Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

PO LUDZKU NIE MA WYJŚCIA

Dawid Wilkerson.
Pomówmy o zniewoleniu grzechem – chodzi o walkę z ciałem. Według Nowego Przymierza, Bóg pozwala na sytuacje w twoim życiu, byś zobaczył swoją bezsilność i całkowitą zależność od Niego, by cię wyzwolił przez wiarę. Bóg nigdy nie prowadzi nas na pokuszenie, ale pozwala, by przyszło na nas czasami.
Jeżeli masz jakiś powracający grzech, duchy kłamliwe przychodzą ciągle z demonicznymi kłamstwami; „Nie uda ci się. Upadniesz! Skończysz jako zrujnowany.” Zastanawiasz się. ”Panie, jak się z tego wydostać. Upadłem tak nisko!”
Wiesz, że nie potrafisz uciec przed nieprzyjacielem, a nie jesteś dla niego mocnym przeciwnikiem. Dlatego stoisz przed nim drżący i wystraszony. Może biegasz do przyjaciół lub doradców, do każdego, kto zechce słuchać twojego płaczu i modlić się. Robisz wszystko, zamiast się uspokoić i zaufać Panu, że cię wybawi.
Stary Testament podaje nam przykłady, jak sami nie mamy siły w naszym ciele, by staczać duchowe walki. Nasz stary człowiek jest całkowicie słaby i bezsilny, ale mamy nowego człowieka wewnątrz nas, a on chce poddać nasze życie całkowicie w ręce Pana. Ten nowy człowiek rozumie, że po ludzku nie ma wyjścia i Bóg musi walczyć za nas. Dajemy odpór diabłu przez moc Ducha Świętego, który jest nam objawiony jedynie przez wiarę.
„Nie bój się, bom Ja z tobą, nie lękaj się, bom Ja Bogiem twoim! Wzmocnię cię” (Izajasz 41:10).

Updated: 28 kwietnia 2017 — 07:36

3 komentarze

Add a Comment
  1. prawda-tam gdzie wg człowieka mogłoby nie być wyjścia z sytuacji, tam wg Boga wyjście będzie 🙂

  2. Artur S. (detmold)

    Mlodziez chce byc dostrzezona przez ludzi doroslych ( czesto tylko metrykalnie ). Tylko, iz dla rzeczonych czesto ich problemy sa blahe na zasadzie “Zapomnial wol jak cieleciem byl” lub “Przyganial kociol garnkowi”. Jeszcze jedno. Najbardziej upierdliwi na stare lata sa ci, ktorzy za mlodu nie grzeszyli madroscia zyciowa i nie dbali o jej nabywanie ( mowa o normalnych duchowo ). Ci potrafia dac popalic.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: