Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Franciszek twierdzi, że Jezus stał się diabłem, wężem. Radio i TV Watykańska pomijają te słowa

To  nie jest primma aprilis. Sprawdziłem w kilku co prawda nie popularnych źródłach, aczkolwiek gloria.tv jest względnie wiarygodna.

________________

Tak, dokładnie to powiedział Franciszek. W swojej homilii z 4 kwietnia 2017 roku. Słowa Franciszka wypowiedziane tego dnia podczas porannej Mszy Świętej w Domu św. Marty przekazuje za L’Osservatore Romano portal News.va.

Jak można w taki sposób przeinaczać słowa Chrystusa? Czy Franciszek naprawdę nie wie, co mówi?

Franciszek powiedział w tejże homilii:
«Ma cosa è la croce per noi?» è la questione posta da Francesco. (…) “Sì, io porto la croce per far vedere che sono cristiano”». E «sta bene», però «non solo come distintivo, come se fosse una squadra, il distintivo di una squadra»; ma, ha detto Francesco, «come memoria di colui che si è fatto peccato, che si è fatto diavolo, serpente, per noi; si è abbassato fino ad annientarsi totalmente».

„Ale czym jest dla nas krzyż?” – to pytanie zadał Franciszek. (…) „Tak, noszę krzyż, by pokazać, że jestem chrześcijaninem”. To jest „w porządku”, jednakże „nie tylko jako jako odznaka, tak jak w jakiejś drużynie, odznaka wskazująca na przynależność do jakiejś drużyny”; ale jak powiedział Franciszek, „jako wspomnienie tego, który dla nas stał się grzechem, KTÓRY STAŁ SIĘ DIABŁEM, WĘŻEM. Tak się uniżył aż do całkowitego unicestwienia”.

Jakże bluźniercze są te słowa Franciszka! Jak można w tak haniebny sposób przeinaczać sens Pisma Świętego, tworząc własne dopowiedzenia. Jezus całkowicie unicestwił się, stając się szatanem?

 

_________________

źródło: https://gloria.tv/article/dFUcPxcUW1j21S9P8nXudMNMf

 

Coraz większy sens w tym widzę. Według mojej oceny w internecie jest masa agentów. i zaczyna się to wszystko od usuwania Pawła apostoła. Tak zaczął niszowy bloger brainbreaker , a skończył dokładnie na identycznej konkluzji co powyżej Franciszek.

Według mojej oceny jesteśmy u progu Wielkiego Ucisku, a kto wie czy nie porwania.

 

W poniższym filmiku z tej samej homilii zostało to ponoć wycięte.

 

 

 

 

Tak więc jak widzimy w ostatnich latach, cała walka oscyluje wokół Jezusa. Oto czy istniał naprawdę, czy jest Bogiem i kim jest. Świat dąży do zdyskredytowania Jezusa Boga wcielonego.

Problem jeszcze polega na prawidłowym odczytaniu tej sceny.

Na myśl przychodzą mi dwie hipotezy:

 1. Przedstawiciel SS kościoła czyli Jezuitów albo jest fałszywym prorokiem, albo samym antychrystem. Wszak bluźni Bogu, co czyni go typowym ostatnim antychrystem
 2. Jest to scena przed nadejściem prawdziwego antychrysta. Franek może być znienawidzony, a po nim może przyjść oryginalny że się tak wyrażę antychryst, który “posprząta” po Franciszku.

 

Poczekamy zobaczymy, ale jak przewidywałem kilka lat temu rok 2017 będzie przełomowym.

Ostatnio wiało nudą na płaszczyźnie czasów ostatecznych. No i bum…

Czekamy na bieg wydarzeń.

 

 

 

 

 

Updated: 7 kwietnia 2017 — 09:12

51 komentarzy

Add a Comment
 1. Papa Franek, uderzył się chyba klapą od sedesu, że takie mądrości prawi 😀

  Jezus, jestem drogą, prawdą, życiem i tego się trzymajmy!

 2. Akurat czytałem apokalipsę Dunkela w miejscu, gdzie przedstawia on dowody, jakoby papiestwo było antychrystem a tu takie coś. Jak ktoś może mieć jeszcze co do tego wątpliwości?

 3. Bóg nie może być Bogiem, najpierw musi on stać się diabłem. (…) Muszę przyznać boskość diabłu za krótką godzinę i niech diabelskość będzie przypisana do naszego Boga. Ale to pierwsze dni jeszcze. W końcu możemy rzeczywiście powiedzieć: Jego dobroć i lojalność panuje nad nami.
  Źródło: Wider die stürmenden Bauern, Weimar Edition of Luther’s Writings 31, s. 249.
  Martin Luter

  1. nie znam wiarygodności tego źródła, ale jedno jest pewne: cały świat antyChrystusowy pracuje by zdyskredytować JEZUSA.
   Nawet święta sol invictus są świętami Bożego Narodzenia a Nie Jezusa.
   Jak wiemy za boga uważa sie także pan tego świata – szatan….

   1. http://zdrowanauka.info/index.php/2016/11/04/czy-luter-napisal-ze-bog-nie-moze-byc-bogiem-on-musi-stac-sie-najpierw-diablem/

    Czyż to nie dziwne, że na bluźnierstwa papieża, odpowiadasz, cytując rzekome bluźnierstwo Lutra, zamiast po prostu odrzucić ich obu, jeśli są bluźniercami?

    1. Karol autor potwierdził te słowa.

     Co do krytyki rozumu, to Luter go nie lubił:

     “Rozum to jest największa k… a diabelska; z natury swojej i sposobu bycia jest szkodliwą k… ą; jest prostytutką, prawdziwą k… ą diabelską, k… ą zeżartą przez świerzb i trąd, którą powinno się zdeptać nogami i zniszczyć ją i jej mądrość. Rzuć jej w twarz plugastwo, aby ją oszpecić. Rozum jest utopiony i powinien być utopiony w Chrzcie… Zasługiwałby na to, ohydny, aby go wyrzucono w najbrudniejszy kąt domu, do wychodka.
     Opis: kazanie o rozumie w Wittenberdze z 1546.
     Źródło: Jacques Maritain, Trzej reformatorzy, Luter, Kartezjusz, Rousseau, wyd. Fronda, 2005
     Zobacz też: rozum”

     A co pisze Apokalipsą (którą Luter chciał wywalić ze swojej Biblii):

     (18) Tu potrzebna jest mądrość. Kto ma rozum, niech obliczy liczbę zwierzęcia; jest to bowiem liczba człowieka. A liczba jego jest sześćset sześćdziesiąt sześć. Ap 13
     (9) Tu trzeba umysłu obdarzonego mądrością. Siedem głów, to siedem pagórków, na których rozsiadła się kobieta, i siedmiu jest królów; Ap 17
     (3) Ale i ja mam rozum jak i wy, nie jestem też gorszy od was. Któż miałby nie znać tych rzeczy? Hioba 12
     (32) Lecz kto cudzołoży z zamężną, jest pozbawiony rozumu, a kto chce samego siebie zgubić, niech tak robi.Prz 6
     (16) Więcej warte jest nabycie mądrości niż złota, a cenniejsze jest nabycie rozumu niż srebra. Przys 16
     (2) Nadstawiając ucha na mądrość i zwracając serce do rozumu,

     (3) Jeżeli przywołasz rozsądek i donośnie wezwiesz roztropność,

     (4) Jeżeli szukać jej będziesz jak srebra i poszukiwać jej jak skarbów ukrytych,

     (5) Wtedy zrozumiesz bojaźń Pana i uzyskasz poznanie Boga;

     (6) Gdyż Bóg daje mądrość, z jego ust pochodzi poznanie i rozum. Przys 2

     (34) Daj mi rozum, abym zachował zakon twój I przestrzegał go całym sercem! Ps 119
     (11) Wino i moszcz odbiera rozum. Oz 4
     Cyctatów chwalących rozum jest wiele. Bądźmy roztropni jak węże i nieskazitelni jak gołębie. A tutaj Luter krytykuje rozum na całego i w swojej krytyce rozumu mówi, że Bóg musi stać się diabłem.

     Karol znam kontekst wypowiedzi Lutra i ten kontekst czyni z Lutra kolejnego papieża. Przecież Papieże także krytykowali rozum i samodzielne studiowanie Biblii i to samo czynił Luter.

   2. Piotrze tutaj masz film i komentarze mówiące o tym cytacie:

    https://purytanin.wordpress.com/2010/06/02/marcin-luter-i-ks-prof-dr-hab-tadeusz-guz/

    Jest to film i strona protestanta i zwolennika Lutra.

    Żaden zwolennika Lutra nie udowodnił, że są nie są to słowa Lutra.

    Tutaj masz inny artykuł:

    http://zdrowanauka.info/index.php/2016/11/04/czy-luter-napisal-ze-bog-nie-moze-byc-bogiem-on-musi-stac-sie-najpierw-diablem/

    A w nim jest potwierdzenie, że Luter te słowa napisał. Autor coś pisze o kontekście jego wypowiedzi, ale tak samo będą bronić papieża Franciszka teolodzy katoliccy podobnie jak bronią Lutra jego teolodzy.

    Czyli moje śledztwo pokazuje, że te słowa Lutra są autentyczne.

    1. Ten twój ksiądz nienawidzący lLutra to to samo co całe papiestwo i katolicyzm do kupy wzięte to antychrysci bez Boga i nie ma w nich prawdy a ty idź do źródła a nie szukaj sobie nauczycieli na poparcie twoiej wiary ktrora wiara nie jest czytałeś dzieła Lutra? Pewnie nie tak jak i wszyscy ci tępacy którzy kazali mu ich się wyrzec na pytanie Lutra czy je czytali ci oszołomi odpowiedzieli nie ! Bo nie będą czytać herezji ,ale kazali je spalić !Biblia mówi Kto odpowiada zanim wysłucha zdradza swoją bezmyślność i naraża się na hańbę oto czym jest twój kościół cały kler i wszyscy ,którzy ich słuchają takich jak ten Guz oni wszyscy maja fakultety z jezuickich uczelni oni wszyscy sami sobie na wzajem oddają chwale tylko nie prawdzie tylko nie Bogu! Ale już czas kiedy zobaczycie co to jest Prawda kogo odrzuciliscie Bóg w swojej łasce zostawił wam swoje słowo ,które jest pochodnia nogom naszym aby nie zbłądzić abyśmy nie szli za fałszywym pasterzem lecz wy je odrzuciliscie wzamian za to słuchacie nauk człowieka i oto rezultat macie oczy a nie widzicie macie uszy a nie słyszycie bo otępiało wasze serce Pan Jezus powraca wszystkie proroctwa na to wskazują obyście przejrzeli i wyszli z tego Babilonu zanim nie będzie za późno obyście stanęli po stronie Prawdy inaczej zginiecie z ręki Boga Bóg jest miłosierny lecz On jest tez sprawiedliwy nie zapominajcie o tym,!,

  2. Cyrylu – już kiedyś w komentarzu pisałam, że ks.dr. jakiś tam (niestety nie pamiętam nazwiska) w swoim zajadłym zwalczaniu i oczernianiu Marcina Lutra stwierdził, że powołuje się na “cudownie” odnalezione lisy i inne dokumenty rzekomo pisane przez Lutra i wydane przez ks.jezuitę na początku XX wieku. Byłabym ostrożna z powoływaniem się na niepewne źródła.

   1. Tutaj link do wykładu ks. szkalującego M.Lutra i reformację (wiadomo komu zależało i zależy na obsmarowywaniu reformatorów i reformacji). Sam ks. mówi, skąd czerpie informacje.
    https://www.youtube.com/watch?v=3Y_7_Ox10ao

    Obrzydliwe – to co sami myślą i w co wierzą (widać po papieżu) wkładają w usta swoich przeciwników.

     1. Nie jestem pewna czy to w tym wykładzie mówi o źródłach swojej wiedzy, bo nie mam czasu na sprawdzenie. Wykładów na temat reformacji i M.Lutra tego “kaznodziei” jest więcej. Szczerze mówiąc słuchać tego się nie da – stek kłamstw, ohydnych kłamstw 🙁 Tak się robi ludziom wodę z mózgu i buduje nienawiść, dzieląc ludzi i nastawiając jednych przeciwko innym 🙁

      1. Taka wrzutka – wojsko “Królowej Polski”

    1. Magdaleno w dwóch powyższych komentarzach pokazałem, że są to słowa Lutra. Dodatkowo kontekst jego wypowiedzi (w którym krytykuje rozum) stawia go na równi z papieżami.

     Żaden zwolennik Lutra nie podważył jego słów droga Magdo, żaden.

     Obrona tych słów Lutra przez jego zwolenników jest jeszcze gorsza. Kościół Katolicki rzecz jasno pomija ten kontekst wypowiedzi,, ponieważ tak samo krytykuje rozum jak Luter. Ale dla mnie Luter i papieże to ta sama ekipa.

     Dla mnie rozum to dar od Boga abym wypełniał prawo Boga w każdej sytuacji. Dla Lutra rozum, to… noc cóż pominę ten wulgaryzm.

     Pozdrawiam.

     1. Cyrylu 🙂

      Nie jestem zwolenniczką Lutra, ani jego przeciwniczką. Jestem zwolenniczką PRAWDY. A prawda jest taka, że jezuici (powołani do walki z reformacją) z pewnością używali i używają wszelkich chwytów do udowodnienia jakimi “podłymi” ludźmi byli refomatorzy, a jak wspaniałymi i broniącymi “prawdy” jest papiestwo, w tym jezuici. Rzekome teksty Lutra (piszę rzekome, bo nie mam żadnej pewności co do pochodzenia owych dokumentów)) słów Lutra z 1744 r. a więc “odnalezione” i wydane ponad 200 lat po przybiciu 95 tez – czyli początku reformacji (przy zajadłym zwalczaniu przeciwników Rzymu) nie stanowi dla mnie źródeł wiarygodnych. Ks.prof. Guz, wyjątkowy krytyk Lutra i reformacji, w którymś ze swoich wykładów dokładnie podaje na jakie teksty się powołuje i chwali ks. jezuitę, który te teksty opublikował. Sam oceń na ile wiarygodne są to teksty. Nawet jeśli są sfabrykowane, z pewnością wielu ludzi przyjmuje je za prawdziwe. W całej tej historii zbyt dużo jest jezuitów, a tam, gdzie oni są należy spodziewać się manipulacji , bo przecież w tym zakresie to mistrzowie nad mistrzami. Mnie osobiście nie bardzo taka nauka pasuje do Marcina Lutra, ale to moje zdanie i nikt nie musi się ze mną zgadzać.

      1. Magdalena powtarzam, żaden protestant zwolennik Lutra nie zanegował tych słów Lutra oraz wielu innych. Żaden z protestantów – zwolenników Lutra – nic nie wspomina o fałszerstwach Jezuitów tekstów Lutra. Żaden.

       Magda tutaj masz napisane:

       “Luter był niezwykle płodnym pisarzem. Pisał po łacinie i niemiecku. Stworzył ponad 680 różnych dzieł, nie licząc listów, oraz tłumaczenia Pisma Świętego. Były to dzieła bardzo różnorodne, od krótkich pism, po obszerne kilkuset stronicowe dzieła. Tematyka dzieł jest także zróżnicowana: od wykładów akademickich na temat ksiąg biblijnych (na przykład Księgi Psalmów, czy Listu do Rzymian), przez Katechizmy, traktaty, pisma przedstawiające postulowane przez niego zmiany w Kościele, tezy dysput akademickich, pisma interwencyjne na aktualne tematy, dzieła polemiczne, aż po liczne kazania.

       Pisma te już za życia Reformatora cieszyły się ogromną popularnością, a dzięki sojuszowi Reformacji z jeszcze świeżym, przełomowym wynalazkiem druku rozprzestrzeniały się szybko.

       Te ponad 680 dzieł do 1546 roku, to jest roku śmierci Reformatora, miały 3897 znanych nam dziś wydań. Jeśli przyjmiemy, że każde z nich drukowano w nakładzie 1000 egzemplarzy to daje prawie 4 miliony wydanych egzemplarzy pojedynczych pism Reformatora i ich zbiorów, a to tylko do jego śmierci. Już za życia Reformatora zaczęto przygotowywać wydania zbiorcze jego pism. Pierwsze z takich wydań było dziełem bazylejskiego drukarza Johanna Frobena, powstało w 1518 roku i obejmowało dotychczasowy dorobek Lutra w języku łacińskim. Natomiast pierwsze wydanie zbiorcze pism niemieckich ukazało się już w 1520 roku i było dziełem także drukarza z Bazylei, Andreasa Crantandera.”
       http://luter2017.pl/marcin-luter/dziela/

       Czyli Luter pisał dużo i nie jest dziwne, że niektóre jego prace zbierano nawet 200 lat po ich publikacji.

       Napisze jeszcze raz, żaden zwolennik Lutra nawet nie pomyślał, że te słowa Lutra są sfałszowane.

       Zwolennik protestantyzmu tak broni Lutra i jego słów:

       “Poszukałem w internecie, oto link do tego tekstu (przewinąć do str. 249). Ale znalazłem również link do pdf wcześniejszego wydania tego dzieła z roku 1744, które jest inaczej zredagowane, ma śródtytuły, a cytowany tekst znajduje się w akapicie 52, zatytułowanym „Daher diese Wahrheit von der Welt und der Vernunft für Lügen gehalten wird” (Dlatego ta prawda przez świat i rozum jest uważana za kłamstwo).
       Strona tytułowa wydania z roku 1744: D. Martini Lutheri Auserlesene erbauliche Kleine Schriften. Fragment cytowany przez ks. prof. znajduje sie w komentarzu do Psalmu 117 na str. 530. Luter komentuje tutaj Psalm 117 i pisze o nastawieniu nieodrodzonego / przewrotnego umysłu wobec łaski, wierności i prawdy Bożej. Pisze między innymi, że dla takiego umysłu:
       .
       „… Boża wierność i prawda zawsze musi najpierw stać się wielkim kłamstwem, zanim stanie się prawdą, dlatego że dla tego świata jest ona bzdurą.”
       I w końcu dokonuje następującego podsumowania:
       .
       „Und Summa, Gott kann nicht Gott sein, Er muss zuvor (in den Augen der verkehrten Vernunft) ein Teufel werden.“ Co znaczy: „Podsumowując, Bóg nie może być Bogiem, on musi najpierw (w oczach przewrotnego rozumu) stać się diabłem.”
       Co robi ks. prof. z tym stwierdzeniem? Wyrywa ten fragment z kontekstu, obcina słowa – (w oczach przewrotnego rozumu), i wkłada w usta Lutra, jako jego pogląd. Następnie twierdzi, że to jest główna teza nauki Lutra, na której są zbudowane wszystkie inne tezy.”
       http://zdrowanauka.info/index.php/2016/11/04/czy-luter-napisal-ze-bog-nie-moze-byc-bogiem-on-musi-stac-sie-najpierw-diablem/

       Potwierdza on słowa Lutra o rozumie.

       “Rozum to jest największa k… a diabelska; z natury swojej i sposobu bycia jest szkodliwą k… ą; jest prostytutką, prawdziwą k… ą diabelską, k… ą zeżartą przez świerzb i trąd, którą powinno się zdeptać nogami i zniszczyć ją i jej mądrość. Rzuć jej w twarz plugastwo, aby ją oszpecić. Rozum jest utopiony i powinien być utopiony w Chrzcie… Zasługiwałby na to, ohydny, aby go wyrzucono w najbrudniejszy kąt domu, do wychodka.
       Opis: kazanie o rozumie w Wittenberdze z 1546.
       Źródło: Jacques Maritain, Trzej reformatorzy, Luter, Kartezjusz, Rousseau, wyd. Fronda, 2005
       Zobacz też: rozum”

       A oto co Bóg mówi o rozumie:

       “2) I spocznie na nim Duch Pana; Duch mądrości i rozumu, Duch rady i mocy, Duch poznania i bojaźni Pana.

       (3) I będzie miał upodobanie w bojaźni Pana. Nie według widzenia swoich oczu będzie sądził ani według słyszenia swoich uszu rozstrzygał,

       (4) Lecz według sprawiedliwości będzie sądził biednych i według słuszności rozstrzygał sprawy ubogich na ziemi. Rózgą swoich ust będzie chłostał zuchwalca, a tchnieniem swoich warg zabije bezbożnika.

       (5) I będzie sprawiedliwość pasem jego bioder, a prawda rzemieniem jego lędźwi.” Iz 11

       A oto co syn Boży mówi o rozumie:

       (16) Oto Ja posyłam was jak owce między wilki, bądźcie tedy roztropni jak węże i niewinni jak gołębice. Mat 10

       Czyli ksiądz obcinając słowa – przewrotny rozum – te słowa Lutra przekłamał, ponieważ ich właściwy kontekst jest jeszcze bardziej satanistyczny.

       Pisałem jeszcze o tym jak Luter chciał wywalić z Biblii protestanckiej lity Judy i Jakuba oraz Apokalipsę tutaj:
       http://detektywprawdy.pl/2017/02/28/a-co-gdyby-polska-byla-protestancka/#comment-87981

       Znowu jest to autentyczne jego dzieło. Ponieważ Lutrowi udało się wywalić kilka ksiąg ze Starego Testamentu w Bibliach Protestanckich. Gdyby Biblie protestanckie miały ten sam kanon ksiąg Starego Testamentu co Septuaginta, czy tekst masoretów… to jeszcze można by się zastanawiać nad prawdziwością tekstów Lutra. A tak mamy kolejny dowód.
       A zatem Magdo poza twoimi domysłami nie masz żadnych dowodów, że nie są to pisma Lutra.

 4. Oni już na całego bredzą, sprawdzają czy wśród ludzi jest jakieś oburzenie, jak nie ma to dalej z tematem.
  Ołtarz w watykanie przeraża, przedstawia jakieś straszne piekło, zapraszają cyrki na msze, księża śpiewają o lucyferze a ludzie dalej ślepi.

  1. tak racja, sprawdzają na ile można się posunąć.
   Niebawem poznamy kto jest kto.

 5. Co tu sie wyrabia? Co ja czytam….0.o toz to na glowe upadl.

 6. Pewnie sie nieborak przejezyczyl/mial co innego na mysli…

  1. Piotr, czyli kamień, nie skała

   Zauważcie, że on nie potrafi powiedzieć niczego sensownego jeśli nie czyta z kartki. I nie tylko on, ale i ci przed nim, i obok niego.
   “I dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu” (2 Tes 2:11)

 7. Zebrało mi się na wymioty po przeczytaniu tych mądrości z piekła rodem 🙁
  Nie znam włoskiego i mam jeszcze nadzieję, że coś przejęzyczył..

 8. Szalom !
  Prawdą są słowa :

  ” Ten, który nie znał grzechu, stał się grzechem dla nas”
  2 Kor 5,20.

  Jednak w części dalszej wypowiedzi zwodziciela Franciszka …ogromne kłamstwo.
  Jezus nigdy nie przestał być Bogiem, doświadczył jednak tego, że Ojciec położył na Nim cały grzech świata, umarł tylko w wymiarze fizycznym jako Syn Człowieczy czyli Bóg-człowiek.

  “Ojciec dlatego Mnie miłuje, że Ja oddaję Życie Swoje, aby je znowu odzyskać [pokazanie co stanie się z wierzącymi w Niego – zmartwychwstaną]. Nikt mi go nie zabiera, lecz Ja sam oddaję je z własnej woli”
  J 10,14-18

  “Sam na śmierć wydał Swe Życie i między złoczyńców został policzony, że DŹWIGAŁ SAM NIEPRAWOŚCI WIELU i wstawiał się za grzesznikami.
  Iz 53,12

  Niech Wam Bóg błogosławi.

 9. Szokujące stwierdzenie, kolejne z wielu plugastw jakimi już nieraz Bergolio obraził Boga.

  Myślę, że jest to publiczne przygotowywanie publiczności watykańskiej pod oficjalne ogłoszenie lucyfera bogiem.

  1. tak, taka zasada małych kroczków i niebawem zobaczymy kto jest kto…

   1. Dokładnie, zło wchodzi powolutku, tylną furteczką, i nagle okazuje się że ludzie są wręcz zafascynowani magią, śmiercią, złem, a to co jeszcze kilka lat temu było tuniką dzisiaj jest sukienką

    1. Piotr, czyli kamień, nie skała

     Zgadza się, to dzieje się na naszych oczach. Homoseksualizm kilkanaście lat temu wywoływał obrzydzenie i oburzenie, dziś jest oznaką wolności myśli, a wręcz wyższego stopnia duchowości.
     Przerażające…

  2. Coś strasznego… :/ aż skóra cierpnie jak się widzi że ktoś może nawet wypowiedzieć takie słowa… 🙁

 10. Zobaczcie też na to:

  ” Tak się uniżył aż do całkowitego unicestwienia”

  Bergolio sugeruje, że Pan Jezus został całkowicie unicestwiony.

  1. Piotr, czyli kamień, nie skała

   Z umysłów katolików oczywiście.
   Dlatego wiecznie wieszają ŻYJĄCEGO Jezusa na krzyżu, zastępują go świetnym Mikołajem, zajączkami, jajeczkami, bałwankami i Maryją, która zmarła jak każdy człowiek z wyjątkiem Jezusa.
   Gdzie jest prawdziwa głowa Kościoła, czyli żyjący Jezus?
   Nie widzę Go w umysłach i zachowaniu ludzi dookoła…

   1. “Wykonało się.” (J 19, 30 )

 11. A tutaj z roku 2016 – w podobnym tonie
  http://www.news.va/en/news/pope-jesus-annihilates-himself-defeats-the-evil-se

  Ponizej proba przetlumaczenia.

  Ja to rozumiem jako porownanie weza wykonanego przez Mojzesza i umieszczonego na drzewcu z Jezusem wiszacym na krzyzu.

  Prosze o opinie, czy dobrze to odczytuje.

  —-
  PL tłumaczenie: (Radio Watykańskie) Papież Franciszek powiedział, że historia Bożej miłości do nas znajduje się na krzyżu, gdzie Jezus wyzbył się swojej boskości i zabrudził się grzechem, aby ocalić ludzkość. Powiedział, że biblijna historia zbawienia zawiera węża, zwierzę, które opisuje zarówno jako potężny symbol potępienia oraz tajemniczego odkupienia. The Papież przemawiał podczas swojej porannej mszy we wtorek w rezydencji Świętej Marty.
  Org.: (Vatican Radio) Pope Francis said the story of God’s love for us can be found on the Cross where Jesus emptied himself of his divinity and dirtied himself with sin in order to save humanity. He said that the biblical story of salvation features the serpent, an animal he describes as both a powerful symbol of damnation and mysteriously of redemption as well.Pope was speaking at his morning Mass on Tuesday at the Santa Marta Residence.)

  PL tłumaczenie:Tajemnica węża

  Korzystając z dziennych czytań z Księgi Liczb i ewangelii św. Jana, homilia papieża Franciszka odzwierciedlała związek między znaczeniem unicestwienia Jezusa na krzyżu a opowieścią o tym, jak narody Izraela błagały Mojżesza o modlitwę do Boga aby zabrał węża, który został wysłany do nich jako kara dana przez Pana.

  Papież Franciszek podkreślił, że symbol węża dwa razy występuje tej opowieści z Księgi Liczb.

  Org.:
  The mystery of the serpent

  Using the day’s readings from the Book of Numbers and the gospel of St. John, Pope Francis’s homily reflected on the link between the meaning of Jesus’ annihilation of himself on the Cross and the story of how the people of Israel implored Moses to pray to God to take away the serpents that had been sent among them as punishment by the Lord.

  Pope Francis pointed out that the symbol of the serpent features twice in this story from the Book of Numbers.

  Org.: “The Lord said to Moses: ‘make a bronze serpent and mount it on a pole and whoever looks at it after being bitten will live.’ It’s a mystery: God doesn’t kill the serpents but leaves them alone. But if one of these (serpents) harms a person, look at that bronze serpent and he will be healed. Lift up the serpent.”

  The Pope noted that this verb, ‘lift up’ is at the heart of the argument between Christ and the Pharisees described in the reading by the gospel of St. John. At a certain point, Jesus says: ‘When you lift up the Son of Man, then you will realise that I AM.” First of all, he explained, ‘I AM’ is also the name that God used to describe himself and gave to Moses for communicating with the people of Israel. And, then there is that recurring expression: ‘Lift up the Son of Man…”

  PL tłumaczenie: “Pan powiedział do Mojżesza:” zrób węża miedzianego i zamocuj go na słupie, a ktokolwiek spojrzy na niego po ugryzieniu, będzie żył “. To jest tajemnica: Bóg nie zabija węży, ale zostawia ich w spokoju. Jeśli jednak jeden z tych (węży) szkodzi człowiekowi, niech spójrzy na tego węża z brązu i będzie uzdrowiony. Podnieś węża.

  Papież zauważył, że ten czasownik, “podnieś” znajduje się w sercu argumentu między Chrystusem a faryzeuszami opisywanymi w czytaniu ewangelii św. Jana. W pewnym momencie Jezus mówi: “Kiedy podniesiesz Syna Człowieczego, wtedy zrozumiesz, że JA jestem”. Przede wszystkim wyjaśnił: “JA JESTEM” jest także imieniem, które Bóg opisywał i dawał Mojżeszowi do komunikacji z ludem Izraela. I wtedy następuje ta powtarzająca się wypowiedź: “Podnieś (wywyższyj) Syna Człowieczego …”

  Org.: God’s annihilation

  “The serpent is a symbol of sin. The serpent that kills but also a serpent that saves. And this is the Mystery of Christ. Paul, when speaking about this mystery, said the Jesus emptied himself, humiliated himself and destroyed himself in order to save us. And (what’s) even stronger, ‘he became sin. Using this symbol, he became a serpent. This is the prophetic message of today’s reading. The Son of Man, who like a serpent, ‘became sin,’ is raised up to save us.”

  PL tłumaczenie: Boże unicestwienie (lub unicestwienie Boga, nie jestem pewien)

  “Wąż jest symbolem grzechu. Wąż, który zabija, ale także wąż, który ratuje. I to jest Tajemnica Chrystusa. Paweł, mówiąc o tej tajemnicy, powiedział, że Jezus stał się pusty (sam się uczynił pustym), upokorzył się samy i zniszczył siebie, aby nas zbawić. A (co jest) nawet silniejsze: “stał się grzechem. Używając tego symbolu stał się wężem. To prorocze przesłanie dzisiejszego czytania. Syn Człowieczy, który tak jak wąż, “stał się grzechem”, powstaje, aby nas zbawić. ”

  Org.:
  Pope Francis went on to explain that this is “the story of our redemption, this is the story of God’s love. If we want to know God’s love, let us look at the Cross, a man tortured” a God, “emptied of his divinity,” “dirtied by sin.” But at the same time, he concluded, a God who through his self-annihilation, defeats forever the true name of evil, that Revelation calls ‘the ancient serpent.’

  PL tłumaczenie: Papież Franciszek wyjaśnił dalej, że jest to “historia naszego odkupienia, oto historia miłości Bożej. Jeśli chcemy poznać miłość Bożą, spójrzmy na krzyż, człowiek torturował “Boga”, opróżnił jego boskość “” zabrudzoną grzechem “. Ale jednocześnie stwierdził, że Bóg, który przez samounicestwienie, pokonuje na zawsze prawdziwe imię zła, które Objawienie nazywa “starożytnym wężem”.

  Org.:
  “Sin is the work of Satan and Jesus defeats Satan by “becoming sin” and from there he lifts up all of us. The Cross is not an ornament or a work of art with many precious stones as we see around us. The Cross is the Mystery of God’s annihilation for love. And the serpent that makes a prophecy in the desert is salvation, it is raised up and whoever looks at it is healed. And this is not done with a magic wand by a God who does these things: No! This is done through the suffering of the Son of Man, through the suffering of Jesus Christ.”

  PL tłumaczenie:
  “Grzech jest dziełem szatana, a Jezus pokonuje szatana” stając się grzechem “, a stamtąd podnosi nas wszystkich. Krzyż nie jest ornamentem ani dziełem sztuki z wieloma kamieniami szlachetnymi, jak widzimy wokół nas. Krzyż jest tajemnicą zagłady Boga dla miłości. A wąż, który czyni proroctwo na pustyni, jest zbawieniem, wskrzeszony, a kto patrzy na to jest uzdrowiony. I nie jest to zrobione z magiczną różdżką przez Boga, który to robi: Nie! Odnosi się to do cierpienia Syna Człowieczego, przez cierpienie Jezusa Chrystusa “.

  ——–

  Sam nie wiem co o tym myśleć.

  Z Bogiem.

  pozdrawiam,
  Marcin

 12. Jak tylko widzę tego człowieka, to aż mi się w środku wszystko burzy przeciwko niemu, jest tak zakłamany i dwulicowy, że aż ogarnia mnie bezsilność, że nie mogę mu tego powiedzieć prosto w twarz. W jednym dniu modli się o pokój i ofiary wojny, w drugim jako głowa kościoła nadzoruje zakony (przykład franciszkanów) które inwestują w nielegalny handel bronią i narkotykami (taki był jeden z zarzutów, po ich bankructwie).

  1. Piotr, czyli kamień, nie skała

   Módlmy się, aby Bóg tego tak nie zostawił…

 13. Wszyscy świadomi katolicy tzn. wiedzący co właściwie czczą są ANTYCHRYSTAMI.

 14. Myslalem jeszcze nad tymi slowami wypowiedzianymi w tych dwoch kazaniach. Generalnie uwazam, ze caly ten przekaz dotyczyl tych fragmentów Pisma:
  Jan. 3:14-16 I jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak musi być wywyższony Syn Człowieczy. 15. Aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
  oraz
  „On tego, który nie znał grzechu, za nas grzechem uczynił, abyśmy w nim stali się sprawiedliwością Bożą” (2 Koryntian 5.21)

  Idea moze i sluszna co do kazania, tylko nijak nie zgadza mi sie zaprezentowana interpretacja:

  Cytat z 2017: „jako wspomnienie tego, który dla nas stał się grzechem, KTÓRY STAŁ SIĘ DIABŁEM, WĘŻEM. Tak się uniżył aż do całkowitego unicestwienia”.

  Cytat z 2016: „stał się grzechem. Używając tego symbolu stał się wężem. To prorocze przesłanie dzisiejszego czytania. Syn Człowieczy, który tak jak wąż, „stał się grzechem”, powstaje, aby nas zbawić. ”

  Nie sadze, tez ze to bledy w tlumaczeniu – dwa lata z rzedu podobne kazania.

  Ten fragment Pisma objaśnia moze nieco wiecej – mowi o tym, ze Chrystus stal sie ofiara za grzechy a nie grzechem.

  List do Hebrajczyków 9
  9,24 Albowiem Chrystus nie wszedł do świątyni zbudowanej rękami, która jest odbiciem prawdziwej, ale do samego nieba, aby się wstawiać teraz za nami przed obliczem Boga;
  9,25 I nie dlatego, żeby wielekroć ofiarować samego siebie, podobnie jak arcykapłan wchodzi do świątyni co roku z cudzą krwią,
  9,26 Gdyż w takim razie musiałby cierpieć wiele razy od początku świata; ale obecnie objawił się On jeden raz u schyłku wieków dla zgładzenia grzechu przez ofiarowanie samego siebie.
  9,27 A jak postanowione jest ludziom raz umrzeć, a potem sąd,
  9,28 Tak i Chrystus, raz ofiarowany, aby zgładzić grzechy wielu, drugi raz ukaże się nie z powodu grzechu, lecz ku zbawieniu tym, którzy go oczekują.

  oraz ten

  „Lecz mięso młodego cielca i jego skórę, i odchody spalisz w ogniu poza obozem, bo jest to ofiara za grzech” (2Mojż. 29.14).

  w tych fragmentach widze, ze “stać się grzechem” oznacza stać sie ofiarą za grzechy i tak rozumiem tez 2 Koryntian 5.21 – za nas grzechem uczynił – “za nas ofiarą za grzechy uczynił”.

  Jezus został ofiarowany aby zgładzić grzechy świata. I to jest fakt niezaprzeczalny.

  Wersja papieża jest co najmniej dziwna zatem, albo to ja źle rozumuję.

  1. problem w tym, że starasz się logicznie podchodzic do wypowiedzi papieża, kiedy on manipuluje.
   Punktem wyjscia powinno byc założenie, kim jest osoba to mówiąca, abysmy mogli od razu rozpoznac intencje. To nie jest ksiądz z Wąchocka, ale szef wszystkich szefów.
   Jak historia była tych szefów wszyscy wiemy

   1. Uważam jak Piotr. Kiedyś pisałam, że Katechizm jest tak napisany, że nie ma się do czego przyczepić. Problem w tym, że to teoria, którą niewielu zna. W KKK może i stoi nauka, że oddając cześć figurce oddajesz cześć prawdziwemu Bogu to jednak nie zmienia nadal faktu, że na religii i w kościele katolickim obserwujemy uwielbienie właśnie dla tych wizerunków zamiast Boga patrz histeria, bo jakiś obraz koło kogoś “przeszedł” albo relikwie z części ciała…

  2. „On tego, który nie znał grzechu, za nas grzechem (PRZESTĘPCĄ)uczynił, abyśmy w nim stali się sprawiedliwością Bożą” (2 Koryntian 5.21)

   Kto uwierzył wieści naszej, a ramię Pana komu się objawiło? Wyrósł bowiem przed nim jako latorośl i jako korzeń z suchej ziemi. Nie miał postawy ani urody, które by pociągały nasze oczy i nie był to wygląd, który by nam się mógł podobać. Wzgardzony był i opuszczony przez ludzi, mąż boleści, doświadczony w cierpieniu jak ten, przed którym zakrywa się twarz, wzgardzony tak, że nie zważaliśmy na Niego. Lecz on nasze choroby nosił, nasze cierpienia wziął na siebie. A my mniemaliśmy, że jest zraniony, przez Boga zbity i umęczony. Lecz on zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni. Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył, a Pan jego dotknął karą za winę nas wszystkich. Znęcano się nad nim, lecz on znosił to w pokorze i nie otworzył swoich ust, jak jagnię na rzeź prowadzone i jak owca przed tymi, którzy ją strzygą, zamilkł i nie otworzył swoich ust. Z więzienia i sądu zabrano go, a któż o jego losie pomyślał? Wyrwano go bowiem z krainy żyjących, za występek mojego ludu śmiertelnie został zraniony. I WYZNACZONO MU GRÓB WŚRÓD BEZBOŻNYCH I WŚRÓD ZŁOCZYŃCÓW JEGO MOGIŁĘ, CHOCIAŻ BEZPRAWIA NIE POPEŁNIŁ, ANI NIE BYŁO FAŁSZU NA JEGO USTACH. Ale to Panu upodobało się utrapić go cierpieniem. Gdy złoży swoje życie w ofierze, ujrzy potomstwo, będzie żył długo i przez niego wola Pana się spełni. Za mękę swojej duszy ujrzy światło i jego poznaniem się nasyci. SPRAWIEDLIWY mój sługa wielu usprawiedliwi i sam ich winy poniesie. Dlatego dam mu dział wśród wielkich i z mocarzami będzie dzielił łupy za to, że ofiarował na śmierć swoją duszę i DO PRZESTĘPCÓW BYŁ ZALICZONY. On to poniósł grzech wielu i wstawił się za przestępcami. Izaj.53

   W żadnym wypadku nie widzę tu powodu do wypowiadania słów typu, że Pan Jezus stał się d-i-a-b-ł-e-m
   Myślę, że cytat z 2 Kor. mówi właśnie o tym, że Pan Jezus stał się przestępcą ( nigdy nim nie był)
   Zresztą dokładnie tak było, oskarżono Go o łamanie prawa chociaż tego nie zrobił, został potraktowany jak grzesznik i przestępca chociaż żaden z tych zarzutów, że nim był nie ma potwierdzenia w Piśmie.
   Będąc sprawiedliwym, prawym, pokornym znosił udręczenie od ludzi za ludzi.
   Do końca nie sprzeciwiając się strasznemu cierpieniu i poniżeniu dał się zabić za wielu.
   Od początku do końca uznawany za grzesznika chociaż nim nigdy nie był.
   Od początku do końca wypełniał wolę Ojca.

   Diabeł jest zbuntowanym aniołem, który sprzeciwił się Bogu i Jego przykazaniom dlatego uwłaczające jest nazywanie Pana Jezusa w ten sposób.

 15. Ze słowami Franciszka oczywiście się nie zgadzam, ale mam pytanie do Was: Nazywacie Jezusa Bogiem, a czy możecie to wykazać w Piśmie Świętym?

   1. Dziękuję za szybką odpowiedź, ale prawie wszystkie wersety zostały wyjaśnione w podanym przeze mnie artykule, więc nie przekonują mnie.

    1. Pozostaje Ci wierzyc tej stronie a tutaj nie zaglądać.
     Trzymaj się prawdy co do której masz przekonanie.

     1. Dlaczego nie chcesz, żebym czytał Twoje wpisy? Uważam je za całkiem niezłe, dlatego codziennie tu zaglądam. Jednak argumenty podane w artykule, który wskazałem, wydają się trudne do podważenia. Czy zechciałbyś kiedyś wykazać nieprawdziwość podanych tam informacji, żebym i ja więcej nie błądził?

      1. Nie wiem jakie masz poznanie ale wg mnie trzeba trzymać się jednej linii wiary. Odrzucając Jezusa jako Boga stoisz po przeciwnej stronie niz my i zarazem jesteś po stronie świadków Jehowy i gnostyków.

      2. dodo_lbn

       Tak na szybko parę wersetów:

       – “Bóg objawił się w ciele…”
       ( 1Tym.3,16 BG, KJV);

       – ” Syn Boży przyszedł i dał nam rozum,
       abyśmy poznali Prawdziwego – i
       jesteśmy w Prawdziwym, w Jego Synu
       Jezusie Chrystusie. TEN JEST
       PRAWDZIWYM BOGIEM i Życiem wiecznym.
       (1 J.5,20 – BT),

       – ” oczekując błogosławionej nadziei i
       objawienia się chwały WIELKIEGO BOGA
       i Zbawiciela naszego, JEZUSA
       CHRYSTUSA” (Tt.2,13 – BT),

       – “Oto nadchodzi z obłokami,
       i ujrzy Go wszelkie oko i wszyscy,
       którzy Go przebili.
       I będą Go opłakiwać wszystkie
       pokolenia ziemi.
       Jam jest Alfa i Omega, mówi Pan Bóg,
       Który jest, Który był i Który
       przychodzi,
       “WSZECHMOGĄCY” (Ap.1 – BT) – (Kto
       przychodzi ? – Jezus Chrystus
       przychodzi – WSZECHMOGĄCY – wszystko
       jasne !)

   2. A czy wiesz dodo…

    że Bóg jest właścicielem ziemi?,a ludzie są Jego stworzeniem?
    Każdy kto się do Niego przyznaje jest dzieckiem Boga, który wiele razy mówi o sobie: Jestem waszym Panem i Bogiem. 🙂

    Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało. W nim było życie, a życie było światłością ludzi. A światłość świeci w ciemności, lecz ciemność jej nie przemogła. Wystąpił człowiek, posłany od Boga, który nazywał się Jan. Ten przyszedł na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy przezeń uwierzyli. Nie był on światłością, lecz miał zaświadczyć o światłości. Prawdziwa światłość, która oświeca każdego człowieka, przyszła na świat. NA ŚWIECIE BYŁ I ŚWIAT PRZEZEŃ POWSTAŁ, lecz świat go nie poznał. DO SWEJ WŁASNOŚCI PRZYSZEDŁ, ale SWOI GO NIE PRZYJĘLI. Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego, Którzy narodzili się nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga. A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy. Jan świadczył o nim i głośno wołał: Ten to był, o którym powiedziałem: Ten, który za mną idzie, był przede mną, bo pierwej był niż ja. A z jego pełni myśmy wszyscy wzięli, i to łaskę za łaską. Zakon bowiem został nadany przez Mojżesza, łaska zaś i prawda stała się przez Jezusa Chrystusa. Boga nikt nigdy nie widział, lecz jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, objawił go.

    Miesiąca trzeciego po wyjściu synów Izraelskich z ziemi Egipskiej, w tenże dzień przyszli na puszczą Synaj. Bo ruszywszy się z Rafidym, i przyszedłszy aż na puszczą Synaj, położyli się obozem na puszczy, i rozbił tam Izrael namioty przeciw górze. A MOJŻESZ WSTĄPIŁ DO BOGA, I ZAWOŁAŁ NAŃ PAN Z GÓRY, mówiąc: Tak powiesz domowi Jakóbowemu, i oznajmisz synom Izraelskim: Wyście widzieli, com uczynił Egipczanom, i jakom was nosił niby na skrzydłach orłowych, i przywiodłem was do siebie. Przetoż teraz jeźli słuchając posłuszni będziecie głosu memu, i strzec będziecie przymierza mego, BĘDZIECIE MI WŁASNOŚCIĄ NAD WSZYSTKIE NARODY; CHOCIAŻ MOJA JEST WSZYSTKA ZIEMIA. 2Moj.19

    Rzekł nad to PAN DO MOJŻESZA na górze Synaj, mówiąc:…
    A tak nie oszukiwajcie żaden bliźniego swego, ale się bój każdy BOGA SWEGO;BOM JA PAN, BÓG WASZ….
    Ziemia tedy nie będzie sprzedawana na wieczność; BO MOJA JEST ZIEMIA, A WYŚCIE GOŚĆMI I PRZYCHODNIAMI U MNIE….3Moj.25

    Nie bądź niedowiarkiem 🙂

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: