Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Czy święto Bożego Ciała jest na pewno Bożym ciałem.

Święto Bożego ciała nie jest świętem biblijnym. Jest to bardzo smutne, że to co świętowali pierwsi chrześcijanie jest odrzucane jak szabat, a to co było u pogan znalazło swoje miejsce w kościele podszywającym się za kościół Jezusa.

 

Obchodzi się je 60 dni po święcie Easter, czyli Wielkanocy.

Jak jest tego geneza?

 

“Uroczystość ta została ustanowiona na skutek widzeń św. Julianny z Cornillon. Pod jej wpływem biskup Robert z Thourotte ustanowił w 1246 r. taką uroczystość dla diecezjiLiège. W 1252 r. została ona rozszerzona na Niemcy. Katolicy wierzą, że w 1263 miał miejsce cud eucharystyczny w Bolsenie, gdy hostia w rękach wątpiącego w transsubstancjację księdza zaczęła krwawić. Korporał przechowywany w katedrze w pobliskim Orvieto jest uznawany za ten, na który wówczas spadły krople krwi. W 1264 r. papież Urban IV bullą Transiturus ustanowił tę uroczystość dla całego Kościoła[1][2]. Uzasadniając przyczyny jej wprowadzenia wskazał: „[…] zadośćuczynienie za znieważanie Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, błędy heretyków oraz uczczenie pamiątki ustanowienia Najświętszego Sakramentu, która w Wielki Czwartek nie może być uroczyście obchodzona ze względu na powagę Wielkiego Tygodnia.” Jednakże ze względu na śmierć Urbana IV bulla ta nie została ogłoszona, a tym samym uroczystość nie została ustanowiona. Uczynił to dopiero papież Jan XXII, który umieścił powyższą bullę w Klementynach (1317) i wprowadził do kalendarza liturgicznego Święto Najświętszego Ciała Chrystusa (stąd potoczna nazwa Boże Ciało).

W Polsce po raz pierwszy wprowadził tę uroczystość biskup Nankier w 1320 r. w diecezji krakowskiej. W 1420 na synodzie gnieźnieńskim uznano uroczystość za powszechną, obchodzoną we wszystkich kościołach w państwie[3]. W późnym średniowieczu i w renesansie największym sanktuarium kultu Bożego Ciała w Polsce był poznański kościół Bożego Ciała”

wikipedia

Hasła kluczowe: widzenie i krwawiąca hostia, transubstancja.

Przez dwanaście wieków po Chrystusie nie było święta Bożego Ciała.

 

Nigdzie w biblii z tego co pamiętam,  widzenia nie były przyczynkiem do ustanowienia jakichkolwiek świąt, a tym bardziej wątpliwego źródła krwawienia.

Bóg zawsze mówił wprost czego oczekuje od ludzi:

 

“Mów do synów izraelskich i powiedz im tak: Te są uroczystości świąteczne Pana, w które będziecie zwoływać święte zgromadzenia. Te są moje święta: (3) Sześć dni będziesz wykonywał pracę, ale dnia siódmego będzie sabat, dzień całkowitego odpoczynku, uroczyście ogłoszone święto. Żadnej pracy nie będziecie wykonywać. Jest to sabat Pana we wszystkich waszych siedzibach. (4) Te są uroczystości świąteczne Pana, święte zgromadzenia, które będziecie ogłaszać w ich oznaczonych czasach: (5) W miesiącu pierwszym, czternastego dnia tegoż miesiąca o zmierzchu jest Pascha Pana, (6) a piętnastego dnia tegoż miesiąca jest Święto Przaśników Pana. Przez siedem dni będziecie jedli przaśniki. (7) Pierwszego dnia będzie dla was ogłoszone święte zgromadzenie; żadnej ciężkiej pracy wykonywać nie będziecie, (8) lecz będziecie składać Panu ofiary ogniowe przez siedem dni. Siódmego dnia będzie święte zgromadzenie, nie będziecie wykonywać żadnej ciężkiej pracy” Kapłańska 23

 

Nigdy nic nie było na zasadzie domysłu.

Na ostatniej wieczerzy Bóg,  a nie anioł powiedział:

 

(19) Następnie wziął chleb, odmówiwszy dziękczynienie połamał go i podał mówiąc: To jest Ciało moje, które za was będzie wydane: to czyńcie na moją pamiątkę! “

 

Pan Jezus nie zaczął krwawić na figurce po wniebowstąpieniu, ale powiedział wprost:  to czyńcie na moją pamiątkę! ”

 

Jezus nawet nie powiedział o obchodzeniu Jego urodzin, ponieważ nawet daty nie ma w Biblii. 25 grudnia jest pogańskim świętem, które świętują nawet zwodnicze kościoły protestanckie, w tym te, które dokonują uwolnień od demonów. Posługują się autorytetem Chrystusa jednocześnie mając za nic bratanie się ze światem i odstępczym kościołem. Taki jest również samozwańczy pastor nakłaniający chrześcijan do posiadania broni, kiedy Jezus powiedział “kto mieczem wojuje od miecza ginie”.

 

 

Transsubstancjacja, przeistoczenie – w teologii oznacza rzeczywistą przemianę substancji podczas tzw Eucharystii: chleba (hostii) w ciało, a wina w krew Jezusa Chrystusa.

Wynika z tego jakby opłatek stał się mięsem (ciałem) Jezusa i wszyscy katolicy mieli to mięso (ciało) jeść. Wino zaś, w jednej chwili podczas okultystycznej mszy staje się krwią Jezusa.

Tak więc katolicy jedzą mięso Jezusa i piją Jego krew. Czy chcielibyście jeść kogoś mięso i pic jego krew? Toż to jest kanibalizm.

 

W soborze  Trydenckim w wyznaniu wiary jest napisane: „wyznaję także, iż nawet pod jedną tylko postacią przyjmujemy całego i nie umniejszonego Chrystusa”.

A więc w jednej i tej samej chwili w tysiącach kościołów tysiące Jezusów Chrystusów tysiąckrotnie dokonuje iście mega samo-kompresji i zmienia się w kawałek opłatka, krew swą destylując do kielicha uszykowanego na ten cel przez ministranta pomocnika. Po tym tysiąc kapłanów zjada i wypija tysiąc Chrystusów.

 

To sataniści mają obsesję na punkcie rytuałów, krwi itp.

To w historii świata nic nowego, praktykę taką w innych religiach pogańskich określa się jako teofagię –
(theós – „bóg” oraz phagein – „pożerać”)

1. W starożytnej Grecji, praktykowano zjadanie ciała Dionizosa. W tym celu grecy zjadali żywego byka, odcinając po kawałku jego ciało. W ten sposób zjadali Dionizosa, który według mitu przybrał postać byka i został rozszarpany przez tytanów.

2. Azteccy kapłani natomiast lepili figurę boga Vitzilipuztli z chleba, po czym rozdawali go w kawałeczkach swoim wiernym. Cały obrzęd został opisany przez hiszpańskiego historyka Acosta, który pisał że „..ludzie przyjmowali to ze łzami, lękiem i szacunkiem, jako że była to rzecz wspaniała, i mówili, że spożywają ciało i kości boga, co ich smuci”.

3. Z tego co mi jeszcze wiadomo, spożywanie okrągłych chlebków było praktykowane w starożytnym Egipcie. Tam też według ich mitologii w świecie umarłych jadano chleb z pszenicy i pili piwo z czerwonego jęczmienia. Zarówno pszenica jak i jęczmień to atrybuty Ozyrysa, a samo ziarno w kulturze starożytnego Egiptu symbolizowało zmartwychwstanie tego bóstwa. Galeusz

 

Jeśli coś nie jest od  Boga, to jest to od diabła.

 

 

Boże Ciało w katolickiej Wenezueli.

 

Jednym z kardynalnych punktów obchodów tzw Bożego Ciała w Wenezueli jest taniec diabła:

 

 

Z diabłami trzeba bardzo uważać. Zwłaszcza w Boże Ciało, bo wtedy dużo ich poszukuje ofiary. Łatwo ulec pokusie lub złym wpływom.– tłumaczy mi Jorge, jeden z najstarszych członków Bractwa Najświętszego Sakramentu w Naiguatá, jednej z 11 wciąż aktywnych w Wenezueli wspólnot, które co roku – w Boże Ciało – organizują Diabelskie Tańce.

Ich tradycja sięga XVII w., gdy hiszpańscy misjonarze krzewiący katolicyzm wśród Indian i sprowadzanych z Afryki niewolników, pozwalali aby do niektórych kościelnych obrzędów wprowadzić elementy ich kultury i wierzeń. I tak sprowadzona z Europy tradycja organizowanych w Boże Ciało procesji wzbogacona została m.in. o tańce w rytm bębnów. Z czasem, w niektórych miejscowościach, ich uczestnicy zaczęli przywdziewać maski i kolorowe stroje.

Nasze Boże Ciało jest świętem bardzo radosnym. Diabelski Taniec to symbol walki Dobra i Zła. Na szczęście Dobro zawsze wygrywa. Diabły atakujące kościół zawsze w końcu padają na kolana przed Najświętszym Sakramentem.– dodaje Jorge szykując się do założenia swej maski.”

 

Takie to są”boże” ciała:

 

Wiecie jak jest tłumaczone to święto i taniec pod filmem YT?

 

Od 2009 roku przedstawiciele 11 diabladas które tworzą braterstwa tańca Diabłów  Corpus Christi uczestniczą w badaniach i w zbieraniu zbiorów, wideo i materiałów fotograficznych do wpisania na listę kandydatów, aby zakwalifikować tę  działalność  przez UNESCOjako  niematerialne dziedzictwo kulturowe.

Po tym widzimy czym zajmuje się UNESCO stojące po przeciwnej stronie niż chrześcijaństwo.

Jak jest “błogosławiona” Wenezuela biedą pisałem niedawno.

 

Kraje Ameryki Łacińskiej dobitnie pokazują czym jest tak naprawdę kult maryjny i katolicyzm. Tutaj prawdziwa postać kryjąca się za rzekomą Marią:

 

Kult Świętej Śmierci – Królowa Niebios zdemaskowana. Szok….

W USA w Teksasie również jest demon “bożego ciała”

 

 

Pomnik tego demona był  zbudowany na terenie Parku Rozrywki przez braci Velare. Obecnie Demon strzeże recyclingu na ul. Leoparda.

 

 

Dlaczego tyle zachodu jest z tym świętem?

Otóż nie Jezus jest w tym wywyższony, ale święta katolicka  MONSTRANCJA boga słońce.

 

Czczona na całym świecie nie tylko katolickim. Bóg słońce, którego ORYGINALNY obelisk jest w…. Watykanie….

 

 

Tutaj o tym więcej:

Katolicka eucharystia ma symbolikę egipskiej bogini Izydy

To samo dzieje się podczas wizyt w Bashobory, zostaje wywyższone słońce, a monstrancja odgrywa kluczową rolę w tym jego spektaklu.

Każdy katolik nie może przejść obojętnie obok monstrancji. Musi uklęknąć i zrobić znak krzyża.

Tym samym łamane jest przykazanie:

 

Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. 5Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą; 6a czyniący miłosierdzie tysiącom tych, którzy mię miłują i strzegą przykazań moich. Wyjścia 20

 

W Toledo w katolickiej Hiszpanii znajduje się wielka monstrancja  , mierząca 2,5 metra i składająca z 5600 kawałków, połączonych śrubami, którą przyozdobiona 250 rzeźbami wykonanymi z pozłacanego srebra i emalii. Wewnątrz została umieszczona mniejsza monstrancja, wykonana z pierwszego złota, jakie Kolumb przywiózł z Ameryki.

 

 

 

Czym skutkował katolicyzm w Hiszpanii wiemy po jej historii z gen Franco w tle:

 

“Reżim utworzył własne obozy koncentracyjne[20]. Od czasu wprowadzenia dyktatury frankistowskiej, dzieci działaczy republikańskich były masowo odbierane rodzicom, i przekazywane w ręce rodzin wyznających idee prawicowe lub do sierocińców prowadzonych przez Kościół katolicki, gdzie były wychowywane zgodnie z oficjalną ideologią (w propagandzie nazywana to jako „edukacja moralna”). Taki los mógł spotkać od 30 do 40 tysięcy dzieci. W 1941 roku wprowadził dekret pozwalający wprowadzać do metryk fałszywe dane, odtąd rodziny dokonujące tzw. adopcji mogły być prawnie uznane jako rodzice biologiczni. Początkowo „adopcji” dokonywano głównie na dzieciach strony republikańskiej, wkrótce ofiarami handlu ludźmi padały przypadkowe rodziny. Proceder utrzymywał się nawet po upadku dyktatury. W handlu ludźmi uczestniczyli duchowni, lekarze i przedstawiciele reżimu. Szacuje się, że w ten sposób porwanych i sprzedanych mogło zostać kilkaset tysięcy dzieci. Rodzice często fałszywie informowani byli o śmierci dziecka, a współczesne ekshumacje dowiodły, że wiele z trumien rzekomo martwego dziecka nie zawiera nawet zwłok[21][22]. W handlu oraz porwaniach dzieci działaczy republikańskich uczestniczyły zakonnice, lekarze, księża, położne i urzędnicy[21].”

 

Tutaj więcej:

 

Oto w ten sposób bóg słońce pobłogosławił katolickiej Hiszpanii..

 

Reasumując podtrzymywany jest od tysiącleci kult Baala wspomaganego przez ISIS.

Na koniec jeszcze jedna ciekawostka. W Chicago, w USA w

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego MARIA siedzi na tronie arki przymierza, mając w sobie monstrancję, a pod sobą półksiężyc.

 

Bluźnierstwo sięgające nieba.

 

Módlmy się o nasze rodziny i znajomych, aby wyszli z tego Babilonu:

 

I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: „Wychodź z niej, mój ludu, byście nie uczestniczyli w jej grzechach, aby was nie dotknęły jej plagi, (5) bo grzechy jej dosięgły nieba, i wspominał Bóg o jej zbrodniach. (6) Odpłaćcie jej tak, jak ona (wam) odpłaciła, i w dwójnasób oddajcie za to, co uczyniła: w kielichu, w którym przyrządzała (wam) wino, podwójny dział dla niej przyrządźcie. (7) Ile się wsławiła i osiągnęła przepychu, tyle jej zadajcie katuszy i smutku. Bo mówi o swoim sercu: >>Zasiadam jako królowa i nie jestem wdową, i z pewnością nie zaznam żałoby. Apokalipsa.

 

Jedzenie, spożywanie  boga słońce,   skutkuje niestrawnoscią.

__________________________

 

Jeśli doceniasz treści prezentowane na tym blogu oraz to, co robię, to podaję link do wsparcia, za które serdecznie  dziękuję:

 

detektywprawdy.pl/2015/10/02/podaje-rachunek-do-darowizn/

 

 

 

 

 

12 komentarzy

Add a Comment
 1. Artur S. (detmold)

  Drodzy bracia i siostry mowiacy po polsku i nie tylko, a zwiedzeni przez rzym i jego odnogi. NIE UWAZAMY WAS ZA WROGOW, a macacych wam w glowach zaprzedanych diablu funkcjonariuszy watykanskich od stopnia biskupa wzwyz, ktorzy doskonale wiedza/maja swiadomosc komu sluza ( bynajmniej nie jest to Pan Bog… ). Oby Pan Jezus Chrystus udzielil Wam daru laski poznania Jego prawdy ktora jest zawarta w Pismie-Biblii. Pamietajcie, ludzkie bajki was nie zbawia, a nauka Boga juz tak.

 2. Zabrakło mi tutaj kilku faktów. Boże Ciało czyli święto akcentujące wiarę katolików, że podczas Eucharystii dochodzi do cudu i chleb zamienia się w żywe ciało Chrystusa – tak oto katolicy spożywają prawdziwe ciało Jezusa. To w historii świata nic nowego, praktykę taką w innych religiach pogańskich określa się jako teofagię –
  (theós – „bóg” oraz phagein – „pożerać”)

  1. W starożytnej Grecji, praktykowano zjadanie ciała Dionizosa. W tym celu grecy zjadali żywego byka, odcinając po kawałku jego ciało. W ten sposób zjadali Dionizosa, który według mitu przybrał postać byka i został rozszarpany przez tytanów.

  2. Azteccy kapłani natomiast lepili figurę boga Vitzilipuztli z chleba, po czym rozdawali go w kawałeczkach swoim wiernym. Cały obrzęd został opisany przez hiszpańskiego historyka Acosta, który pisał że “..ludzie przyjmowali to ze łzami, lękiem i szacunkiem, jako że była to rzecz wspaniała, i mówili, że spożywają ciało i kości boga, co ich smuci”.

  3. Z tego co mi jeszcze wiadomo, spożywanie okrągłych chlebków było praktykowane w starożytnym Egipcie. Tam też według ich mitologii w świecie umarłych jadano chleb z pszenicy i pili piwo z czerwonego jęczmienia. Zarówno pszenica jak i jęczmień to atrybuty Ozyrysa, a samo ziarno w kulturze starożytnego Egiptu symbolizowało zmartwychwstanie tego bóstwa.

  pozdrawiam 🙂

  1. Dziękuję a już po napisaniu miałem poszukać w necie o pogańskich tropie..
   Tak więc skopiuję.

   1. nie ma za co, przykładów pewnie jest więcej 🙂 a teraz bomba: “Teolog N. Biggar popierający aborcję do 18 tyg. życia został powołany przez papieża do Papieskiej Akademii Życia” .. ha ha.

 3. Artur S. (detmold)

  Jednostka ktora w PELNI swiadomie szkodzi innym jest niczym innym jak fizycznym potomstwem diabla, wcielonym zlem.

 4. Wolność to iluzja. Współczesne niewolnictwo.

 5. Artur S. (detmold)

  Izraelita starozytny ( narod Boga )=/=wspolczesny zyd ( plemie zmijowe-synagoga szatana ). Wielu nie potrafi dostrzec tej zasadniczej roznicy…

 6. Piotr, czyli kamień, nie skała

  Warto wspomnieć, że demon podszywający się pod Maryję (metodą na wnuczka, bo musi to być ktoś kogo znamy, a najlepiej kobieta, bo przecież jeśli jest to kobieta, to nie może to być szatan, bo on jest mężczyzną – sprytne 🙂 ), a więc ten demon powiedział w którymś objawieniu, że jest królową eucharystii. Dziwne, bo Maryja nie przyjmowała eucharystii po śmierci Jezusa. Ani nikt inny przez następne ponad tysiąc lat…
  Z kolei któraś ze świętych katolickich (nie pamiętam imienia, bo świętych katolickich jest cały panteon) stwierdziła kiedyś, że po objawieniach i wizjach jakich doznała (nie ważne kto się objawia i co mówi, ważne że się objawia – złota zasada katolicyzmu) zrozumiała jak ważną rzeczą jest przyjmowanie najświętszego sakramentu (przypomnę, że jest on przyjmowany dopiero od około 1200 roku). I że gdyby ludzie wiedzieli, jaką ogromną ma wartość ustawiali by się do niego w ogromnych kolejkach.
  Tą informację słyszałem osobiście podczas mszy gdy ksiądz chciał potwierdzić tą wymyśloną nie tak dawno teorię wśród kompletnie nie znających Słowa Bożego ludzi (do których również kiedyś należałem) 🙂
  Więc drogi przyjacielu, przyjaciółko (kto wie, może kiedyś bracie i siostro) 😉 jeśli jesteś po lekturze artykułu i udało ci się dotrwać, aby przeczytać również ten komentarz, oraz zaciekle bronisz teorii transsubstancjacji (przeistoczenia) to nie martw się, osobiście kiedyś też jej broniłem 🙂
  Jeśli Bóg mnie wyrwał z kłamstwa, jest również w stanie wyrwać i ciebie 😉
  Jak się dowiedzieć co jest prawdą a co kłamstwem? Zapytaj Boga w szczerości serca, potem na chwilę zapomnij co wpojono ci do głowy (aby dać Bogu szansę mówić), i sam się przekonasz jaką odpowiedź uzyskasz 🙂
  Niech Jezus nas prowadzi.

  1. Bardzo dobry komentarz, świetnie uzupełnia notkę 🙂
   A ten opis z Orvieto i Bolsano (miałam tam okazję być gdy byłam u swego wujka we Włoszech, mniejsza o kościoły ale te miasta same w sobie są całkiem niebrzydkie 🙂 ) bardzo przypomina mi sytuację z mego rodzinnego grajdołka…bo tam też się podobny “cud” zrobił… :/ że się co niektórzy naigrawają iż Watykan od XIXw. wie że podobne “cuda” opierają się na bakterii zwanej Serratia marcescens (czyli pałeczce krwawej), a się klęka do drobnoustroju…ba, nawet jakiś dominikanin (?) nieźle “zjechał” całą tą sytuację wokół “cudu”, choć bardziej uczepił się kwestii tego co powinno było się zrobić w tej sytuacji a co nie zostało zrobione… https://sacerdoshyacinthus.com/2016/02/17/o-dr-hab-benedykt-jacek-huculak-ofm-cud-w-sokolce-to-odpowiedz-na-zniewazenie/
   Już lepiej pewnie byłoby, gdyby miasto wybiło się na turystyce śladami serii filmów “U Pana Boga…(za piecem/za miedzą/w ogródku)”, bo tu akurat byłoby co pokazywać a te filmy (ten “w ogródku” bądź “za miedzą” to właściwie serial, ale też liczy się go do tego cyklu) są dość lubiane wśród ludzi, więc myślę że chętni by się znaleźli na wycieczki 🙂 ale cóż, jakby to anglojęzyczni określili- wishful thinking :/

  2. Dobrze ze jeszcze za czasow nalezenia do krk, zawsze uwazalam ze przyjmowanie komuni to tylko symbol a nie transsubstancjacja, ufff 🙂 w sumie dokladnie o tym dowiedzialam sie juz na drodze nawrocenia.

 7. Nie wiem czy widzieliście, kolejny film od allegro https://youtu.be/V_rgOau603I Pentagram, Ford BSU 0666 w rejestracji…

  1. Ohooo… szkoda ładnej piosenki tak jak i reszty tych coverowanych…
   a z tymi rejestracjami to mi się zdarza często i takie widzieć, i takie z czterema czy pięcioma “6” w rejestracji…brrrrr :/

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: