Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

STRÓJ OCHRONNY

David Wilkerson

Kiedy Mojżesz usłyszał Boży głos z płonącego krzaka, był zaskoczony tym, co Bóg mu kazał zrobić “Zdejm sandały ze swoich nóg, gdyż miejsce na którym stoisz jest ziemią świętą” (2 Mojż. 3:5).Bóg dzisiaj mówi każdemu chrześcijaninowi to samo, co powiedział Mojżeszowi: “Jest tylko jedna święta ziemia, na której możesz przyjść do Mnie, a jest nią ziemia święta. Nie możesz pokładać ufności w twoim ciele, gdyż żadne ciało nie może stać w mojej obecności.”
Dlaczego Bóg skoncentrował się na obuwiu w tym fragmencie z 2 Mojżeszowej? Co to ma wspólnego z odrzuceniem swojego ciała? Nasze stopy są delikatnymi częściami naszego ciała i buty są ochroną naszego ciała. Chronią nas przed elementami, kamieniami, wężami, przed brudem i kurzem, przed gorącym chodnikiem.
Tak więc w stosunku do Mojżesza Bóg używał codziennej, zwykłej rzeczy, żeby go nauczyć duchowej lekcji tak, jak to zrobił Jezus, używając monet, pereł, wielbłądów i ziarnka gorczycy. Bóg mówił, “Mojżeszu, ty nosisz strój ochronny, żeby ochraniać swoje ciało przed zranieniem, ale żadna cielesna ochrona nie jest w stanie ciebie zachować. Tam gdzie Ja ciebie posyłam, będziesz potrzebował cudu wybawienia.”
Dokąd Bóg wysyłał Mojżesza? Do Egiptu – tej jaskini bezbożności – żeby stawił czoła zatwardziałemu dyktatorowi. Mojżesz musiał odłożyć wszelkie poleganie na swoim ciele: swojej łagodności, gorliwości i uniżeniu. Wszystkie jego zdolności byłyby bezwartościowe, gdyby Bóg ich nie uświęcił. Mojżesz musiał położyć całkowitą ufność w Bożym imieniu i mocy.
I rzeczywiście Mojżesz stawiał czoła wszelkim doświadczeniom i próbom. Miał prowadzić jakieś trzy miliony ludzi na pustynię, gdzie nie było miejsca, żeby kupić żywność, albo nabyć wodę. Musiał polegać całkowicie na Bogu we wszystkim!
Bóg nam zadaje takie samo pytanie, jakie zadał Mojżeszowi. Czy jesteśmy gotowi, aby odłożyć nasze własne zdolności i ambicje i zaufać całkowicie Jemu? Czy położymy w Nim naszą ufność, zamiast w naszych zdolnościach i planach?

 

Updated: 20 marca 2017 — 08:31

7 komentarzy

Add a Comment
 1. Piotr, czyli kamień, nie skała

  Ludzie zamiast na Bogu polegają na ochroniarzach i szybach kuloodpornych (nawet papież, politycy którzy tak bardzo ufają Bogu, że w kościele siedzą w pierwszych rzędach ławek, zaraz przed obiektywami kamer).
  A kogo nie stać na ochronę, ufa “cudownym medalikom”, szkaplerzom, obrazom, różańcom i innym PRZEDMIOTOM.
  “Bóg jest duchem, więc mamy wielbić Go w duchu i Prawdzie” (J 4:23). Tak też powinniśmy na Nim polegać. W duchu i Prawdzie.
  A co jest Prawdą?
  “Słowo Twoje jest Prawdą” (J 17:17)
  Co miał na myśli Jezus mówiąc o Słowie Boga? Stary Testament oczywiście, ponieważ Nowy Testament dopiero powstawał na oczach apostołów.
  Jak można znać Prawdę, jeśli większość “chrześcijan” uważa Stary Testament za nieważny, lub judaistyczny?
  Mówiąc komuś przykazanie Dekalogu “nie czyń żadnego obrazu, ani rzeźby…” słyszę często w połowie zdania: “Aaaa, nieeee, to przecież ze Starego Testametnu!” 🙁
  Jaką Prawdę znamy?
  Ludzką, nie Bożą.

  1. Jezus Chrystus jest Słowem i prawdą. On BYŁ na początku, jest Bogiem i drogą, prawdą i życiem. Alleluja!

 2. Nie mogłoby nie być Starego Testamentu, bo on w całości ma wskazywać na wspaniały Boży plan odkupienia – na Mesjasza.
  “Badacie Pisma, bo sądzicie, że macie w nich żywot wieczny; a one składają świadectwo o mnie; ale mimo to do mnie przyjść nie chcecie, aby mieć żywot.” Ew. Jana 5:39

  1. Stary i Nowy Testament wspaniale się ze sobą uzupełniają 🙂

 3. A tak w ogóle – to nie o tym chciałam napisać 🙂

  W tytule jest “Strój Ochronny”.

  Paweł w Rzymian 8 pisze
  “Ci zaś, którzy są w ciele, Bogu podobać się nie mogą. (…)
  Jeśli jednak Chrystus jest w was, to chociaż ciało jest martwe z powodu grzechu, jednak duch jest żywy przez usprawiedliwienie”

  Natomiast Mateusz powołuje się na nauki Jezusa, który powiedział “Wy jesteście światłością świata” Mat. 5:14

  Z połączenia tych wersetów wychodzi na to, że najlepszym strojem ochronnym jaki może przywdziać niedoskonały, grzeszny człowiek jest Duch Chrystusowy. Ten, który JEST i jest światłością.
  “W nim było życie, a życie było światłością ludzi” Jana 1:4
  Tak trochę filozoficznie… ale są na tym świecie rzeczy, który się filozofom nie mieszczą w głowach 🙂

 4. Bardzo lubię pana policjanta, ale nic złego nie napisałam… 🙂

  1. Z polskiego podwórka – śpiewający pan policjant z serialu
   Odwieczna walka (dobra i zła)

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: