Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

“Zanim Bóg stał się Bogiem, musiał najpierw stać się diabłem” – żonglerka cytatem Lutra.

W zasadzie dzięki Cyrylowi podjąłem się obrony Lutra, mimo, że nie podpisuje się pod Luteranizmem.

Ten kontrowersyjny cytat w tyutle brzmi jak herezja, ale przeczytajmy kontekst jaki znalazłem w sieci a wszystko się zmieni:

 

 

 

“To, co jest prawdą o łasce, jest też prawdą o Bożej wierności i prawdzie. Na zewnątrz Jego łaska wydaje się tylko gniewem, jest tak głęboko ukryta jak pod dwoma grubymi skórami. Nasi przeciwnicy oraz świat potępiają ją lub unikają jak plagi albo jak Bożego gniewu. Nasze uczucia co do niej nie są inne.

Prawdziwie pisze Piotr (2P 1:19), że Słowo jest jak lampa świecąca w ciemnym miejscu. Z całą pewnością jest to ciemne miejsce! Boża wierność i prawda zawsze musi najpierw stać się wielkim kłamstwem, zanim stanie się prawdą. Świat nazywa tę prawdę herezją. I my także ciągle jesteśmy kuszeni do wiary, że Bóg nas porzuci lub nie dotrzyma słowa. W ten sposób w naszych sercach staje się kłamcą. W skrócie, Bóg nie może być Bogiem, jeśli najpierw nie stanie się diabłem. Nie możemy iść do nieba, jeśli najpierw nie pójdziemy do piekła. Nie możemy stać się dziećmi Boga, jeśli najpierw nie staniemy się dziećmi diabła. Wszystko co Bóg mówi lub robi, najpierw diabeł musi powiedzieć lub zrobić. I nasze ciało się z tym zgadza. Dlatego to właśnie Duch jest Tym, który oświeca i naucza nas Słowa, abyśmy wierzyli inaczej. W ten sam sposób kłamstwa świata nie mogą stać się kłamstwami, jeśli najpierw nie stały się prawdą. Bezbożni nie mogą iść do piekła, jeśli najpierw nie poszli do nieba. Nie stają się dziećmi diabła, jeśli najpierw nie byli dziećmi Boga.”

 

http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?t=14636

 

Widać jak na dłoni, że wyrwane z kontekstu zdanie jest manipulacją metafory Lutra i myślę, że przeciętny gimnazjalista to zrozumie.

To ksiądz Guz a jakże z kościoła Rzymu tak nam namalował Lutra jak gnostyka i heretyka.

Cyrylu, mylisz się.

 

 

 

Updated: 7 kwietnia 2017 — 19:52

15 komentarzy

Add a Comment
 1. Czy was nie dziwi zbieżność słów Franciszka – jezuity z “rzekomymi” (piszę rzekomymi, bo skąd pewność, że reformator rzeczywiście ich używał) słowami M. Lutra ? Są identyczne! Dużo jezuitów przewija się w kontekście tekstów Lutra. Wiadomo, że robili wszystko, aby zwalczyć reformację. Swoje poglądy przypisywali innym ?

   1. coś okropnego 🙁
    sojusz tronu z ołtarzem nigdy się przecież dobrze nie kończył :/

 2. Te słowa są bardzo śliskie. Kłócą się z podstawową prawdą, jaką jest Boża niezmienność. Bóg nie może być czymś, by stać się czymś innym – nasz odbiór i nasze stanowisko może się zmienić i fragment stanowiący, że ,,Bezbożni nie mogą iść do piekła, jeśli najpierw nie poszli do nieba. Nie stają się dziećmi diabła, jeśli najpierw nie byli dziećmi Boga” (i w drugą stronę również) jest tutaj sensowny.

  1. To wszystko ma sens. Dla tych, którzy są w tajnych stowarzyszeniach itd. bogiem jest Lucyfer, nazywany też Allahem i jeszcze paru innymi imionami (pisze o tym m.in. twórczyni teozofii Helena Bławatska, uznana za autorytet przez masonów i innych przeciwników Boga). Albert Pike pisał, że tworzą warunki, aby pozbyć się religii i wystawić na światło “czystą doktrynę Lucyfera”… Dotąd był przedstawiany jako diabeł (którym jest faktycznie), nadchodzi czas, kiedy zostanie przedstawiony światu jako bóg, któremu należy oddać cześć. W tym świetle słowa papieża są jasne i czytelne – sądzę, że skierowane były do tych, którzy dokładnie wiedzą o co chodzi. Słudzy Lucyfera są gotowi do przedstawienia go światu.
   A my…podnieśmy głowy, bo zbliża się nasze odkupienie. Zbawiciel jest u drzwi 🙂 Pismo mówi, że BÓG PRAWDZIWY przyjdzie w odpowiednim momencie i nie będzie zwlekał. 😀

 3. Bóg wczoraj i dziś taki sam!
  Ja bym usunął wogóle ów temat. Na myśl niech nie przechodzi komu kolwiek, że był diabłem.
  Parę postów niżej atakuje się franciszka za to, że nazywa Boga diabłem. Piotrze nie godzi się na to wogóle patrzeć.

  1. Owszem nie godzi się, ale chodzi o prawdę, Luter jak widac o konteklscie nie mial na musli strecite ze Bog musial byc diabłem. Jest to nieostrożna przenośnia. Wszyscy wcześniej mieliśmy innego boga, byliśmy diablami…Czyli najpierw nasz bóg Musial; byc diablem . W tym sensie.
   Nie bronię de facto samego Lutra, bo daleko mi do luteranizmu, aczkolwiek nie zgadzam się na wyrywanie z kontekstu.
   Nie wiem czy Ty Dominik rozumiesz różnicę między słowami Lutra a Franciszka. Jest różnica. Subtelna, ale jest.

 4. To proste Bóg nigdy się nie zmienia ,był jest i będzie taki sam na wieki 🙂

 5. W tym: “Cyrylu, szie tak lekko zapytam, czy „płaska ziemia” zaczęła szie zaokrąglać, czy jeszcze nie ?”

 6. Jestem w szoku 🙁

  Zobaczcie jak człowiek ( wg. mnie wyznawca lucyferianizmu), zwolennik ufo
  nazywa Boga Abrahama, Izaaka i Jakuba – Jestem, który Jestem, nazywa g a d e m – w ę ż e m

  Jest to jawne bluźnierstwo przeciw Bogu Abrahama, Pomazańcowi Jego, Świętym Przybytku Świętego.
  Jest to jawny atak na Biblię – Świadectwo o Bogu, który stworzył świat i nas oraz przyszedł na ziemię w ciele ludzkim, aby nas pouczyć i zbawić.

  https://www.youtube.com/watch?v=OLnG_kBEfP4

  Wygląda na to, że stwierdzenie papy nie jest odosobnionym przypadkiem, ale jest to zaplanowany atak ku wierzącym, aby stracili wiarę w Boga miłosiernego i pełnego łaski.

  Jak to możliwe, że my, którzy czytamy Biblię (amatorzy) jesteśmy w stanie zrozumieć działania Boga wobec odstępców na przestrzeni dziejów Izraela, a mądrale, które pojawiają się w internecie jawią się znawcami Biblii, po czym zupełnie negują istnienie naszego Stwórcy zupełnie nie rozumiejąc przekazu Słowa.
  Szok i jeszcze raz szok.

  “Prawdę zamienią w kłamstwo, a kłamstwo w prawdę”

  Bóg – wężem, szatanem
  Szatan – Bogiem

  Masakra 🙁

  1. jak widać jest to stały trend. Ci ludzie są opętani.

 7. Ks. prof. Tadeusz Guz wypowiedział się na temat fałszywej wersji z dopiskiem w nawiasie. W oryginale nic takiego nie ma, to jest jakaś późniejsza – internetowa – mistyfikacja.
  Proszę źródło:

  1. a jak z nakłanainaiem do przyjmowania uchodźców? Równiez źle zrozumiane slowa?

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: