Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Bóg trój-jedyny.

Temat kontrowersyjny i w związku z tym, że przeciwników nie przekonam  takimi wersami jak:

 

“ja i ojciec jedno jesteśmy”

“kto widział Ojca, widział Syna”

“Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody. Chrzcijcie je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.” Mt 28

“Pan mój i Bóg mój”.

 

Nie zamierzam zbytnio się rozpisywać. Pragnę jedynie pokazać to, co powinniśmy sobie wyobrazić. Pojawiają się głosy jakoby wiara w Boga w trzech osobach była kolejną trójcą. Nie, jest to kolejna demoniczna trójca Izyda, Horus, Set. Po pierwsze nie ma tu kobiety, choć ponoć duch święty w hebrajskim jest rodzaju żeńskiego. Po drugie nasz Bóg nie jest w trzech osobach, ale jest trój-jedyny, a jest to różnica.

Ażeby uzmysłowić naturę Boga choćby o powyższe wersety, postanowiłem przerobić znany co niektórym obrazek w wersji anglojęzycznej na wersję polską:

 

 

W to wierzę M.In na podstawie ww cytatów.

Uwaga. Nie jest moim zamiarem wywołanie sporu. Około tygodnia temu Karol poprosił mnie o moje rozumienie osób Boga. Tak to widzę i podkreślam: tak na prawdę nie jest to ważne, czy mam w tym rację czy nie, ponieważ najważniejsze są owoce Ducha Świętego, a nie walka na wersety. Chcesz, to wierz nawet jak świadkowie Jehowy w Jezusa jako anioła. To jest Twoja sprawa.

Z drugiej strony próba poznania natury Boga jest niczym próbą niedźwiedzia poznania żyrafy lub  próbą smartphona poznania natury osoby projektującej smartphona.

 

Internet ma to do siebie, że ktoś gdzieś sobie poczyta u kogoś ciekawe spojrzenie, później u paru innych osób i buduje na tym teologię. I wychodzi takim ludziom teologia, ale teologia pychy. To czy Bóg jest trój-jedyny czy w dwóch osobach, czy jeden mający Syna nikogo nie zbawi. Ważne to jaki jesteś dla innych. Czy wypełniasz przykazanie miłości i szanujesz drugiego człowieka, czy wypełniasz wolę Boga nie Twoją.

 

 

Updated: 6 czerwca 2017 — 11:21

30 komentarzy

Add a Comment
 1. Czy Trójca istniała od zawsze ? Jeżeli nie to nie można mówić o Bogu w Trójcy, bo Bóg jest Jeden. Bóg nie ma w sobie dwóch natur jest w pełni Bogiem, Ojcem wszystkiego jest jeden i niepodzielny.

  Jeżeli przyjąć że Jezus Chrystus narodził się jako Syn Boży 2000 lat temu to znaczy ze wcześniej nie było Jednorodzonego Syna Bożego/Człowieczego czyli Bóg nie był w Trójcy 2000 lat temu. Nie było jeszcze pośrednika, a jedynie zapowiedź Jego narodzin i ofiary. Bo Syn musi się narodzić, aby był Synem. Chrystus ma w sobie dwie natury ludzką i boską, te dwie natury połączyły się właśnie 2000 lat temu. Nie można było mówić wcześniej o istnieniu Syna Boga. Bóg ma Syna, którego jest Ojcem, a matką jest Izrael – Niewiasta z Objawienia.
  Stąd Chrystus jest Bogiem i człowiekiem i przez to pośrednikiem, któremu została przekazana wszelka władza od Ojca.

  “I ukazał się wielki znak na niebie: Niewiasta odziana w słońce i księżyc pod stopami jej, a na głowie jej korona z dwunastu gwiazd; a była brzemienna, i w bólach porodowych i w męce rodzenia krzyczała.
  I porodziła syna, chłopczyka, który rządzić będzie wszystkimi narodami laską żelazną; dziecię jej zostało porwane do Boga i do jego tronu.”

  Mogę się mylić, ale na ten moment mam takie poznanie tego tematu.
  Pozdrawiam

  1. Hej myśle że zapomniałeś o bardzo ważnym cyctacie z Ewangeli Jana 8:58…”Odpowiedział im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, pierwej niż Abraham był, Jam jest.”
   Jezus jest stowrzycielem a nie stworzeniem .Nawet sam poniżej cyctujesz „Wszystko przez NIEGO i dla niego zostało stworzone.” Wiec dziwne że stwierdzasz że Jezus jest Bogiem i został stworzony 2000 lat temu ??Coś chyba nie tak kolego…

   1. Napisałem że został zrodzony 2000 lat temu, a nie stworzony. Bóg istnieje zawsze.

 2. Nom ? mam bardzo podobne poznanie Bóg jest Jeden,ale Ich trzech jest Jedno.
  Nie wiem czy kiedykolwiek poznamy Boga w taki sposób,żeby zrozumieć Jego mądrość
  Bo jak można ogarnąć Boga,który nie jest stworzony,zawsze istniał,a my jesteśmy przez Niego stworzeni.
  Dzięki DŚ,który jest Duchem,a zamieszkał w nas wraz z nowo narodzeniem poznajemy naszego Boga i Jego wspaniałe dzieła.
  Ale to wszystko jest poznawaniem po części,tylko tyle na ile nasz rozum jest w stanie przyjąć.

  1. Nie rozumiem. Na prawdę nie rozumiem, w jaki sposób taka koncepcja Boga nie jest uważana za trójcę. Trójca, to 1 Bóg w trzech osobach. Czym więc różni się ta koncepcja od wiary w trójcę?

   1. Proszę, niech ktoś mi poda choć jedną różnicę pomiędzy katolicką Trójcą (która według tego tekstu, chyba jest błędna) a doktryną przedstawioną w tym tekście. Rozumiem, że jakaś jest, ale ja żadnej nie dostrzegam.

 3. Przeciwnicy zawsze mówią, że “Trójca Święta” nie istnieje, bo nie ma o niej nic napisane w sensie dosłownym w Biblii. Owszem dosłownie nie ma, ale jest kilka cytatów świadczących o tym, że Trój-jedyny Bóg jest faktem.
  Przeciwnicy nie rozumieją pojęcia Trój jedynego Boga i sądzą, że chodzi o trzech bogów, a tak przecież nie jest.

  Oprócz cytatów tych co wymienił admin to jeszcze te są ciekawe.

  1J 4:12 Bw „Boga nikt nigdy nie widział; jeżeli nawzajem się miłujemy, BÓG MIESZKA W NAS i miłość jego doszła w nas do doskonałości.”

  2Kor 13:5 Bw „Poddawajcie samych siebie próbie, czy trwacie w wierze, doświadczajcie siebie; czy nie wiecie o sobie, że JEZUS CHRYSTUS JEST W WAS? Chyba żeście próby nie przeszli.”

  1Kor 3:16 Bw „Czy nie wiecie, że świątynią Bożą jesteście i że DUCH BOŻY MIESZKA W WAS?”

  2Kor 13:13 Bw „Łaska Pana Jezusa Chrystusa i miłość Boga, i społeczność Ducha Świętego niech będzie z wami wszystkimi.

  1Kor 12:4-6 Bw „A różne są dary łaski, lecz Duch ten sam.(5) I różne są posługi, lecz Pan ten sam.(6) I różne są sposoby działania, lecz ten sam Bóg, który sprawia wszystko we wszystkich.”

  1J 4:13-16 Bw „Po tym poznajemy, że w nim mieszkamy, a On w nas, że z Ducha swojego nam udzielił.(14) A my widzieliśmy i świadczymy, iż Ojciec posłał Syna jako Zbawiciela świata.(15) Kto tedy wyzna, iż Jezus jest Synem Bożym, w tym mieszka Bóg, a on w Bogu.(16) A myśmy poznali i uwierzyli w miłość, którą Bóg ma do nas. Bóg jest miłością, a kto mieszka w miłości, mieszka w Bogu, a Bóg w nim.”

  Rz 15:30 Bw „Proszę was tedy, bracia, przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa, i przez miłość Ducha, abyście wespół ze mną walczyli w modlitwach, zanoszonych za mnie do Boga,”

  1P 1:2 Bw „według powziętego z góry postanowienia Boga, Ojca, poświęconych przez Ducha ku posłuszeństwu i pokropieniu krwią Jezusa Chrystusa: Łaska i pokój niech się wam rozmnożą.”

  Jud 1:20-21 Bw „Ale wy, umiłowani, budujcie siebie samych w oparciu o najświętszą wiarę waszą, módlcie się w Duchu Świętym,(21) zachowajcie siebie samych w miłości Bożej, oczekując miłosierdzia Pana naszego Jezusa Chrystusa, ku życiu wiecznemu.”

  Więcej tutaj
  http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=158

  1. “A to jest życie wieczne:
   poznać Ciebie, jedynego prawdziwego Boga,
   i Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa”

   oraz werset 5

   “A teraz TY, OJCZE, otocz Mnie u siebie chwałą,
   którą miałem u Ciebie,
   z a n i m świat powstał”

   1. Wersety znamy Angelika, proszę powiedz jak Ty to rozumiesz.

     1. Czyli Jezus-posłaniec (nie Bóg), który był w planie zanim powstał świat?
      Jesli rozumiesz inaczej to wybacz.

      Ja zaś nie rozumiem podważających to, że Jezus to Bóg w ciele. Czynił to, co Bóg. Bóg zazdrosny chce by wszystkie oczy były skierowane na Chrystusa. Każde kolano ma się zgiąć przed Chrystusem. Z powodu Chrystusa wszystko zostało stworzone. Miał chwałę u Boga zanim cokolwiek zaistniało w materii. Trochę dużo jak na posłańca, nawet nowego Adama.

 4. Problem polega na tym ze jesli Bóg faktycznie zawiera sie w 3 osobach to niestety śmierci na krzyżu nie bylo zmarla tylko 1/3 Boga tj Bóg nie umarł idac tym tropem bo 2/3 sie ostały dlatego ja w trojce nie wierze to jest zbyt chwytliwe jest na yputube taki filmik wykłady prowadzi adwentysta dnia 7 nader mansour polecam filmiki bo gosc naprawde spk tlumaczy i czy to wazne czy nie hmm dla mnie waznym jest znac istote Boga 😉

  1. Bóg objawił się w swoim stworzeniu przez swojego Syna.
   Chrystus = Bóg w stworzeniu

   37 + 36 = 73

   Bóg(37) odbity w stworzeniu(73).

   Dlatego pierwszy werset Księgi Rodzaju równy jest 37×73 = 2701

   https://logos373slowoblog.files.wordpress.com/2017/04/gematria.jpg

   Tak jak Słowo-Logos w którym wszystko jest stworzone czyli całe stworzenie odbija charakter i wolę Boga, tak samo ucieleśnionym Słowem jest Chrystus – dla którego to wszystko zostało stworzone aby mógł się pojawić.

   “Wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone.”

   Patrząc na świat(oczywiście w tym pozytywnym znaczeniu) widać w nim odbicie cierpliwego i kochającego Boga, który dał człowiekowi ziemie i wolną wolę i czeka aż ten się nawróci, patrząc na Chrystusa widać te same cechy, ale ucieleśnione w człowieku – Synu Bożym.

   “A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy.”

   Słowo stało się ciałem czyli Boża myśl-słowo która wszystko tworzy i odbija charakter Boga stała się człowiekiem Jezusem Chrystusem.

    1. Duch Święty to Duch Ojca, który działa w stworzeniu.
     Bo to co widać aniołowie, ludzie, Niebiosa to wszystko zostało stworzone i musi być podtrzymane przez Boga, który jest Jedyny po za stworzeniem i nie można Go zobaczyć z takiej perspektywy jak On patrzy na nas.
     Bóg jednak może nam udzielić cząstki swojej mocy i charakteru odbijając ją w Nas czyli mówiąc literacko wlewając ją bezpośrednio do człowieka. Wtedy zaczynamy patrzeć na świat nie cieleśnie, ale tak jak chciałby tego Bóg.

     “I stanie się w ostateczne dni, mówi Pan, Że wyleję Ducha mego na wszelkie ciało I prorokować będą synowie wasi i córki wasze, I młodzieńcy wasi widzenia mieć będą, A starcy wasi śnić będą sny”

     “aż do dnia, gdy udzieliwszy przez Ducha Świętego poleceń apostołom, których wybrał, wzięty został w górę;”

     “A Jezus, pełen Ducha Świętego, powrócił znad Jordanu i był wodzony w mocy Ducha po pustyni,”

     To właśnie Duch Ojca, który mieszkał od zawsze w Chrystusie bo Chrystus jako jednorodzony Syn Ojca narodził się właśnie bezpośrednio z Ducha Świętego łącząc w sobie światłość Ojca i człowieczeństwo.
     Ten sam Duch może mieszkać też w każdym narodzonym na nowo człowieku wyjaśniając nam Pismo i dawać zrozumienie oraz moc do czynienia tego co człowiek sam z siebie nie może uczynić jednak musi zniknąć zła cielesna wola w człowieku a zastąpić ja pokora bo taki był właśnie Chrystus obraz niewidzialnego Ducha Ojca, który świat mógł zobaczyć.

     1. To w zasadzie nijak nie zaprzecza Trójjedności czyli Jeden Bóg w trzech postaciach: Ojca, Syna i Ducha?

      1. Jezus musiał istnieć od zawsze (może w postaci duchowej), bo inaczej byłby równy z Adamem w sensie zrodzenia/stworzenia??
       Adam przyszedł bez grzechu na świat i był na Boży obraz oraz był w Bożym planie/zamyśle. Tak mi się nasuwa.

       1. Ja to rozumie tak.

        Ojciec istniał od zawsze, stworzył świat i człowieka, ale człowiek zgrzeszył co było przyczyną narodzenia się Syna Boga, który łączy w sobie naturę Ojca i naturę człowieka, więc nie mogło być Syna przed narodzeniem się na ziemi, bo wtedy nie można mówić o Synu Bożym bo synostwo wymaga narodzenia lub stworzenia (np.Aniołowie – to też Synowie Boży).
        Chrystus w przeciwieństwie do aniołów łączy w sobie cechy Ojca i cechy stworzenia, bo Jego Ojcem jest Bóg, a matką Izrael bo jest potomkiem króla Dawida.

        Bóg -> Chrystus <- Izrael

        Bóg ma Syna, który połączył Boga i stworzenie w sobie, tym samym widzieć Chrystusa to wiedzieć Ojca w stworzeniu i dlatego jest pośrednikiem bo ma w sobie te dwie natury.
        Czy Jezus istniał zanim narodził się na ziemi ?
        Nie mogło Go być bo Jezus jest Synem Boga i Jego pojawienie się wymaga narodzenia z Ojca i Matki. To znaczy że wcześniej był tylko sam Ojciec.

        Narodzenie się Chrystusa w odpowiednim czasie było przewidziane przez Boga zanim powstał świat bo i właśnie ze względu na przyjście Boga w stworzeniu świat też powstał.

        “On był wprawdzie przewidziany przed stworzeniem świata, dopiero jednak w ostatnich czasach się objawił ze względu na was. 1 List Piotra 1:20

        Bóg wyprowadza pierworodnego na świat kiedy anioły już istnieją !

        I stał się o tyle możniejszym od aniołów, o ile znamienitsze od nich odziedziczył imię. Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: Tyś jest Synem moim, Jam cię dziś zrodził? I znowu: Ja mu będę ojcem, a on będzie mi synem? I znowu, kiedy wprowadza Pierworodnego na świat, mówi: Niechże mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży. Hebrajczyków 1

        To nie zaprzecza jednak temu że Chrystus to odwieczny Ojciec, który stał się, narodził się człowiekiem(Synem Bożym) 2000 lat temu.
        Bóg nie może mieć Syna w inny sposób bo jest niepodzielny nie może być dwóch Bogów mniejszy i większy, może za to być Syn Boży który łączy w sobie Boskość Ojca i człowieczeństwo stworzenia.

        Całe stworzenie głosi ten fakt że Bóg przyszedł do swojego stworzenia pod postacią stworzenia właśnie za sprawą Syna, który jest żywą Świątynią dla niewidzialnego Boga.

        Świątynie w ST zbudowali ludzie, ale Bóg w niej mieszkał, to było proroctwo i analogia do zbliżających się narodzin Boga w ciele, co wykonał Chrystus.

        1. List do Kolosan 1:15-20

         “On (Jezus) jest obrazem Boga niewidzialnego.
         Pierworodnym wszelkiego stworzenia, bo w nim zostało wszystko stworzone i to, co w niebie, i to co na ziemi, co widzialne i niewidzialne.
         Trony, władztwa, zwierzchności, potęgi.
         Wszystko zostało stworzone przez Niego i dla Niego.
         On jest przed wszystkimi i wszystko w Nim istnieje.
         On też jest Głową Ciała – Kościoła, On jest Początkiem, On pierwszy spośród umarłych narodził się do życia, aby On sam we wszystkim miał pierwszeństwo, bo spodobało się [Bogu], by w Nim zamieszkała wszelka Pełnia,
         aby przez Niego, przez Jego Krew przelaną na krzyżu przywrócić [dawny] pokój:
         temu, co na ziemi, i temu, co w niebie.”

 5. mat.11.27 Wszystko zostało Mi oddane przez Ojca mego i nikt nie zna Syna, tylko Ojciec, podobnie jak nikt nie zna Ojca, tylko Syn oraz ten, któremu On chce to objawić.
  gdzie jest 3. osoba?

  1. Bodzio przeabialismy to w Mateuszu, chrzest nie jest w imię Ojca i Syna, ale w imię Ojca, Syna i DS 🙂

   1. Piotr chodzi mi logiczne wytłumaczenie a nie informacje że przerabialismy to.

    1. więc napisałem, że w Mateuszu odnośnie chrztu są wymienione trzy osoby.
     Owszem z Twojego zaś cytatu wynika, że są dwie, ale Pismo tłumaczy Pismo.

     Ojciec dał mi wszystko, i nikt nie zna Syna, tylko Ojciec, i nikt nie zna Ojca, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić.

     Ojciec i Syn objawiają to poprzez swego Ducha.
     Może to bardziej Cie przekona:

     “(16) Jezus wyszedł z wody natychmiast po chrzcie. I rozwarły się nad Nim niebiosa, i zobaczył Ducha Bożego zstępującego jak gołębica i przychodzącego doń. (17) A głos z nieba mówił: – To jest mój Syn ukochany, upodobałem Go sobie.”

     Jest Jezus na ziemi. Jest Duch święty w postaci gołębicy i jest głos Ojca z nieba . 🙂
     Chcesz po ludzku to zrozumieć i ja Ciebie rozumiem, ale to wszystko tak czy owak wynika z Pisma.

    1. Ostatni raz odpowiem Ci Andzelika: Jezus. Duch Jezusa. Dzieje ap

 6. Chwała Bogu bracia i siostry

  Jak widzę jak ludzie po raz kolejny od lat zaczynają się zastanawiać nad tzw.trójcą to zawsze przed oczami mam ten werset:
  29 Jezus odpowiedział: «Pierwsze jest: Słuchaj, Izraelu! Pan Bóg nasz, Pan jest jeden. 30 Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą. 31 Drugie jest to: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Nie ma innego przykazania większego od tych».Ew.Mar.12 29-30

  Więc Bóg jest jeden!!
  Ale jako wiekuisty i wszechmogący objawił się w naszym Panu Jezusie Chrystusie,oraz Duchu Św.

  Niech Was Bóg błogosławi i niech Was strzeże,między innymi od zwiedzenia.

  1. Dziękuję za komentarz, ładnie pasuje do poruszanego tematu 🙂

 7. Adminie to że trójca a bog trójjedyny to inna kncepcja to twój autorski pomysł, nawet wikipedia podaje w artykule ” trójca swieta” ze jest to nauka o bogu trójjedynym. To jest jednoni to samo wiec nie wiem gdzie ty wisldzisz róznice.

  1. “Ja i Ojciec jedno jesteśmy”
   Jahwe = Jezus
   Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będzie ludziom odpuszczone, ale bluźnierstwo przeciw Duchowi nie będzie odpuszczone.” Nie da się zgrszeyć przeciw energii, mocy.

   Pytasz czym się różni?
   Pozornie niczym. Jak wiemy kościół Rzymu ewoluował w swych zwiedzeniach. Na sam pierw byli blisko prawdy, a nastepnie stopniowo zaczęto wystawiać Marię na piedestał. Obecnie dosyc często można spotkać zarówno obrazy (umieszczałem na blogu) jak i wypowiedzi księży, gdzie rzekoma Maria stoi wyżej od Boga Ojca. Duch Święty zostaje wypierany przez Marię, a pamietajmy o tym, że Duch Święty z hebrajskiego jest rodzaju żeńskiego.
   Trójca święta jest autorstwa kościoła Rzymu i miała na celu zamienić triadę.

   W Fenicji kilka triad np. Baal, Asztarte i Eszmun
   W Egipcie Ozyrys, Izyda, Horus.

   W kulturze pop zalewani jesteśmy symbolem trójkąta. Jezuici za symbol mają IHS – Izyda Horus Set. Tutaj nie ma mowy o Duchu Świętym.
   DS mocno jest wyeksponowany w zborach charyzmatycznych.
   Szatan jest mistrzem podrabiania.

   Wiem, że Cie w niczym nie przekonam, ale nikogo nie przekonam, kto sprzeciwia się Bogu trój jedynemu, a tak na prawdę kwestia zrozumienia Boga Trój jedynego nie jest warunkiem zbawienia.
   To sa tylko zbędne spory. My modlimy się do Boga Ojca w imię Jezusa (kto ma Syna ma Ojca 1 J 2.), a to, czy Duch Święty jest osobą, czy nie, nie jest istotne.
   Na marginesie: większość sekt nie wierzyła w Boga trójedynego.
   Najważniejsze to pełnić wole Ojca. Popatrz jest kilka tysięcy denominacji podobno. Czy zagwarantujesz, że wszystkie te, które wierzą w Boga trójedynego nie będą zbawione?

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: