Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

MÓJ DOSKONAŁY PRZYJACIEL I OJCIEC – NICKY CRUZ

Ja dzisiaj jestem nadal wewnątrz złamanym, małym chłopcem i Bóg jest nadal moim Ojcem. Gdziekolwiek jestem, oczekuję na Niego, żeby szedł koło mnie, trzymał mnie za rękę, prowadził mnie. Kiedy się potknę, On wyciąga rękę i podnosi mnie. Odkurza moje ubranie, całuje moje rany i potem idzie ze mną dalej.
Kiedy zrobię coś dobrze, widzę jak się uśmiecha, klaszcze, okazuje Swoje wsparcie. Kiedy zrobię coś źle, upomina i dyscyplinuje. Kiedy jestem zmęczony i utrudzony, On mnie podtrzymuje, nawołuje do dalszych kroków i zachęca, żebym nie rezygnował. Kiedy jestem wystraszony, bierze mnie za rękę. Kiedy jestem smutny, całuje moje serce.
Przychodzę do Jezusa po pomoc i prowadzenie we wszystkim co robię i On mnie nigdy nie zawiódł. Zawsze był tam, gdzie Go potrzebowałem.
Ta relacja miłości, jaką mam z moim Ojcem rozpoczęła się ponad pięćdziesiąt lat temu. Nie zawsze było łatwo. Bywały chwile, kiedy ja odsuwałem się od Niego, próbowałem iść swoją drogą, nawet się buntowałem, ale On zawsze był gotowy, żeby mnie przyjąć z wyciągniętymi ramionami i czekał, że wrócę do Niego. Jego wierność nigdy nie ustawała – On jest doskonałym przyjacielem i Ojcem. Moja wierność w stosunku do Niego była czymś, czego musiałem się uczyć i dalej nad tym pracuję codziennie. Jest to proces, który trwa cale życie.
Kiedy oddałem swoje serce Jezusowi, to nie miałem pojęcia dokąd mnie zaprowadzi ta nowo znaleziona wiara. Byłem wystraszony i samotny, zastanawiałem się jak On mnie wyrwie od ludzi i rzeczy z mojej przeszłości, gangów i narkotyków, które mnie trzymały w niewoli. Nie wiedziałem jak być Jego dzieckiem, ale On mi pokazał i prowadził cały czas. Ale przez te wszystkie lata byłem świadkiem naocznym tego, co się może stać, kiedy pozwolimy, aby Boży Duch został uwolniony w nas i wśród nas, kiedy podłączymy się do Jego chwały i pozwolimy Mu, żeby działał, poruszał i usługiwał poprzez nas.
Nicky Cruz, znany na świecie ewangelista i płodny pisarz nawrócił się do Jezusa Chrystusa z życia przemocy i przestępstw, po spotkaniu Dawida Wilkersona w Nowym Jorku w roku 1958. Historia jego dramatycznego nawrócenia została opisana w książce Krzyż i Sztylet przez Dawida Wilkersona, a potem w jego własnej, najlepiej sprzedającej się książce Run Baby Run.(Polski tytuł: „Nicky Cruz Opowiada”).

Updated: 3 lipca 2017 — 11:03

2 komentarze

Add a Comment
  1. Bardzo wzruszające słowa,chwała Bogu za Jego dobroć,miłość i opiekę nad nami.Dzięki Ci Boże za twoje dzieci dzięki,którym wzrastamy.
    Polecam książkę Nickiego chodź początek jest brutalny i ciężko miejscami przebrnąć.Za to dalej widzimy cudowne dzieła Boga.Książka kierowana przez DŚ,wzruszająca ale i pokazująca,ze dla Boga nie ma żadnych przeszkód

  2. Piotr, czyli kamień, nie skała

    “Nie zostawię was sierotami, przychodzę do was.” (J 14:18 NBG)

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: