Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Czy Bóg zbawia na podstawie uczynków?

 

Jest to nie tylko kolejny argument o utracalności zbawienia, ale powyższe wersety pokazują iż zbawienie jest łaską.

 

 

Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: 9nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił.”

 

To wcale nie oznacza obojętności wobec uczynków.

W liście do Tytusa Paweł podkreśla rolę i kryterium prawdziwej wiary:

 

(16) Twierdzą, że znają Boga, uczynkami zaś temu przeczą, będąc ludźmi obrzydliwymi, zbuntowanymi i niezdolnymi do żadnego dobrego czynu. List do Tytusa 1:16″

 

 

10) Wszyscy bowiem musimy stanąć przed trybunałem Chrystusa, aby każdy otrzymał zapłatę za uczynki dokonane w ciele, złe lub dobre. 2 list do Koryntian 5:10,

 

Tak mówi apostoł Paweł o zapłacie za uczynki.

 

 

 

 

Updated: 20 kwietnia 2017 — 12:39

23 komentarze

Add a Comment
 1. LIST DO ZBORU W TIATYRZE – “Zwycięzcy i temu, kto pełni aż do końca uczynki moje, dam władzę nad poganami, i będzie rządził nimi laską żelazną, i będą jak skruszone naczynia gliniane (…) Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do zborów” (Ap 2:18-29)

  Psalm 14

  1 Mówi głupi w swoim sercu: Nie ma Boga. Oni są zepsuci, ohydne rzeczy popełniają, nikt nie czyni dobrze.
  2 Pan spogląda z nieba na synów ludzkich, badając, czy jest wśród nich rozumny, który szukałby Boga.
  3 Wszyscy razem zbłądzili, stali się nikczemni: nie ma takiego, co dobrze czyni, nie ma ani jednego.

  Jk, 2, 14-26 – Wiara bez uczynków jest martwa
  14 Jaki z tego pożytek, bracia moi, skoro ktoś będzie utrzymywał, że wierzy, a nie będzie spełniał uczynków? Czy [sama] wiara zdoła go zbawić? 15 Jeśli na przykład brat lub siostra nie mają odzienia lub brak im codziennego chleba, 16 a ktoś z was powie im: «Idźcie w pokoju, ogrzejcie się i najedzcie do syta!» – a nie dacie im tego, czego koniecznie potrzebują dla ciała – to na co się to przyda? 17 Tak też i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie. 18 Ale może ktoś powiedzieć: Ty masz wiarę, a ja spełniam uczynki. Pokaż mi wiarę swoją bez uczynków, to ja ci pokażę wiarę na podstawie moich uczynków. 19 Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz – lecz także i złe duchy wierzą i drżą.
  20 Chcesz zaś zrozumieć, nierozumny człowieku, że wiara bez uczynków jest bezowocna? 21 Czy Abraham, ojciec nasz, nie z powodu uczynków został usprawiedliwiony, kiedy złożył syna Izaaka na ołtarzu ofiarnym? 22 Widzisz, że wiara współdziałała z jego uczynkami i przez uczynki stała się doskonała. 23 I tak wypełniło się Pismo, które mówi: Uwierzył przeto Abraham Bogu i policzono mu to za sprawiedliwość, i został nazwany przyjacielem Boga. 24 Widzicie, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia na podstawie uczynków, a nie samej tylko wiary. 25 Podobnie też nierządnica Rachab, która przyjęła wysłanników i inną drogą odprawiła ich, czy nie dostąpiła usprawiedliwienia na podstawie swoich uczynków? 26 Tak jak ciało bez ducha jest martwe, tak też jest martwa wiara bez uczynków.

  Reasumując:
  WIARA + uczynki wypływające z wiary – to powinno charakteryzować prawdziwego naśladowcę Jezusa Chrystusa.

 2. Artur S. (detmold)

  Prawdziwie kocha Boga ten, kto przestrzega Jego przykazań nie ze strachu przed Nim, a z miłości do Niego. Wtedy jest się prawdziwie bogobojnym człowiekiem Jezusa Chrystusa.

 3. Artur S. (detmold)

  Czasem oskarżają nas o bycie “pasożytniczą konkurencją” ( podbieranie wiernych ) ludzie zwiedzeni przez krk. Odpowiadamy. watykan to żadne chrześcijaństwo, ani zgromadzenie Jezusa Chrystusa czy Świątynia Boga.

 4. Dzisiaj rano wchodzę do pracy i ni z gruszki, ni pietruszki dowiaduję się, że zostały wprowadzone chipy. W dodatku odbyło się to bez wiedzy i zgody pracowników. Dostaliśmy służbowe smartfony, którymi po przyłożeniu do chipa będziemy otwierać i zamykać drzwi, inaczej nawet nie wejdziemy do roboty. W każdym telefonie bajerów od groma, nawet napadówka jest – klikasz i policja przyjeżdża do 2 min. 😉 Plus kilkanaście punktów kontrolnych z chipami, na których będziemy się musieli co po chwilę ,,odbijać” – meldować. Nie wiem, chyba tylko po to, aby pani dyrektor mogła wyśledzić, czy przypadkiem ktoś sobie nie dłubie w nosie:-D, bo jeszcze jej mało, że na monitoring ciągle lampi 🙂 Nasza rzeczywistość powoli zbliża się do książkowej wizji George’a Orwell’a, w której świat był przedstawiony jako miejsce pełene inwigilacji i podsłuchów, a kontrolę nad tym systemem sprawował Wielki Brat, taki odpowiednik przyszłego antychrysta. Jeśli ktoś czytał Rok 1984 i Folwark zwierzęcy, to wie o czym mówię, a reszcie szczerze polecam ;-), bo w przyszłości pewnie będą tak samo zakazane jak Biblia.

  1. szatan nie może wszystkich w sposób naturalny kontrolować, to robi to za pomocą technologii. Nie na długo…

  2. Takie uroki korporacjonizmu ( mylonego z kapitalizmem ). Wielkie trusty i koncerny publiczne i prywatne np. UE albo Monsanto ( po naszemu folwarki ) sa ponad narodowymi panstwami, nie kontrolowane przez praktycznie nikogo, a zeby utrwalic i utwierdzic swoje panowanie popieraja wszystko co sluzy im interesom ( z reguly sprzecznym z wola Boga zawarta w Pismie ).

  3. Nie ma na tym upadlym swiecie IDEALNIE dobrego systemu ( tak tylko bylo w Edenie ). Tylko, iz “socjalizm z ludzka twarza” jest tym jednym z gorszych, gdyz strasznie marnotrawi zasoby naturalne oraz talenty ludzi. Przyklad? Wenezuela post-Chavezowa ( tam sie dzieja straszne rzeczy, normalnie Igrzyska Smierci, nie przesadzam ).

  4. SZOK. Działali z zaskoczenia, aby nikt się nie zbuntował, aby nikt nie miał czasu na przemyślenia.
   Tyskie?

   1. Nie chcę podawać nazwy pracodawcy 😉 Wiecie dlaczego… Mogę powiedzieć tylko tyle, że to nie TYSKIE a inny moloch. Wybuchła. awantura o te chipy. My (pracownicy) psioczymy, że to są nikomu niepotrzebne utrudnienia. Myślicie, że ich to w ogóle obeszło. Wyobrażam sobie, jak to wszystko będzie niedługo wyglądało… Chcesz wejść gdziekolwiek, musisz najpierw posiadać opaskę albo smart. Telefon Ci się rozładuje lub zapomnisz opaski i już masz pozamiatane, bo nigdzie nie pójdziesz, nic nie załatwisz, niczego nie kupisz, itd. Wszyscy dookoła się będą burzyć, by później z wygodnictwa i po prostu dla świętego spokoju wszczepić sobie implant pod skórę. No, bo przecież na czole lub ręce już tego nie zapomnisz. My już znamy ,,udogodnienia” z chipów za granicą, np. w Rosji do szkoły bez opaski nie wejdziesz. Czas pokaże, co będzie u nas na naszym rodzimym podwórku – pożyjemy, zobaczymy.

    1. Rozumiem obawy…

     Obawiam się, że możemy doświadczys przed przyjściem Pana Jezusa obowiązkowego chipu. Nie wiem w jakiej postaci, ale może to jeszcze nie być znak bestii

     1. Znak bestii czy nie, ja sobie tego syfu nie pozwolę wszczepić.

      1. hmmm ciężka sprawa. Hitlerowcy znaowali w obozach i nikt nie miał nic do powiedzenia…

  1. Bandyci. I tyle. Poza tym “pifko” strasznie psuje czlowieka. Co nie oznacza, iz reszta trunkow jest dobra, bez zarzutu.

  2. Współczuję tej sytuacji, makabra 🙁 trzymaj się tam!

 5. Martula-Browar nie tak dawno zmienil wlasciciela .Chiczycy czy Koreaczycy? takie chodza pogloski .

 6. Wracając do tematu czy Prawo nadal obowiązuje, to super ten temat przedstawił Alfred Palla:

  http://eliasz.dekalog.pl/goscie/palla/st_i_nt.htm

  (fragmenty:

  „On to zesłał Syna swego w ciele podobnym do ciała grzesznego i dla usunięcia grzechu wydał w tym ciele wyrok potępiający grzech, aby to, co nakazuje Prawo, wypełniło się w nas, o ile postępujemy nie według ciała, ale według Ducha” (Rz.8:3-4).
  Prawo Nowego Przymierza, które Bóg wpisuje w serce nawróconego jest tym samym prawem, które Bóg wypisał na tablicach kamiennych. Dla człowieka chodzącego z Jezusem posłuszeństwo jest naturalną drogą życia. Dawid, który to rozumiał, napisał: “Jest moją radością, mój Boże, czynić Twoją wolę a Prawo Twoje mieszka w moim wnętrzu” (Ps.40:9). Apostoł Jan napisał: “Miłość względem Boga polega na spełnianiu Jego przykazań, a przykazania Jego nie są ciężkie” (1J.5:3). „

  „Tak samo ludzie nie mogą żyć w posłuszeństwie wobec Prawa Bożego sami od siebie. Kiedy Boża moc dała Sarze nowe życie, stało się to, co wydawało się niemożliwe – urodziła syna w wieku 90 lat! Podobnie, gdy Boża moc tworzy w nas nowe życie, posłuszeństwo Prawu Bożemu jest możliwe.
  Próba osiągnięcia sprawiedliwości wobec Prawa ludzkimi wysiłkami poddaje nas pod Stare Prawo czyniąc legalistami. Prawo musi być wpisane przez Ducha Świętego w serce. Jest to jednak to samo Prawo Boże, które Bóg wypisał swoim palcem na tablicach kamiennych. Życie Enocha, Abla, Abrahama, Dawida i wielu innych dowodzi, że rozumieli na czym polega nowe przymierze, choć żyli w okresie Starego Testamentu.”
  “)

  1. Sara miała 90 lat, a znając długosć/żywotność tych wszystkich ludzi w tamtych czasach, to musiała być pewnie niezła drzazga 😀 Swoją drogą Sara to dla mnie osobiście najpiękniejsze żeńskie imię na tej dzikiej Ziemi. Pozdrawiam

 7. Jak można wierzyć i z czystym sumieniem grzeszyć? Chyba tacy są, ale mi się to w głowie nie mieści. Nie mam na myśli już tutaj stricte bałwochwalstwa, tylko wszystko poza tym. Ja też grzeszę, ale zaraz po grzechu staram się to naprawić.Przepraszam Boga i proszę o wybaczenie, ale robić źle i się z tego cieszyć, bo jak to…Przecież łaską przez wiarę jesteśmy zbawieni ,a nie z uczynków – To jest bezczelność.

 8. Jak ktoś mówi, że jest wierzący, jest pod łaską i jest zbawiony, a patrzysz na jego zycie i widzisz tylko rozpuste, to już wiesz, że jest to wilk w owczej skórze.

  zgadzam sie z ani czy arturem s

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: