Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

KIEDY NIE MA UCIECZKI

David Wilkerson

W 2 Mojż. 14 czytamy, że Bóg powiedział do Izraela, by rozbili obóz „koło Pi-Hachiroth, między Migdol i morzem” (14:2). To było miejsce między dwoma górami, a morze było z trzeciej strony. Jedyna droga ucieczki była możliwa z powrotem na pustynię – a ta była zamknięta przez zbliżającą się armię Faraona.

Izraelici byli przerażeni tą sytuacją, ale też tym, że Bóg ich tam zaprowadził! Było wiele sposobów, by Bóg mógł wyratować Swój lud. Mógłby spowodować, by odpadły koła wozów armii egipskiej, albo zagłodzić ich na śmierć na pustyni.

Albo mógłby zesłać ponadnaturalną chmurę na obóz Egipcjan, by wprowadzić chaos i zamieszanie wśród nich na wiele dni. A zamiast tego postanowił zesłać obłok od strony Izraelitów, by ich chronił.

Mógłby nawet posłać anioła, by pozabijał całą armię egipską w mgnieniu oka. Bóg mógłby użyć wielu sposobów, by ich zniszczyć w każdym momencie.

Jednak Pan postanowił tak nie działać. Zamiast tego uznał za stosowne, by postawić Izrael w trudnej, beznadziejnej sytuacji, z której nie było wyjścia na sposób ludzki. Skąd wiemy, że Bóg zaaranżował tą trudną sytuację, by wypróbować Swój lud? Jego Słowo tak mówi: „Zachowaj też w pamięci całą drogę, którą Pan, Bóg twój, prowadził cię przez czterdzieści lat po pustyni, aby cię ukorzyć i doświadczyć, i aby poznać, co jest w twoim sercu, czy będziesz przestrzegał jego przykazań, czy nie” (5 Mojż. 8:2).

Pan prowadzi Swoje dzieci w trudne sytuacje po to, by stworzyć dla nich możliwość złożenia ich życia w Jego ręce – by stali i zaufali Mu, że ich wybawi i pokieruje

Updated: 26 kwietnia 2017 — 12:41

7 komentarzy

Add a Comment
 1. Mądre słowa. Za nie również dziękuję w Imieniu Pana Jezusa.

 2. Krzysztof,żołnierz

  Wspaniały artykuł ☺

 3. Krzysztof,żołnierz

  Miałem dziś sen,widziałem pochwycenie,nie wiem czemu to widziałem skoro się nadtym nie zastanawiam,ale widziałem coś jesżcze demony nie miały kształtu lecz były taką ciemną chmurą dymem,i coś wyczułem jakby ich odczucia emocje,nie wiem czy to dobrze czy źle,ale w samym momencie pochwycenia,odczuwały strach trwogę,i żal,nie wiem tylko czy żal że tych co zostali pochwyceni już nie sięgną,czy dlatego że wtym jednym momencie zdadzą sobie sprawę że przegrały z kretesem,strach wiem że pochodził w nich od tego że wiedzą że już nie wiele czasu im i ich panu zostało,dziwne to było dla mnie.Ciekąwi mnie wasze zdanie.

 4. Ciekawi mnie wasze zdanie na temat tego pana

  https://www.youtube.com/watch?v=jkCd4QL_LZk

  Czy to że kiedyś należał do Jezuitów ale ich opuścił dyskredytuje go ? Na razie miałem przyjemność ogladnać tylko 3 odc. i stwierdzam że prawi bardzo ciekawie i wnioski które wyciaga podpiera PŚ, czy jednak myślicie że to zwodziciel ? bo pewnie go znacie.

 5. Pomidor 🙂

  Ostatnio oglądałam kilka wykładów i powiem tak:

  Jezuita na zawsze pozostanie jezuitą.
  Wykład o nadchodzącym królestwie wyłączyłam w połowie, bo wiele słów a mało treści – szczerze mówiąc słuchałam do połowy i nie bardzo wiedziałam o czym tak naprawdę mówi i jakie to królestwo ma być (a może jestem mało kumata :D) Było tam wiele niezgodności z Pismem. W jednym z wykładów stwierdził,że zbawienie jest dane na zawsze – a” przykazania ? jakie przykazania” -ci co nauczają przestrzegania Prawa nie mają racji.
  W wykładzie nt. tego co się dzieje z człowiekiem po śmierci podawał wersety, które nawzajem sobie przeczyły i tak naprawdę nie bardzo wiedziałam jak to w końcu jest.
  Sprytnie wybierał cytaty, które pasowały do “teorii” pomijając wersety, które (w danym temacie) nie pozostawiały żadnych wątpliwości.
  To moje zdanie. Długie, zakręcone… Jedyny wykład, który uważam za dobry to ten na temat kultu maryjnego (podaje sporo informacji ).

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: