Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Od dzisiaj jest pascha nadana przez Boga.

Nigdy tego święta nie świętowałem, ale chyba zacznę. W związku z tym, że nie chce szukać w necie informacji na ten temat, proszę osoby świętujące od kilku lat o komentarze.

ps.

To nie jest święto żydowskie. Nie ma takiego narodu jak Żydzi.

Pascha była świętem staro-izraelskim. Wielkanoc jest świętem Rzymu, a nie chrześcijan.

 

 

11) Tak zaś spożywać go będziecie: Biodra wasze będą przepasane, sandały na waszych nogach i laska w waszym ręku. Spożywać będziecie pośpiesznie, gdyż jest to Pascha na cześć Pana.

(Ks. Wyjścia 12:11, Biblia Tysiąclecia)”

 

(5) W pierwszym miesiącu, czternastego dnia miesiąca, o zmierzchu, jest Pascha dla Pana. Ks. Kapłańska 23:5,

 

 

 

 

 

Updated: 10 kwietnia 2017 — 17:10

20 komentarzy

Add a Comment
 1. Z tego co wiem zaczyna się dziś po zachodzie słońca. A spożywać mamy paschalną wieczerzę na cześć Chrystusa I pamiątkę jego śmierci i zmartwychwstania. Więc chyba nie tak jak Stary Testament ją przedstawia tylko już z winem i chlebem zamiast baranka?

 2. ZADNE swieto rzymskie nie ma prawnego umocowania w Biblii. Natomiast Jezus Chrystus w Pismie mowi wyraznie, iz nie przyszedl zniesc/zmienic Prawo i Prorokow, a je wypelnic. Pewnie pojawia sie zarzuty o judaizowanie Chrystianizmu. Musi byc jednakze jakas granica miedzy nami, a roznymi podajacymi sie za wyznawcow Pana Boga, ktorzy nimi nie sa i czesto nie zamierzaja nimi prawdziwie byc.

 3. Chrystianizmowi rozne mroczne sily bedace pod kontola ksiecia ciemnosci przyprawiaja latke herezji wewnatrz judaizmu. Problem w tym, iz takowy powstal dopiero po smierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. A ja o czym innym napisze. Rzym i jego odnogi tak zamydlily ludziom oczy, iz duza czesc z nich uwaza, ze nie trzeba sie stosowac do zalecen biblijnych, aby osiagnac zbawienie…

 4. Powiedzmy sobie szczerze. Panstwo z gwiazda Remfana na fladze ( ktore okupuje ziemie swieta ) nie jest w zadnym wypadku spadkobierca biblijnego Izraela. Jest za to tworem synagogi szatana.

 5. U mnie przygotowania do Paschy dobiegają końca.Słowa ,,to czyńcie na moją pamiątkę,,dziś ożyją w moim domu.Pokój wam bracia,czuwajmy.

 6. Przyznam się bez bicia,że jest to trzecia z kolei Pascha którą wraz z żoną i dziećmi obchodzimy i…za każdym razem obchodzimy ją inaczej 🙂

  Za każdym razem są przaśniki (przez 7 dni)które sami wypiekamy i sok winogronowy ze świeżych winogron.Rok temu umywaliśmy sobie nogi i było więcej śmiechu niż powagi :-).

  Odświętny ubiór i przystrojony stół zastawiony po brzegi, dzięki naszemu ukochanemu Bogu oczywiście.

  To tak na szybko bo właśnie dziewczyny pieką przaśniki i trzeba im pomóc 😉

  1. U nas podobnie ? co roku troszkę inaczej.
   Najważniejsze to wyrzucić cały kwas z serducha.

  2. Piotr, czyli kamień, nie skała

   🙂 Fajnie, i tak jak Bóg polecił 😉
   Słowo Boże trwa na wieki, nawet gdy cały świat obrócił święta Boga w komercję, zajączki i pisanki…

 7. Ja z moją rodziną obchodzimy pamiątkę wieczerzy Pańskiej. Piekę pszaśniki, jest wino czerwone. Czytamy ewangelię o tym wydarzeniu,modlimy się, łamiemy chlebem , dziękujemy Bogu z Syna i to co dla nas uczynił. Tak po krótce napisałam.

 8. I przybliżało się święto Przaśników zwane Paschą. I szukali arcykapłani i uczeni w Piśmie sposobu, jak by go zgładzić; bali się bowiem ludu.W Judasza zaś, zwanego Iskariot, który należał do dwunastu, wstąpił szatan; i ten odszedłszy, umówił się z arcykapłanami i dowódcami straży co do sposobu, jak im go wydać. I ucieszyli się, i ułożyli się z nim, że mu dadzą pieniądze. A on zgodził się i szukał sposobu, jak by go wydać z dala od ludu. I nastał dzień Przaśników, kiedy należało ofiarować baranka wielkanocnego. I wysłał Piotra i Jana, rzekłszy im: Idźcie i przygotujcie nam wieczerzę paschalną do spożycia. Oni zaś rzekli do niego: Gdzie chcesz, byśmy ją przygotowali? On zaś rzekł do nich: Gdy wchodzić będziecie do miasta, oto spotka się z wami człowiek, niosący dzban wody; idźcie za nim do domu, do którego wejdzie; i powiedzcie gospodarzowi tego domu: Nauczyciel każe ci powiedzieć: Gdzie jest izba, w której mógłbym spożyć baranka wielkanocnego z uczniami moimi? A on pokaże wam przestronną jadalnię, przystrojoną, tam przygotujcie.A oni odszedłszy, znaleźli, jak im powiedział, i przygotowali wieczerzę paschalną. A gdy nadeszła pora, zajął miejsce przy stole, a apostołowie z nim.I rzekł do nich: Gorąco pragnąłem spożyć tę wieczerzę paschalną z wami przed moją męką; powiadam wam bowiem, iż nie będę jej już spożywał, aż nastąpi spełnienie w Królestwie Bożym. I wziąwszy kielich, i podziękowawszy, rzekł: Weźcie go i rozdzielcie między sobą; powiadam wam bowiem, iż odtąd nie będę pił z owocu winorośli, aż przyjdzie Królestwo Boże.I wziąwszy chleb, i podziękowawszy, łamał i dawał im, mówiąc: To jest ciało moje, które się za was daje; to czyńcie na pamiątkę moją. Podobnie i kielich, gdy było po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich, to nowe przymierze we krwi mojej, która się za was wylewa.
  Łukasza 20
  A gdy Jezus dokończył wszystkich tych mów, rzekł do uczniów swoich: Wiecie, że za dwa dni będzie Pascha i Syn Człowieczy będzie wydany na ukrzyżowanie. W tym czasie zebrali się arcykapłani i starsi ludu w pałacu arcykapłana, którego zwano Kaifasz. I naradzali się, aby Jezusa podstępem pojmać i zabić. Mówili jednak: Tylko nie w święto, aby nie powstały rozruchy między ludem.Mateusza 26,1-5

  Pascha to żydowskie święto a nie katolickie ani

  A w pierwszy dzień Przaśników przystąpili do Jezusa uczniowie i zapytali: Gdzie chcesz, abyśmy ci przygotowali wieczerzę paschalną? (18) A On rzekł: Idźcie do miasta, do wiadomego nam człowieka i powiedzcie mu: Nauczyciel mówi: Czas mój bliski, u ciebie urządzę Paschę z uczniami moimi. (19) I uczynili uczniowie tak, jak im polecił Jezus, i przygotowali Paschę. (20) A gdy nastał wieczór, usiadł przy stole z dwunastoma uczniami. (21) I gdy oni jedli, rzekł: Zaprawdę powiadam wam, iż jeden z was wyda mnie. (22) I bardzo zasmuceni poczęli mówić do niego jeden po drugim: Chyba nie ja, Panie? (23) A On, odpowiadając, rzekł: Kto ze mną umaczał rękę w misie, ten mnie wyda. (24) Syn Człowieczy wprawdzie odchodzi, jak o nim napisano, ale biada temu człowiekowi, przez którego Syn Człowieczy będzie wydany! Lepiej by mu było, gdyby się ów człowiek nie urodził. (25) A odpowiadając Judasz, który go wydał, rzekł: Chyba nie ja, Mistrzu? Powiedział mu: Ty powiedziałeś. (26) A gdy oni jedli, wziął Jezus chleb i pobłogosławił, łamał i dawał uczniom, i rzekł: Bierzcie, jedzcie, to jest ciało moje. (27) Potem wziął kielich i podziękował, dał im, mówiąc: Pijcie z niego wszyscy; (28) albowiem to jest krew moja nowego przymierza, która się za wielu wylewa na odpuszczenie grzechów. (29) Ale powiadam wam: Nie będę pił odtąd z tego owocu winorośli aż do owego dnia, gdy go będę pił z wami na nowo w Królestwie Ojca mego. Mateusza 26

 9. Piękne to! w moim wypadku skończyło się na macy kupionej w sklepie (nie wiem, czy koszerna, ale bez konserwantów itp.) i zwykłym soku winogronowym (pewnie niestety z cukrem, ale chyba bez syropu g-f), ale mam nadzieję kiedyś sama zrobić macę i sok 😀

  1. *ups, nie zrobić macę, ale przaśniki, pomyłka 😀

 10. ZBLIŻMY się do Chrystusa stołu,
  – Do Pana wznosząc myśli swe,
  – Wiarą się łączmy z Nim pospołu!
  – On duszę naszą karmić chce.

  – On jest ten wieczny chleb żywota,
  – Co z nieba do nas zstąpił był.
  – Z Niego pochodzi mądrość, cnota,
  – Kto zeń pożywa, będzie żył.

  – Chrystus dla grzesznych odkupienia
  – Poniósł na Krzyżu ciężki skon.
  – Sam wszystkich wiedzie do zbawienia,
  – Z Ojcem i mnie pojednał On.

  – Jakże ciernista była droga,
  – Po której szedł Zbawiciel sam,
  – By doprowadzić nas do Boga
  – I zjednać łaskę Ojca nam.

  – Większej nie doznał świat miłości
  – Jak w Panu, który życie dał,
  – By go oczyścić z nieprawości,
  – By człowiek wieczne szczęście miał.

  – O Panie, w Tobie my szukamy
  – Pomocy dla znękanych dusz,
  – Bo w Twej Ofierze posiadamy
  – W tym życiu zdrój pociechy już.

  – Przy świętej wzmocnij nas wieczerzy,
  – W cnocie, w mądrości, Panie nasz!
  – Duch nasz niech Twojej łasce wierzy,
  – Że nam szczęśliwość wieczną dasz.

 11. Damianie, przepięknie ująłeś w słowach wielkie dzieło naszego Zbawiciela 🙂

  Oto zwyciężył Lew z pokolenia Judy, Odrośl Dawida*, tak że otworzy księgę i siedem jej pieczęci». I ujrzałem między tronem z czworgiem Zwierząt a kręgiem Starców stojącego BARANKA JAKBY ZABITEGO, a miał siedem rogów i siedmioro oczu, którymi jest siedem Duchów Boga wysłanych na całą ziemię*. On poszedł, i z prawicy Zasiadającego na tronie wziął księgę. A kiedy wziął księgę, czworo Zwierząt i dwudziestu czterech Starców UPADŁO PRZED BARANKIEM, każdy mając harfę i złote czasze pełne kadzideł, którymi są modlitwy świętych. I taką nową pieśń śpiewają: «Godzien jesteś wziąć księgę i jej pieczęcie otworzyć, BO ZOSTAŁEŚ ZABITY I NABYŁEŚ BOGU KRWIĄ TWOJĄ LUDZI z każdego pokolenia, języka, ludu i narodu, i UCZYNIŁEŚ ICH BOGU NASZEMU KRÓLESTWEM I KAPŁANAMI*, a BĘDĄ KRÓLOWAĆ NA ZIEMI». I ujrzałem, i usłyszałem głos wielu aniołów dokoła tronu i Zwierząt, i Starców, a liczba ich była miriady miriad i tysiące tysięcy, mówiących głosem donośnym: «BARANEK ZABITY JEST GODZIEN WZIĄĆ POTĘGĘ I BOGACTWO, I MĄDROŚĆ I MOC, I CZEŚĆ I CHWAŁĘ I BŁOGOSŁAWIEŃSTWO». A wszelkie stworzenie, które jest w niebie i na ziemi, i pod ziemią, i na morzu, i wszystko, co w nich przebywa, usłyszałem, jak mówiło: «ZASIADAJĄCEMU NA TRONIE I BARANKOWI BŁOGOSŁAWIEŃSTWO, CZEŚĆ, I CHWAŁA, I MOC, NA WIEKI WIEKÓW!» A czworo Zwierząt mówiło: «Amen». Starcy zaś upadli i oddali pokłon.

  Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi w imię Jezusa, Baranka Paschalnego 🙂

 12. Mam pytanie, bo się trochę pogubiłam. 🙂 Czy święto Przasnikow zaczyna się dziś o zachodzie słońca i wtedy jest szabat, czy on już trwa?

  1. ” Oto czasy święte dla Pana, zwołanie święte, na które wzywać ich będziecie w określonym czasie. W pierwszym miesiącu, CZTERNASTEGO DNIA miesiąca, o zmierzchu, jest Pascha dla Pana. A PIĘTNASTEGO DNIA tego miesiąca jest Święto Przaśników dla Pana – przez siedem dni będziecie jedli tylko przaśne chleby.” – Kpł.23 BT

   1. Dziękuję! 🙂 musiałam to sobie poukładać w głowie bo przecież w Biblii dzień zaczyna się od zachodu słońca. Niech Bóg ci błogosławi!

 13. Faktycznie Pamiątka Paschy zaczyna się 10 kwietnia w tym roku o zachodzie słońca. Ja z rodziną najwpierw się modlimy, czytamy Ewangelie mówiące o tym wydarzeniu,później łamiemy się macą ( koszerną, była taka w sklepie ) i pijemy wino czerwone wytrawne, gronowe.
  Słuchamy piosenek w języku hebrajskim i angielskim z internetu.Można zapalić menorę, lub zapalić 7 świeczek- podgrzewaczy. Daje to ciepły nastrój.

  1. To w końcu 10 czy 11 kwietnia po zachodzie słońca?

 14. O ile uważam, że moralne przepisy Tory nadal obowiązują, włącznie z szabatem, o tyle kłóciłbym się, co do obchodzenia świąt, opisanych w księgach Starego Przymierza jestem dosyć sceptycznie nastawiony. Na paschę był składany w ofierze baranek, podczas pięćdziesiątnicy były składane pierwociny plonów, podczas Jom Kippur były składane ofiary ogniowe tak jak i podczas święta namiotów. W szabat nie składało się żadnych ofiar i w zasadzie wszystkie przepisy szabatowe można by bez trudu wykonać nawet dzisiaj (pomijając kamienowanie za nieobchodzenie szabatu.) Choć z drugiej strony Dzieje apostolskie wymieniają dzień pięćdziesiątnicy jako święto obchodzone przez apostołów, więc pewnie i ogólnie przez chrześcijan i z pewnością był tam jakiś rolnik. Skoro więc podczas świąt były składane ofiary, a system ofiarniczy przeminął, kapłaństwo się zmieniło a świątynia została zburzona, to czy nadal musimy obchodzić Biblijne święta? Moim zdaniem nie, nie musimy. A jeśli musimy, to jak mamy to robić w taki sposób, jak Biblia nakazuje?

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: