Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Dzieci, miłujmy nie słowem ani językiem, lecz czynem i prawdą, 1 Jana

“Dzieci, miłujmy nie słowem ani językiem, lecz czynem i prawdą” 1 Jana 3.18

 

Słowa te skierowane są do chrześcijan pozornych. Do chrześcijan, którzy ładnie mówią, ale czynią inaczej, nie dążą do prawdy. świetnie to obrazują co niektórzy pastorzy jak ostatnio wspominany na łamach tego bloga Benny Hinn mający romans z inna pastorką. Mimo to mają oni duży posłuch a wynika to z tego, że wierni zamiast posługiwać się autorytetem Jezusa, bo to nasz jedyny autorytet, mają za autorytety ludzi. Nie mówię tu aby nie mieć szacunku do starszych zboru czy pastorów. Broń Boże, ale ryba psuje się od głowy, a to przekłada się na jakość życia samych wiernych.

W internecie mamy także takich chrześcijan, którzy raz poznawszy biblię uważają się za najmądrzejszych. Pisują “tylko my znamy prawdę, jedyne źródło prawdy i etc”, ale ich stosunek do ludzi jest karygodny. Na tym blogu już wiele osób było zbanowanych za niechrześcijański język.

Myślę, że gdyby teraz było porwanie kościoła Boga, wielu byłoby zaskoczonych. Masy chrześcijan zawiedzionych z płaczącym głosem “Boże dlaczego”. Przecież znałem całe pismo..lepiej niż inni.

Podpowiem kto będzie pochwycony: ten kto ma w sobie miłość Bożą.

 

“A myśmy poznali i uwierzyli w miłość, jaką Bóg ma do nas. Bóg jest miłością, a kto trwa w miłości, ten trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.”

1 Jana 4

 

 

Kryterium będzie to, jaki jesteś dla innych. Czy modliłeś się o swoich wrogów, czy nie byłeś mściwy, czy byłeś uprzejmy dla innych, czy swoje odmienne zdanie przedstawiałeś w sposób łagodny.

Pięknie mówić każdy może. Nauczyć się cytatów każdy może, ale już nie wszyscy potrafią zapanować nad językiem. Nie wszyscy umieją przeciwstawić się światu, a Biblia jest tu bezwzględna:

 

“(4) Wiarołomni, czy nie wiecie, że przyjaźń ze światem, to wrogość wobec Boga? Jeśli więc kto chce być przyjacielem świata, staje się nieprzyjacielem Boga.” Jakuba

 

 

 

Kościoły, internet przepełniony jest hipokrytami, z którymi nie chce mieć nic wspólnego. Protestanci ubierają choinki, chodzą na dyskoteki, kobiety ubierają się a la Doda, chodzą do kina na niemoralne filmy. Powtarzam często bliskim, że wolałbym mieć relacje ze złodziejem, pijakiem, niż obłudnym chrześcijaninem, ponieważ ci pierwsi przyznają, że czynią źle, a ci znawcy Słowa pozbawieni miłości lub idący za światem stawiają się na tym samym poziomie co posłuszni Bogu ludzie.

Za chwilę umieszczę dyskusję z Polsatu dotyczącą uchodźców. Tamto będzie przykład źle rozumianej prawdy, którą posługuje się Marian Kowalski. Mówi on prawdę i jest po stronie prawdy, ale czy okazuje miłość swej notabene kłaamliwej rozmówczyni?… pozstawiam ocenie.

 

Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. (Mt 7,21)

 

 

 

 

Updated: 22 lutego 2017 — 10:01

8 komentarzy

Add a Comment
 1. Nan 1, 2-14|2, 1-3 Pan jest Bogiem zazdrosnym i szukajacym pomsty, Pan jest zapalczywym mscicielem; Pan bierze odwet na swych przeciwnikach, chowa uraze do swych nieprzyjaciol. Pan jest cierpliwy, ale potezny, i niczego nie zostawia bezkarnie. Huragan i burza znacza Jego droge, a chmury, jak tumany kurzu, unosza sie spod Jego stop. Gromi morze i wysusza je, i sprawia, ze wysychaja wszystkie rzeki; Baszan i Karmel wiedna, marnieje zielen Libanu. Drza przed Nim gory,a pagorki znikaja; ziemia zamienia sie przed Nim w pustynie, wszyscy jej mieszkancy sa pograzeni w smutku. Ktoz sie ostoi przed Jego zapalczywoscia, ktoz zniesie zar Jego gniewu? Gniew Jego bucha jak ogien, od niego skaly sie rozpalaja. Pan jest dobrotliwy, On jest ucieczka w dniu utrapienia; troszczy sie o tych, ktorzy szukaja u niego obrony, gdy szaleje fala. Swym przeciwnikom gotuje zaglade, swych nieprzyjaciol zapedza w ciemnosci. Jakiez to mysli knujecie przeciwko Panu? On sprowadzi zaglade! Wrogowie Jego nie powstana po raz wtory. Jak podpalone gaszcze krzakow ciernistych, jak suche sciernie, tak beda strawieni do cna. Tak mowi Pan:-Chociaz sa mocni i tak liczni, beda jednak skoszeni i unicestwieni. Upokorzylem cie wprawdzie, ale juz cie nigdy nie upokorze. Polamie teraz jego jarzmo, ktore ciazy na tobie, i pozrywam twoje wiezy. Z ciebie to wyszedl ten, ktory obmyslil zlo przeciwko Panu i powzial niegodziwe zamiary. O tobie rozkaze Pan:-Imie twoje juz nigdy nie bedzie wspomniane; w swiatyni twych bogow pokrusze rzezby i posagi, a grob twoj wystawie na pohanbienie. Oto spieszy przez gory zwiastun radosnych wiesci, gloszacy pokoj! Judo, swiec swe uroczystosci, spelniaj swe sluby! Nigdy juz bowiem ten nikczemnik nie bedzie przechodzil przez twoja ziemie; zostal doszczetnie zniszczony! Pan podzwignie znowu winny szczep Jakuba, chlube Izraela; grabiezcy go zlupili i zniszczyli jego galazki.

 2. Czytając Biblię zastanawiam się ostatnio nad paroma fragmentami.
  1. Z apokalipsy – “Także mi mówią: Jest ci konieczne znów prorokować nad licznymi ludami, narodami, językami i królami”. 10,11
  2. Ew. Jana – “Mówi mu Jezus: Jeśli chcę, aby on pozostawał na miejscu póki chodzę, dlaczego w twojej obecności? Ty pójdź za mną. I wyszło to słowo między braci że ten uczeń nie jest śmiertelny. Ale Jezus nie powiedział mu że nie jest śmiertelny, ale: Jeśli chcę, aby ten pozostawał na miejscu póki chodzę, dlaczego w twojej obecności?” 21, 22-23
  3. Ew Jana – “Niewiele, a nie ujrzycie mnie mnie i znowu niewiele a zobaczycie mnie. Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Wy będziecie płakać oraz zawodzić a świat będzie się cieszył; wy będziecie smutni ale wasz smutek pojawi się ku radości. Kiedy niewiasta rodzi – ma smutek bo przyszedł jej czas ale kiedy urodzi się dziecko już nie pamięta utrapienia z powodu radości, że wydała na świat człowieka.” 16, 19-21
  Czy te fragmenty mają ze sobą sens czy coś w tym rodzaju, bo gdy czytałam te fragmenty to tak się dziwnie czułam jakbym coś powinna zrozumieć a nie zrozumiałam. Trudno mi to wytłumaczyć 😐 albo może sobie coś ubzdurałam i próbuję jakoś to połączyć w jedno… Jak Wy je rozumiecie? Przesyłam uśmiech 🙂

  1. Co do podanych wersetów – co niektórzy znawcy Biblii twierdzą, że drugim świadkiem opisywanym z Apokalipsy oprócz Eliasza, będzie ap. Jan – 1 i 2 werset. 3 werset jest ich uzupełnieniem.

 3. Prz 3, 27-35 Nie wzbraniaj sie dobrze swiadczyc potrzebujacemu, jezeli w twojej mocy jest to uczynic. Nie mow blizniemu twemu: Odejdz i przyjdz pozniej, a jutro ci dam-gdy mozesz dac zaraz. Nie knuj zlego przeciw blizniemu swemu, gdy pelen ufnosci mieszka obok ciebie. Nie spieraj sie z bliznim.bez powodu, skoro nie uczynil ci nic zlego. Nie zazdrosc czlowiekowi gwalt (przemoc) czyniacemu i nie wybieraj zadnej z jego drog. Przewrotny bowiem odraze budzi u Pana, ale przyjaznia darzy On prawych. Przeklenstwo Pana [spada] na dom bezboznego, ale mieszkaniu sprawiedliwych On blogoslawi. Z szydercow sam szydzi, pokornym udziela laski. Medrcy maja udzial w chwale, natomiast wstyd jest udzialem glupcow.

 4. “Podpowiem kto będzie pochwycony: ten kto ma w sobie miłość Bożą…”

  A ja uważam, że zostanie pochwycony ten, który chodzi w Duchu Świętym. Jeśli chrześcijanin jest wypełniony Duchem, jest połączony z Jezusem i czyni tak jak mówi Słowo Boże. Bez Ducha Świętego, postępujemy cieleśnie. Jezus przyjdzie na ziemię zabrać swój kościół, ludzi, którzy z Nim żyją, którzy zostali ochrzczeni przez Boga Duchem Św. i w tym Duchu przebywają. Szczególnie na początku nawrócenia mamy tendencję do tego by wychodzić z Ducha Św. i postępować według ciała, ponieważ się uczymy. Tak jak dziecko uczy się chodzić i mówić, tam my ćwiczymy naszą wiarę, mięsień modlitwy, uwielbienia, wytrwałości i codziennej walki o ludzi, których spotykamy.

  Podsumowując, Jezus zabierze z ziemi Ducha Św. i Ci, którzy będą postępować nie wg Ducha, a cieleśnie, nie zostaną zabrani.

  1. Dokładnie tak Marto ☺ piękne podsumowanie.
   Chwała Bogu za was wszystkich kochani☺

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: