Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Jezus Chrystus autoryzuje Prawo.

“On zaś rzekł do niego: Co napisano w zakonie? Jak czytasz? (27) A ten, odpowiadając, rzekł: Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej, i z całej siły swojej, a bliźniego swego, jak siebie samego. (28) Rzekł mu więc: Dobrze odpowiedziałeś, czyń to, a będziesz żył.” Łk 10

 

Któryś raz dla zdrowotności czytam NT i jestem obecnie na ewangelii Łukasza. Muszę przyznać, że stale coś nowego odkrywam. W powyższym fragmencie widzimy jasno jak na dłoni, jak Jezus autoryzuje Zakon. Uczony w Piśmie wcześniej zapytał:

 

” Nauczycielu, co mam czynić, aby dostąpić żywota wiecznego?”

 

Jezus odpowiada:  Co napisano w zakonie?

Jezus nie powiedział: od tej pory macie robić coś innego, to i to.

Uczony w Piśmie odpowiedział Pismem:

Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej, i z całej siły swojej, a bliźniego swego, jak siebie samego.”

 

Na co Jezus:

 

Dobrze odpowiedziałeś, czyń to, a będziesz żył.”

 

Tak więc nasz Pan Jezus potwierdził ważność Zakonu. Ludzie nie chcą zrozumieć tak fundamentalnych spraw, ponieważ są indoktrynowani przez albo nie przygotowanych pastorów, albo wykreowanych przez Jezuitów liderów kościołów.

Przecież Pismo czarno na białym mówi jak jest. I owszem listy Pawła dają furtkę dla kombinacji, ale jak ktoś chce sam zrozumieć to zrozumie, że Zakon jest nadal ważny:

 

“Czy więc przez wiarę unieważniamy Prawo? W żadnym razie — lecz Prawo utwierdzamy” Rzymian 3.31.

 

Prawo zostało nadane przez Boga Ojca i jest mi bardzo przykro, jak widzę uciskanych chrześcijan z powodu nieprzestrzegania Prawa.

Ktoś kto zatrzymał się na etapie niemowlaka w wierze powiada złośliwie: “to się obrzezaj”, nie rozumiejąc, że Prawo się nie zmieniło, ale została dokonana konwersja:

 

obrzezki fizycznej – na obrzezkę serca

ofiara z baranków – na ofiarę Jezusa

kapłani – na wierzących (kurtyna opadła)

świątynia jako budowla – na świątynię ciała

 

Jednakże zarówno ofiara za grzechy jak i obrzezka, kapłani, świątynia istnieją nadal.

Nadal również należy szanować ojca i matkę, nie kłaniać się obrazom, nie wchodzić w związki homoseksualne, nie oczerniać,  kochać bliźniego, płacić dziesięcinę (dwa spichlerze: rozbudowę i rozwój królestwa niebieskiego i  dla biednych), nadal trzeba dzień święty święcić (nadany przez Boga a nie KRK), w ciągu dalszym trzeba ufać Bogu nie sobie, być posłusznym.

Wiem, że niektórym ciężko jest takie proste rzeczy zrozumieć, ale tak mówi Pismo. Żadnej nowej teologii nie tworzę.

 

 

 

Updated: 24 kwietnia 2017 — 11:37

70 komentarzy

Add a Comment
 1. Chciałoby się rzec:
  Oj jaka głupia byłam…:)
  Biblii nie wierzyłam…:)

  Piotrze, czy wiesz co narobiłeś? 🙂

  Co teraz zrobią ci, którzy twierdzą, że Pan Jezus anulował zakon?
  Co oni teraz zrobią….ajajaj
  Skoro twierdzą, że Pan Jezus nauczał – nie przestrzegać zakonu???

  To się porobiło 🙂

  Pozdrawiam w Chrystusie

  :):):)

  1. “Oj jaka głupia byłam…:)
   Biblii nie wierzyłam…:)”

   😀

   1. Piotr, czyli kamień, nie skała

    😉 Warto wierzyć Biblii, a nie ludziom 🙂

    1. W zborach jest tak, że uczą zasad wiary a następnie dobierają do tego cytaty.
     Jeśli czytasz Biblię z Duchem Świętym, doznajesz szoku związanego z różnicą w przekazie Pisma i zarazem prostocie. Jeśli czytamy jak czysta kartka Pismo, to każdy wers, rozdział jest jak wielkie odkrycie. Wpadamy w zachwyt Prawdy od DS.

     1. Piotr, czyli kamień, nie skała

      Gdyby Jezus zniósł jakiekolwiek przykazanie, to dla przykładu nie przestrzegał by Go i nadal mógłby być bez grzechu.
      Natomiast Jezus ściśle przestrzegał wszystkich przykazań aby pokazać nam, że można tego dokonać trwając przy Bogu 😉
      I powiedział “niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje” a nie “nie musi brać swojego krzyża i Mnie naśladować, bo Prawo już nie obowiązuje, zniosłem je” 🙂
      To są właśnie efekty czytania fragmentów Biblii. Gdyby Biblia dzieliła się na fragmenty ważne i mniej ważne to dostali byśmy tylko te ważne 😉

   2. Wieeeprzowinaaa
    problemów przczyyynaa

    hehe 🙂 same hity od Michala.

    1. Trochę przypomniał mi tu Genowefę Pigwę ?

 2. Jestem chyba ciągle niemowlakiem. Proszę, powiedzcie mi skąd wiemy co przestrzegać, a co nie?
  Dekalog rozróżniamy, ale np. wieprz jest w rozwinięciu i teraz mamy też np.
  Pwt 22, 8 8 Jeśli zbudujesz nowy dom, uczynisz na dachu ogrodzenie, byś nie obciążył swego domu krwią, gdyby ktoś z niego spadł.
  Pwt 22, 5 5 Kobieta nie będzie nosiła ubioru mężczyzny ani mężczyzna ubioru kobiety; gdyż każdy, kto tak postępuje, obrzydły jest dla Pana, Boga swego.
  Czyli jestem obrzydliwością, bo nie noszę spódnicy?
  Ja szczerze nie rozumiem tego.

  1. Już tłumaczę. Jezus przyszedł nie obalić Prawo, ale pokazać hipokryzje Żydów (mieszanki Judejczyków z Edomitami). To co wynosimy podczas czytania NT to krytyka legalizmu. W tym przypadku odpowiem Ci pytaniem: czy kobieta może być kobieca w spodniach?

   1. Mnie trochę miesza w głowie Galacjan 3.
    Nie chodzi o grzeszenie i furtki, tylko po co Paweł to napisał aby nie wracać do uczynków. Przecież to poganie byli. Czemu Paweł rozróznia na wierzących z pogan, a innym razem pisze, że wszyscy jesteśmy z Abrahama. To potem się robi sprzeczność, bo pisze, że Duch Święty zdecydował by nie nakładać ciężarów na pogan poza uduszonym itd., że zakonu przekleństwo jest zniesione, bo doprowadziło do obietnicy z wiary, a w innych miejscach mamy wszczepienie w drzewo czy prozelitów z tym samym prawem co rdzenni. Zamieszanie.

    1. Nie ustosnukonowalas sie do mej poprzedniej odpowiedzi więc nie wiem jak mam to traktować, ale postaram sie jako odrebny temat.

     “Mnie trochę miesza w głowie Galacjan 3.
     Nie chodzi o grzeszenie i furtki, tylko po co Paweł to napisał aby nie wracać do uczynków. ”

     Bo nie z obchodzenia szabatu jesteśmy zbawieni czy nie jedzenia wieprzowiny jak to rozumieli Żydzi. Żydzi postrzegali swe zbawienie na podastawie uczynków jak katolicy: pójde do kosciola w niedziele (Zydzi w szabat), pomodle sie dwa razy Ojcze nasz , dam na ofiarę, jestem wierzącym. Dla Boga była to obrzydliwość gdyż nie było w tym ani miłości bliżniego ani milości do Boga. Żydzi i katolicy sa ludxmi religijnymi i podobnie postzregaja wiarę. Stąd wielu Żydow wsrod biskupow.

     1. Myślałam, że to retoryczne. Mnie się wydaje, że może być nawet zbyt wyzywająca w spodniach, w niektórych wypadkach 😉

  2. Emilko nie denerwuj się i daj sobie na wszystko czas,a DŚ we wszystko cię wprowadzi.?
   To złemu zależy,żeby wprowadzać zamieszanie,zamęt i chaos.
   Ty masz w sobie Ducha Prawdy i to ,On ci pokaże,nauczy wszystko co musisz wiedzieć.

   1. Lenko, tylko to jest tak, że “szatan oskarżyciel braci naszych”, a mnie oskarża zarówno kiedy czytam Galatów (wracam do zakonu uczynkami) oraz, kiedy czytam np. artykuł Piotra o szabacie, a np. gotowałam obiad w szabat.
    Sama nie wiem co robić.

    1. i teraz rozumiem w jaką pułapke wpadłaś Emilia.
     Bogu nie zależy na Twoim ścisłym przestrzeganiu zasad szabatowych notabene po części wymyslonych przez Zydów, ale na przeslaniu szabatu: dzień na regenerację. Jest to dzień na zbliżenie się do Boga. Jest to dzien pokoju mający pokazać co? okres mesjański.
     Ten dzień ma byc dniem radości a nie potepiania sie bo włączyłem wodę na herbatę…:D

     1. “Ten dzień ma być dniem radości a nie potępiania się bo włączyłem wodę na herbatę…” Jak ja lubię takie poczucie humoru ☺ Oczywiście, wszystko czytam i rozważam ale uśmiechnęłam się nad tym zdaniem ☺ Błogosławionego dnia kochani bracia i siostry!

    2. No,ale to,ze ugotowałaś obiadek to nie jest łamaniem szabatu.Chociaż ja sama w szabat nie gotuję tylko odpoczywam.Ale jakby ktoś potrzebował pomocy to zostawiam wszystko i służę innym. Emilko mamy tak przestrzegać jak nas nauczał Pan Jezus Chrystus.Miłość do Boga i do bliźniego najważniejsza.
     Najważniejsze to zachować spokój ? nawet jak czegoś nie wiesz to Pan cię za to nie ukarze,bo On wie,ze masz dylemat.Wszystko się ułoży,tylko wypędzaj te oskarżające cię podszepty,bo oto tym paskudą chodzi.

     1. Z tym obiadem to chodzi o to że jeśli gospodyni zrobi śniadanie, obiad i kolacje to jaki to będzie dzień wolny…. Dlatego Żydzi przygotowują sobie dzień wcześniej potrawy.
      My nie musimy trzymać się rygoru bo wiemy o co chodzi. Bóg jest miłością a nie legalistą. Po prostu chce abyśmy w pełni tego dnia wypoczeli.

      Jeju jaki mądry komentarz napisałem że aż nie wierzę ?
      To musi być od Ducha Świętego

      🙂

      1. Bóg nie zabronił przygotowywania pokarmów, to wymysł ludzki.

       “Nie będziecie wtedy wykonywać żadnej pracy. Będzie wam tylko wolno przygotować pożywienie.” Ks.Wyjścia 12

       1. Dodam jeszcze ważne słowa Pana Jezusa:
        “wolno czynić dobrze w szabat” 🙂

      2. Bardzo mądry komentarz.
       I właśnie Piotrek wyjaśnij przy okazji co znaczy” legalustą”?
       Pozdrawiam serdecznie ?

  3. “Pwt 22, 8 8 Jeśli zbudujesz nowy dom, uczynisz na dachu ogrodzenie, byś nie obciążył swego domu krwią, gdyby ktoś z niego spadł.”

   hmm..niegłupi to pomysł. Jeśli będę się kiedyś budował, nie zrobię sobie dachu z blachy, tylko taki prostokątny, tak jakby podłogę. (ta..będę się budował)

   “Pwt 22, 5 5 Kobieta nie będzie nosiła ubioru mężczyzny ani mężczyzna ubioru kobiety; gdyż każdy, kto tak postępuje, obrzydły jest dla Pana, Boga swego.

   Czyli jestem obrzydliwością, bo nie noszę spódnicy?”

   A niby dlaczego tylko spódnicy? To nie tak, że facet ma nosić spodnie, a kobieta spódnice, tylko chodzi o to, by nie robić z siebie kobiety z brodą, która chodzi w sukni lub w męskich ciuchach.

   “Mnie trochę miesza w głowie Galacjan 3.”

   Kontekst Galatów 3 pozwala mi jasno stwierdzić, że Galaci byli legalistami i szukali usprawiedliwienia przez zakon, co jest grzechem.

   Nie jest grzechem przestrzeganie szabatu.
   Grzechem jest, gdy ktoś przestrzega szabatu i uważa że dzięki temu jest zbawiony, mimo tego że tak naprawdę nic nie robił przez pozostałe 6 dni, tylko spędzał całe dnie na kanapie i oglądał “trudne sprawy”
   Żydzi czynili i nadal czynią z szabatu ciężar. Limit podróży to 2000 kroków. Jednym z bardzo absurdalnych przepisów jest zakaz trzymania igły w kieszeni i dla porównania, z przestawieniem szafy nie będzie już problemu.

   1. “by nie robić z siebie kobiety z brodą, która chodzi w sukni lub w męskich ciuchach.”

    Trochę to dziwnie zabrzmiało, ale nie wiedziałem czy ta kobieta to w końcu kobieta czy facet. Inaczej..Chodzi o to, by będąc facet nie robić z siebie kobiety przez malowanie sobie ust i oczu i noszenie sukienek.

    Brr..Na samą myśl mi się niedobrze robi.
    Wystarczy zresztą popatrzeć na dzisiejszy szło byznes. Conchita Wurst, Michał Piróg, Tomasz Jacykow, facetów w rurkach czy kobiety z brodą. Kobieta w spodniach może się wydawać atrakcyjna, ale facet w spódnicy już niekoniecznie.
    Najgorszy jest tutaj feminizm i jakieś równouprawnienie, jakby mężczyźni mieli większe prawa. Ogólnie feminizm kończy się w momencie, gdy trzeba np. wnieść szafę.

     1. Albo gdy trzeba otworzyć słoik 😀

      1. Jeśli zaś chodzi o męski “feminizm” kończy się on w momencie, gdy trzeba przyszyć guzik, lub zrobić obiad 😀

       1. No nie koniecznie ?Sławek świetnie gotuje,piecze ciasta i przepiękny chlebek…

        1. Tak a niektóre kobiety potrafią same otwierać słoiki 🙂 tylko pozazdrościć 🙂

   2. „Pwt 22, 8 8 Jeśli zbudujesz nowy dom, uczynisz na dachu ogrodzenie, byś nie obciążył swego domu krwią, gdyby ktoś z niego spadł.”

    Warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie mówią, że każdy taras wzniesiony co najmniej 0,5m ponad poziom terenu musi mieć barierkę. Tak więc zgodnie z prawem, jeśli chcesz zrobić taras na dachu, to musisz też zamontować barierkę 🙂

    „Pwt 22, 5 5 Kobieta nie będzie nosiła ubioru mężczyzny ani mężczyzna ubioru kobiety; gdyż każdy, kto tak postępuje, obrzydły jest dla Pana, Boga swego.

    Tak sobie próbuję przypomnieć z filmów i obrazów, w co ubierali się ludzie w tamtych czasach… Pewnie ubiory damskie i męskie czymś się różniły, ale ogólnie rzecz biorąc to wszyscy wtedy nosili sukienki 😉

 3. Oczywiście,ze nasz Pan Jezus Chrystus potwierdził ważność Prawa.Niezbite dowody znajdują się wyżej i w Biblii.DŚ przychodząc do nas stale nam o tym przypomina wskazując na Święte Prawo.
  Niestety,ale to złemu zależy na tym,żeby dzieci Boga Żywego nie przestrzegały przykazań.Stąd te ataki,które przechodzimy od innych ludzi.Zły wykorzysta każde słowo,aby tylko odwieść ludzi od Prawdy.Dlatego ingerencja w przykazania nie swoją ręką tylko poprzez ludzi.
  Wszystkie tłumaczenia przeciwników zachowywania Prawa są nielogiczne,ale oni tego nie widzą,bo demony podsycają złość.
  Największą krzywdę robią ludziom wykladowcy,pastorzy głoszący bezprawie.

  1. Madziu ja odnoszę wrażenie że demony ogólnie coraz bardziej podsycają złość, nerwowość, krytycyzm, oskarżycielstwo w ludziach, nawet w chrześcijanach…coraz mniej jest życzliwości, wdzięczności…”ponieważ wzmoże się nieprawość, oziębnie miłość wielu”…to wyraźny znak końca czasów…

   1. Dokładnie tak jak Kasiu napisałeś,wiesz mi to się zdaje,że chrześcijanie pierwsi będą wydawać wierzących.Wystarczy wejść do netu i widzimy wszechogarniąjąca złość,zawiść…W ogóle nie piszę o ludziach ze świata,ale o mieniących się chrześcijanami.To bardzo smutne,a zarazem pocieszające,bo Pan jest bardzo blisko.Abyśmy tylko byli gotowi.

 4. Jak mam rozumieć słowo ZAKON?
  Że ktoś nie należy do ZAKONU?

  1. Zakon to inaczej Prawo.Co ciekawe kościół Rzymu zrobil z tego organizacje nadając scisle rytualy, procedury, przepisy jak Zydzi. Odwrocil znaczenie zakonu.
   Jednak zakonów jest kilka.

  2. “(…) Wtedy oświadczę im: Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy czynicie bezprawie!” Mt, 7,22-23
   Bezprawie – gr. anomia, “brak prawa, brak Tory”. Dlatego słowa “wy którzy czynicie bezprawie”, oznaczają: “wy, którzy postępujecie tak, jakby nie było Tory”. Jest to potwierdzeniem nauki Jezusa na temat wiecznej aktualności Tory (por. 5,17-20). Greckie słowo anomia można też przetłumaczyć jako “niegodziwość”, ale odbędzie się to kosztem kontekstu żydowskiego (czyli trzeba założyć, że Jezus nie był pobożnym Żydem i nie mówił do Żydów)

 5. Pan Jezus na ziemi był i żył
  Nauczał, karcił i pomagał
  Schorowanych ludzi uzdrawiał
  Przeciwstawiał się ludzkiej nauce
  Powiedział iż w czasach ostatecznych wrócę
  Faryzeusze i Saduceusze
  Wypełniali ludzkie nauki i arkusze
  Bezbożny powie w Boga wierzyć nie muszę
  Ateista jest jak turysta
  Wędruje szlakami bezdroży
  Przed Bogiem za nic się nie ukorzy
  Szuka swej racji, jest z nią aż do kolacji
  Przestrzegający Słów Pana
  Jest bezpieczny od samego rana
  Człowiek dostosowujący Słowo pod siebie
  Nie wie że rujnuje samego siebie
  Wybiera co mu pasuje
  Bardzo się w swym rozumie lubuje
  Nie da dojść do słowa
  Trudna jest jego mowa
  Słowo Boże ma wielu przeciwników
  Lecz i potężnych sojuszników
  Bezbożny atakuje
  Myśli że Słowo popsuje
  Szkodę sobie wyrabia
  Swą dusze z pokarmu ograbia
  Kończyć już muszę
  Lecz powiedzieć wam muszę
  Miłego dnia bracia i siostry
  Zrobimy sobie na zjeździe wspólnie tosty 🙂

  1. Bardzo ładna rymowanka Zdzisiu 🙂 Tobie również miłego i błogosławionego dnia 🙂

  2. No spoko. Bita rób, łap majka i jazda ?

 6. Artur S. (detmold)

  Judejczycy ( żydzi to słowo mówiące wszystko i nic, jak wytrychy typu socjalizm, faszyzm itp. ) odrzucając Jezusa Chrystusa i nie uznając go za obiecanego Mesjasza, sami sobie zrobili krzywdę poprzez pozbycie się daru usprawiedliwienia się przez Jego wstawiennictwo. Dlatego tkwią w niewoli Prawa ( jeśli je w ogóle uznają ) rozumianego legalistycznie, a nie z miłością.

 7. Kurczę pieczone,ludziska jak ja lubię zdrową naukę,aż mi serce rośnie i zaraz wyjdzie z klaty piersiowej bo tam wiele miejsca ni ma 😉
  Lecę do pracusi,papatki.

  1. Na szczęście daleko nie ucieknie bo zaplącze się w brodę 😉

 8. Z innej beczki.
  Miałam dziś dość ciekawy sen. Śnił mi się na niebie wielki biały krzyż, a zaraz obok niego równie wielki czerwony księżyc.
  Modliłam się.
  Rodzice oglądali telewizję, wszędzie trąbili o apokalipsie lub pokazywali obrzędy/ msze na całym świecie z okazji pojawienia się znaku.

  Tak jak sobie o tym śnie pomyśle, to nasuwają mi się słowa o różnych znakach i cudach, którym mamy nie wierzyć…

  1. Masz rację Ani.
   Bóg przestrzega nas przed fałszywymi znakami i cudami, zwłaszcza przy końcu czasów.
   Twój sen opisuje pogańskie znaki i cuda oraz w następstwie zwiedzony świat, który służy tym znakom i cudom.

   Słuchajcie słowa tego, które Pan mówi do was, domu Izraela! Tak mówi Pan: Nie wdrażajcie się w zwyczaje narodów, nie lękajcie się znaków niebieskich, chociaż narody się ich lękają! Gdyż bóstwa ludów są marnością.Jer.10,1

   W zwyczaje pogańskie nie wchodźcie, nie bójcie się znaków niebieskich!
   Poganie to nimi się trwożą.
   Bo pogan zwyczaje to marność…

   Mamy trzymać się Słowa Bożego, mieć do końca zaufanie do Boga, przed nami światowe cuda i znaki, które mają nas nie obchodzić ponieważ my nie należymy do świata.
   Krótko mówiąc, mamy się tym nie przejmować, na co będzie reagował świat.

   Warto wrócić do fragmentów, które opisują nadchodzące przyjście naszego Króla z wielką mocą i chwałą.
   Wtedy zaś światu odniechce się odprawiania mszy, a będą uciekać gdzie popadnie ponieważ Bóg zapowiedział, że zniszczy ich świątynie, figurki i wieżyczki. 🙂

   Pozdrawiam w Chrystusie 🙂

   1. Dziękuję Basiu za przytoczone fragmenty. Trafione w punkt. Pozdrawiam w Chrystusie Panu 🙂

 9. Właśnie dlatego zaświeciła mi się lampka kiedy zacząłem dość często oglądać kanały jezusbezreligi oraz uzdrowienie.com.pl gdzie Ci ludzi niestety głoszą ewangelię przeciwną prawu, że prawo nas nie obowiązuje. Ten werset dobitnie podkreśla, że nadal nas obowiązuje. To są słowa Jezusa.

 10. Mam pytanie, czy można przyjąć znamię besti na prawą rękę bąć czoło? przecież tego nie ma napisanego w Prawie? ani w 10 przykazaniach

  1. Przyjęcie zamienia wiąże się z wyparciem wiary w Jezusa Chrystusa, więc jest to łamanie przykazania które brzmi nie będziesz miał bogów cudzych przedemna.

  2. Nie można:
   “Jeśli kto wielbi Bestię, i obraz jej, i bierze sobie jej znamię na czoło lub rękę, (10) ten również będzie pić wino zapalczywości Boga przygotowane, nie rozcieńczone, w kielichu Jego gniewu; i będzie katowany ogniem i siarką wobec świętych aniołów i wobec Baranka. (11) A dym ich katuszy na wieki wieków się wznosi i nie mają spoczynku we dnie i w nocy czciciele Bestii i jej obrazu, i ten, kto bierze znamię jej imienia. (12) Tu się okazuje wytrwałość świętych, tych, którzy strzegą przykazań Boga i wiary Jezusa.”
   Ap14

   Przyjęcie znamienia bestii będzie się wiązało z wyrzeczeniem się wiary w Jezusa.

 11. On (Jezus ) zniósł zakon przykazań i przepisów, aby czyniąc pokój, stworzyć w sobie samym z dwóch ,jednego nowego człowieka. Ef.2;15

  1. Anetko, śmiać mi się chcę ponieważ jesteś modelowy przykładem na chrześcijaństwo wybiorcze. Wybierasz sobie to co Ci pasuje do Twego życia. Jezus zniósł ł zakon uciążliwych przepisów, ceremonii. Później Paweł pisze że że czy zakon nie obowiązuje? Przenigdy. Generalnie jak ktoś ma problem z rozumieniem Pawła to faktycznie nie powinien czytać jego listów i trzymać się słów samego Jezusa z on NIGDZIE nie powiedział że likwiduje Prawo.Nigdzie i taka jest prawda może bolesna ale prawda

 12. Czy mamy grzeszyć, dlatego że nie jesteśmy pod zakonem, lecz pod łaską? Przenigdy! Rzymian 6;15

  1. Trzeba to rozumieć.
   Ktoś kto oddał życie Jezusowi nie podlega Prawu. Pomyślisz że tj sprzeczne z tym co napisałem, ale skoro dobrze znasz Biblię to napisz proszę jakiemu Prawu nie podlega. ?

   1. Mogę ja, mogę ja!?
    Nie podlega prawu grzechu 🙂
    😀

  2. Skąd u ludzi taka dziwna tendencja, do cytowania jakiegoś fragmentu, który na pozór ma przeczyć jakiejś tezie, mimo że osoba cytująca nawet nie napisała nawet jednego zdania o tymże fragmencie. Wygląda to trochę, jakby ktoś taki miał uczucie wyższości “zacytuje fragment, bo jestem mądry/a, a ktoś, kto napisał cały ten artykuł jest głupcem i tego fragmentu pewnie nie zna”

   1. Tak masz rację Karolu, bo wystarczy do jakiejkolwiek strony z Biblią online zajrzeć wstukac hasło kluczowe, wq tym przypadku “prawo” i zliczy nam wszystkie wersety prawa, ale niestety, Bóg tak nie daje poznac Pisma.
    Osobiście musiałem się zresetować z dwa lata temu i sam dojść do wielu kwestii jak tego że Jezus jest Bogiem, że Prawo nadal obowiązuje..
    Poznawanie Pisma to dar, to objawienie od samego Boga. Faryzeusze znali Pismo ale nie poznali mesjasza…

    1. “słowo wyrwane z kontekstu staje się pretekstem”.

     “Poznawanie Pisma to dar, to objawienie od samego Boga.” To prawda…To Bóg daje mądrość i poznanie.

   2. Karolu ta tendencja bierze się z pychy.I chęci udowodnienia,ze jesteśmy w błędzie.

 13. A mi dzisiaj na koniec modlitwy prezent od DŚ psalm 19,8 “Prawo Jahwe jest doskonałe-jest pokrzepieniem duszy;ustawy Jahwe są niezmienne-uczą prostaczków mądrości nakazy Jahwe są słuszne przynoszą sercu radość przykazania Jahwe są nieskazitelne-rozjaśniają oczy.”?

  1. <3
   "Jak jeleń pragnie wód strumieni, tak moja dusza pragnie Ciebie, Boże. Moja dusza jest spragniona Boga, Boga żywego" Ps42 <3

   1. O ten jeleń to ja taki włochaty…na szczęście nie rogaty. 🙂

    1. Haha Wojtuś to Ty jesteś jednym z tych jeleni co są spragnieni Boga 😀 W takim razie kobietki wybierają sobie tłumaczenie z tysiąclatki z “łanią” 😀 i tym sposobem mamy jelenie i łanie 😀

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: