Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Czy chrześcijanin może być patriotą?

Czym w ogolę jest patriotyzm?

 

“(łac. patria,-ae = ojczyzna, gr. patriotes) – postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęć ponoszenia za nią ofiar; pełna gotowość do jej obrony, w każdej chwili. Charakteryzuje się też przedkładaniem celów ważnych dla ojczyzny nad osobiste, a także gotowością do pracy dla jej dobra i w razie potrzeby poświęcenia dla niej własnego zdrowia lub życia” wikipedia

 

Kiedy już poznaliśmy definicję patriotyzmu, warto wyłowić z niej słowa klucze. Są nimi:

 

-oddanie własnej ojczyźnie

–chęć ponoszenia ofiar

-gotowość do obrony w każdej chwili

 

Jest jeszcze jeden mały szczegół, który celowo pominąłem. Poza powyższymi kryteriami musimy sobie odpowiedzieć na pytanie może nie czym jest ojczyzna, ale która z ojczyzn jest nasza chrześcijan? Jeśli ojczyzna to musi być i Ojciec, a ten jest w niebie, ale Jego Syn zasiał ziarenko owego królestwa, co objawia się w licznych denominacjach i chrześcijanach …internetowych.

 

31 Inną przypowieść im przedłożył: «Królestwo niebieskie podobne jest do ziarnka gorczycy, które ktoś wziął i posiał na swej roli. 32 Jest ono najmniejsze ze wszystkich nasion, lecz gdy wyrośnie, jest większe od innych jarzyn i staje się drzewem, tak że ptaki przylatują z powietrza i gnieżdżą się na jego gałęziach».” Mateusza 13

 

 

To oznacza, że nie ma granic tego królestwa, a więc dzieci Boże wchodzące w skład tego królestwa są porozsiewane na CAŁEJ  ziemi. Skoro tak, to nie widzę powodu, dlaczego mam brać udział w wojnie, w której moim wrogiem jest państwo złożone między innymi z członków królestwa niebieskiego.

 

Nawet kiedy jeszcze nie byłem osobą nazywającą się chrześcijaninem, czyli katolikiem, uważałem nauczony historią Polski nonsensem wszelki patriotyzm. Przelewaliśmy kre w całej Europie. Walczyliśmy w czasie II wojny światowej na linii Maginota we Francji ( Dywizja Grenadierów pod dowództwem gen. Bronisława Ducha), pod Monte Cassino we Włoszech, w dywizjonie 303 w Anglii i oczywiście nas sprzedano Stalinowi za co zapłaciliśmy najwyższą cenę – wolnością, ale i wymordowaniem naszej inteligencji.

 

Co stoi więc za hasłem „Bóg, Honor i Ojczyzna”?

 

Po raz pierwszy hasło „Bóg, Honor i Ojczyzna” wprowadzono dekretem Prezydenta Rzeczypospolitej 15 października 1943 r.

 

Są to hasła, którymi manipuluje się społeczeństwem tak samo jak bezmyślnymi kibicami zionącymi nienawiścią do nie tylko kibiców z innego miasta, jak również do kibiców z tej samej miejscowości (piłkarskie derby). Jest to patriotyzm lokalny.

 

Patriotyzmem posługują się wszelkiej maści politycy mówiący o jedności, o rodzinie jaką jest Polska, ale wystarczy trochę poszperać internet aby wiedzieć po pierwsze, że Polską nie rządzą Polacy, a po drugie Polska stała się atrakcyjnym towarem na sprzedaż. Polską rządzili od dawna polityczni sutenerzy.

 

Raptem wczoraj zauważyłem na TVP info część programu pokazującą o dziwo to, o czym mówi się od wielu lat na takich blogach jak ten. Była tam mowa o wyprzedaniu większości mediów Niemcom.

 

Gdyby ci wszyscy kłamcy posługujący się hasłem patriotyzmu rzeczywiście dbali o Polaków, to nie byłoby 2 milionów błogosławionych zagranicą. Nie byłoby złodziejskiego ZUSu dławiącego przedsiębiorczość, depopulacji szczepionkowej, bankokracji, komornikokracji, biurokracji itp

 

Rzecz niesamowita. Telewizja publiczna pokazała prawdę. Czy jest to moda na prawdę? Nie do końca. Jest to kolejny etap gry w spektaklu czasów końca. Niemniej jednak zaskakujący.

 

Kto namawia Polaków do fałszywej ideii patriotyzmu?

Kto namawia do patetycznych haseł “kościół, szkoła, strzelnica”?

Niektórzy nawet fotografują się z bronią.

Są to agenci Jezuiccy. Ci sami, którzy zdławili rreformację.

 

 

Podsumowując, my chrześcijanie ewangeliczni nie powinniśmy poddawać się wyświechtanym hasłom mieszającym honor, ojczyznę z Bogiem. Nie strzelnica i szkoła, w której się indoktrynuje dzieci ewolucją, historią Polski zaczynającą się od roku 966, są naszym celem. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby był demon o nazwie patriotyzm.

Oczywiście ktoś pod wpływem emocji zada pytanie? no dobra, a co byś zrobił gdyby Rosjanie zaatakowali Twoją rodzinę?

A co ludzie zrobili, kiedy Stalin postanowił wprowadzić realny socjalizm w Polsce? Co zrobili Izraelici kiedy najechał ich Nabuchodonozor? Ci co zbuntowali się, zginęli. Podobnie było z żołnierzami wyklętymi. Nie tędy droga kochani. Jeśli ktoś jest wierzący, musi stosować się do kodeksu jakim jest Biblia. To w Bogu jest nadzieja, a nie w wojsku ziemskim.

Judejczycy tuż przed podbiciem ich, zdali się na własne siły i zostali wymordowani, a ci co przeżyli zostali wzięci do niewoli.

Kluczem i wyjściem z niekorzystnej sytuacji Polaków jest wyjście z Babilonu Wielkiego i wyrzeknięcie się kultu królowej niebios. Im bliżej Boga, tym bardziej dany kraj jest błogosławiony.

Niestety stworzenie z Polski drugiego Izraela z czasów Dawida jest utopią, ale przynajmniej możemy ratować swoje rodziny.

Musimy uświadamiać ludzi, iż wojna która już jest do wojna duchowa, religijna, a granice naszego “państwa” (królestwa) stanowią granice wiary. Islam się w nich nie mieści. islam jest religią szatana i wszystkie partie nawołujące do przyjęcia Islamu, stoją po stronie diabła. Tak samo jak Jezuita Bergoglio, episkopat polski i część polskich pastorów.

Ażeby zobrazować to co się dzieję napiszę o pewnym zdarzeniu, o którym usłyszałem raptem kilka tygodni temu. Otóż czytelnik mojego bloga pracujący w siedzibie OBWE w Warszawie powiedział mi, że muzułmanie mają specjalnie wydzielone pokoje do modlitw do Allaha. Chrześcijanie nie mają takich pokoi.

 

 

Każdy zaś duch, który nie uznaje Jezusa, nie jest z Boga; i to jest duch Antychrysta, który – jak słyszeliście – nadchodzi i już teraz przebywa na świecie. (1 Jana 4:3)”

 

 

Podkreślam, jest to wojna religijna, patriotyzm jest sloganem mającym na celu manipulować uczuciami i emocjami mieszkańców danego kraju. Niebawem

 

My, chrześcijanie biblijni jesteśmy patriotami, ale TYLKO i wyłącznie królestwa niebieskiego.

 

 

Patriotyzm oparty jest na poczuciu więzi społecznej, wspólnoty kulturowej oraz solidarności z własnym narodem i społecznością.

 

Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi? I wyciągnąwszy rękę ku swoim uczniom, rzekł: Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką (Mt 12, 46-50).:”

 

Ochrona polskiego interesu tak. Patriotyzm nie. Nie dla pustych haseł, sztandarów, czczej mowy i patosu.

 

__________________________

 

Jeśli doceniasz treści prezentowane na tym blogu oraz to, co robię, to podaję link do wsparcia, za które serdecznie  dziękuję:

 

detektywprawdy.pl/2015/10/02/podaje-rachunek-do-darowizn/

 

 

 

Updated: 19 czerwca 2017 — 20:50

28 komentarzy

Add a Comment
 1. Artur S. (detmold)

  Definicja milosci do ojczyzny doczesnej ( narod albo spoleczenstwo to pojecia zbyt szerokie, dajace pole do rozmaitej manipulacji roznym obwiesiom ). Dobra jakosciowo wszelaka praca oraz serdecznosc wobec porzadnych ludzi czyli dawanie dobrego przykladu do nasladowania. Wszystko. Dygresja. Albo=/=Lub i Bynajmniej=/=Przynajmniej 😉 .

 2. Artur S. (detmold)

  Nie mozna byc ojkofobem ( niechetnym “bo tak” swoim w naszym przypadku polskim bliznim ). Jednakze nie wolno tez stawiac ludzi plugawych/parszywych, ale mowiacych po polsku na rowni badz ponad obcymi, ale tylko i wylacznie solidnymi/porzadnymi ( lachudr nie chcemy ). Z czlowieka ma byc wymierny pozytek 🙂 .

 3. Artur S. (detmold)

  Powinnismy dogadzac ludziom o mentalnosci gospodarza ( produkcja/handel/swiadczenie przydatnych uslug nawet wyrzeczeniem odejmowania sobie od ust ), a pedzic precz wzglednie tepic jednostki o umyslowosci parobka ( konsumpcja z reguly czyims kosztem ). Ci pierwsi buduja potege danego kraju-wspolnoty, a ci drudzy go niszcza.

 4. “Albowiem tak Bóg umiłował świat,
  że Syna swego jednorodzonego dał,
  aby każdy, kto weń wierzy,
  nie zginął, ale miał żywot wieczny”
  Jana 3:17

 5. Dokładnie tak?,my naśladowcy Pana Jezusa Chrystusa jesteśmy patriotami Królestwa Bożego.
  Bogu chwała na wieki!

 6. Artur S. (detmold)

  “Nie mow za wiele o sobie, slowa sa puste i latwe, pokaz co potrafisz…” Zdzislaw Dudzik, trener polskich lotnikow “precyzyjnych”-sportowych

 7. Mała poprawka ze strony technicznej – “Ci sami, którzy zdławili kontrreformację.” – chyba miało być reformację:)
  Bardzo dobry artykuł.

 8. Artur S. (detmold)

  Zrodlo:Trenerski Chleb 1986. Dygresja. Czesto na tym swiecie ( niestety zwlaszcza w Polsce ) nagradza sie nie tych ktorzy dany, dowolnego rodzaju sukces wykuli, a tych ktorzy sobie jakies osiagniecia przywlaszczyli…

 9. To świat miał w nienawiści Jezusa, “bo nie był z tego świata”. Jezus piętnował uczynki/grzechy świata. No i obłudników, którzy bluźnili Duchowi Świętemu czyli byli naocznymi świadkami cudów, znaków, widzieli wypełnienie się proroctw w osobie Mesjasza, a mimo to zatwardziale zaprzeczali i wmawiali innym, że nie jest Mesjaszem.
  Jezus przyszedł do swoich, a ci Go nie przyjęli. Do pogan potem Paweł zaniósł ewangelię, ten znienawidzony przez różne środowiska.
  Zbawienie bierze początek u Żydów jak mówił Jezus Samarytance.
  Nawet raz Jezus mówił, że najpierw godzi się dać chleb dzieciom, a nie psom do pewnej kobiety.
  Chyba Kajfasz prorokował, że lepiej by jeden umarł za cały naród, a tutaj się okazało, że nie tylko za naród, ale za wszystkich, którzy wierzą w Imię Jego i to jest DOBRA NOWINA 🙂

 10. Artur S. (detmold)

  Jak chrystianin ma produktywnie-pozytecznie zyc na tym upadlym swiecie ( inspirowac innych do dobrego ), tak jednak aby nie wzmacniac sil babilonu czyli slugusow zlego?

 11. Patriota Królestwa Bożego- jak najbardziej warto nim być 🙂
  Co nie znaczy że trzeba zapominać o szacunku do ziemi na której się żyje (choć nie zawsze to jest jednocześnie i ta rodzinna ziemia) 🙂
  Bóg dał żyć w określonym miejscu i warto o nie dbać, m.in. przez nawet coś wydawałoby się tak banalnego jak dbanie o swoje otoczenie (by było zadbane), wyrzucanie papierków do kosza gdy się idzie spacerem… są też pewnie i inne sposoby wspierania ale to pewnie inni będą wiedzieli…
  Trzeba więc dbać o miejsce w którym się żyje, ale nie zapominać przy tym o Bogu 🙂

  1. jeśli ktoś jest w Chrystusie, nawet w obcym ziemsko kraju odnosi się z szacunkiem do ludzi pokazując swą kulturę i światło ewangelii.

 12. Tez sie z tym zgadzam, nie bylo by wojen gdyby kazdy czlowiek przestrzegal patryiotyzmu wzgledem krolestwa Bozego 🙂

 13. Artur S. (detmold)

  Substytutem wojny jest pilka nozna. 22 kopaczy plus arbiter glowny zastepuje wrogie armie i emocjonujace wiesci z frontu 😉 . To tak na marginesie 😉 .

 14. Psalm 97:10
  “Wy, którzy miłujecie Pana,
  miejcie w nienawiści zło!”

 15. Artur S. (detmold)

  Patriotyzm ( milosc do ojczyzny doczesnej ) nie rowna sie nacjonalizm, ani tym bardziej szowinizm ( slepe uwielbienie danego narodu ). Te i inne terminy sa mylone w pajdokracji ( systemie rzadzenia “politycznych dzieci”-zwrot z greki ).

 16. Artur S. (detmold)

  Czlowiek dojrzaly ma sie wyslawiac zwiezle ( zero belkotania np. slangiem subkulturowym, nie mylic z przykladowo zawodowym ), zrozumiale ( logicznie ) i wyraznie ( czysto ). To tak nawiasem rzecz ujmujac 😉 .

 17. Mieć świat w nienawiści to znaczy nie podążać za nim. Chodzi o to żeby nie angażować się w politykę, nie chodzić na imprezy z alkoholem, narkotykami i satanistyczną muzyką np. techno, nie grać w odmużdżające gry itd. Nie miłować świata to znaczy również przestrzegać Bożego Prawa bo sam wiesz, że świat tego nie robi.

  1. Artur S. (detmold)

   I to jest esencja zagadnienia.

 18. Tak Chrześcijanin może być patriotą. Niestety wielu ludziom patriotyzm, co zresztą w polskich warunkach jest zrozumiałe kojarzy się z krwią, męczeństwem i heroicznymi wręcz czynami przypłaconymi śmiercią. Łatwiej jest dla kraju umrzeć niż żyć, działać na jakiejkolwiek płaszczyznie w tym także modlitewnej dla jego dobra i dobra ludzi go zamieszkujących. Powiedzmy, że jestem takim modlitewnym patriotą i krew mnie zalewa ( na szczęście w przenośni :)) jak ludzie, którym przyszło z woli Boga sprawować władzę nad tym nieszczęsnym, sponiewieranym krajem i narodem gębę sobie wycierają Polską. Mam zatem prawo do gniewu, mam prawo się wkurzyć i mam prawo błagać co dzień na kolanach Boga by ten raczył wyrwać w końcu ten nieszczęsny kraj z bałwochwalczej pajęczyny, którą jest opleciony. Mam prawo prosić by nastąpiło jak największe przebudzenie w tym narodzie, by ludziom w końcu spadły łuski z oczu, by faktycznie w sercach a nie na papierze uznali JEZUSA swoim Królem! Ot i to moja definicja patriotyzmu. I dopóty ten “ziemski patriotyzm” nie przesłania tego “patriotyzmu królestwa niebieskiego” jest ok 🙂

 19. Artur S. (detmold)

  Czasy wspolczesne to mieszanka postmodernistycznego relatywizmu moralnego, rozpasanej konsumpcji podlanej zeszmaceniem mentalnym-pogonia za pieniadzem czyli doktryny lucyferianskiej. Dlatego np. mahometanie ( gdy wziac ich pod lupe to widac zgnilizne ich nauki zawartej w koranie ) tak latwo kolonizuja toczony ta duchowa choroba Zachod.

 20. mielonka turystyczna

  Wg mnie jest tak: dopóki naród żyje zgodnie ze Słowem dopóty ma protekcję ze strony Stwórcy. Zauważmy że Izrael również miał ojczyznę terytorialną i do kiedy żył zgodnie z wola Bożą, próby podboju Izraela kończyły się fiaskiem najeźdźców. Popadnięcie w grzech powodowało brak protekcji i falę nieszczęść narodu. Czyli po raz kolejny potwierdzenie znajdują słowa Chrystusa: “Gdyż bój toczymy nie z krwią i ciałem…”. Bój z krwią i ciałem (np. przegrana wojna)jest raczej konsekwencją przegranego boju na polu duchowym. Bóg dopuszcza wówczas ciemiężenie danego ludu, włącznie z utratą jego suwerenności (np. niewola babilońska, czy zabory w przypadku Polski)w celu właściowego zwrócenia uwagi. Niestety dwa wspomniane wyżej narody można powiedzieć “słynęły” z głupoty (nieprzestrzegania bożych nakazów)a glównie balwochwalstwa, stąd tak pogmatwane losy i ciężkie doświadczenia. Szatan uwielbia krwawe jatki a grzech otwiera złodziejowi furtkę żeby mógł się nasycić. Myślę, że przywiązanie do ojczyzny w sensie terytorialnym ma jednak znaczenie, bowiem naród musi zajmować pewną przestrzeń, której utrata zawsze wiąże się z przelewem krwi oraz cierpieniem. Gdyby było inaczej Izraelici zostaliby w Babilonie, Polacy na obczyźnie asymilowali z innymi narodami, jednak to “coś” wewnątrz kaze wracać do ojcowizny, to coś sprawia, że na swojej ziemi czujemy się niejako u siebie w domu a nie jak sieroty na lasce u obcych. Dlatego Bóg obiecał Izraelowi swoją ziemię i jej odzyskanie po rosproszeniu, gdyby było inaczej zostawiłby ich między innymi narodami bez nadziei na powrót. Od czasu wiezy Babel ludzkosc jest podzielona terytorialnie i narodowościowo, co nie znaczy że bożym planem było konfliktowanie narodów. To grzech sprowadza nieszczescia a sługusy złego demagogię i hasła typu “Bóg, honor, ojczyzna”, które mają zagrać na emocjach niczym bicie w tarabany. Na tym świecie musi tak być, dopiero w Krolestwie Bożym będzie jedna ojczyzna.

 21. Artur S. (detmold)

  http://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/799470,wyksztalcenie-a-awans-spoleczny.html Dzieci w Polsce zdobywają wprawdzie lepsze wykształcenie niż ich rodzice, ale i tak zazwyczaj dziedziczą ich status. O awans społeczny dziś bardzo trudno

 22. Te fotografie z bronią mnie przerażają. Czy chrześcijanin może zabijać drugiego człowieka…??? w obronie własnej….??? czy to aby na pewno jest chrześcijanin…??? Chyba mamy ewangelizacji a nie strzelać.Jakoś mi to nie pasuje jedno do drugiego.

 23. Wiadomość z Polski dla islamskich imigrantów. Message from Poland (for Islamic immigrants).

 24. Piotr, czyli kamień, nie skała

  “Czy nie wiecie, że przyjaźń ze światem jest nieprzyjaźnią z Bogiem? Jeżeli więc ktoś zamierzałby być przyjacielem świata, staje się nieprzyjacielem Boga.” (Jk 4:4)

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: