Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

TO NIE CZAS NA MODLITWĘ – CZY NAPRAWDĘ?

David Wilkerson

W kościele pierwszego wieku w Jerozolimie greckie wdowy były zaniedbywane przy codziennym rozdzielaniu żywności. Szukały pomocy u liderów zboru, ale oni nie uważali za właściwe, by czas, który mieli na modlitwę i studiowanie Słowa, skierować na to zajęcie administracyjne.

Apostołowie zebrali zbór i powiedzieli, „Nie jest rzeczą słuszną, żebyśmy zaniedbali słowo Boże, a usługiwali przy stołach” (Dz.Ap. 6:2). W wyniku tego siedmiu mężów, mających „dobre świadectwo” zostało wyznaczonych, by zajęli się tą sprawą. W międzyczasie apostołowie obiecali, „My zaś pilnować będziemy modlitwy i służby Słowa” (6:4). To rozwiązanie spowodowało, że Słowo Boże rosło, a poczet uczniów pomnażał się (patrz 6:7).

Niewielu pastorów obecnie tak się poświęca. Kiedyś kaznodzieja popatrzył mi w oczy i powiedział, „Tyle spraw wymaga poświęcenia mojego czasu i po prostu nie mam czasu na modlitwę.”

Ja nie potępiam żadnego ciężko pracującego, oddanego sługi Bożego, ale faktem jest, że każdy sługa powstaje i upada dla swojego mistrza. Wielu kaznodziejów dzisiaj nie ma świadomości, że stali się ofiarami szatańskiego spisku. Niektórzy są stale w biegu, zasypani lawiną obowiązków i detali.

Ja dziękuję Bogu, że nie jesteśmy nigdy na łasce szatana, ani jego zamysłów. Możemy ujawnić jego taktykę, głosić słowo prawdy i w imieniu Chrystusa zatrzymać wszelkie przeszkody. Przez moc Ducha Świętego w nas możemy oczyścić naszą ścieżkę do bram Pana i przyjść odważnie do Jego tronu łaski, by otrzymać pomoc w czasie potrzeby. Tego Pan chce dla nasz wszystkich!

Updated: 26 lutego 2017 — 18:03

7 komentarzy

Add a Comment
 1. Am 5, 16-17 Przeto mowi Imie Boze-Pan, Bog Zastepow:-Na wszystkich placach rozbrzmiewac bedzie lament i na wszystkich ulicach rozlegac sie beda okrzyki:”Biada, biada!” Takze rolnika wzywac sie bedzie do zaloby, a tych, co znaja piesni zalobne, do zawodzenia; rowniez we wszystkich winnicach slychac bedzie narzekanie, gdy Ja posrod was przejde-mowi Pan.

 2. Pięknie zostało to wyrażone 🙂

 3. Abd 1-20 Widzenie Abdiasza. Uslyszalem wiesc od Pana, a miedzy narody wyprawiono poslanca:”Powstancie, podniesmy sie do walki przeciw niemu!” Tak mowi Imie Boze-Pan do Edomu: Oto uczynie cie malym wsrod narodow i bedziesz w najwiekszej pogardzie! Zwodzi cie pycha twego serca: mieszkasz w grotach skalnych, na wysokosciach wznosisz swe mieszkanie i mowisz sobie:”Ktoz zdola mnie sciagnac na ziemie?” Chocbys sie wzniosl wysoko jak orzel i miedzy gwiazdami zalozyl swe gniazdo, strace cie stamtad-mowi Pan. Jesli w nocy wkradna sie do ciebie zlodzieje lub zboje, czyz nie ukradna tyle, ile im trzeba? Jesli napadna na ciebie ludzie z winnicy, czyz nie zostawia chocby reszty winnych gron? Jakze wielkie zniszczenie cie czeka! Jak przeszukaja Ezawa, jak przetrzasna kryjowki jego [kraju]! Az do granicy cie odpedza wszyscy twoi sprzymierzency; zdradza cie i zawladna toba twoi przyjaciele; ci, co jedli z toba, zostawia na ciebie sidla. (Brak mu rozwagi). Zaprawde, w owym dniu-mowi Pan-sprawie, ze znikna medrcy z Edomu i rozsadek z gor Ezawa. Twoi bohaterzy, Temanie, tak sie przelekna, ze w gorach Ezawa wszyscy zostana wycieci w pien. Za morderstwa, za krzywdy, wyrzadzone twemu bratu Jakubowi, okryje cie hanba i zostaniesz zgladzony na zawsze. W dniu, w ktorym byles przy tym, gdy obcy prowadzili jego wojsko do niewoli, a barbarzyncy wdarli sie do jego bram i o Jeruzalem rzucili los-ty byles takze jakby jednym z nich. Nie spogladaj szyderczo na brata swego w dniu jego niedoli! Nie tryumfuj nad synami Judy w dniu ich zaglady! Nie mow slow zuchwalych w dniu utrapienia! Nie wkraczaj w bramy mego ludu w dniu jego kleski! Nie patrzze i ty z uciecha na jego nieszczescie w dniu jego kleski! Nie wyciagaj reki po jego mienie w dniu jego kleski! Nie stawaj na rozstajach drog, zeby zabijac jego zbiegow! Nie wydawaj tych, ktorzy umkneli w dniu jego utrapienia! Bo bliski jest dzien Pana dla wszystkich narodow. Jak postapiles ty, tak stanie sie i tobie, postepki twoje spadna na twa wlasna glowe. Jak piliscie na mojej gorze swietej, tak beda pily wszystkie narody dokola; napija sie i beda sie slanialy, i znikna, jak gdyby ich nigdy nie bylo. Ale na gorze Syjon bedzie ocalenie-wszak ona jest miejscem swietym-i Dom Jakuba odzyska swe dziedzictwo. Dom Jakuba bedzie wtedy ogniem, Dom Jozefa-plomieniem, lecz Dom Ezawa sloma!. Podpala go i zniszcza! Nikt sie nie ocali z Domu Ezawa, bo Pan tak powiedzial. Zajma wtedy kraine poludniowa-gory Ezawa, i kraj nizinny-Filistee, zajma obszary Efraima i obszary Samarii, ziemie Beniamina i Gilead. Izraelici, ktorzy sa na wygnaniu w Chalach, zajma Kanaan az po Sarepte, a wygnancy zJerozolimy przebywajacy w Sefarad zajma miasta poludniowe. Wybawieni wstapia wtedy na gore Syjon, by sprawowac sad nad gorska kraina Ezawa. Krolowanie zas nalezec bedzie do Pana.

  1. Ludziom zapodaje się krótkie cytaty z Pisma, łatwe do zapamiętania i przywołania w myślach w razie potrzeby… Słowem Bożym trzeba się posługiwać umiejętnie…

   1. Ale czy to nie jest czasem wyrywanie wersetow z kontekstu, co czesto zarzucaja sobie nawzajem rozni ludzie? Poza tym taka szermierka na cytaty potrafi skutecznie odstraszyc poczatkujacych w wierze, gdyz moze ich postawic w stanie nieprzyjemnego zaklopotania i poczucia nizszosci wzgledem tzw. znawcow.

 4. Piotr, czyli kamień, nie skała

  “nieustannie się módlcie” (1Tes 5:17)
  Często zupełnie nie przeszkadza, aby modlić się i jednocześnie pracować 🙂

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: