więc obrazem Boga, który możemy zobaczyć czyli poznać Boga przez to ze stał się człowiekiem. Powierzchnie Księżyca można oglądać gołym okiem, ale powierzchni Słońca nie da się bo to czyste światło które waży kilkaset tysięcy razy więcej niż ziemia. Dlatego Bóg przyszedł jako człowiek Jezus Chrystus abyśmy Go poznali poprzez analogię i przez analogię zapowiedział to na niebie w formie słońca i księżyca.

  Ponadto Księżyc jest 400 razy mniejszy od Słońca, ale Słońce jest 400 razy dalej. Dlatego ich rozmiar kątowy jest identyczny.
  Pierwsza litera (alef) w alfabecie hebrajskim ma wartość 1 a ostania (tav) 400.

  “Słuchaj mnie, Jakubie, i ty, Izraelu, którego powołałem! Ja to jestem, Ja pierwszy i Ja ostatni.”

  Sam Pan Jezus autoryzuje tą symbolikę jako wskazująca na Niego. Ale jak ? Chrystus zrobił to w formie cudu na nad Morzem Tyberiadzkim.

  “Poszedł Szymon Piotr i wyciągnął sieć na ląd, pełną wielkich ryb, których było sto pięćdziesiąt trzy“;

  W zrozumieniu tego potrzebna jest dokładna liczba złowionych ryb, którą Jan podał co do joty równą 153. Po co taka dokładność w tym cudzie ? Bo ma on głębokie znaczenie.

  Każdy uczony w starożytności wiedział że 153 to liczba wskazująca na połączenie się dwóch równych okręgów i opisuje stosunek szerokości do wysokości takiej figury, która jest bardzo dokładnym przybliżeniem pierwiastka z 3. Figura ta znana jest jako “Rybi Pęcherz”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Vesica_piscis

  http://blog.world-mysteries.com/wp-content/uploads/2011/12/pythagoras_vesica.png

  Tak się składa że słonce i księżyc tworzą taką figurę na niebie.

  Izrael czcząc święto Nowiu Księżyca obchodził zapowiedź przyjścia Boga w ciele czyli Chrystusa.

  “Niechże was tedy nikt nie sądzi z powodu pokarmu i napoju albo z powodu święta lub nowiu księżyca bądź sabatu.”

  “I będzie tak, że w każdy nów i w każdy sabat przychodzić będzie każdy człowiek, aby mi oddać pokłon – mówi Pan.” Izajasza 66:23

  Heliocentryzm nie jest dziełem diabła, ale jest odbija to jak Bóg człowiekowi się objawia poprzez stworzenie.

  “Bo niewidzialna jego istota, to jest wiekuista jego moc i bóstwo, mogą być od stworzenia świata oglądane w dziełach i poznane umysłem, tak iż nic nie mają na swoją obronę,”

  Jak ludzie mają poznać niewidzialnego Boga ? Tylko poprzez to co stworzył i jak to stworzył.

 38. Karol Szulawiak

  Ile komentarzy pod tematem o płaskiej ziemi.
  A ja wam powiem że ziemia jest..trójkąta, bo jest illuminati i żyjemy w oku niebieskookiego giganta, dlatego niebo jest niebieskie
  I czy to ma jakieś znaczenie?
  Piotrze, mam prośbę..usuń to. Niech nie tworzą się podziały z powodu kształtu ziemi. No serce mi się kraja, gdy widzę jak chrześcijanie nabijają tyle postów o kształcie naszej planety. Czy jest płaska jak deska czy jest kulą jak piłka czy jest trójkątna..i tak to wszystko idzie na zniszczenie i powstanie nowe niebo i nowa ziemia i zajmijmy się na tym, by było nas tam jak najwięcej.

  1. Karol Szulawiak

   Już nie wspominając Piotrze o tym, ze musisz marnować czas na administracje tych postów. Nie szkoda Ci go? No mi by było szkoda. Już bym wolał się np. z kotem pobawić.

   1. jest 2 adminów jak wiesz. Czasem mi pomaga z-ca 🙂

    1. Karol Szulawiak

     Wiem, nie mniej jednak to nadal szkoda czasu nawet dla dwóch adminów. Kotów na świecie też jest dużo 😀

  2. widzisz, takie komentarza pokazują często pozorne nawróxcenia poprzez spiski. Na całe szczęście prawie wszyscy okazują kulturę.

 39. Płaska czy też niebocentryczna Ziemia to jakieś dezinformacyjne teorie, i są one w pewien sposób niebezpieczne ponieważ niebocentryzm przedstawiany przez niejakiego Mariusza Sz. miesza najzwyczajniej ludziom w głowach.

  1. Jazz jest intelektualny i bardzo dobrze, dlatego go słucham obok muzyki klasycznej. Gdybym miał grać Bogu to tylko muzykę, którą określiłbym jako wyrafinowaną.

   1. mielonka turystyczna

    Grałbys to na co On ci pozwoli :)Myślę że na tym świecie nie ma muzyki, która jest w stanie Jego zadowolić, wszak każdy instrument to dzieło rąk ludzkich. Juz kiedys o tym pisałem że milszy mi jest śpiew ptaków niż wyrafinowany Jazz. Pamietaj że Bóg woli prostaczków niż intelektualistów Jazzu jak ja to nazywam :). Łatwo konfrontować się z fanami disco polo czy popu myśląc że ma sie lepszy gust muzyczny. Bóg nie oceni nas pod kątem dobrego gustu.

  2. mielonka turystyczna

   Nie chcę ciągnąc tematu, bo mozna dlugo, napisałem co myslę, Ty masz inne zdanie. 🙂

 40. to w jakim celu ktos mialby klamac ,ze Ziemia jest okragla,co chcialby przez to osiagnac?

  1. Koty nie lubią zimna, a na krawędzi ziemi jest (?) falbanka lodu…

 41. Tyle komentarzy… do tego pewnie niewielu dotrwać… chciałam tylko cytat zamieścić. Przysłów 25:2 Chwała Bożą jest rzecz ukryć, a chwalą królów jest rzecz zbadać. Wysokość niebios, głębokość ziemi oraz serca królów są niezbadane.

 42. mielonka turystyczna

  Wpadł mi jeszcze jeden cytat, który zdaje się jednoznacznie przeczyć stanowisku nauki nt. ziemi – wirującej kuli: “Panie, słowo twoje trwa na wieki, Niewzruszone jak niebiosa.
  Prawda twoja trwa z pokolenia w pokolenie, Ugruntowałeś ziemię i stoi.” Ps 119,89-90 nowy przekład z języków hebrajskiego i greckiego (Biblia Warszawska)
  Ugruntować – znaczy ustabilizować, unieruchomić, słowa “stoi” nie trzeba komentować, zaprzeczenie zwrotu ” być w ruchu”.

 43. Twórco tej strony czy mógłbyś napisac artykuł o dowodach na niebocentryzm? Jeżeli już jest, to mógłby
  Pan wysłać ni linka na tej stronie?
  z góry dziękuje.

  1. Nie ma i nie będzie dowodów na niebocentryzm, to jest tylko alternatywa dla tych co odrzucają płaską i kulistą ziemię. Sam jestem za kulistą, prowadziłem obserwacje lornetkowe planet (widoczne tarcze Jowisza i Wenus) i ISS wraz z rakietą z dostawami podążającą za stacją co jest sprzeczne z założeniem że rakiety rzekomo lądują w oceanie 😀

 44. Poziom wiedzy niektórych komentatorów jest żenujący, poraża indolencją i infantylizmem ! Istna porażka szkolnictwa na poziomie podstawowym !!! Sam fakt dopuszczenia do myśli , że ziemia może być płaska jest dowodem na debilizm nieuleczalny. Jak można w XXI w. nie znać chociażby podstaw fizyki.
  Taki mały eksperyment. Wyobraźcie sobie stół, biurko które odwzorowuje waszą płaską ziemie. Przesuńcie sobie palec po powierzchni (niech będzie od środka biurka) ku krawędzi. Docieracie do… własnie krawędzi stołu, biurka, waszej wyimaginowanej płaskiej ziemi też. Jaki wniosek ? Płaska ziemia musiałaby mieć krawędzie, obrys powierzchni. No i ? Gdzie są zdjęcia, filmy, opisy owego końca ziemi ? Pamiętajcie, że obrys waszej płaskiej ziemi miałby dziesiątki tysięcy km długości. I nikt jeszcze nie trafił na ową krawędź ??? No niestety nie, nie pojadę na wycieczkę życia 🙂 Pomyślcie co by działo się z chmurami na takiej krawędzi (zawracałby, leciały w kosmos ?) czy wodami mórz i oceanów (spływały by w dół ?) ??? A statki, samoloty, zwierzęta, ludzie… Troszkę wyobraźni i cała ta teoria płaskiej ziemi pada na ryj.
  Co do cytowania Biblii… Otóż tą księgę napisali …ludzie. No niestety, tylko ludzie i to bez dzisiejszej wiedzy czy doświadczenia. Jak to możliwe, że Wszechmocny potrafiący stworzyć niebo i ziemie nie potrafi stworzyć czegoś takiego prostego jak zbiór wytycznych jak mamy żyć i dostarczyć nam do kołyski tuż po narodzeniu w postaci małej książeczki ??? Pstryk palcem i mamy boskie wskazówki na życie. Dlaczego tak jednak nie jest ? To już zbyt skomplikowane dla entuzjastów płaskiej ziemi.

  1. Rychu, nie wiem kim jesteś, ale używanie takich niepopularnych zwrotów jak indolencja czy infantylizm nie zrobi Cię naukowcem, a obrażasz dyskutantów.
   Pomyśl, gdybyś użył tych samych argumentów bez epitetów… Tak, włączają sie emocje po obu stronach.
   Z drugiej strony, nie wiem, czy jesteś chrześcijaninem, ale 24 grudnia będzie tzw Boże Narodzenie. Oficjalnie Jezusa Chrystusa narodzenie, a On powiedział:

   ” Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie.” Jana 13

   Skąd ta pogarda do ludzi?

 45. Zbadanie czy Ziemia jest płaska, czy okrągła jest łatwo sprawdzalne, wystarczy trochę wiedzy. I nie trzeba w tym celu powtarzać eksperymentu Eratostenesa (https://pl.wikipedia.org/wiki/Dziesi%C4%99%C4%87_najpi%C4%99kniejszych_eksperyment%C3%B3w_z_fizyki#Pomiar_Eratostenesa_(ok._roku_230_p.n.e.)_%E2%80%93_pomiar_obwodu_Ziemi).
  Moją metodą można sprawdzić kształt Ziemi bez wychodzenia z domu. Należy wziąć dwie mapy sąsiednich obszarów, w tej samej skali, najlepiej skorzystać z atlasu samochodowego, gdzie wszystkie mapy są w tej samej formie i skali, albo wziąć np. mapy sąsiednich państw, w skali co najmniej 1:1 000 000.
  Mapy te muszą być w odwzorowaniu zachowującym odległości, dlatego najlepiej mapa samochodowa. Następnie przykładamy wspólne części map i porównujemy pod światło, czy wedle własnej inwencji, odpowiednimi przyrządami (cyrkiel, linijka, kątomierz ewentualnie). Jeśli krawędzie się idealnie zgadzają, Ziemia jest płaska. Jeśli nie pasują do siebie, tzn. np. drogi wschód-zachód są zakrzywione na krawędziach map, to Ziemia nie jest płaska. I tyle. Oczywiście inteligentna osoba nie musi nawet tego sprawdzać – kartografia by nie powstała na płaskiej Ziemi, bo nauka ta powstała z braku możliwości jednoczesnego odwzorowania na mapie odległości oraz kątów.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: