Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Odsuń się od Jezusa a pożałujesz.

Może na wstępie zadajmy sobie pytanie: czy można żyć bez Jezusa? Oczywiście, że można. Cały świat żyje bez niego. Mamy masę zadowolonych celebrytów, właścicieli kont na fejsie z 500 czy nawet tysiącem znajomych. Bez Jezusa da się żyć. Ba, można być bogatym materialnie, mieć tytuł naukowy i poważanie w świecie jakie mają np reżyserzy, czy aktorzy. Problem się zaczyna kiedy jest problem….

Tak było i jest z Robertem De Niro, któremu syn zachorował w wyniku szczepień  na autyzm. Niestety nic mi nie wiadomo aby przyszedł do Jezusa, ale pragnę przez to pokazać, że jest czas w życiu człowieka, kiedy stajemy się pomimo sukcesów życiowych bezbronni. Na nic są tytuły, pieniądze, pozycja społeczna.

 

Znam pewną osobę, która miała bardzo poukładane życie, wszystko pod kontrolą, dopóki siostra tej osoby nie urodziła dziecka z problemami neurologicznymi. Dobra pensja, stabilizacja zawodowa i oczytanie, padły jak kawka w jednej chwili. Świat runął, ale właśnie dlatego że runął, osoba ta przyszła do Boga. Przyszła do Jezusa ponieważ nigdzie nie znalazła odpowiedzi na dręczące ją pytania. Największym jest to słynne: Boże dlaczego?

 

 

Mało kto zdaje sobie sprawę, ma świadomość iż żyjemy w więzieniu jakim jest królestwo szatana. Ludzie są jeńcami, a jedynym wyzwolicielem z tego więzienia jest Jezus Chrystus. Nie Rambo, nie Nico (S. Seagull), nie Bruce Lee.

Największym kłamstwem diabła jest wpojenie Ci, że nad wszystkim panujesz. Guzik prawda. Nad niczym nie panujesz. Jesteś człowieku ze świata niewolnikiem trendów światowych, które wyznacza system szatana. Muzyka, sport, polityka. Jak to podkreślam masz wybór między McDonaldem a KFC.

Doskonale obrazuje to poniższy filmik “Droga do piekła” :

“ale fajna muza”.

 

Jezus w modlitwie pańskiej wskazuje nam cel naszego życia na ziemi: bądź wola Twoja. Nasza wola wiążę się z naszą cielesnością, a nasza cielesność jest grzeszna, gdyż  ciało jest grzeszne.

Właśnie pycha objawia się w poczuciu panowania nad wszystkim. Prawda jest inna. Jesteśmy istotami duchowymi i jesteśmy w związku z tym poddani jednemu z dwóch duchów: Duchowi Świętemu lub demonom.

 

 

Do tego momentu pokazałem życie przeciętnego człowieka ze świata (systemu szatana).

Teraz chciałbym pokazać czym skutkuje odejście chrześcijanina  od Jezusa choćby na chwilę.

W momencie narodzenia, czy może przebudzenia, otrzymawszy nowe życie jesteśmy pełni entuzjazmu i radości. Nie mniej jednak za chwile już okazuje się, że świat chrześcijanina nie jest wcale usłany różami. Dlaczego właściwie miałby być, skoro ucieka szatanowi jeniec z obozu jenieckiego? Jeśli uciekłeś z obozu jenieckiego do swego wojska, to od tej chwili stoisz w opozycji do Twego niedawnego obozu jenieckiego, a więc jesteś już nie jeńcem, ale żołnierzem Chrystusa:

 

“Weź udział w trudach i przeciwnościach jako dobry żołnierz Chrystusa Jezusa!” 2 Tym 2

 

To dlatego uważam, że każdy “chrześcijanin” który atakuje innego chrześcijanina jest dywersantem i kolaboruje z szatanem. Na tym blogu jest wielu kolaborantów. Nie robią nic dobrego w życiu, a atakują chrześcijan. Prawdziwy chrześcijanin pozwala żyć innym tak, jak Bóg pozwala żyć wg woli każdego.

 

Jeśli jesteś prawdziwym żołnierzem Chrystusa, to jesteś w stanie wojny z tym światem, a to ma właśnie związek z wolą. Wola ma być dowódcy, a nie Twoja. Jeśli będzie Twoja, to tak na prawdę będzie to wola szatana. Nawet aniołowie wypełniają wolę Boga Ojca i dobrze na tym wychodzą.

Tak więc kiedy zaczynasz mieć z czymś problem, to zostaw to Jezusowi. Masz problem z szefem? zostaw to Jezusowi. Masz problem z żoną? Zostaw to Jezusowi. Masz problem z finansami? Zostaw to Jezusowi. NIE WALCZ sam.

 

 

A do uczniów rzekł: – Dlatego wam mówię: Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie, co będziecie jedli, ani o ciało, czym je okryjecie, (23) bo życie ważniejsze jest od jedzenia, a ciało od ubrania. Łk 12

 

Łatwo się mówi i pisze. Osobiście nie raz oddawałem coś Bogu, ale i tak robiłem swoje. Zwłaszcza, że jestem przyzwyczajony szybko działać. Mało tego, byłem zbuntowany. W duchu mówiłem sobie “jak to się dzieje tak, to ja to zrobię tak”, ale codziennie modle się Ojcze nasz bądź wola Twoja” :-). Myślę, że nam wszystkim brakuje pokory i PRAWDZIWEGO  oddania swej woli. Uczę się oddawania woli Bogu i wiem, że jest to proces. Niestety ale nie da się otrzymać wgranego do głowy programu jak Neo w Matrixie miał wgrany kurs kung fu.

Nasza zbuntowana natura i to już od narodzin fizycznych, pcha nas w świat Złego. Wracamy do starych nawyków, hobby. Nieraz już czytałem jako bloger zwierzenia czytelników o powrocie do świata, do używek, do fascynujących hobby, które kończyły się zawsze w ten sam sposób. Niestety niekorzystny dla nich.

Łatwo kłócić się o teologię, ale trudniej zaufać Bogu w obliczu problemów.

 

Pozwiedzałem wam to, abyście we Mnie mieli pokój. Świat będzie was uciskał, lecz ufajcie, Jam zwyciężył świat. Jana 16.33

 

Updated: 31 maja 2017 — 09:58

62 komentarze

Add a Comment
 1. Dzięki Bogu za ten tekst!
  Jesteśmy niestety buntownikami i gdyby nie miłość Ojca do nas siedzielibyśmy w świecie.On posłał nam DŚ,żeby wszystkiego nas nauczył.A my zawsze znajdziemy jakaś wymówkę,żeby zrobić po swojemu.
  Ciężko nam zrezygnować ze swoich pomysłów,planów…nasza stara natura musi zostać przemieniona w Chrystusa.Musimy przyjąć moc DŚ,żeby umierać każdego dnia dla swojej cielesności.Jest to proces i wszystko zależy od tego jak ufamy,i poddajemy się Bogu.
  Bożych błogosławieństw kochani.?

 2. Piotr, czyli kamień, nie skała

  Oj tak, łatwiej jest chwytać stery własnego życia, a nawet życia innych (to jeszcze łatwiej) 😀 niż wcisnąć przycisk “Autopilot” o którym Jezus ciągle mówi.
  “Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić”
  🙂

  1. To zależy jak na to patrzeć z tym przyciskiem 🙂 czasem to przydałoby się wyłączyć tego autopilota 😀

   1. na którym codziennie funkcjonujemy 🙂

  2. dobre porównanie, ale to by było zbyt proste miec taki przycisk.Chętnie bym skorzystał, choc może nawet i wtedy uważałbym, że coś zrobie sam lepiej …

 3. Dziękuję 🙂
  Doświadczyłam na sobie że im bardziej próbuję kontrolować swoje życie bez Jezusa, tym bardziej ono wymyka się spod kontroli 🙂

  1. Ba Kasiulku my wszyscy tego doświadczamy….
   Mamy tak cudownego Ojca,że On nam zawsze daje wybór.

 4. Artur S. (detmold)

  Z większością ludzi nie da się wytrzymać. Z reguły są to zwiedzeni ( choć nie zawsze… ). Mówią farmazony, totalne pierdoły, jakby byli “obłąkani”…

  1. No ja nie wiem Artek jak Ty z nami wszystkimi wytrzymujesz 😀

   1. Artur S. (detmold)

    Katarzyno, nie o to mnie chodziło 😉 . Jakby to ładnie wytłumaczyć nie chrzaniąc 😉 . Trzeba być wyrozumiałym wobec braci i sióstr w wierze oraz bliźnich, ale niektórzy biorą to za przyzwolenie na granie na nerwach ( świadome bądź nie ).

 5. Artur S. (detmold)

  Kultura zachodu uległa rozmemłaniu… Jest to efektem dania nieodpowiednim ludziom i grupom społecznym praw wyborczych, którzy nie zostali powołani do niesienia brzemienia dbania o daną wspólnotę. Wprowadzenie demokracji wieszczy zmierzch cywilizacji…

 6. U mnie to było tak, że jeszcze zanim to dziecko się narodziło, to już zaczęłam zastanawiać się głębiej nad życiem swoim i tak bardziej ogólnie nad sensem życia, nad otaczającym mnie światem. Zastanawiałam się na jaki świat przyjdzie to dziecko… Wraz z ciążą mojej siostry, rozpoczęły się moje powolne, ponowne narodziny, bo wszystko wkoło zaczęło mnie interesować, jakbym rzeczywiście była noworodkiem. Przyroda, historia, geografia, dosłownie wszystko… aż trafiłam do sedna którym jest Bóg. Moja bezradność wobec choroby dziecka, przyśpieszyła ten proces.

  1. Chwała Bogu,że wyrwał Cię ze świata.Każdy z nas ma inną historie do opowiedzenia,nasze świadectwo z realności Boga.Kiedy to stanął i pokazał nam,ze nic na tej ziemi nie powstało bez Jego przyzwolenia.
   Teraz Ty Aguś pokaż siostrze,że Pan Jezus Chrystus bardzo ich kocha i chce,żeby przyszli do Niego.
   Pozdrawiam Cię kochana siostrzyczko❤

 7. Artur S. (detmold)

  https://youtu.be/2_t3FXCs71I Piosenka desperata ekonomicznego 😉 .

  1. niestety Antoś zmarł 🙁 a szkoda, bo np. ta piosenka jest całkiem fajna…

   1. Asiu,a co jest fajnego w tej piosence?
    Tekst zaprzecza wszystkim naukom Chrystusa.

  2. No to już wiem Artur skąd u ciebie ten pesymizm i narzekanie.
   Zacznij więcej karmić się Słowem,a wtedy Pan przemieni twoje myślenie.
   ?

 8. To o mnie ?. Ten tekst to taki drogowskaz. Od tego należałoby zacząć ?. Dziękuję.

  1. Dzięki Bogu,że DŚ prowadzi nas ku Prawdzie.
   Cudownie ?jak nasz kochany Pan o nas dba i wszystko w odpowiednim momencie poddaje.

 9. Artur S. (detmold)

  Prawda jest często łatwiejsza do zrozumienia od fikcji, ale jest też od niej zazwyczaj dziwniejsza.

 10. Artur S. (detmold)

  Jest dużo informacji prawdziwych, które są wykorzystywane do służby dla szerzenia diabelskiego kłamstwa…

 11. Nie umiem zaufać Bogu tak na 100 procent. Chcę ale nie umiem.

   1. A ktoś w ogóle umie tak na 100%? 🙁

    1. hmmm chyba nikt, ale myslę, że Dawid potrafił. Jednak to, że nie mamy wokół siebie takich ludzi nie oznacza, że ich nie ma. Tak teoretycznie patrząc…

    2. Nawet Dawid czy Piotr który chodził przy Jezusie popadali czasem w swoje ludzkie działanie. Dlatego tym bardziej cieszmy się, że mamy wspaniałego i wyrozumiałego Boga który wiele przebacza 🙂

     1. Karol Szulawiak

      Był kiedyś jeden taki człowiek.
      Nazywał się Yeshua.
      Tzn. nadal się tak nazywa 😀
      Pan Yeshua Mesjasz.
      I nikt inny. Nie Dawid, nie Piotr, Mojżesz, Eliasz, Henoch..no nikt, poza tym jednym życiem, które zostało oddane za nas, byśmy zostali pojednani z Ojcem.

      1. Karol Szulawiak

       No tak, cały ja..
       Jak zwykle wkleję całą playlistę 😉

       https://youtu.be/y1eZcJWmNFU

  1. Obejrzyjcie na YT “George Muller -cały film” odpowiedzią Watykanu na służbę Bogu Mullera była działalność Teresy z Kalkuty. Jednak ta biografia przedstawia przede wszystkim wiarę człowieka, który żył niedawno.

 12. Dziękuje ślicznie Bogu za tekst.

 13. Wszyscy cierpimy na to samo
  Jak trudno swą wole oddać Chrystusowi hmmm(…)

 14. Grunt, by z tych naszych poczynań zawsze wracać do Boga. Upamiętać się i wracać do Jezusa. Wstać z kolan i wracać do Jezusa. Przestać robić po swojemu i wracać do Jezusa. Smucić się…ale nie oddalać lecz pragnąć wrócić bliżej do Jezusa

 15. Artur S. (detmold)

  http://www.newsweek.pl/styl-zycia/raport-czytelnictwa-w-polsce-ile-ksiazek-czytaja-polacy-,artykuly,409201,1.html Kto nie konsumuje literatury ( tej dobrej np. Pismo ) to później pierdoły bełkotliwe wygaduje/masę błędów życiowych popełnia… Seria artykułów. Kto nie czyta jest tylko posługaczem ludzi prawidłowo potrafiących używać mózgu.

 16. Grzegorz,Londyn

  Szczęść Boże
  Piotrze, dzięki w Imię Jezusa Naszego Pana za ten kolejny super wpis!
  Właśnie jakby pisany kolejny raz dla mnie.
  Jak już kiedyś pisalem mam od paru tygodni okres lekkiego zamotania odnośnie mojego życia (nie chodzi o wiarę) ,gdzie pójść w którą stronę mojego życia, zważywszy jak się mieszka w innym kraju,jak,postąpić w różnych sytuacjach itd.
  Każdego dnia oddaje swoje życie i wszystkie moje sprawy w modlitwie Naszemu Panu, niech się dzieje jego wola cały czas.
  Proszę Was bracia i siostry o modlitwę czasami za,mnie i za to by Pan postawił na mojej drodze Bożą kobietę.
  Niech Wam wszystkim Bóg blogoslawi

  1. “Proszę Was bracia i siostry o modlitwę czasami za,mnie i za to by Pan postawił na mojej drodze Bożą kobietę.”

   Grzesiu, moze zacznij chodzić do jakiegoś zboru w UK?

   1. Grzegorz,Londyn

    Tak, myślę o tym i w wolnej chwili poszperam w necie i popytam znajomych

    1. Karol Szulawiak

     Grzesiu, Michał Mazur mieszka w Anglii, chyba w Northampton. Może on Ci pomoże.

     1. Czytasz w moich myślach, właśnie chce się z nim jakoś skontaktować, on jest kawałek od Londynu, ale to nie ważne, masz może mail do niego czy próbować przez Youtube?

      1. Mejla nie mam, ale Michał często pisze, żeby kontaktować się z nim przez Messengera (Facebooka w sensie). Gdzieś kiedyś podawał nawet swój skype, w komentach lub w opisie pod jakimś filmem. Niestety, w tym momencie niestety nie mam czasu tego szukać.

       1. Dzięki, spróbuję
        Z Bogiem bracie

 17. Dziękuję Ci braciszku za ten tekst w imieniu Jezusa. Także dla mnie bardzo ważny.

  1. Wielka Chwała Bogu jeśli moje lub “moje” teksty komuś pomagają…

   1. Mi pomagają już od dwóch lat 🙂 dziękuję.

    1. Miło mi mieć takich czytelników o tak dobrych owocach 🙂

 18. Mnie także pomagają od dwóch lat ☺ i dziękuję za nie raz jeszcze braciszku. Duch Święty działa i przemienia nasze serca, w tym moje. Za co dziękuję Bogu Najwyższemu ❤

  1. Ja również się tu posilam, za co dziękuję 🙂 Życzę wszystkim czytelnikom miłego dnia 🙂

   1. Miłego dnia <3 i zapraszamy wszystkich na stołówkę 😀

    1. Omnomnomn dziękuję i ja bardzo bardzo, kolejny tekst który jest pisany jakby dla mnie w odpowiedzi na niektóre z moich pytań. 🙂 Chwała Bogu, dziękuję i tobie Piotrze za twoją pracę!

     1. Dla Ciebie Justynko omnomnom 😀

      1. Awww kiciusie, dziękuję Kosik! 😀 :*

 19. Dziękuję Piotrze w Imię Jezusa Chrystusa za super tekst! Mam pytanko, czy jest ktoś na tym blogu z Poznania? Jeśli tak to czy mógłby mi wskazać zbór chrześcijan… Mam z tym problem.. Z góry dziękuję 🙂

  1. W Poznaniu jest nawet spora jak na blog grupa ludzi spotykających się względnie regularnie.

   1. Piotrze mógłbyś podać namiary 🙂

    1. Hej bracie. W samym Poznaniu nie mieszkamy ale w Murowanej Goślinie. Nie należymy do żadnego zboru mówie o sobie i o żonie, ponieważ uważamy że wszystkie są zwiedzione i nie znalazłem do tej pory takiego który chce wypełniać WOLE BOGA a tą jest napewno jego prawo.Jeżeli masz ochote sie spotkać to czasem organizujemy spotkania u mnie w domu i rozmawiamy.Jest jeszcze pare osób i nawet fajnie byłoby coś zorganizować. Może w któryś szabat?No nie wiem . Napisz maila na [email protected] to prześle Tobie numer i może uda się spotkać. Pozdrawiam i wszystkim zycze miłości Bożej w Chrystusie….Pokój Wam wszystkim.

     1. juz wysłaem twoj mail wczoraj Mariusz. Do …siostry

      1. 🙂 Tak już wiem że siostra…pisała do mnie. Haha niezła wpadka ups 😉 Przepraszam oczywiście SIOSTRE :)!

 20. Poszukiwacz prawdziwej wiary

  Witam serdecznie.
  Podstawowe pytanie: Skąd wiesz/wiecie, że Jezus jest z Wami/Nami? Zapewne standardowa odpowiedź, bo “tak pisze w piśmie św” lub “czuję to”. Czucie lub nie czucie zostawmy, bo to nie obiektywna kwestia. Natomiast w piśmie św. piszę także np. to: “Ez9,4 Pan rzekł do niego: “Przejdź przez środek miasta, przez środek Jerozolimy i nakreśl ten znak TAW na czołach mężów, którzy wzdychają i biadają nad wszystkimi obrzydliwościami w niej popełnianymi”. 5 Do innych zaś rzekł, tak iż słyszałem: “Idźcie za nim po mieście i zabijajcie! Niech oczy wasze nie znają współczucia ni litości! 6 STARCA, MŁODZIEŃCA, PANNĘ, NIEMOWLĘ I KOBIETĘ WYBIJAJCIE DO SZCZĘTU! Nie dotykajcie jednak żadnego męża, na którym będzie ów znak. Zacznijcie od mojej świątyni!” I tak zaczęli od owych starców, którzy stali przed świątynią. 7 Następnie rzekł do nich: “Zbezcześćcie również świątynię, dziedzińce napełnijcie trupami!” Wyszli oni i zabijali w mieście.” i wiele innych tego typu opisów zbrodni zlecanej przez chrześcijańskiego Boga. Jak znam życie, to ten opis i tak będzie niewystarczający, żeby zacząć rozmyślać nad tym, że coś w tym całym chrześcijaństwie jest nie tak, gdyż ktoś zaraz skomentuje, że “Bóg tak widocznie chciał i nie można się sprzeczać z jego wolą”. Ok, więc pytanie: czy zabiłbyś człowieka (dziecko, kobietę, starca), gdyby jakiś prorok twierdzący, że słyszy głos boga nakazał Ci to uczynić? Z pewnością nie, gdyż Twe sumienie by Ci na to nie pozwoliło. No, chyba że jesteś przestępcą, psychopatą lub zwyrodnialcem. Więc nasuwa się kolejne pytanie: czy to prorok, a właściwie różni prorocy byli źli? Czy raczej ten kto podaje się w tym piśmie za wszechmocnego Boga? Czy ten, co spisywał te księgi, tworząc ruch religijny? Ochłońcie, nie układajcie dla mnie stosu, lecz odpowiedzcie sobie sami w duszy i przemyślcie, czy koniecznie potrzeba Wam jakiejś wiary tego typu, by czynić dobro, czy po prostu wystarczy je czynić? Przypominam, że chrześcijan jest tylko 1/3 na świecie, a większość z nich nie praktykuje, więc z tym życiem po śmierci też nie jest chyba dokładnie tak, jak napisano w tej św. księdze, więc Ci co w tego Jezusa nie wierzą, a czynią dobro nie skończą źle. Wiem, wiem “jeżeli czynią dobra, to Jezus weźmie ich do niego”. Czemu niby akurat Jezus, skoro tego typu zbawców jest tylu ile jest wierzeń na świecie, czyli bodajze jakieś 4000. Pozdrawiam i życzę owocnych przemyśleń.

  1. Jak myślisz poszukiwaczu prawdziwej wiary, jaki to grzech?

   “Zapewne standardowa odpowiedź, bo”
   ” Ochłońcie, nie układajcie dla mnie stosu,”
   “Wiem, wiem”

   Nie znajduje powodu by ktokolwiek miał Ci odpowiadać, skoro Ty wszystko wiesz….

  2. Dobrze, że poszukujesz prawdziwej wiary. Sprawdź ilu jest zbawicieli poza Jezusem Chrystusem w tych wszystkich religiach? Niestety, nie znajdziesz innego osobistego zbawiciela, bo nie ma zbawienia poza Nim. Albo uwierzysz, że możesz sam siebie “zbawić” co w sumie będzie znaczyć, że nie potrzebujesz zbawienia, bo jesteś dobry albo przyznasz, że wiele razy w życiu nie byłeś dobry i potrzebujesz żeby ktoś doskonale dobry wypełnił za Ciebie to, co dla Ciebie jest niemożliwe. Czyli święte życie od początku do końca. Możesz też w ogóle nie wierzyć w Boga co nie zmieni faktu, że On jest On był i On powróci. Pozdrawiam Ciebie.

 21. Wait for my! I ja dziękuję za super tekst ? i za wszystkie inne super rozważania i swiatowe oszustwa obnażania też ? I dziękuję tym którzy przesyłają Piotrowi adminowi swoje prace i komentującym też dziękuję ?
  1 list do Koryntian
  4 Bogu mojemu dziękuję wciąż za was, za łaskę daną wam w Chrystusie Jezusie. 5 W Nim to bowiem zostaliście wzbogaceni we wszystko: we wszelkie słowo i wszelkie poznanie, 6 bo świadectwo Chrystusowe utrwaliło się w was 7 tak iż nie brakuje wam żadnego daru łaski, gdy oczekujecie objawienia się Pana naszego Jezusa Chrystusa. 8 On też będzie umacniał was aż do końca, abyście byli bez zarzutu w dzień Pana naszego Jezusa Chrystusa. 9 Wierny jest Bóg, który powołał nas do wspólnoty z Synem swoim Jezusem Chrystusem, Panem naszym.
  Półtorej roku wzrastam na tym blogu z wami, choć mało pisze i można było by powiedziec, że nie jestem aktywny, ale walczę modlitwami w duchu!?. Staram się być mocny w Panu siłą jego potęgi, oblekając się w jego zbroje aby walczyć ze zwierzchnosciami, przeciw władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich, które są wszędzie i które nam wszystkim zagrażają, a z którymi obowiązkowo bez ustanku trzeba prowadzić ciężki bój, do końca czasu przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa ?

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: