Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Wszyscy jesteśmy brudni.

Początki tego bloga były wyidealizowanym obrazem chrześcijan. Owszem, zgoda, wielu z nas porzuciło grzechy i jest często widoczna zmiana ze starego życia na nowe. Inaczej nie byłoby różnicy między nami a światem, choć w niektórych zborach wcale jej nie widać.

Jednakże największą pułapką po umownym narodzeniu na nowo jest właśnie poczucie bycia lepszym od innych. Ten świat, oni, katolicy, bałwochwalcy. Bo jeśli widzisz u kogoś w mieszkaniu obraz maryjne to czujesz się lepszy?

Swoją drogą to narodzenie na nowo jest również pułapką. My czyści inni brudni. Heh.

Właśnie, kiedy umieszczam mem o kościele rzymskim na fejsie, dochodzi do kilkudziesięciu polubień, ale kiedy umieszczam tekst mający na celu dokonania introspekcji, szczytem jest 8 polubień. Nie chodzi mi o chwałę własną jak to by pomyśleliby łowcy haków, ale o motywacje ludzi i intencje.

Niedawno w Łukaszu przeczytałem o sednie tego wszystkiego:

 

“A gdy to mówił, zaprosił go do siebie pewien faryzeusz na posiłek. Wszedłszy więc, zasiadł do stołu. (38) Ujrzawszy to, faryzeusz dziwił się, że nie obmył się przed posiłkiem. (39) Pan zaś rzekł do niego: Teraz wy, faryzeusze, oczyszczacie to, co jest zewnątrz kubka i misy, ale to, co jest wewnątrz was, pełne jest łupiestwa i złości. (40) Głupcy, czy ten, który uczynił to, co jest zewnątrz, nie uczynił i tego, co jest wewnątrz?” Łk 11

 

 

 

Uważam, że gro chrześcijan jest po prostu koszmarnie chora. Chora bardzo na duchu. Często to widać na blogu, ale nie zawsze. Ten ładny wygląd zewnątrz, kryje to co jest wewnątrz, a to z serca wychodzi prawda.

 

Jeremiasza 11

“Każdy postępował według zatwardziałości swego przewrotnego serca.”:

 

My chrześcijanie w niczym nie jesteśmy lepsi od innych. Wbijcie sobie to do głowy. My tylko i aż otrzymaliśmy łaskę zbawienia i poznania, a to zobowiązuje. Durny jest ten, kto wywyższa się wiedzą biblijną. Durny, a więc chory. Czy nauczyciel na lekcji wywyższa się swą wiedzą, którą naucza uczniów?

 

Kto wiele otrzymał, od tego wiele się wymaga..

 

Teraz jest tak, że dzięki internetowi, ktoś wejdzie na jedną stronę, na drugą, na kilka filmików YT rozważających Słowo Boże i czuje się takim spec macherem super hiper batmanem biblijnym.

Ludzie krytykują Veitha, ale obejrzeli wszystkie odcinki z serii Totalny atak. Krytykuję Wilkersona, Cyrikasa ostatnio. Co za pycha…

Osobiście dużo mi pomogła witryna H. Kubika, choć teraz wiele się różnimy, ale mam do niego szacunek z dwóch powodów:

 

 1. Jest osobą starszą, a Prawo Boga nadal obowiązujące jasno i wyrażnie mówi jak się zachowywać mamy: “Przed siwą głową wstaniesz i będziesz szanował osobę starca; tak okażesz swoją bojaźń Bożą; Jam jest Pan”. Kapłańska
 2. Stworzył witrynę wiele mi uświadamiającą.

 

Cenię i szanuję każdego kto przyczynia się do poznania Boga. Paweł apostoł mówił:

 

“„Byle tylko wszelkimi sposobami Chrystus był zwiastowany, czy obłudnie, czy szczerze, z tego się raduję i radować się będę” (Fil.1,18).” Filipian

Teraz nie ma szacunku. Głównie u ludzi młodych. 20 latek może byc chamem wobec 50-60latka, tylko dlatego, że nie miał biblijnego wychowania od ojca i sam próbuje być ojcem.

 

Może być więc tak, że ktoś kto głosi Chrystusa nie wejdzie do królestwa, ale poprzez niego wejdzie do niego wielu… Nie mam tu nikogo konkretnego na myśli.

Stan chrześcijan jest fatalny.

 

 

Dziś znalazłem to foto u Roberta z Kielc.

Zewnętrzna część misy to ta ładna skórka jabłka objawiająca się religijnością: czytam Pismo, modlę się, a środek jest robaczywy i zepsuty.

Ludzie mają zepsute serca. Nie mam w tym momencie żadnej konkretnej osoby na myśli, ale wiele osób. Żeby Ci “święci” i widzący mnie jako tego złego, szukający na mnie haków wiedzieli jakie mam intencje, sam widzę również w sobie brud. Jaka jest między nami różnica? Ano taka, że ja go widzę i brzydzę się nim, proszę Jezusa o zabranie go, bo sam nie daje rady, a ci “święci” budujący ego na szukaniu źdźbła u innych, obrastają pychą niczym las mchem. Od pewnego czasu, kiedy przyłapuje się na złych myślach o kimś, to pierwsze co robię to modlę się o tę osobę. Żadna to sztuka widzieć w kimś grzech. Sztuka jest m u pomóc, a głównie możemy duchowo.

Ważna część.

Masa osób jest zdemonizowanych. Według mojej oceny zaważa tu głównie pycha, brak spojrzenia krytycznie na swoje serce, na wnętrze jabłka, misy. Na to, co wychodzi z ust.

Człowieku, walcz najpierw ze swoim grzechem, a o innych to się módl. Na pewno jesteś grzeszny. Ten kłam wszechogarniającej łaski powoduje, że ludzie widzą się bezgrzesznymi i dlatego dają przystęp diabłu. łaska jest nam dana, ale nie darmo, nie po to abyś był dla innych faryzeuszem i oskarżycielem.

Chrześcijanie żyją w urazach, nawet nienawiści, zazdrości, traumach i depresji. Chrześcijanie potrzebują takiego samego uwolnienia jak niechrześcijanie.

Nie jesteś w niczym lepszy. Wszyscy jesteśmy chorzy i potrzebujemy lekarza jakim jest Jezus Chrystus. Pomyśl w czym Ty jesteś chory. Czy masz do kogoś żal, uraz. Od kogo czujesz się lepszy.

Biblia mówi, że jesteśmy solą tej ziemi. Tylko wtedy kiedy niesiemy światło, nie własne, a Chrystusa, kiedy zmienia się nasz język i kochamy chorego, grzesznego bliźniego jak Jezus. W innym przypadku jest to czysty judaszizm i faryzeizm.

 

Nie ma takiego proszku, który by Cie wybielił. To może zrobić tylko Jezus. Tak więc błagaj Go o oczyszczenie Cię ze zła.

 

“Gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej,” Rzymian 3

Updated: 5 maja 2017 — 12:39

18 komentarzy

Add a Comment
 1. Polecam do wysłuchania każdemu naśladowcy Chrystusa.

  https://youtu.be/ad0-DouLhmM

 2. Piotr, czyli kamień, nie skała

  Bez Jezusa wszyscy są jak to zgniłe jabłko, bez względu jak ono wygląda na zewnątrz. I ma to miejsce zarówno w przypadku gdy ludzie uważają się za “lepszych” przez np. czytanie Biblii a tak naprawdę robią to po to aby zabłysnąć wiedzą a nie zmieniać ludzkie myślenie i kierować je w stronę Boga żywego, ale często ludzie nie wierzący starają się prezentować jak są dobrzy w oczach świata, za plecami wbijając nóż w plecy.
  Każdy z nas znajdował się kiedyś w ciemności, ale miał w swoim życiu jakiś moment przełomu, gdy dowiedział się o Ewangelii z różnych źródeł (dziś często jest to najpierw internet, a później Biblia). Ważne jest aby głosić prawdę Królestwa Bożego bez narzucania jej na siłę nikomu, bo nawet jeśli dziś będziemy wyśmiani i skrytykowani, nie wiemy tego czy taka informacja nie pomoże komuś za miesiąc czy rok.
  Kiedyś i my nie znaliśmy podstaw więc trzeba szanować tych którzy są na tym etapie, bo każdy zaczynał od samego dołu 😉 Sam pamiętam jak słyszałem słowa o tym, że Jezus nie łamał swojego prawdziwego ciała tylko chleb na pamiątkę Paschy i buntowałem się, że przecież muszę jeść Jego ciało aby żyć! 😀 Wtedy już nawet czytałem Biblię, a szatan zaciemniał mi ten prosty przekaz kładąc przed oczy moc przyzwyczajeń które Bóg i tak mi z czasem rozjaśnił. Rozumiem więc ludzi z którymi czasem rozmawiam 😉
  Przyszła mi do głowy historia, gdy Jezus jako Stwórca tłumaczył uczniom znaczenie prostych przypowieści. Ile to wymagało pokory i cierpliwości 🙂 Ale wydało owoc! 😉

 3. Jeśli chodzi o facebooka, którego usunąłem na początku roku i jestem wolny.
  https://www.youtube.com/watch?v=UeZAFnR7aUE

 4. Artur S. (detmold)

  https://youtu.be/q2rYveSNKRI Polska piosenka ze świata ( gdzie taki poziom tekstów ? ) oddająca barwę zagadnienia.

 5. Chwała Bogu!za ten tekst,niech cię mój kochany bracie Bóg błogosławi,uzdrowi i podźwignie.
  Jakże prawdziwe są te słowa,które napisałeś.Doświadczamy tego wszystkiego tylko i wyłącznie dzięki miłości Chrystusa.On ma o nas staranie i uczy nas jak być prawdziwymi naśladowcami.Chwała naszemu Pan Jezusowi Chrystusowi.

  1. Chwała Jezusowi, za usuwanie naszych brudów. Nie za ich maskowanie łaską, ale usuwanie na nasze życzenie. Chwała Jezusowi także za łaskę, bez której bylibyśmy przestępcami skazanymi na śmierć. Chwała Jezusowi za to, że umarł za nas, za nasze przestępstwa, za nasze złe serca.

 6. Artur S. (detmold)

  W szkolach nie ucza prawidlowego obchodzenia sie z roznego rodzaju uczuciami, ani zarzadzania swoim budzetem-finansami domowymi, ani zdrowego zywienia itp. przydatnych rzeczy. Za to ucza waznych faktow jak stolice swiata…

 7. Przed chwila przeslalem ten bardzo ciekawy artykul do osoby, ktora jes nowonarodzona, chrzest na jednym ze zjazdow, codzienne czytanie PS, chodzenie do adwentystoe, nauczanie ludzi o tym ze KK jest zly itp. Przeslalem artykul bo wiekszosc z tych rzeczy pasuje mi do tej osoby (nie mowie ze wsxystkie). Powiedzialem jej o tym, ale uslyszalem ze… “szkoda ze ten artykul nie jest o Tobie (…)” – i cios w twarz, co taki prosty, beznadziejny czlowiek jak ja powinien myslec?

  1. nie znam Cię, ale jak ktos odbija tak piłeczkę jak kolega to jest przejaw pychy.
   Gdyby m i jakis kolega podeslal ten tekst, to zasmcuilbym się i zaczal analizowac, ale zalezy w jakiej formie by mi to przedstawil.
   U mnie zalezalobyto od formy przekazu, ale czasem musi zabolec…

   1. A jakbym napisal,ze nie koledze lecz partnerce?

 8. Prawdziwie nowo narodzony chrześcijanin zaczyna widzieć swoje grzechy w całej rozciągłości. To jest tak jakby zdjęło się różowe okulary.
  ” Och przecież ja nie jestem taki zły, nikomu nic złego nie robię ” a tu bęc i to co wydawało się dobre nagle staję się obrzydliwością.
  W tym najważniejszym momencie swojego życia zaczyna rozumieć jakim jest grzesznikiem, i jak wiele musi zmienić w swoim życiu.
  Jakoś trudno mi jest uwierzyć, że człowiek o zatwardziałym sercu może być chrześcijaninem.
  Jak można być sługą Pana Jezusa i być tak bardzo pewnym swoich racji.
  Ja jestem tylko jednego pewna, chcę żeby Pan Bóg zlitował się nade mną i pomógł mi zrozumieć jaka powinnam się stać aby mnie nie odtrącił.

  1. Pięknie i w samo sedno powiedziane.

 9. Bo trzeba dbać nie tylko o tą higienę zewnętrzną (wygląd ciała itp.),ale także i o tą duchową… 🙂

 10. Artur S. (detmold)

  Autentyczny Chrystianin swieci swiatlem Bozym, ktore pomaga odnalezc innym droge do Pana Zastepow. Daje swoim zyciem przyklad obecnosci Stworcy. Nie odpowiada zlem na zle ( pod warunkiem jednak, iz musi bronic nie siebie czy swoich racji, a osob mu drogich ). Jest kompletnym przeciwienstwem slug diabla, ktore relatywizujac-bagatelizujac grzech poniekad go zachwalaja. Trudna to droga, ale dajaca wiele satysfakcji 🙂 .

 11. Artur S. (detmold)

  Niewiasta mysli zazwyczaj emocjonalnie czyli goraco-bez chwili namyslu. Natomiast Maz z reguly mysli racjonalnie ( choc od roznych czynnikow natury zarowno materialnej jak i duchowej jest coraz z tym gorzej… ) czyli chlodno, potrzebuje do podjecia decyzji, wywazenia za i przeciw, momentu pomyslunku. O co mnie chodzi? Kobiety sa w czym innym dobre, a mezczyzni jeszcze innym. Chociaz obilo mnie sie kiedys o uszy, iz tynk na sciany nakladaly Ukrainki ( tak jest! ) i duzo slabych chlopow przy nich wymiekalo. Bialoglowy kiedys nie byly az tak solidnie zbudowane jak coraz czesciej sie zdarza dzisiaj. A faceci sa coraz slabsi. Normalnie Seksmisja…

 12. Artur S. (detmold)

  Zapieklosc/Zacietosc zarowno mlodszych i starszych jest bardzo paskuna cecha charakteru. Przykladowo np. trywialne-banalne mowienie dzien dobry czyli informowanie poprzez takie pozdrowienie o dobrych zamiarach wzgledem napotkanej osoby. Wielu ma to gdzies. A to bardzo podbudowuje prawidlowe wiezy spoleczne. Szkoda…

 13. Artur S. (detmold)

  Ten swiat nagradza bycie gnojem, szyderczym lajnem, wykorzystujacym prostodusznych ludzi, ktorych przewinieniem jest to, iz sa naiwni. Nie mozemy sadzic ( od tego jest Pan Bog Jezus Chrystus ), ale nieustannie mamy prostowac siebie i innych, abysmy byli zbawieni i zyli wiecznie.

 14. Artur S. (detmold)

  O pracy. Nie powinno sie masowo wpuszczac niskokwalifikowanych robotnikow, ktorzy zanizaja place i demoluja rynek zatrudnienia. Co innego specjalistycznie wyszkoleni fachowcy. Tych nalezy witac z otwartymi rekoma 🙂 . Oni tworza miejsca pracy, a nie je zajmuja.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: