Gozdyra kontra Marian Kowalski w programie Skandaliści.

Przypadkiem natknąłem się wczoraj na ten show, w którym to nie tylko mogliśmy poznać rolę dziennikarzy systemowych, ale coś jeszcze. Nie popieram kanału Idź pod prąd, gdyż uważam, że prezentuje nie do końca biblijne nauki, co kilkakrotnie opisywałem, ale Marian Kowalski jakby reprezentujący ów kanał, pokazał w tym dialogu z jak wysokim poziomem manipulacji mamy do czynienia w telewizji.

Wartością dodaną z punktu widzenia chrześcijanina w tym programie jest zachowanie dziennikarki Agnieszki Gozdyry, jako modelowy przykład działania ducha Jezebel charakteryzującego się: manipulacją, wyuzdaniem (wysokie szpilki, usta a la Pamela Anderson), graniem na uczuciach. Jeśli ktoś nie zna działań owego ducha, to musi koniecznie obejrzeć filmik poniżej.

Marian Kowalski uważa się za chrześcijanina. Oczywiście gratuluje mu stalowych nerwów, gdyż nie jednemu człowiekowi pościłyby nerwy przy takim słudze diabła jaką jest ta dziennikarka. Pani Gozdyra potrafiła na zawołanie rozczulić się, mówiąc o kanapkach dla uchodźców.

Natomiast pragnę zwrócić uwagę w naszej chrześcijańskiej analizie, na zachowanie Mariana Kowalskiego. Czy chrześcijanin, może posługiwać się złośliwościami, ironią? Nie. Z całą pewnością Marian Kowalski jest po stronie prawdy i o nią walczy. Również byłem na tym etapie. Jednak jest to prawda bez Chrystusa, a taką  nigdy nie będzie do końca taka prawda. Pytanie czy Jezus również  zachowałby się  jak Marian Kowalski?….Pytanie retoryczne.

Inną kwestią jest poparcie Kowalskiego dla Benedykta. Z jego wypowiedzi wynika, że kościół za Benedykta był pozbawiony zła, mamony, pedofilii, a za Franciszka jest już tym złym kościołem. Oczywiście do czasu Franciszka nie było inkwizycji, świętopietrza, odpustów, pornokracji, łamania 2 przykazania, zakazu czytania Biblii. Wszystko to wymazujemy… Takim to autorytetom wierzą widzowie Idz pod prąd.

Pod koniec programu weszła pani feministka. Nie tak wiele rzeczy mnie szokuje, ale chyba dawno temu oglądałem telewizję, ponieważ owa feministka sprawiała wrażenie pijanej, albo naćpanej, co spowodowało, iż prowadząca Gozdyra musiała tłumaczyć wypowiedzi feministki.

Reasumując, zaprezentowano nam teatr w którym to po jednej stronie była dziennikarka na usługach lewicy Jezuickiej, a po drugiej Marian Kowalski chyba nieświadomy tego teatru.

Nie wiem co będzie w TV za 10 lat jeśli ten świat jeszcze będzie istniał, ale zapewne będzie to przypominało idiokrację. Im ktoś bardziej chamski i głupszy tym większą karierę zrobi.

Dodaj komentarz

 1. Pan Chojecki hołduję idei “raz zbawiony na zawsze zbawiony”.
  Kiedyś chciałem zadać mu pytanie – co będzie jeśli taki raz zbawiony na zawsze zbawiony przyjmie np. ze strachu znamię bestii. Co wtedy ?.
  Ale do dzisiaj nie doczekałem się odpowiedzi.

 2. Ale cyrk… Ja na miejscu Mariana wstałbym i wyszedł bez słowa, olewając ten spektakl poniżej wszelkiej godności i logiki 🙂

  A co do feministek, tęczy i tym podobnym zezwierzęceniom, jest to ustalona sterowana zewnętrznie akcja elit, aby zniszczyć tradycyjny model rodziny. Wszelkie szumowiny jak np. ta ,,pani” w tym programie to opłacani aktorzy…

  Ten świat ma się ku końcowi.

  • Twórcy takich programów odwołuja się do najgorszych instynktów ludzkich, czyli po naszemu do grzechów. Grzech jest w modzie.
   Podejrzewam, że dziennikarka Gozdyra 24 grudnia wysła zyczenia Bozonarodzeniowe jak wiekszosc Polaków.
   Gnerelanie zauważam, że tak jak kiedyś TV jeszcze edukowała, tak teraz kreuje grzech i jest skierowana do duchowych nizin społecznych, by nie powiedzieć bagna.
   Samo żałożenie tego programu – Skandalista – jest grzeszne.

 3. Paweł Chojecki dobrze ewangelizuje obejrzyjcie z nim warsztaty Biblijne to że pracuje nad swoim kolegą z Lublina Marianem nie znaczy że sie utożsamia z Krk każdego trzeba z błędu wyprowadzać każdy potrzebuje czasu :)co do kolegi Fxx.dll czasy które opisujesz kościoła już nie będzie kolego:)raz zbawiony na zawsze zbawiony według Pawła Ch. hmmmm wiele razy rozmawiałem z wieloma ludzmi rzekomo nawróconymi jest 50/50 ale moje zdanie na temat utracalności zbawienia czy Duch Św może się mylić!!!myśle ze nie po prostu komuś się wydaje że jest nawrócony ale w rzeczywistości nie jest… owoce owoce i jeszcze raz owoce 🙂 pozdrowienia

  • Owszem kościoła już nie będzie jeśli weźmiemy interpetację tzw. futuryzmu z tzw. pochwyceniem. Niestety na dzień dzisiejszy sprawdzają się idee historyzmu jak i również futuryzmu.

   Moje pytanie było pytaniem czysto intelektualnym i szalenie interesuje mnie odpowiedź. W historyzmie nie mamy pochwycenia ale mamy za to prześladowanie i cały kościół Pana stanie przed tymi prześladowaniami. I co wtedy jeśli taki raz zbawiony, na zawsze zbawiny przyjmie owe znamię bestii.

   Po drugie. Czas znamienia bestii a nieobecność kościoła Pana ma swoje pewne braki. Osobiście dla mnie to byłoby zupełnie bezsensowne bo wówczas każdy człowiek przyjąłby to zmanie i nie miałby kto dać innym świadectwa jeśli wówcas nie byłoby kościoła Pana na ziemi.

   Po trzecie. Pastor Chojecki sam powiedział, że jest w protestanckiej mniejszości ponieważ naucza absolutnego i jedynego zbawienia.

   Z czym mogę zgodzić się to to, że człowiek faktycznie zbawiony (a nie jak mu wydaje się)wydaje owoce. Prawdziwe owoce.

   • Pytanie na logikę. Do kogo jest skierowane ostrzeżenie o znamieniu bestii. Do kościoła Pana czy do nie wierzących ?.
    Jeśli wówczas na ziemi ma już nie być kościoła Pana to ostrzeżenie to musi być skierowane tylko do niewierzących a to byłoby już kompletnie bezsensu.

    Na logikę ostrzeżenie to musi być skierowane do jakiegoś konkretnego pokolenia ale w tym pokoleniu musi być jeszcze na ziemi kościół Pana.

 4. Oglądałem to jakiś czas temu w tv i Marian Kowalski pogrążył się ta rozmową. Miał szansę trafić do szerszej publiczności i tyle argumentów ale żadnego nie użył wolał się glupkowato śmiać i docinac oraz chamsko żartować. Był świadomy gdzie i po co przyszedł i dał się spuścić w kiblu niestety. Mimo, ze mam do niego dużo sympatii to stracił w tym programie. Żadne tłumaczenie, że oto gozdyra go stłamsiła i musiał się bronić. Zawodnik tej kategorii co on nie powinien dawać dziecinnych odpowiedzi w stylu: to niech Pani wyśle im tą kanapkę . Chyba się z tym zgodzicie? Nie broni gi nic w tym programie. Miał wszystkie argumenty po swojej stronie, nie skorzystał z niczego. Tak samo ks. Międlar w poprzednim odc. On chociaż spokój zachowywał. Ale o ile dobrze pamiętam to ws. Imigrantów gdy ona powiedziała cytat nie ma żyda greka czy rzymianina to nie wiedział co powiedzieć. Szkoda gadać dają się zapraszać do takiej rozmowy, przychodzą nieprzygotowani i dają sie ogrywać i ośmieszać całe środowisko. chyba , ze jest tam duch co odbiera zdolności myślenia.

  • To nie jest tak, że Marian nagle straci kontrolę nad sobą.
   Zacznijmy od tego że jest on chrześcijaninem jak inni katolicy, a więc nie jest, bo gdyby był to pokazałby owoce Ducha Świętego.
   Współczuje mu, ponieważ tez kiedys w tym byłem i myslalem ze robię dobrze, a w polityce jest wet za wet a nie drugi policzek i spokój i opanowanie.

  • Obejrzałam tylko kawałek nie widziałam sensu oglądać więcej tego żenującego programu.
   Podobne mam zdanie do was i zastanawiam się w jakim celu udał się tam pan Kowalski?
   Szkoda,że wziął w tym udział,a z drugiej strony może i dobrze.Taka lekcja pokory potrzebna każdemu.Oby wyciągnął z niej wnioski,a my módlmy się za niego,żeby Ojciec otworzył mu oczy na Prawdę.

 5. Powiem tak. Nie zgadzam się z wieloma kwestiami w ideologi obu panów ale zgadzam się w jednym – z zagrożeniem płynącym ze strony Chin.
  Ludzie nie widzą jak historia lubi powtarzać się.
  W czasach II wojny tzw. alianci pchali sprzęt, technologię do byłego ZSRR i co okazało się po latach ?. Dokładnie ta sama broń i technologia miała zostać użyta przeciwko państwom zachodu a Polska miała stać się strefą buforową podczas przyszłej wojny atomowej.

  Sytuacja powtarza się tylko tym razem mamy Chiny. To państwo na potęgę kradnie technologię i zobaczycie, że powtórzy się historia z ZSRR tylko jeszcze nie możemy przewidzieć w którą stronę ta historia potoczy się.

  Być może jak chcą interpretatorzy Ks.Daniela to stamtąd ruszy owa 200 milionowa armia.

  Punkt drugi. Klub rzymski podzielił świat na 10 rejonów i Polska ma należeć do rejonu azjatyckiego czyli Chińsko-Rosyjskiego.

  Punkt trzeci. Proszę poczytać o historii Chin. Proszę poczytać o komunizmie chińskim – jak Mao wymordował chyba więcej ludzi niż jego mistrz Stalin.

  I w tym zgadzam się z tymi panami – trwa walka o Polskę i idea tzw. jedwabnego szlaku jest jednym z narzędzi tej walki.

 6. Dziękuję za ostrzeżenie 🙂
  Swoją drogą, jednym z gości tego “programu” był kiedyś Jerzy Urban przebrany bodaj za biskupa (nawet gdzieś to w internecie jest)- ale to tak w ramach ciekawostki…
  Szkoda, że chcąc być dziennikarzem czy kimś “ważnym” człowiek wpada w “system” i staje się manipulatorem, nawet gdy nie jest tego świadomy…
  ale cóż, to je system, tego nie ogarniesz…

  • Oglądałem ten odcinek. Pani Gozdyra była tak miła w stosunku do Urbana, że głowa mała.
   A po drugie Urban w tym programie podczas rozmowy z Zawiszą publicznie przyznał, że ówczesna władza zamordowała księdza Jerzego Popiełuszkę.