Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Prawo Boga odwrotnie

 

Grafikę wykonał Piotr. Dziękuję.

Updated: 24 maja 2017 — 17:52

24 komentarze

Add a Comment
 1. Prawdziwe…wygląda zupełnie jak dzisiejszy świat

 2. Niedawno słyszałam jak pewien pastor odwrócił także kazanie na górze z początku 5 rozdziału ewangelii Mateusza, i również brzmiało jak świat…np zamiast “błogosławieni łagodni” to “błogosławieni głośni, którzy zwracają na siebie uwagę i przepychają się w życiu łokciami”

  1. Karol Szulawiak

   Chciałbym usłyszeć takie kazanie..

    1. Proszę bardzo to jest to kazanie:
     https://soundcloud.com/zagornadziesiec/kazanie-na-gorze-obywatel-krolestwa

     “współczesna” wersja kazania na górze jest od 37:42 minuty.
     🙂

     1. Karol Szulawiak

      Dziękuje, wysłucham całe w szabat lub w niedziele.

     2. Ależ ciężko się tego słucha 😀

      1. Tzn. akurat tego podanego fragmentu. Resztę sprawdzę na dniach 🙂

  2. Nie widzę nic nie właściwego w tym kazaniu. Polecam odsłuchać jeszcze raz całość dokładnie ze zrozumieniem. A nie tylko sugerować się krótkim fragmentem wyrwanym z kontekstu.

   1. Tak, to jest bardzo dobre kazanie 🙂 nie zrozumiałyśmy się pewnie dlatego, że nie zaznaczyłam że pastor specjalnie odwrócił to kazanie na gorze, żeby ukazać jak zachowują się ludzie którzy odrzucają Słowo Boże. Z Panem Bogiem 🙂

     1. Przepraszam, czasem piszę skrótami myślowymi 🙂 dobrze, że jesteś czujna 🙂

 3. Artur S. (detmold)

  Brakuje rodzimych filmow o Polsce, ktore mowia o zwyklym zyciu w naszym kraju na codzien. Albo to sa z reguly przeslodzone bajki albo gorzkie dramaty. Tej luki nie udalo sie do tej pory nikomu dobrze zapelnic… Popyt moim zdaniem na takie kino jest. Takie dziela filmowe ( w miare zgodne z Pismem ) pomagaja ksztaltowac wlasciwe zachowania i postawy spoleczne. A wiec dzialanie przyjemne i pozyteczne 🙂 .

 4. Cóż świat woli takie przekształcone tablice wygodne dla życia, niż te dane od Boga.

 5. Peter Hammerman

  Jedno ale… Sobota nie jest ostatnim dniem tygodnia, nie w krajach słowiańskich. Chyba że nazwy wtorek, czwartek, piątek jako dzień wtórny – 2, czwarty, piąty nic nie znaczą. Także niedziela jako dzień niepodzielny, liczba pierwsza która może być 5 lub 7 dniem. Ale to tylko moje zdanie… Nikt mi nie wmówi czczenia soboty jako dnia 6. Nawet jeśli przekształcenie dnia ostatniego na świecie miało takie miejsce, my i tak poprawnie czcimy ten właśnie dzień jako dzień ostatni.

 6. W dzisiejszym świecie jest mało miłości i dlatego tak to wygląda jak wygląda. Chciałbym – jeśli Można – poruszyć pewien wątek właśnie odnośnie prawa.
  Czy w świetle poniższych wersetów mam przestrzegać tego, co Bóg podał przez Mojżesza Izraelitom po wyjściu z niewoli egipskiej? Oni zmierzali do określonej lokalizacji, ziemi, którą słusznie utracili z powodu łamania prawa.

  http://www.biblia-internetowa.pl/3Moj/20/22.html
  http://www.biblia-internetowa.pl/5Moj/4/5.html
  http://www.biblia-internetowa.pl/5Moj/4/14.html
  http://www.biblia-internetowa.pl/5Moj/6/1.html
  http://www.biblia-internetowa.pl/5Moj/12/1.html
  http://www.biblia-internetowa.pl/5Moj/23/21.html
  http://www.biblia-internetowa.pl/5Moj/30/16.html

  Czy my też tam zmierzamy? A może my, naśladowcy Chrystusa, mamy wziąć w posiadanie ziemię, nadchodzące Królestwo Niebios, które jest dla tych, co przestrzegają Jego przykazania – prawa miłości.
  Jako, że Bóg jest miłością i z miłości wszystko żyje, tak więc bez miłości umiera.
  To wszystko, co Bóg ma nam do powiedzenia na temat przestrzegania jego prawa.

  Obserwuję róże fora i zauważyłem, że tam gdzie jest największe poznanie, jest również najwięcej niezgody.
  Kąkol, wedle przypowieści już dojrzewa i jest coraz bardziej widoczny.

  Życzył bym sobie, oraz wszystkim Braciom i Siostrom z wielu forum , kanałów YouTube, blogów aby się między sobą przestali wyzywać od agentów i antychrystów, bo serce mi pęka.
  Żremy się między sobą o to czy Jezus jest Bogiem, czy wierzyć Pawłowi a szatan się śmieje. Mi osobiście Paweł jest do niczego nie potrzebny bo wystarczą mi słowa Jezusa. Czy Syn Boży jest tym Bogiem Ojcem, który umarłszy, wzbudził samego siebie ze śmierci do życia mocą Ducha Świętego? Czy umarł całkowicie, w połowie czy w 33,333…%? To niech osądzi matematyka jeśli logika zawodzi. Czy w prawie miłości o to chodzi aby rozważać naturę Boga? Prawdziwie miłującym Bóg wszystko objawi co potrzebne w danym czasie i nikt, kto zasługuje nie zostanie pominięty. Nasza droga to nie wojna na doktryny tylko wojna ze złem za pomocą największej danej nam od Boga mocy, jaka istnieje – mocą miłości. Jeśli ktoś nie umie posługiwać się mieczem słowa, to niech go do ręki nie bierze bo zrobi krzywdę niewinnym. Niech zostawi to Chrystusowi jak powróci.

  Nikt jeszcze nie ma pełnego poznania i zrozumcie to wszyscy. Wszędzie szatan działa i zwodzi dlatego, że jest krok za nami. Gdyby było odwrotnie było by już po nas. Jak ktoś pisze “CAŁA PRAWDA TYLKO U NAS” to kolana mi miękną – już prędzej dam sobie wcisnąć pakiet 100 kanałów telewizji na telefon stacjonarny albo kosiarkę do trawy w Wi-Fi. Niech nikt się nie łudzi i codziennie na bieżąco weryfikuje wszystko czego się dowiaduje. I niech nikt nie zapomina o miłości do wszystkich.

  Błogosławieństw dla wszystkich i podajcie dalej jeśli ktoś ma taką wolę.
  Pozdrawiam
  Daniel z Z.Góry

  1. Karol Szulawiak

   “Żremy się między sobą o to czy Jezus jest Bogiem, czy wierzyć Pawłowi a szatan się śmieje”

   szatan to się śmieje, gdy odrzucasz Boskość Pana Yeshua Mesjasza. szatan to się śmieje, gdy wyrywasz kartki i uszczuplasz Boże słowo i wycinasz coś z niego, ponieważ “Paweł nie jest Ci do niczego potrzebny.” Paweł także głosił słowo Boże.

   1. Dziękuję za odpowiedź na moje pytanie. Zacytuj jeszcze proszę z mojego wpisu słowa, z których wynika to, co stwierdziłeś w swojej wypowiedzi.
    A może mi grzecznie zamierzasz wmówić, że nie rozumiem tego co sam napisałem. Jeśli więc ja nie rozumiem tego, co sam piszę, to co dopiero Ty Karolu. W takim układzie powinieneś się powstrzymać od komentarza, co świadczyłoby dobrze o tobie.

    Wielu naśladowców Chrystusa straciło życie zanim pojawił się Paweł. Myślisz, że czegoś im brakowało? – pytanie retoryczne.

    1. Karol Szulawiak

     zacytowałem. Napisałeś “Paweł nie jest mi do niczego potrzebny.” To jasne stwierdzenie, że listy Pawła mają jakąś mniejszą ważność, od reszty Biblii. Więc nie rób ze mnie idioty, tylko na przyszłość po prostu pisz wprost. I racja, wielu naśladowców Pana Yeshua Mesjasza straciło życie, zanim Paweł się nawrócił (on sam ich zabijał) równie dobrze można powiedzieć, że Pan Yeshua Mesjasz nie jest Ci do niczego potrzebny, bo przed Jego przyjściem także wielu Bożych ludzi umierało i z pewnością będą zbawieni. Czy czegoś im brakowało?

  2. “A może my, naśladowcy Chrystusa, mamy wziąć w posiadanie ziemię, nadchodzące Królestwo Niebios,:”

   Królestwo Niebios jest już na ziemi.

   “Królestwo Boże nie przyjdzie w sposób dostrzegalny [przez neutralnych widzów!]; i nie powiedzą : ‘Oto tu jest’ albo ‘tam’. Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest’ ” (”

   Danielu, to nie jest blog dla wszystkich, żeby można było ugłaskać nas potrzebą ekumenicznej jedności. Osobiście wyznaję prostą zasadę: nie wchodzę tam, gdzie znacząco zasady wiary różnią się od moich. Oszczędzam sobie niepotrzebnego stresu i pozostawiam samych sobie daną społeczność, wierząc, że Bóg wyprostuje ich ścieżki, a nie ja.
   Dla mnie ktoś, kto usuwa poszczególne księgi Biblii jest heretykiem i podważa suwerenność Boga, który nie zadbał, aby Biblia była Jego całością. Słaby byłby to Bóg, który dopuszcza księgi szatana do swego Słowa… Byłyby to sprzeczne INSTRUKCJE od Boga, które rozumie tylko wybrana garstka, z 1% osób uważających się za chrześcijan. Swoją droga rodzi to pychę.
   Szanuje Twoje zdanie, ale i Ty uszanuj moje bez zbędnych dygresji.

   Listy Pawła sa bardzo pomocne w rozumieniu Prawa Boga i niestety, ale nie są dla każdego o czym pisał Piotr.
   Osobiście nie wchodzę na blogi, fora, kanały odrzucające Jezusa jako Boga czy Pawła jako apostoła, To raczej jest odwrotnie. Oni usilnie wchodza tutaj. Dlaczego? ponieważ dzięki moim tekstom opartym m.in na Pawle więcej rozumieją Pismo.
   Dla mnie Paweł również był black magic, ale nie odrzuciłem go z lenistwa.
   Owszem jest i druga grupa poza leniami intelektualnymi i ciężko ich nie dostrzec: jezuiccy agenci. Kto jest kim nie mam zamiaru dochodzić. Robię własną robotę i ocenę jej jakości pozostawiam najlepszej weryfikacji jaka jest czyli liczbie czytelników.
   Ja nie muszę nikogo wyzywać, oczerniać. Nie muszę jak to niektórzy robią pisać epopei o kimś, domalowywać komuś rogi i niszczyć go udając wyznawcę Jezusa. Walcze nie z człowiekiem a ze zwierzchnościami w niebie.

   Pokój z Tobą Danielu.

   11 I aby wszelki język wyznał,
   że Jezus Chrystus jest PANEM. Filipian 2

   A potem Pan rzekł do Noego: Wejdź wraz z całą twą rodziną do arki, bo przekonałem się, że tylko ty jesteś wobec mnie prawy wśród tego pokolenia.
   Ks. Rodzaju 7:1,

   Pan mój i Bóg mój.

   Owocnych poszukiwań. Niech Duch Pana Jezusa Cię prowadzi.

 7. Coś podobnego na tej stronie 🙂
  Zanegowane Prawo Boże
  https://koscioldrogi.wordpress.com/

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: